• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás The Cubes

Sziasztok!
Mindenkinek boldog új algamentes évet kívánok.:)
A garnélák nagyon jól érzik magukat megállás nélkül vannak petések most is legalább 6 darab számoltam és a kicsik is sokan vannak.
A mohák között az alga még mindig meg van de amit tudtam kiszedtem.
Megint láttam egy 2 darab garnélát aminek volt olyan piros folt az oldnál de sokkal halványabban és kisebb részen.
IMG_20190101_151656.jpg
IMG_20181231_104448.jpg
IMG_20181225_142837.jpgIMG_20181213_135637.jpgIMG_20181229_170832.jpg
Kaptak egy kis darab bébirépát nagyon ízlett nekik.
IMG_20181223_151833.jpgIMG_20181213_135637.jpg
Neki pedig valamiért csak egy szeme van.:jimlad:
IMG_20181229_130859.jpg
 
Sziasztok!
Nagy változások nem történek az akváriumba, bekerült egy új növény Bucephalandra Deep Purple még nincs valami fényes állapotba mert néhány levelét eldobálta de talán már többet nem fog. Érkezett még @BoMa-tol hozzám 7db tangerine tiger is.
A snowballok jól érzik magukat szaporodnak is rendesen, akit érdekel van pár darab eladó is: https://akvakertesz.hu/threads/elado-garnelak.88/page-74#post-447259
View attachment 71560View attachment 71561

Jól mutatnak együtt a snowballokkal! :)
 
Ma reggel megleptek a narancs tigrisek és az egyikük be petésedet reggel még nagyon szégyenlős volt és nem tudtam róla használható képet készíteni, de így este felé már elő merészkedett és meg mutatta magát.:)
A deep purple nem néz ki valami fényesen a két legnagyobbon kívül szinte mind ledobta az összes levelét.:(
IMG_20190124_121334.jpgIMG_20190124_183707.jpgIMG_20190124_183804.jpg
 
Sziasztok!
A kis 10l-es akváriumról rég nem írtam semmit de nem véletlen.
A garnélák egyre csak fogyatkoztak hiába csináltam bármit velük aztán el is hanyagoltam, mert azt hitem már semmi nincs benne és egyszer csak gondoltam egyet és kicsit kipucoltam lekapartam az algát és ott úszkált 6db garnéla még. Ezen fellendülve csináltam egy nagy karbantartást takarítást és most már újra vállalható a kinézete, 6db-ból 5 lány azok egészen szép feketések de az egy szem fiú szegény elég kis halvány. Tetem be hátulra egy kis rotolát, nem tudom milyen és hogy honnan van nagyon rég meg van. Egy másik akváriumból kimentetem bucékat amik valahogy el vesztek benne de a halál szélén voltak már kaptak egy carbos fürdőt így kezdenek kinézni valahogy. Bekerült még 2db süncsiga is ők mindent szépen lepucoltak már de a bucékon még van mit dolgozniuk, a rotola majd később lehet kikerül mert növekszik de úgy látom kevés neki a fény mert nem olyan szép pirosas és az egyik szál az alsó leveleket le is dobta.
IMG_20190128_141515.jpgIMG_20190128_142117.jpgIMG_20190128_141547.jpg
Összegyűlt a kis csapat egy közös lakomára.
IMG_20190128_185027.jpg
 
A terraplázán tervezek venni egy kis 20x20cm terráriumot, pont elfér az ablakpárkányomban.
2 esetleg 3 féle húsevő növényt szeretnék bele ültetni a növények alá pedig nem mohát tennék hanem Utricularia Graminifolia ami ugye maga is egy húsevő nővény.
A terrárium aljába 1cm vastagon nagyobb szemcsés kavicsokat gondoltam utána szúnyoghálót, geotextílt stb. amit majd találok. Viszont a felső ültető réteget nem tudom mi legyen amazoniára gondoltam az van is itthon, esetleg amit a GA-ban lehet kapni kókuszrost tégla de nem tudom igazából mi lenne jobb.
Locsolni desztillált vagy ioncserélt vizel fogom vagy ha lesz rá lehetőség eső vízzel, az egyik sarokba be akarok állítani egy vékony kifurkált és félbevágott PVC csövet így ott pontosan tudom majd ellenőrizni a vízszintet.
Bárkinek van ötlete vagy tapasztalata ilyesmiben, hogy így megfelel vagy valamin kéne esetleg változtatni?
 
Sziasztok!
A 30l-ben a deep purple teljesen elolvadt😭, de egyébként minden más rendben van.
Bekerült 3db amano garnéla hátha eltüntetik a mohák közül a fonal algát.
A 10l-ben egyik napról a másikra nyomtalanul eltűntek a garnélák:(.
A helyükre bekerült kb 20db citromsárga garnéla 2db el hullottat láttam mióta bekerültek, de remélem nem lesz több.
7562175622
 
Sziasztok!
A 30-asból a fissit kikaptam mert nem volt szép tele volt fonal algával és most, hogy kiszedtem látom, hogy menyit árnyékolt is.
A pintonak nem elég a fény, növekszik de nem fehérek a levelei meglátom most, hogy kiszedtem a fissit és több fény jut le elég lesz vagy sem ha nem lehet, hogy cserélek egy ilyenre:https://www.greenaqua.hu/hu/odyssea-200-led-lampa-30-45-cm-0-1w-33.html
768527685376854
A kicsiben nagyon bedurrant a növényzet, de tetszik úgy hogy nem nyírom még megy egy darabig.(ha valaki felismeri a növényt és tudja a nevét ne tartsa magában :D)
Az egyik sárga garnéla már egy ideje petés már vártam az apróságokat, de ma a levedlet páncél fogadott tele a petékkel látatok már ilyet?😕
7685576856
 
Sziasztok!
A 30-asból a fissit kikaptam mert nem volt szép tele volt fonal algával és most, hogy kiszedtem látom, hogy menyit árnyékolt is.
A pintonak nem elég a fény, növekszik de nem fehérek a levelei meglátom most, hogy kiszedtem a fissit és több fény jut le elég lesz vagy sem ha nem lehet, hogy cserélek egy ilyenre:https://www.greenaqua.hu/hu/odyssea-200-led-lampa-30-45-cm-0-1w-33.html
View attachment 76852View attachment 76853View attachment 76854
A kicsiben nagyon bedurrant a növényzet, de tetszik úgy hogy nem nyírom még megy egy darabig.(ha valaki felismeri a növényt és tudja a nevét ne tartsa magában :D)
Az egyik sárga garnéla már egy ideje petés már vártam az apróságokat, de ma a levedlet páncél fogadott tele a petékkel látatok már ilyet?😕
View attachment 76855View attachment 76856

A növény szerintem Najas .
A garniknál sajnos előfordul néha, hogy a kismamaság ideje alatt valami miatt vedleni kényszerülnek, ez automatikusan a peték elvesztésével jár. Ha még megvannak a peték én megpróbálnám kikelteni őket - nagyon apró lyukú halhálóban az áramlaba téve, épp hogy csak lengedezzenek a kis bogyók, már több almot sikerült megmenetenem a mama elpusztulása után.
 
Igen, ez najas, épp tettem fel belőle én is ingyen elvihetőbe, mert őrült szapora, viszont remek búvóhely garnéláknak.
 
Ma volt egy nagy takarítás iszonyat rengeteg mulm gyűlt fel a növények és fák alatt.
Kiszedetem mindent és csináltam egy porszívózást a hátsó fát kiszedtem ami elöl volt az meg bekerült hátra.
Sajnos elég sok garnéla el hullót a nagy melegekbe hiába próbáltam hűteni mindenhogy de már láttam petéset így hamarosan újra el kezdenek majd gyarapodni remélhetőleg.
A caloglossat megtépkedtem kicsit mert már nagyon nagy volt, visszatöltöttem a vizet kaptak egy catappa levelet és kb ennyi majd holnap vagy holnap után a szűrőt is kipucolom mert most sok trutyit felszippantott.
Még kicsit zavaros de már szépen tisztul
IMG_20190819_183849.jpg
 
Majdnem sikerült lecserélnem az akasztóst végre hogy ne zavarjon mert találtam egy szűrőt a pincében valakitől kaphattam de már azt se tudom mikor jár a rotor de nem szívja fel a vizet pedig átfolyik rajta ha csak úgy töltöm a vizet bele valamivel így várat még egy kicsit a szűrőcsere.
Egy sacem marathon 300 lett volna a szerencsés ha működne rendesen.
Van még egy sacem marathon 1000 lent az biztosan működik évekig használtam még apumé volt de rotort kéne szereznem valahonnan de nem találom bele a régit amit kiszedtem kb 5-6 ével ezelőtt pont azért hogy keresek egy másikat ami jó bele mert már elviselhetetlenül zörgőt.
Viszont @star67 jóvoltából már van egy üveg spinem amit ebbe az akvába szánok majd beletenni ha lesz működő külső szűrőm hozzá.
 
Nálam bevetésre készen vár egy Eheim Ecco Pro 130, töltettel vagy üresen.
Ha érdekel, írj!
Ide méretben szerintem pont ideális lenne.
Nem csörög, nem zörög, hibátlanul működik.
 
Ma volt egy nagy takarítás iszonyat rengeteg mulm gyűlt fel a növények és fák alatt.
Kiszedetem mindent és csináltam egy porszívózást a hátsó fát kiszedtem ami elöl volt az meg bekerült hátra.
Sajnos elég sok garnéla el hullót a nagy melegekbe hiába próbáltam hűteni mindenhogy de már láttam petéset így hamarosan újra el kezdenek majd gyarapodni remélhetőleg.
A caloglossat megtépkedtem kicsit mert már nagyon nagy volt, visszatöltöttem a vizet kaptak egy catappa levelet és kb ennyi majd holnap vagy holnap után a szűrőt is kipucolom mert most sok trutyit felszippantott.
Még kicsit zavaros de már szépen tisztul
View attachment 80044
Ha mar igy szetkaptad az akvat, lehet erdemes lett volna kiszippantani az egesz talajt, es atmosni. Ugy tuti teljesen tiszta lenne. En is probalkoztam hasonlo nagytakaritassal, de valamennyi dzsuva csak maradt, es nemi problemat ugyan ugy okoz. 🙃
 
Ha mar igy szetkaptad az akvat, lehet erdemes lett volna kiszippantani az egesz talajt, es atmosni. Ugy tuti teljesen tiszta lenne. En is probalkoztam hasonlo nagytakaritassal, de valamennyi dzsuva csak maradt, es nemi problemat ugyan ugy okoz. 🙃
Igazából nem nehéz szét bontani mert minden kis fákra van rá kötözve vagy ragasztva csak a lakok meg bent maradtak közben így nem akartam a talajt jobban piszkálni mert így is mindig oda mentek ahol útba voltak.
De majd ha máskor csinálok megint akkor víz felét kiszippantom egy vödörbe áteszem a garnikat meg a csigákat és akkor kiszedem átmosni is.
 
Igazából nem nehéz szét bontani mert minden kis fákra van rá kötözve vagy ragasztva csak a lakok meg bent maradtak közben így nem akartam a talajt jobban piszkálni mert így is mindig oda mentek ahol útba voltak.
De majd ha máskor csinálok megint akkor víz felét kiszippantom egy vödörbe áteszem a garnikat meg a csigákat és akkor kiszedem átmosni is.
En bent szoktam hagyni a lakokat amikor kiszedem a talajt. Nem mondom, hogy nem megy ki nehany garnéla is, de majd szaporodnak ugy is. 😜
 

Hasonló topikok

Válaszok
244
Megtekintések
14K
Back
Oldal tetejére