• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The first kiss

Mivel az adagolást sem tudom megmondani pontosra, ezért nyilván ezt sem... :)
Mindegy, már áznak, amíg tart a katbantartás úszni fognak :sneaky: A fejleményekről majd tudósítok, de ha addíg is valaki tud segíteni azt megköszönöm!
 
Sziasztok! Ha valaki olvassa és tudja a választ légyszi segítsen!
Karbantartás kezdődik, ès olvastam a carbo-s vízbe áztatós módszerről ( 1l vízbe, 2ml carbo és bele a zöldséget). Talán @Greg Filth írta.
A kérdésem: Mennyi ideig áztassam a növényt az elegybe?
Szerk.: Anubias barteri lesz az alany
A fürdő víz 1:1 lenne, de ehhez a típusú növényhez, mehet 1:2 is. És ha ott felejted fél órát, nem lesz semmi baja.
 
A fürdő víz 1:1 lenne, de ehhez a típusú növényhez, mehet 1:2 is. És ha ott felejted fél órát, nem lesz semmi baja.
Köszi! Hát most kiderül akkor mit bír szegény, 1óra 15percet volt a 2,5l -5ml-es lötyiben. A szűrőtakarítás csövekkel együtt nem volt rövid idő :X3:
 
Köszi! Hát most kiderül akkor mit bír szegény, 1óra 15percet volt a 2,5l -5ml-es lötyiben. A szűrőtakarítás csövekkel együtt nem volt rövid idő :X3:
Szerintem nem lesz semmi baja, elég é strapabíró növények.
 
A kronológiában következő képem az akváról, már idén év elején készült. A közben eltelt időben több nagy munkánk volt, kevés időm volt az akváriumra.
IMG_4240.JPG
Élőlények: Volt közben egy csigainvázió, aminek következtében a ! teljes sakuraállomány ! kipusztult! Pedíg igazi rákleves volt az aki. Gondolom vagy a vízminőgég jelentős lerontásával, vagy a garnéláknak is szükséges ásványi anyagok elszipkálásával érték el. Nameg, hogy nem szenteltem /tudtam rá szentelni kellő figyelmet :( Ebben az időben a Chelák száma 7-ről 2-re csökkent, de ezek a halak még ma is élnek, ami azt jelenti, hogy több mint 5évesek :woot: A Garnélaállomány 1db amano-ra csökkent de ő is él még!, valamint 2 db helena csiga került be a csigainvázió vérbefolytására és kaptam 2db sziámi algázót, amiből 1db még megvan, 1db felszívódott.
Technika: A power LED-es világítás abszolút megnyekkent, több mint egy évig 30cm 5630-as LED szallag világított csupán (ebből is 10cm meleg-fehér volt, mert hirtelen ezt találtam itthon tűzoltásnak). EZ 9lm/L FÉNYERŐT JELENT! A szűrő szerintem volt hogy fél évig nem volt tisztítva.
Tápozás: ebben az időben csak ha éppen eszembe jutott alapon volt. Az összes tápanyagot szinte a halak és garnélák adták.
Növények és scape: A középső nagy kö kiekrült, a helyére egy kis fára kötözözött jókora adag Anubias került. A mostoha körülményeket a Rotalák az Anubiasok, a Crpto és még a Riccia is túlélte! Nem kis teljesítmény tőlük :happy:
Algák: Minimális fekete és zöld pont, ezt mind a szűrés és a riccia érdemének tudom be.

Csütörtökön voltam amúgy voltam a GA-ban és beszereztem pár dolgot, de erről majd legközelebb :D
 
image.jpeg Ez a mostani állapota az akváriumnak. Előző héten sikerült eljutnom a GA-ba, hoztam Crypto purpureát, Ludviga palustrist, Heteranthera zosterifoliát, 3 amanot és pár víztesztet. Növények úgy túnik jól vannak, garnéla vedlést láttam már.
Lenne egy kérdésem is, hátha tud valaki segíteni: a Crypto purpureának nem nagyon volt gyökere (zselés volt), így úgy dugtam a talajba ahogyan tudtam. Ez a Crypto is érzékeny arra ha a "törzse" földbe kerül?
Köszi hogy erre jártál és Boldog Karácsonyt :)
 
Nekem még eddig mindenhogy szépen megmaradt.
Ha nálad teljesen kipusztulna esetleg (de nem fog ;) ), szólj és keresek neked egy gyökeres submers tövet.
Köszi szépen ;) Azt hogy kipusztulna én sem hiszem, mert olyan növényt nem adnának a ga-ban ami eleve halálra van ítélve. Csak még új nekem ez a növény, nincsen saját topic-ja és a legjobbat szeretném a kis salinak hogy jó kövér legyen :D
 
Sziasztok! Egy újabb bejegyzés a naplómba. Az ünnepek alatt változott pár látható és pár láthatatlan dolog. Bekerült egy-egy jókora adag HM és Sagittaria subulata. A HM a Crypto előtti helyet kapta meg, részeben gyepet szeretnék csinálni, de nagyon gondolkodom rajta, hogy a bal szélen hagyom bokrosodni. A subulata a ludviga elé középtérbe képzeltem el, remélem eléri az 5-7cm-t, de nem nő 15cm fölé.
A láthatatlan része egy RO-készülék amit a Jézuskától kaptammert jó voltam :whistle: és pár vízteszt, amit most volt időm kipróbálni:
Gh:3 Kh:4 NO2:0,01ppm alatt, PO4:1 elvileg ez magas o_O Vezetőképesség: 0,277mS (kb.140TDS)
Ezek az értékek egyenlőre RO-val kevert csapvíz, de ha legközelebb eljutok Törökbálintra, szerintem beruházok egy GH+ -ra és azt keverem az RO-ba.
IMG_5380.JPG
És a kedvenc részletem egyenlőre:
IMG_5381.JPG
További szép estét :)
 
Készítek egy növénylistát, lássuk, hol is tartok:
Cryptocornyne wendtii (brown)
Gryptocoryne purpurea
Anubias barteri
Anubias barteri var. nana v. petit
Rotala rotundifolia
Ludviga palustris
Heteranthera zosterifolia
Sagittaria subulata
Hemianthus micranthemodies
Monosolenium tenerum
Taxiphyllum barbieri
Bucephalandra wavy leaf
Bucephalandra motleyana "sintang"
Bucephalandra copper
és az azonosítatlan faj jobb elől.
A Buce. sintangért és copperért köszönet @Tibi -nek! Ezek a tegnap feltett kép elkészülte után kerültek be az akvába.
Ami a növényekfajták számát illeti most 15nél tartok, ami talán nem is olyan sok, de háromszor annyi mint egy éve. Ennél azért többetfélét szeretnék még kipróbálni ebben az akvában, mielőtt bontanám. Mondjuk 2x ennyit :D Hálisten itt a fórumon a naplókat bújva, bőven meríthetek ötleteket :happy:
Ahogyan nézegetem őket, elkél pár élettér váltás, illetve alakítás is. A moha a wendtii alatt úgy látom csak sínylődik, talán kevés a fény neki, viszont a barteriknek meg kicsit sok. A Bucéknak szintén megkell majd keresnem az ideális helyet. Remélem a napokban lesz időm legózni :cautious:
Köszi hogy elolvastad!
 
Elég eseménydús volt az elmúlt bő egy hét :confused:
Az első RO-s vízcsere után elkezdett gyanús lenni az algahelyzet az Anubiasokon a Wendtiin és a régebbi Bucén (wavy leaf középen). Mintha napról napra erősödtek volna, jobban érezték volna magukat. Emelett a zöld potalga mellett megjelent a fekete testvére is. A keddi vízcserénél meguntam a dolgot, kiszedtem az összes kötözzött salátát, és carbos fürdőt kaptak. A nagy Crypto leveleiből többet is levágtam, szeinte teljesen matt feketék lettek, a többi a napi Carbo-t kapta szépen sorban fecskendőből.
A tehnikai részen a vízáramlásból vettem vissza, de még 45fokban zárt csappal is kicsit mozog minden levél az akvában. Ezt elsősorban nem is az algák miatt csináltam, hanem mert azt Amanók így többet mozognak a nyitottabb részen. Lehet eddíg összekócolta a csápjaikat a flow :D
Ha már itt tartunk érdekes, hogy sokan kötik össze az ecsetalgát az erős áramlással és az esőztetővel. Nálam mindíg is esőztető volt és egészen eddíg 100százalék keresztmetszeten ment at EX700-as. Eddíg még nem volt ecsetalgám :cool:
A Ludviga és a Heteranthea szépen stabilan nő, a HM is egyre jobban néz ki, csak a sziámi és az amanok mindíg kitúrnak párat a Manado és kavics kombóból. A Sagittaria egyenlőre még toporog, igazából azt hittem gyorsabban megindul.
A moha végre előre kerültek a kőre, és kiderült mi a baja. A sziámi rá-rájár a levélkéire. Először kicsit kételkedtem benne, de @AmegA kolléga megerősített a gyanúmban. Mostanra lehinkább csak hajszálszerű szárokból áll szegény :X3:
Lehet felkell ajánlanom majd valakien a halat, bár nagyon csípem a kis csíkosat.
Vettem továbbá egy PH csíktesztet, hogy nagyjából tisztában legyek mi a helyzet. Elég nehezen értelmezhető, de inkább 8-asnak tűnik mint 7-esnek.:confused: Ha Green Aqua-ás GH+-al fogom keményíteni az RO-vizet az javítani fog a PH értéken?
Az algahelyzet kezd javulni.
Lehet gyorsan álltam át lágy vízre?

Bocsi hogy ilyen tömény voltam, de ez így jött ki belőlem :D
Köszönöm ha elolvasod, szívesen fogadom az észrevételeket, tapasztalatokat, javaslatokat!
 
Élőlények: Volt közben egy csigainvázió, aminek következtében a ! teljes sakuraállomány ! kipusztult! Pedíg igazi rákleves volt az aki. Gondolom vagy a vízminőgég jelentős lerontásával, vagy a garnéláknak is szükséges ásványi anyagok elszipkálásával érték el.

Hátha segít... a csigainváziónak semmi köze nem volt a sakura állomány pusztulásához. Legalábbis nagyon valószínű. Valami más intézte őket el. Túl sok carbo?
 
Hátha segít... a csigainváziónak semmi köze nem volt a sakura állomány pusztulásához. Legalábbis nagyon valószínű. Valami más intézte őket el. Túl sok carbo?
Szia! A Carbóból sosem adagoltam 2ml-nél többet naponta, így nem hiszem, és semmi egyéb nagy változás nem volt abban az időben. Lehet hogy kimaradt pár vízcsere és így a sok élőlény termése túltehelte a vizet, max erre tudtam gondolni. o_O Köszi az észrevételt :)
 
Ezen a hétrn sok minden történt az akváriumban. Kedden voltam @AmegA -élkál, ahonnan pár új növénnyel ès az alkváriumától még kissé ámulva jöttünk el a haverommal :happy:. Szerdán vízcsere és egy "kis" átrendezés volt, ezen felül bekerültek az új növények és másfél nyolcadolt jbl tápgolyót is benyomkodtam a talajba. Nagyon elkéne már kezdenem az új berendezèst.... Csütörtökön kifogtuk a sziámi algázót, aki visszaköltözött a kollégámhoz. Pénteken voltunk a GreenAquában ahonnan élőlényekkel megpakolt zacskókkal jöttünk haza :D Édeasanyámat is sikerült elvinnem, hagyon tetszettek neki a kiállított akváriumok! Ismételten le a kalappal srácok/ lányok (y) Az új jövevények: 7db galaxy razbóra, 3db oto, 5db narancs sakura, és egy lepény algázó (nagyon megtetszett :)). Mindenki jól van, de azt hiszem ma rakok be ubit, mert nem túl sok az alga :cool:
image.jpeg
Szép hétvégét mindenkinek!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Történt egy nagyobbacska átültetetés egy hete nagyjából, mert a subulata nem igazán érezte jól magát az akva jobb oldalán. Ha belegondolok jogosan, ott kavics a talaj, és kevesebb a fény is. Remélem az új helyén beindul, mert valahogy azt hittem gyorsabban fog nőni :confused: Sok mindent tudnék írni, de mára már csak egy telós képre futja az erőmből :happy:
Szép estét mindenkinek!
image.jpeg
 
Az akvárium fut, csak a naplója nem :p A legutóbbi bejegyzésem óta, csináltam egy meggondolatlanságból elkövetett drasztikus foszfát csökkentést, ami igen megviselte a Zosterifoliát és a Palustrist, amik tulajdonképen azóta sem jöttek rendbe teljesen :( a Subulata azóta sem nőtt szinte semmit, úgyhogy átkerültek haveromhoz. Viszont vannak új jövevények is @Luigi13 jóvoltából (y): Silky Blue, Theia, Belindae és Paris a buce klánból, valamint egy adag adag Montecarlo. A bucékat be-be szúrogattam a többi növény közé, a Montecarlo pedíg a subulata helyét örökölte meg. Az összes többi növény remekül van, alga kb "0".
A tehnika is változott pár helyen, bekerült egy Hydor külső fűtő a szekrénybe @BBálint -tól, valamint megjött keletről a már sokaknál látott skimmeres üveg szívó. Rögtön sokkal tisztább a kép az akváriumban :D A DIY LED világításban kicseréltem 30 centinyi RGB-t piros 120LED/ méteres szallagra. Kicsit melegebbek lettek a színek, és kevésbé élesek a kontrasztok így, de mostmár azt mondom jobb lett :cool: Èlővilág ügyileg a változás csupán annyi hogy visszakerült egy Helena, nehogy a csigák elkanászodjanak :vamp:
Telós kép kicsit később, úgy látszik túl nagy a kép az új szervernek.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére