• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The first kiss

viktorlantos said:
Nah folyt köv itt.

Visszapörgetve látom, hogy nem kevés a fény így látszatra.

Emeld a tápozást és emeld a carbot is duplájára. Nézzük meg mi lesz 1 hét múlva.
Úgy érted 4-4-4? Nah ez az az ötlet amire bevallom nem annyira vártam, de megfogott :lol:
A carbot elvileg így is túladagolom, és sokan írták carboval nem lehet a CO2-t helyttesíteni, de úgy érzem kipróbálom :p
Mindenesetre nem lehet hogy jobb úgy próbálkozni, hogy kicsit kissebb világítási idő kicsit több táp, vagy nyakon önthetem a "sok" táppal?
Ami még segítség lehet az elmélkedőknek, hogy mint a képen is látszik, a világítás kb3-4cm.re van a víztől!

Megosztom itt is a képeket:
Full_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Full2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Full3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(az utolsó képen egy kis kosz van az üvegen :oops: )
 
Az utóbbi időben történt egy-s más az akváriumban, de rendetlenül nem vezettem a naplómat. Ezt időrendben visszafelé próbálom pótolni :p

Az első és legdurvább, hogy múltkori bejegyzéseim után pár nappal jöttem rá naplók olvasgatása közben, hogy NAPONTA adagoltam a
heti adagot a GA tápokból :wtf: Miután nem kaptam megerősítést a tápozás topicban, szerencsére Nigró telefonon megerősítette a gyanúmat
és javasolt egy 50%os vzcserét. Ezúton is köszönöm a segítséget :wave:
A vízcserét ma csináltam meg, a hétvégén már csak EL Carbót kapott az aki. Kíváncsi leszek mi változik majd :)
Minek is olvasom a fórumot? :lol:

Előző héten vízcserénél kiszedtem a helferik felét, brutálisan besűrűsödtek! Továbbá meg kellett reguláznom a Lindernia rotundifolia-t is, nagyon hajlamos
a saját nyakára nőni :p

Az elmúlt pár hétben bekerült egy pár növény is Necro-nak és Kavicsos Attinak köszönhetően:

Fissidens fontanus
Hydrocotyle sp. Japan
Bolbitis heudelotii
továbbá egy kis jávai moha és Attilától egy kicsi abból a különleges páfrányféléből :D

Mai kép:
2012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Bolbitis és egy "famászó":
2012garni_copy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Hirtelen ennyi :)
 
Szia Pál!

Jó lesz ez!
Még azért dúsúlhat.
A veteményes jellegét megtörhetnéd egy kis vegyítéssel!
A páfrány Lomariopsis lineata.

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia Pál!

Jó lesz ez!
Még azért dúsúlhat.
A veteményes jellegét megtörhetnéd egy kis vegyítéssel!
A páfrány Lomariopsis lineata.

A.ttila

Köszi Attila :wave:
Hát igen, dúsulhatna még, csak mintha egy újabb probléma kezdene körvonalazódni előttem:
Úgy veszem észre, hogy a középen lévő nagy kő úgy megtöri az áramlást, hogy például a tenellus levelei már alíg mozognak.
Sajnos meg is jelent a levelein a zöld fonal :S Három dolgon töröm a fejem:
1. A hátfalra csinálok hosszában egy esőztetőt
2. Kő kifelé,csak még lövésem sincsen mivel tölteném be a helyét :p
3. Szűrőcsere, egy kb 700l/h-ra, de valószínűleg önmagában ez nem megoldás :roll:
Szerintem ehéten ki is próbálom az 1. variációt, bár en lesz semmi. Imádom, hogy fedett az aki,de most nem fogja megkönnyíteni a dolgomat :lol:

Egyébként pont most néztem az akit, a Chela-k vadul járják a násztáncukat :D
Először egymás mellett, egymásnak háttal kifeszített úszókkal, apró mozdulatokkal kőröznek párat, majd egymásnak hassal fordulnak és függőlegesen úsznak
pillanatig, esetleg forognak közben szinkronban :D Nagyon aranyosak :D
 
Tegnapi napon le is gyártottam a maradék plexi csövemből a vízszintes esőztetőt, az előzővel azonos lyukszámmal és átmérővel. Hálisten nem volt hiába :)
Nagyon szépen lengeti az összes növény levelét, talán csak a hátsó sorban ülőknek jut egy picit kevesebb flow :D A tegnapi tapasztalatom az, hogy ha valaki plexin csőből
munkálkodik, nem árt ha a kétszeresét veszi :p
Remélem gyorsan visszaáll a kezdeti minimál alga és szép egészséges levelek a jobb áramoltatással és a normál mennyiségű növénytáppal.
Attila! Tényleg a veteményes a legjobb szó a növények mostani elrendezésére :lol: Majd kiötlök valamit. Lehet a központi kő túl nagy :roll:

Gyors pikcsőr az új csővel:
942056318Untitled-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Mi a helyzet az akváriumoddal?
Köszi a kérdésedet, látszik hogy ritkábban járok a fórumon, főleg a saját naplóm körül :p
Mivel nagyon régen nem írtam, van mit bepótolnom!
Kezdjük az elején:
Az utolsó írásom után elkezdtem összefabrikálni egy minimál, butulásig egyszerűsített de működőképes szabályozható tápegységet a világításnak.
Még mielőtt elkészültem volna, beszereztem Ricciákat, hogy zöldebb legyen a kép. A segítségért ezúton is köszönet A.Kavicsos-nak és hszilvia-nak :)
A leborított területnek a felén iszonyat iramban kezdtek el nőni! Csak azért a felén, mert több helyről érkezett a vegetáció erről van is egy képem,
amin sajna az aki nagytakarítás után készült így a víz elég zavaros:

Riccia_boom_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Itt követtem el egy nagy hibát, de nem ecsetelem, a képek magukért beszélnek :)

A gyep gyors növekedésének köszönhetően kicsit lelassult az algásodás, de látszott hogy egymagában nem vezet eredményre.
Aztán elkészült a tápegység is amivel cirka 70%-ra csökkentettem a LED-ek fényerejét, továbbá bekerült 2 db Fekete Molly, kikerült
az algák miatt megviselt Bolbitis heudelotii és tündérhínár került a helyére.
Az algák ezzel a húzással visszavonulót is fújtak, a köveken növényeken hétről hétre kopott, és a lesikált helyekre nem nőttek már vissza!
Ezzel együtt viszont sajnos a Riccia is elkezdett hullani. A kép készítése után nyírtam meg a jobb oldalt, sajnos késő volt már.
Mondhatnám úgy is, hogy együtt hullott a hajammal :p Ez így ment egészen előző hétig, körülbelül 2-3 hetet, az algák eltűntek akárcsak a jobb oldali ricciák.
Érdekes módon a bal oldali gyep nem hullik jóval ágas-bogasabb és sokkal lassabban is nő. Ha jól tudom az tropicás :) Ezen felül a következőket figyeltem meg:
A Vallisneria americana elkezdett leépülni, akárcsak a Lindernia rotundifolia és a helferi is lassabban nőtt.
A tenellus aminek lecsaptam a letejét a fekete pontalgásodás miatt a mai napig nem tért teljesen magához :(
Hogy valami jót is írjak, a Cryptocoryne wendtii, a Weeping mohám és a Lomariopsis lineata megállíthatatlnul növekszik :D
Előző héten állítottam a világítás erején és idején ami most olyan 85% (sacc) és 7óra. Egyszerűen nem merem feljebb tekerni a
világított órák számát, talán majd ha tovább sűrűsítem a zöldet és nem kezd el algásodni megint :)
 
Valamit el is felejtettem :)
Az egyik molly úgy tűnik hasasan jött már és szült 8 db kicsit :D Kicsit meglepett amikor megláttam azokat
a kis apró valamiket az akváriumban, de amikor ránéztem az anyára rögtön világos lett minden :p
Pindurk_k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Remélem valamennyire kivehetőek, ebihalat nehéz "lőni" :D
Mióta megvannak napi kétszer etetek, egyszer reggel, egyszer este kisebb adagokat.
Egyre nagyobb és nagyobb falatokat gyűrnek le :p
 
Ha azt szeretnéd, hogy az algázó hajlamuk megmaradjon, akkor ne etess 2x.
Egy keveset elég csak egyszer. ;)
 
Ha azt szeretnéd, hogy az algázó hajlamuk megmaradjon, akkor ne etess 2x.
Egy keveset elég csak egyszer. ;)
Lakly! Akkor kipróbálom, lassan átállok a napi egy etetésre. Azért hálisten mindig láttam őket eddig is a kavicsok között és a köveken
egy kis zöld után kutakodni, csipkelődni :D Majd nézem mennyire apad a pocakjuk :p
 
Az akva még mindíg fut, (öt éve) azóta sokminden megfordult, előfordult az üvegben. Igyekszem szépen utólérni magamat és visszafelé dokumentálni a főbb történéseket:p Szép napot mindenkinek!
 
Ugyanennek az évnek a végére teleültettem ricciával a kavicsos részt, amit egészen eddíg a nyárig kötözgettem. Igazából nekem hibátlan gyepet alkotott lowtech körülmények között, és tetszetős üde-zöld pázsitot képzett az előtérben. Még amikor a LED világítás gyengélkedett, akkor is megmaradt, bár határozottan ritkult. A nyírása nem különösebben macerás, csak a garnikra kellett nagyon figyelni olyankor. A visszakötözgetés viszont kemény munka volt olyan 1-2 havonta, ebben méretben olyan 1,5órát vett igényebe. A fonott horgászzsinórt mindenkinek ajánlom, jó vele kötözni és szinte észrevehetetlen a zöld színe miatt! A vízfelszínen mindíg volt több -kevesebb belőle. Durva, de már kezd hiányozni :D
20121123917.jpg
 
A következő képet a mobilos képeim között jó másfél évvel később találtam. Nem is csodálkozom rajta nagyon, ezidő alatt "született" egy macskám és volt egy költözés is, akváriummal együtt. Szerencsére akkora távolságra, hogy az akit az öcsémmel minimál vízzel és minden élőlénnyel együtt áttudtuk vinni :X3: A növényzet ezidő alatt minimálisan változott, nagyobb teret kaptak a Roatlák, Fissidens megadta magát és bekerült a Monosolenium Tenelum is. A LED világítás bal oldali 6-os csoportja megfingott, mert a kétkomponensű ragasztásaz egyik leden megadta magát, és a soros kötés miatt vitte a csoportot is. Ha jól rémlik, itt már a Tetratec EX700 volt az aki alatt, ami azóta is remekül működik :)IMG_0130.JPG
 
Sziasztok! Ha valaki olvassa és tudja a választ légyszi segítsen!
Karbantartás kezdődik, ès olvastam a carbo-s vízbe áztatós módszerről ( 1l vízbe, 2ml carbo és bele a zöldséget). Talán @Greg Filth írta.
A kérdésem: Mennyi ideig áztassam a növényt az elegybe?
Szerk.: Anubias barteri lesz az alany
 
A módszert lehet, hogy említettem, az adagolást viszont biztosan nem én írtam, hiszen én sem tudom pontosan. :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére