• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The first kiss

El is felejtettem megemlíteni:

Baró lett a kiállítási akváriumok elhelyezése a GreenAquában :thumbup:
 
Lassan három hetes lesz az akva, az utóbbi pár napban történt egy-két változás.

Mivel észrevettem, hogy az egyik Sakura petés és fogalmam sincsen hogy mióta. Gyorsan előkapartam
a maradék akrill csövet,és bele is vágtam egy növendékgarni barát szívócsonk barkácsolásába.

Sz_v_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Erre még került harisnya is, de ezt már nem fényképeztem le két okból is:
1. Valószínűleg ideiglenes megoldás
2. Nem használt a külcsínynek :p

Lenne pár kérdésem is hozzátok:

- Az egyik helferinek 1 "réteg" vagy nem tudom, hogyan hívják levelének fehér a széle, de egészen kicsi koruk óta.
Pogo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Teljesen egészséges, sőt szerintem nagyon jól is néz ki :) de sem a többin, sem ezen az újabb levelek nem ilyenek.
Mi lehet ennek az oka? Lehet hogy ő a helferik "ezüsthátúja"? :p

- A másik kérdésem, hogy emelhetem-e a növénytápok dózisát és a világított órákat? Az alga csak fogy, nem nő :p
Mostani helyzet: 2,5 nyomás Macro és Micro 2,5 ml Easy Carbo, 5,5 óra világítás.

Ezen körülmények között a pogo szépen fejlődik, a Stau és a tenellus hasonlóképen. A Vallisneria eldobta a régi leveleit szépen sorban
hozza az újakat, a rotundifolia szélében fejlődik ahelyett hogy nőne ahogyan én szeretném :twisted:
Úgy tűnik, köszöni elég a fény neki ott is. Hmmm

Pár sor az állatparkról: az oto-k jól vannak mind a 4-en, mikor indul a világítás és jön a táp pihenősre veszik a figurát, aztán
olyan 4 óra után elkezdenek felélénkülni. Amikor nincsen direkt világítás kergetőznek és jóval aktívabbak :D
A sakurák szépen teszik a dolgukat, az amanókból 3 darab már levedlett mióta itt vannak :D

Egy érdekes momentum a beszámoló végére:

Az üvegre tapadt oto-hoz odament az egyik amano, és kicsit ráment majd visszalépett. Az oto meg sem moccant. Ezután a garnéla
szabályosan, hosszában keresztül ment a halon, közben pár hámsejtet le csípett és az algaevő láthatóan kicsit sem tiltakozott ellene :D:D:D
Alig hittem a szememnek :D
 
Sziasztok!

Valamivel több mint 4 hetes az akváriumom, jelentem: alakulgat :p
A helferiket és Staukat nyesegetem, ültetgetem, a rotundifolia még mindig széltében terjeszkedik. Még tud :twisted:
A Valisneria americana hozza a kis növényeket, ő is a térnyeréssel van inkább elfoglalva, a Crypto wendtii leveleiből néha-néha lecsippenetek
pár levelet, az Anubias nanák megvannak, 1-2 új levelük van, viszont csak 1 levelén van még egy kicsi zöld pontalga.

Sajnos már csak 2db Oto van, de ők nagyon is életerősek, ahogyan a rákok páncéljait sem győzöm kikapkodni az akiból :D

Gondoltam rá, hogy egy kis mohát, talán jávait ültetnék a rákok kedvéért. Csak nem tudom hova :) Ötlete van valakinek?

Jelenleg:
H_napos_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ronda mobilos hangulatfotó :p
Hangulat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Várom az ötleteket és esetleg választ az előző irományom kérdéseire :)
 
Szia Y-not!?

Y-not!? said:
Mi lehet ennek az oka? Lehet hogy ő a helferik "ezüsthátúja"?

A hal változatok is így jöttek létre, próbáld sokasítani, lehet egyszer még sokat hozhat!

Y-not!? said:
emelhetem-e a növénytápok dózisát és a világított órákat?

Szerintem fokozatosan igen!

Y-not!? said:
ahogyan a rákok páncéljait sem győzöm kikapkodni az akiból

Ezeket bent hagyhatod, újrahasznosítják (környezet tudatosak)!

Y-not!? said:
jávait ültetnék a rákok kedvéért. Csak nem tudom hova

A jobb szélső kő tetejére rakhatsz (tudok adni ha szeretnél)!

Engem viszont érdekelne egy kis akril barkács Szomszéd Úr!

A.ttila
 
Szia A.ttila :wave:

Y-not!? said:
Mi lehet ennek az oka? Lehet hogy ő a helferik "ezüsthátúja"?

