• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The first class...

Melyik SCAPE épüljön meg?


  • Total voters
    9
Sziasztok!

Majd egy hónap telt el az utolsó beszámolóm óta! Szerencsére van mivel büszkélkednem :) Az akvárium gyönyörűen fejlődik. A növények napról napra szebbek, nagyobbak, erősebbek. Túl sok harcom nem volt velük. Egyedül a Vallisneria Americana Natans nem akart gyökeret ereszteni, takarítások során többször sikerült kirántanom a talajból. Amúgy se illet a képbe nekem a vastag levelei miatt, ezért kicseréltem Eleocharis SP. Montevidensis-re. Nem bántam meg! Sokkal jobban tetszik, és úgy látom neki is bejön a közeg:) Ez lett az Eleocharis oldal: mini parvula, acicularis, montevidensis. Bomba formába van mind a három fajta, szépen benőtték a helyüket.
Az Echinodorus Tenellus durván kúszna mindenfelé a talajon ha hagynám neki. A Tripartita-t már többször nyírtam mert nagyon agresszívan nő. A Monte Carlo-ra öröm ránézni, szinte már összefüggő gyepet alkot. A Starogyne Repens-t sikerült bokrosítanom úgy, hogy 1-2 hosszabb kopasz szárat levágtam és másik tő mellé ültettem. A Spiky moha is tudja mit várok tőle!

A lakóközösség is kialakult: 4db Amano, 5db Blue Dream, 10db Kubotai, 10db Endler Guppy. A Kubotaik közül többen is kiugráltak sajnos... Ezért elmentem a helyi akvarisztikai boltba, hogy pótoljam őket. Mivel nem volt nekik Kubotai, az eladó Endler guppy-kat ajánlott helyettük. Nagyon szép, gyönyörű színekben pompázó kis halacskákat kaptam. Sokkal alaposabban bejárják az akváriumot, bujkálnak a növények között. Nagyon tetszenek és feldobják az akváriumot.

Heti egy vízcserét szoktam végezni. 20-22L-t cserélek, 15L RO és 5L állott csapvíz keverékével és egy kis GH+ adok hozzá. Egy kis poralgát leszámítva, ami az üveg kifolyón jelent meg, gyakorlatilag algamentes eddig az üveg. Drága feleségem feladata a tápozás:) Minden nap ad 3ml Green Aqua Micro-t, 3ml Green Aqua Macro-t, 3ml EasyCarbo-t és egy csepp TF color-t. A CO2 12:00-20:00-ig megy, a világítás pedig 13:00-21:00-ig.

Nagyon örülök, hogy ilyen szépen alakul a The First Class és remélem sok örömöt tartogat még a számunkra.
2-3 héten belül apai örömök elé nézek, mert ha isten is úgy akarja megszületik a kisfiam Levente. Biztosan háttérbe fog szorulni az akvárium de elhanyagolni nem fogom soha! Igyekszem majd Leventével is megszerettetni az akvarisztikát mert ez egy CSODÁLATOS DOLOG!

Üdv.: R.P.

40903795900_e5544cf5e0_b.jpg1 by Péter Rith, on Flickr
40903790440_296686817a_b.jpg2 by Péter Rith, on Flickr
41814294765_5f13c5510c_b.jpg3 by Péter Rith, on Flickr
40903794480_4c3c7c0182_b.jpg4 by Péter Rith, on Flickr
41814294265_07755f420f_b.jpg5 by Péter Rith, on Flickr
41814293745_ac8b601440_b.jpg7 by Péter Rith, on Flickr
40903792260_4a02dd8630_b.jpg8 by Péter Rith, on Flickr
40903791900_6282b1b2a0_b.jpg9 by Péter Rith, on Flickr
40903791370_ab1527aaef_b.jpg10 by Péter Rith, on Flickr
27845051227_80cb7894be_b.jpg11 by Péter Rith, on Flickr
27845050017_3574f5ebc8_b.jpg12 by Péter Rith, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Majd egy hónap telt el az utolsó beszámolóm óta! Szerencsére van mivel büszkélkednem :) Az akvárium gyönyörűen fejlődik. A növények napról napra szebbek, nagyobbak, erősebbek. Túl sok harcom nem volt velük. Egyedül a Vallisneria Americana Natans nem akart gyökeret ereszteni, takarítások során többször sikerült kirántanom a talajból. Amúgy se illet a képbe nekem a vastag levelei miatt, ezért kicseréltem Eleocharis SP. Montevidensis-re. Nem bántam meg! Sokkal jobban tetszik, és úgy látom neki is bejön a közeg:) Ez lett az Eleocharis oldal: mini parvula, acicularis, montevidensis. Bomba formába van mind a három fajta, szépen benőtték a helyüket.
Az Echinodorus Tenellus durván kúszna mindenfelé a talajon ha hagynám neki. A Tripartita-t már többször nyírtam mert nagyon agresszívan nő. A Monte Carlo-ra öröm ránézni, szinte már összefüggő gyepet alkot. A Starogyne Repens-t sikerült bokrosítanom úgy, hogy 1-2 hosszabb kopasz szárat levágtam és másik tő mellé ültettem. A Spiky moha is tudja mit várok tőle!

A lakóközösség is kialakult: 4db Amano, 5db Blue Dream, 10db Kubotai, 10db Endler Guppy. A Kubotaik közül többen is kiugráltak sajnos... Ezért elmentem a helyi akvarisztikai boltba, hogy pótoljam őket. Mivel nem volt nekik Kubotai, az eladó Endler guppy-kat ajánlott helyettük. Nagyon szép, gyönyörű színekben pompázó kis halacskákat kaptam. Sokkal alaposabban bejárják az akváriumot, bujkálnak a növények között. Nagyon tetszenek és feldobják az akváriumot.

Heti egy vízcserét szoktam végezni. 20-22L-t cserélek, 15L RO és 5L állott csapvíz keverékével és egy kis GH+ adok hozzá. Egy kis poralgát leszámítva, ami az üveg kifolyón jelent meg, gyakorlatilag algamentes eddig az üveg. Drága feleségem feladata a tápozás:) Minden nap ad 3ml Green Aqua Micro-t, 3ml Green Aqua Macro-t, 3ml EasyCarbo-t és egy csepp TF color-t. A CO2 12:00-20:00-ig megy, a világítás pedig 13:00-21:00-ig.

Nagyon örülök, hogy ilyen szépen alakul a The First Class és remélem sok örömöt tartogat még a számunkra.
2-3 héten belül apai örömök elé nézek, mert ha isten is úgy akarja megszületik a kisfiam Levente. Biztosan háttérbe fog szorulni az akvárium de elhanyagolni nem fogom soha! Igyekszem majd Leventével is megszerettetni az akvarisztikát mert ez egy CSODÁLATOS DOLOG!

Üdv.: R.P.

View attachment 571071 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571082 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571093 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571104 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571115 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571127 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571138 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571149 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5711510 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5711611 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5711712 by Péter Rith, on Flickr
Húúj de szép lett! Növényesítés előtt is nagyon tetszett, de így nagyon ott van! Gratula!(y)(y)(y)
 
Sziasztok!

Majd egy hónap telt el az utolsó beszámolóm óta! Szerencsére van mivel büszkélkednem :) Az akvárium gyönyörűen fejlődik. A növények napról napra szebbek, nagyobbak, erősebbek. Túl sok harcom nem volt velük. Egyedül a Vallisneria Americana Natans nem akart gyökeret ereszteni, takarítások során többször sikerült kirántanom a talajból. Amúgy se illet a képbe nekem a vastag levelei miatt, ezért kicseréltem Eleocharis SP. Montevidensis-re. Nem bántam meg! Sokkal jobban tetszik, és úgy látom neki is bejön a közeg:) Ez lett az Eleocharis oldal: mini parvula, acicularis, montevidensis. Bomba formába van mind a három fajta, szépen benőtték a helyüket.
Az Echinodorus Tenellus durván kúszna mindenfelé a talajon ha hagynám neki. A Tripartita-t már többször nyírtam mert nagyon agresszívan nő. A Monte Carlo-ra öröm ránézni, szinte már összefüggő gyepet alkot. A Starogyne Repens-t sikerült bokrosítanom úgy, hogy 1-2 hosszabb kopasz szárat levágtam és másik tő mellé ültettem. A Spiky moha is tudja mit várok tőle!

A lakóközösség is kialakult: 4db Amano, 5db Blue Dream, 10db Kubotai, 10db Endler Guppy. A Kubotaik közül többen is kiugráltak sajnos... Ezért elmentem a helyi akvarisztikai boltba, hogy pótoljam őket. Mivel nem volt nekik Kubotai, az eladó Endler guppy-kat ajánlott helyettük. Nagyon szép, gyönyörű színekben pompázó kis halacskákat kaptam. Sokkal alaposabban bejárják az akváriumot, bujkálnak a növények között. Nagyon tetszenek és feldobják az akváriumot.

Heti egy vízcserét szoktam végezni. 20-22L-t cserélek, 15L RO és 5L állott csapvíz keverékével és egy kis GH+ adok hozzá. Egy kis poralgát leszámítva, ami az üveg kifolyón jelent meg, gyakorlatilag algamentes eddig az üveg. Drága feleségem feladata a tápozás:) Minden nap ad 3ml Green Aqua Micro-t, 3ml Green Aqua Macro-t, 3ml EasyCarbo-t és egy csepp TF color-t. A CO2 12:00-20:00-ig megy, a világítás pedig 13:00-21:00-ig.

Nagyon örülök, hogy ilyen szépen alakul a The First Class és remélem sok örömöt tartogat még a számunkra.
2-3 héten belül apai örömök elé nézek, mert ha isten is úgy akarja megszületik a kisfiam Levente. Biztosan háttérbe fog szorulni az akvárium de elhanyagolni nem fogom soha! Igyekszem majd Leventével is megszerettetni az akvarisztikát mert ez egy CSODÁLATOS DOLOG!

Üdv.: R.P.

View attachment 571071 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571082 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571093 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571104 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571115 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571127 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571138 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 571149 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5711510 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5711611 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5711712 by Péter Rith, on Flickr

Nagyon szép lett, gratulálok! Ja és a gyerkőchöz is :)
 
Sziasztok!

Hozok nektek jó sok képet:) Cserébe egy kis tanácsra lenne szükségem!

A technikai adatok:

Szűrő:
Tetratec EX800
A gyári szűrőtöltetet a következőkre cseréltem alulról felfelé haladva:
1.kosár: Siporax + 1 db gyári szivacs
2.kosár: 2 db gyári szivacs
3.kosár Siporax és Mátrix Trop keveréke
4.kosár Substrat Pro és egy 100gr-os Seachem Purigen + gyári perlonvatta
Üveg: Opti White 60x30x36cm
Fény: ADA Aquasky 601
Növénytáp: A Green Aqua Micro-Macro + Easy Carbo
Tápalaj: Tropica Plant Substrat (1L)
Aktív talaj: ADA Amazonia light (7L)
CO2: Nagynyomású CO2 szett, külső diffúzoros beoldás
Egyéb:
- üveg ki és befolyók (Lily pipe)
- külső fűtő
- Chihiros Doctor
- Eheim 350 skimmer

Üzemeltetés:

Tápozás: 4ml Green Aqua Micro, 4ml Green Aqua Macro, 3ml Easy Carbo, 1 csepp TF color, minden nap.

Vízcsere: 40%-ot cserélek heti egyszer 15L RO és 5l állott csapvíz keveréke visszasózva 2.5ml Seachem Replenish GH+ -al.

Világítás: 13:30-21:30 között.

CO2: 12:30-20:30 között.

Vízparaméterek:

-
Hőmérséklet 24 c
- PH: 7
- TDS: 180-220 között mozog
- GH:8
- KH:3

Növénylista:
- Eleocharis sp. montevidensis
- Eleocharis acicularis
- Eleocharis acicularis 'Mini' /Parvula/
- Micranthemum 'Monte Carlo'
- Echinodorus tenellus
- Staurogyne repens
- Hydrocotile Tripartita
- Pogostemon helferi
- Taxiphyllum Spiky Moss

Élővilág:

- 12 db Endler Guppy
- 10 db Microrasbora Kubotai
- 1 db palacsinta algázó
- 4 db Amano garnéla
- 5 db Blue Dream garnéla
- 1 db sisak csiga


Több mint két hónapja működik az akvárium. Már többször nyírtam a növényeket, főleg a Tripartita ami nagyon nő de a Tenellus is kúszik mindenfelé a talajon. A kövek kb. 2-3 héttel ezelőtt kezdtek el bezöldülni de nem bánom mert nekem tetszik :) Viszont ugyan ez a porszerű alga megtelepszik az üvegen is. Ez már kifejezetten zavar ezért minden vízcsere alkalmával alaposan letakarítom de nem tágít. Mitől lehet? Hogyan védekezhetnék ellene?
Másik problémám: A Monte Carlo és az üveg találkozásánál ilyen barnás valami színezi meg az üveget a növény tövénél. Nem tudom mire vélni. A legutóbbi takarításnál kicsit megritkítottam a frontnál a növényeket és viszonylag könnyen le lehetett törölni ezt a koszt. Úgy látom sajnos visszatérő probléma lesz ez is. Mi az oka?

Köszönöm előre is a segítséget.

És akkor jöjjenek a képek:

Karbantartás előtt:
29217477778_003ffd1e24_b.jpg1 by Péter Rith, on Flickr
Karbantartás közben:
42371235294_c08e81c0a2_b.jpg2 by Péter Rith, on Flickr
Karbantartás után:
43039334842_85788309e1_b.jpg3 by Péter Rith, on Flickr
Esti nyugalom:
29217475908_694cce3228_b.jpg4 by Péter Rith, on Flickr
28220801437_6d2870eff2_b.jpg5 by Péter Rith, on Flickr
 
Ez az akvárium méltó a nevéhez: első osztályú alkotás!
Nagyon szép a növények állapota, egyensúlya, az egész tökéletes.
Elektromos fogkefe, süncsiga, a barna alga ellen oto.

Aztán, ha megérkezik Levente, akkor időd sem lesz észrevenni a poralgát!:D

Sok sikert az apasághoz és a további akvakertészkedéshez is!
 
Sziasztok!

Majd egy hónap telt el az utolsó beszámolóm óta! Szerencsére van mivel büszkélkednem :)
2-3 héten belül apai örömök elé nézek, mert ha isten is úgy akarja megszületik a kisfiam Levente. Biztosan háttérbe fog szorulni az akvárium de elhanyagolni nem fogom soha! Igyekszem majd Leventével is megszerettetni az akvarisztikát mert ez egy CSODÁLATOS DOLOG!
Üdv.: R.P.
Jó, jó, de azért csak óvatosan!

gyerek-akvárium.jpg
 
Ez az akvárium méltó a nevéhez: első osztályú alkotás!
Nagyon szép a növények állapota, egyensúlya, az egész tökéletes.
Elektromos fogkefe, süncsiga, a barna alga ellen oto.

Aztán, ha megérkezik Levente, akkor időd sem lesz észrevenni a poralgát!:D

Sok sikert az apasághoz és a további akvakertészkedéshez is!

Azt hiszem az ilyen kommentekért éri meg blogolni! Nagyon jól esett köszönöm szépen! A "The First Class" név elsősorban az akvarista iskola első osztályára akart utalni :) De örülök ha ilyen megvilágításban is értelmet nyert a jelentés!

Nem akartam "Offolni" a blogot, de ha már így szóba hoztad akkor nagyon büszkén mutatom be nektek az életem értelmét: Rith Leventét, aki Június 21-én jött a világra és teszi azóta is csodává minden napunkat!!
28220154047_bccda5b560_b.jpg2 by Péter Rith, on Flickr
29220623378_aaecedd91b_b.jpg5 by Péter Rith, on Flickr
42188166795_b552aed059_b.jpg9 by Péter Rith, on Flickr
 
Csodaszép baba!
Nagyok sok boldogságot az egész családodnak, mostantól új, fantasztikus korszak kezdődött akkor az életetekben. Valóban más értelmet kap az ember élete, élvezzétek ki minden pillanatát!
 
Sziasztok!

Történt egy jelentős változás az akvárium életében! Lőtt egyet az agyam és 2 hete kiszedtem Hydrocotyle Tripartita-t az üvegből. Nem győztem már nyírni és úgy éreztem, hogy méreténél fogva túlságosan hangsúlyossá vált a scape-ben! Teljesen elvonta a figyelmet a többi apró részletről. A nagy űrt amit hagyott, Tenellusokkal és Stau Repensel igyekeztem kitölteni. Továbbá rendeltem Blyxa Japonica-t és azt fogok még ültetni a helyére.

Szerintetek előnyére vált a dolog?

Tripartita erdő:
30126945288_8eff2ab2bd_b.jpg1 by Péter Rith, on Flickr
43089929955_d0e80a0147_b.jpgDSCN0038 by Péter Rith, on Flickr
30126944228_aff796f367_b.jpgDSCN0037 by Péter Rith, on Flickr
43089929325_01896ca705_b.jpgDSCN0052 by Péter Rith, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére