• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The descent

Azt a kisnövésű Bolbitist hol sikerült beszerezni? (egyébként a következő neveken fut: "Mini Bolbitis", "Davallia sp.", "Bolbitis Davallia sp."vagy"Bolbitis difformis".)
 
Sziasztok!

Nagyon hangulatos lett a hegy, egyedül a tetején a "piros" növény zavaró!


A negyedik képen az milyen páfrány, mi a neve?
Egy mini vagy torpe bolbitis faj.
nekem inkább crepidomanes fajtának tűnik és nem bobitis-nek.
@Szmóki ?
Valóban egy páfrány mint a Bolbitis, Crepidomanes cf. malabarikum a neve, nem egy olcsóság, viszont különleges (szőrös nyúlványokon hozza az új leveleket).

A.ttila
 
Sziasztok!

Nagyon hangulatos lett a hegy, egyedül a tetején a "piros" növény zavaró!





Valóban egy páfrány mint a Bolbitis, Crepidomanes cf. malabarikum a neve, nem egy olcsóság, viszont különleges (szőrös nyúlványokon hozza az új leveleket).

A.ttila
szerintem nem az lesz, ennek nagyobbak a levelei. Crepidomanes-ből is nagyon sok fajta van.
 
Összelegóztad a szűrőt? Müködik?
Szia Adrian.
Igen osszelegozzam, darabokra szedtem, es leszilikonoztam az egeszet. Beinditottam, nem hazudtolta meg a nevet, majd elkezdett szivarogni az altalam ratett adapter, majd Zsoltal kifiloztuk, hogy kezdeti csotarto repedes, ez a gyartas gyengeje. Szoval a szuro jol mukodik, csak az adapter repedt, marmint az enyem. Orvosoltam kozben, es azt is ami rajta volt. Remelem jo lesz, most dobom ossze. 328b59096495d61237222fd7bd8200d9.jpg
 
Elso nekifutasra a ragasztas tokeletesre sikeredett, majd megbillentes utan a fejbol viz lottyent ki. Fejtomites... A regiben nem volt ilyen problemam, ugy hogy tomites csere, es ha mar szet boritottam megkapta a regi rotort es tengelyt is mert kisse mintha zajosabb lenne. Most mukodik, eddig nem folyik, es halk. Ma megfigyeles alatt tartom. Termeszetesen talcaban. 775b5894b497914e8f2dc3892f39e121.jpg
 
Elso nekifutasra a ragasztas tokeletesre sikeredett, majd megbillentes utan a fejbol viz lottyent ki. Fejtomites... A regiben nem volt ilyen problemam, ugy hogy tomites csere, es ha mar szet boritottam megkapta a regi rotort es tengelyt is mert kisse mintha zajosabb lenne. Most mukodik, eddig nem folyik, es halk. Ma megfigyeles alatt tartom. Termeszetesen talcaban. View attachment 52602

Ennek örülök! Hogy müködík[emoji106]
 
Back
Oldal tetejére