A hal változatok is így jöttek létre, próbáld sokasítani, lehet egyszer még sokat hozhat!
Azóta már "szaporítottam a "mutánst", remélem valamikor viszont látom ezt az elváltozást :)

Y-not!? said:
jávait ültetnék a rákok kedvéért. Csak nem tudom hova

A jobb szélső kő tetejére rakhatsz (tudok adni ha szeretnél)!
Köszi az ötletet és a felajánlást is! Lehet tényleg ott lenne a legjobb és akkor a crypto alatt lévő Staukat kitenném a napra :D

Engem viszont érdekelne egy kis akril barkács Szomszéd Úr!
Szívesen segítek ha tudok, írj PÜ-t! Szomszéd ;)
 
Y-not!? said:
Jelenleg:
H_napos_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Azon gondolkodtam az utóbbi napokban, hogy kicsit színesíteni kellene a növénypalettát. Terveznék egy kis mohát a garniknak, szemeztem még a Hydrocotyle sp. Japan-nal is ezt hátra raknám a jobb sarokba a kis nana helyére.
Továbbá valami stem-et ami sötétzöldesebb és lowtec-ben is megél. A Bacopa caroliniana szóba jöhet?
Végezetül 2féle moha maradt, az egyiket lényegében megbeszéltük A.ttila-val, egy kis jávai moha menne a jobb szélső kőre, de tovább is ereszteném a Cripto alá.
A másik ami nagyon tetszik a Fissidens fontanus. Ebből egy csipetet raknék a a nagy kőre :)

Szerintetek az elképzelések és hozzá a növények rendben vannak?
 
Ma egy hosszú hétvége után otthon a különböző dolgot találtam az akváriumban:
WTF_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egyszerűen fogalmam sincsen hogy ez mi a fene lehet (lehetett, mert kiszedtem rögtön).
A képen már kicsit megpiszkált állapotban van, alapból a talajon volt. Lehet is látni alatta egy kis fehéres foltot. Körülbelül 1-1,5cm átmérőjű volt, enyhén kocsonyás, és nem lehetett megfogni csipesszel, mert szétment, kicsi fehér koszok jöttek ki belőle. Több darabban persze már ki tudtam kaparni, de nem volt olyan egyszerű dolgom, jött vele egy kis tenellus is.
Lehet összefüggésben az akváriumomban előforduló planáriaszerű üvegen mászkáló lényecskékkel?
Távollétemben nem volt garnéla vagy haletetés sem.
Remélem nem petecsomagot szedtem ki, bár nem voltak benne petékre emlékeztető "alkatrészek".
 
hszilvia said:
Ez nem egy levedlett garnéla "páncél"?

Négy nap alatt nézhet ki ilyen amorf trutyinak? :shock: Ha igen akkor elképzelhető, nincsen még összehasonlítási alapom. Ha otthon vagyok, akkor nem hagyom bent több napig. Megnyugodnék ha így lenne, köszi a gyors választ :D
 
Y-not!? said:
hszilvia said:
Ez nem egy levedlett garnéla "páncél"?

Négy nap alatt nézhet ki ilyen amorf trutyinak? :shock: Ha igen akkor elképzelhető, nincsen még összehasonlítási alapom. Ha otthon vagyok, akkor nem hagyom bent több napig. Megnyugodnék ha így lenne, köszi a gyors választ :D
Nyugodtan benthagyhatod a levedlett páncélt, tápláló a garniknak, (ásványi anyagokat nyernek vissza a levedlett páncéljukból) nálam elég gyorsan eltüntetik. :D
 
stevo said:
Nyugodtan benthagyhatod a levedlett páncélt, tápláló a garniknak, (ásványi anyagokat nyernek vissza a levedlett páncéljukból) nálam elég gyorsan eltüntetik. :D
Köszi a tanácsot Stevo, Attila is írta nekem, hogy a garnélák megeszegetik, nem is szedem ki rögtün, várok vele 1-2 napot :) Amúgy sincsen úgy 3-4nap, hogy ne legyen friss vedlés :D
hszilvia said:
szerintem az, de majd egy jobban hozzáértő is megnézi biztosan.:)
Köszi Szilvi, talán kapok még egy-két ötletet, de bízom a véleményedben :)
 
Gratulálok nagyon szép kis akvárium lett belőle !! Kicsit elgondolkodtam rajta ,hogy milyen állat lenne ha ott ahol most sóder van, oda csinálnál egy szép nagy riccia mezőt :D nálad tuti ,hogy brutálisan fejlődne ha nálam is ilyen gyors!
 
