• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás The Cubes

Sziasztok!
A kis fehér garnélákból láttam egy picit aztán egy hétig kerestem de egyet sem találtam. Aztán gondoltam lecserélem őket szétszedtem az akváriumot kipucoltam 5db garnéla volt csak benne és gondoltam ezekből úgysem lesz semmi és úgy is olyanokat teszek be amivel nem kereszteződhetnek így hagyom le élni itt az életüket erre ma megláttam egy petéset.
Az új garnélék végül Sulawesi blue leg garnélák lettek eddig úgy néz ki jól érzik magukat a garnélák mellet be került 2pár Heterandria formosa nagyon aranyos kis halak remélem hamar lesz belőlük szaporulat is.
IMG_20191020_171440.jpgIMG_20191021_232118.jpgIMG_20191020_194919.jpg
 
Egy kis érdekesség amit észre vettem a garnélákon,hogy vannak kékes és pirosas árnyalatúak.
1-2 db elpusztult de a nagy része jól elvan kaptak egy fűtőt azóta még talán aktívabbak ők is meg a halak is.
Ezen a képen egy picit lehet látni a kék és piros árnyalatot de ez van amikor még jobban látszik.
IMG_20191110_000638.jpg
Itt a piros jobban látszik a snoowball mellet.
IMG_20191031_233709.jpgIMG_20191110_000614.jpgIMG_20191111_221450.jpg
 
Végre talál megtörni látszik a jég és elkezdenek szaporodni az élőlények 3 kishalat fedeztem ma fel és egy petés amanot, remélem ezen fellelkesülve a sulawesi is bepetésednek végre és szaporodni fognak ők is.
Érdekesség amit észrevettem a halakon, hogy a két nőstényről eltűntek a csíkok, de mire körbe etettem mindenkit és vissza ültem az akvárium elé ismét mind a kettő csíkos volt eddig vagy nem csinálták vagy nem tűnt fel ilyen színváltás rajtuk.
IMG_20191209_120900.jpgIMG_20191209_120417.jpgIMG_20191209_125413.jpg
 
Nagy változás nincs az akváriumban gondolkodok egy újra indításon mert bepetésednek a garnélák de szaporulat nincsen már egy jó ideje sajnos és kezdenek kikopni a garnélák. A kishalak lassan fejlődnek de azért lehet látni, hogy vannak köztük nagyobbak is sajnos az egyik anyukát elvesztetem de a másiknak mindig szép nagy a hasa szóval biztosan mindig van 1-1 kicsi most kb 15-20db lehet a csapat. Ha újraindítom mindenképpen szeretném a halak mellet a garnéláknak is elegendő búvóhéjét biztosítani bár a halak nem sokkal nagyobbak mint egy garnéla. Még egy kis időt adok nekik hátha megindulnak még is csak ha nem újra indítás után vagy CRS garnélákban gondolkodok most vagy valamilyen tigrisben.
IMG_20200214_181116.jpg
 
Jelenleg így néz ki az akvárium, de már tervezgetem az újra indítást mert nincs változás.
IMG_20200217_175834.jpg
Az akvárium felett egy Odysses 200 LED lámpavan, az elrendezést jelenleg középre képzelem el 3-4 lávakővel és valami világosabb homokkal.
Ehez szívesen fogadnék növény ötleteket az anubias milky way biztos marad azt szeretném szemelé tenni, bolbitisem még sosem volt, de ha van valami kisebb méretű ami egy 30l akváriumba is jól tud mutatni szívesen kipróbálnám. Más elképzelésem nincs jelenleg, de ez még változhat mire eljutok a megvalósításig, lassú vagy közepesen növő növényekben gondolkodom mert nem akarok hetente ritkítani.
 
IMG_20200302_165152_1.jpg

Ki milyen hűtést javasol, nincs kedvem barkácsolgatni hűtőt így veszek egyet, hogy nyáron se legyen melegük majd az új lakoknak.
A JBL Cooler termékeket nézegetem vezérlővel, kinek milyen tapasztalata van ezekkel?
 
Légkondi a lakásba, hogy nektek se legyen melegetek?:unsure:
Hailea HC-100 aquarium chiller külső hűtő?
Van a lakásba de mivel nm vagyunk itthon nap közben így nem szokott menni csak hétvégén nagy többségében vagy csak mikor igazán meleg van.
Nem férne be a szekrénybe meg az kicsit drága is.😕

Nagyon hangosak, aludni nem lehet mellettuk, max 2-3 fokot csokkent, nekunk a 4 ventisben az egyik csapagyas lett fel ev utan.
A JBL Protemp coolerek is hasonlóak lehetnek?
 
Ha jol remlik, @Keinrath Adrian probalta es nagyon rovid idon belul megszabadult tole.
Ha csendes hutest szeretnel, keress ra erre: arctic f14. Kis barkacsolast igenyel, termosztat miatt is, de 3D nyomtatassal fillerekbol lehet hozza tarto konzolt keszittetni, nekunk @TZ segitett ebben.
Jól rémlik! hamar visszaküldtem a feladónak, mint egy fünyíró olyan hangja volt! szóval abszolút negatív tapasztalat, nem ajánlom!
 
Nagy változások nincsenek a garnéla létszám 2dbra csökkent +2 amano viszont az egyik megállás nélkül petés.
Egy másik akváriumból kimenekítettem egy kis adag fissi nobilist mert rátelepedett 2 hívatlan vendég,maradt még a másik akváriumba is azért kb a fele mennyiség, ha itt megindul majd csinálok még egy ilyet a maradéknak.
IMG_20200324_164614.jpgIMG_20200324_164322.jpgIMG_20200324_163028.jpg
 

Hasonló topikok

Válaszok
244
Megtekintések
14K
Back
Oldal tetejére