koda97 said:
Gratulálok nagyon szép kis akvárium lett belőle !! Kicsit elgondolkodtam rajta ,hogy milyen állat lenne ha ott ahol most sóder van, oda csinálnál egy szép nagy riccia mezőt :D nálad tuti ,hogy brutálisan fejlődne ha nálam is ilyen gyors!
Köszi a dicséretet hegylakó ;) Nem rossz ötlet a mező a "sóderen" (jó drága sóder :lol: ) csak attól tartok, hogy kevés lenne a szűrő ahhoz, hogy azzal a plusz vegetációval megbirkózzon, de ha esetleg kap egy erősebb szűrőt, akkor lehet zöldelni fog az egész aki :D
 
Hétfőn beköltözött az akváriumba 7 darab Laubuca dadyburjori - Chela :D Nagyon aranyos halacskák! Talán elférne még melléjük vagy 3 darab, de ez a hét ki ördög is belakja az akváriumot rendesen :)
 
Hali
Én is szemeztem már velük de nem mertem az 50es üvegbe betelepíteni úgyhogy lemondtam róluk mert picit nagynak találtam őket és nálam simán ki is tudnának ugrálni :) Kíváncsi vagyok nálad, hogy fognak viselkedni úgyhogy tessék figyelni és tudósítani :D
 
SammyTheSalmon said:
Hali
Én is szemeztem már velük de nem mertem az 50es üvegbe betelepíteni úgyhogy lemondtam róluk mert picit nagynak találtam őket és nálam simán ki is tudnának ugrálni :) Kíváncsi vagyok nálad, hogy fognak viselkedni úgyhogy tessék figyelni és tudósítani :D
Hello :wave: Nahát! még egy kerületi? :lol: Szerintem nyugodtan vehetsz ilyen halacskát. Az én akvám 60l-es, a GA honlapján 40l-től ajálnják :) Nálam nagyon jól viselkednek, egész nap nyargalásznak, nem nagyon zavartatják magukat ha felűnök az akvárium előtt. Általában szétszéledve vannak, vagy 3-4 halas csoportokban. Ha turkálok az akváriumban, vagy kicsit nem érzik magukat biztonságban, akkor egy bandába verődnek, de ilyenkor sem szívbajosak :)
Jah igen, mutter tanácsára kopogtatok kajaosztás előtt, mára már kopogtatás után rögtön tudták hol a helyük :lol:
 
Kicsit OFF, de hát az én akvám, így itt is kérnék tanácsokat tőletek :)

Mikor indítottam az akváriumot, minden növény nőtt mint a bolond, mostanság a Vallisnerián és a tenelluson kívül mindegyik szinte vegetál.
A Staunak, a helferinek és a Lindernia rotundifoliának sok levelének a széle barna, a helferi kivételével a másik kettőnek vannak lyukas levelei is
és elsárgultak is. Sajnos úgy néz ki a Staut sújtja legjobban ez a baj.
A nanának a levelein sok a zöld pontalga, azokon a levelein nincsen ahol árnyékolja magát és ha már árnyék, a Crypto alatt lévő Stau. egészséges, csak nem nő :mrgreen:
A Crypto. wendtii levelein csak 1-2 pont.
A Vallisneria americana hálisten nagyjából tünetmentes és szépen nő, a tenellus is növöget.

Akva: 60l
Szűrő: Eheim 2213 (most pucoltam 2hónap után, jelentős a különbség a flow-ban :p )
Világítás: DIY LED nagyjából 1600-1800Lumen
Tápozás: Macro-Micro-ELcarbo 2nyom-2nyom-2ml
CO2 adagolás: 0
Vízcsere: heti 50% Fele csapvíz, fele desztvíz

Víz paramétereket sajnos nem tudok mondani.

Nagyjából azután kezdtek el jelentkezni ezek a tünetek, hogy elkezdtem emelni a világítás óráit 5óráról, ez az első számú
gyanúsítottam, de elképzelhető, hogy emelnem kellene a tápozást? Vagy jó ez a mennyiség?
Továbbá írtátok sokat, főleg Viktor, hogy a EL carbóból nem jó az előírt 1ml/50l-nél többet adagolni mert erre sok növény érzékeny lehet.
Olvastam ugyanakkor a tünetekre (sárga lyukas levelek), hogy Nitrogén, Kálium és vashiány okozhatja.
A pontalga meg foszforhiány lenne?

Remélem tudtok segíteni :)

Képek:
Staushit_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezért a minőségért tényleg bocsi :)
Stauleaf_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nah folyt köv itt.

Visszapörgetve látom, hogy nem kevés a fény így látszatra.

Emeld a tápozást és emeld a carbot is duplájára. Nézzük meg mi lesz 1 hét múlva.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére