• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás The Cubes

Nem tudom pontosan hogy miből van, lehet hogy galvanizálva mert van rajta egy ilyen védőrétegszerű de csak ott látszik ahol el lett vágva.
Egy pár napja kicsit fel kúszót az akvárium hőfoka, a hőmérő már ilyen 29-30 fokot mutatott de amikor még abban a vázában voltak volt hogy 28 foknál viganó úszkáltak a petések, de azért az már tényleg magas volt és volt is 3db elhullás sajnos de én betudtam a hőfoknak. De ezek után mégolyban odafigyelek hogy viselkednek és ha bármi olyat jelet mutatnak, hogy nem érzik jól magukat kicserélem a rácsot valami másra, de rémlem csak a meleg volt a probléma mert azóta nem volt egy halott sem meg idáig egyet sem láttam csak most pár napja.
Helyedben inkább balkonrácsot használnék. Műanyag, nem enged ki semmilyen káros anyagot, és ami a legfontosabb, a színe zöld.
Kifeszíteni pedig úgy tudod, hogy hátul 6 helyen (mindkét oldalon 3-3, de lehet 4-4 is) füles tapadókorongot rögzítesz hozzá vékony fekete gyoskötegelővel. A hátsó üvegre aztán már csak rá kell cuppantanod.
10+ éve használom, és nem tudsz annyit fizetni, hogy másra váltsak. De azért megpróbálhatod. :D
 
Tényleg nem egy gyors növekedésű növény, de viszont szerintem mutatós főleg a második képen ahol már szép sűrű.
Egy GA adag az kb. mekkora vagy nem tőlük szerezted be?
hogy őszinte legyek már nem emlékszem ez honnan van. Nézegettem náluk is, de @Szmóki -tól is van (ez biztos).
Ennél a növénynél ne várj hatalmas mennyiséget bárhonnan is származzon.
Egyébként nem tudom lehet-e még kapni a dennerle-s verziót.
 
Helyedben inkább balkonrácsot használnék. Műanyag, nem enged ki semmilyen káros anyagot, és ami a legfontosabb, a színe zöld.
Kifeszíteni pedig úgy tudod, hogy hátul 6 helyen (mindkét oldalon 3-3, de lehet 4-4 is) füles tapadókorongot rögzítesz hozzá vékony fekete gyoskötegelővel. A hátsó üvegre aztán már csak rá kell cuppantanod.
10+ éve használom, és nem tudsz annyit fizetni, hogy másra váltsak. De azért megpróbálhatod. :D

Már ki is szedtem a rácsot nem akarok a garnélák életén kísérletezni, meg sem fordult a fejembe, hogy valami ilyen probléma lehet. A tapadókorongoson én is gondolkoztam csak azért döntöttem még is a rács mellett mert akkor azt úgy tudtam hajtani, hogy ha majd benövi ne tudjanak mögötte elütni, a tapadókorongossal meg maradni fog vagy 0,5-1 cm rés ahova majd el tudnak buji és nincsenek szem előtt.

hogy őszinte legyek már nem emlékszem ez honnan van. Nézegettem náluk is, de @Szmóki -tól is van (ez biztos).
Ennél a növénynél ne várj hatalmas mennyiséget bárhonnan is származzon.
Egyébként nem tudom lehet-e még kapni a dennerle-s verziót.

Igen arra számítok, hogy nem egy hatalmas adag.
A GA oldalán fent van a dennerle-s verzió csak azt írja, hogy nincs készleten de gondolom ha nem szedték le rendelésre még tudnak szerezni.
 
Igen arra számítok, hogy nem egy hatalmas adag.
A GA oldalán fent van a dennerle-s verzió csak azt írja, hogy nincs készleten de gondolom ha nem szedték le rendelésre még tudnak szerezni.
megkérdezheted tőlük a kérdések topic-ban.
De ha nem lesz, akkor Szmóki-val azért is jársz jól (vagy a pénztárcád számára rosszul), mert crepidomanes-ből is van több féle és nála néhány meg is található ezekből (ha épp megtalálja a dzsungelben őket).
 
megkérdezheted tőlük a kérdések topic-ban.
De ha nem lesz, akkor Szmóki-val azért is jársz jól (vagy a pénztárcád számára rosszul), mert crepidomanes-ből is van több féle és nála néhány meg is található ezekből (ha épp megtalálja a dzsungelben őket).

Köszönöm az ajánlást ha nem sikerül szerezni mindenképpen érdeklődök nála.:)
 
A kisebbik akváriumban vannak foltosabb rákok meg egészen feketék is van olyan is egy pár aminek barnás csík megy végig a hátán de van aminek nem, de a legnagyobb kedvenceim az azok amelyiknek olyanok a szemei mint ami világítana. Hosszútávon majd az a tervem, hogy a foltosak kiszelektáljam és csak a szép feketék maradjanak világító szemekkel, kicsit olyanok mint a fekete tigris garnélák narancs szemel csak Neocaridina változatban.:)
(A kép nem az igazi de a lényeg látszik)
IMG_20180828_151352.jpg
Ennek a csigának pedig még a szeme sem áll jól.:D
IMG_20180828_121003.jpg
A 30 literesben a snowball-ok jól érzik magukat, szóval ha minden jól megy hétvégén költözik a banda többi része is egy másik akváriumból kb. még vagy 15-20db és ha minden jól megy még többen lesznek mert van közöttük egy petés is.
 
Nem tudom pontosan hogy miből van, lehet hogy galvanizálva mert van rajta egy ilyen védőrétegszerű de csak ott látszik ahol el lett vágva.
Egy pár napja kicsit fel kúszót az akvárium hőfoka, a hőmérő már ilyen 29-30 fokot mutatott de amikor még abban a vázában voltak volt hogy 28 foknál viganó úszkáltak a petések, de azért az már tényleg magas volt és volt is 3db elhullás sajnos de én betudtam a hőfoknak. De ezek után mégolyban odafigyelek hogy viselkednek és ha bármi olyat jelet mutatnak, hogy nem érzik jól magukat kicserélem a rácsot valami másra, de rémlem csak a meleg volt a probléma mert azóta nem volt egy halott sem meg idáig egyet sem láttam csak most pár napja.
Horganyzott acel halo. Egy darabig allja majd a sarat, de elobb utobb ellepi a rozsda. Ugy mint nekem a fel eve benne azo hilti szalag.
1535828046673880206361110513913.jpg
 
Horganyzott acel halo. Egy darabig allja majd a sarat, de elobb utobb ellepi a rozsda. Ugy mint nekem a fel eve benne azo hilti szalag.
View attachment 62354

Nem lehet, hogy olyan a vízösszetételed, ami gyorsítja a korróziót? Alacsony pH, lágy víz?

Például vízművek figyelembe veszik a csövek stb állapotát, anyagát, és ennek megfelelően is kezelhetik a vizet, hogy a problémákat elkerüljék. Néha ez elég erősen félremegy, például 2014-es Flinti vízmérgezés, ahol átálltak más vízösszetételre, és emiatt a vezetékekből ólom került a vízbe. Emiatt több ezer gyerek szervezetébe kerülhetett ólom. (ami például súlyos szellemi és fejlődésbeli károsodást okozhat.)
Csapvíz ólomtartalmára van határérték, 0.01 mg/l, viszont például cinkre sokkal jobban megengedőbb a szabály. (cink "ajánlás" halak esetén: <0.1 mg/l, míg ember: <5mg/l forrás: Ecology of the Planted Aquarium, 10 oldal.)
Magyar vízminőségi előírások között cinkre nem találtam határértéket, de 5 mg/l felett már érezni lehet az ízében.

Az, hogy nálad nem okozott gondot a fémszalag, nem jelenti azt, hogy másnál biztosan nem fog. Annak az esélye, hogy a hálóban lévő cink vagy egyéb nehézfém bejut-e a halak vagy garnélák szervezetébe, nagyon, nagyon sok dologtól függ. Néhány tényező, ami befolyásolja: talaj összetétele (mivel bizonyos talaj megköthet nehézfémeket), DOC mennyisége, vízcserék gyakorisága, keménység, pH, vízkezelő (EDTA...) stb. Valószínűleg egy olyan akváriumban, ami nagyon tiszta, és csak inert anyagok vannak benne (például üveg és kavics), könnyebben okozhat problémát a nehézfém mérgezés mint egy növényes, "aktív" talajos akváriumban.

Valószínűleg jobb az ólom, kadmium, cink, réz, (higany), króm -tartalmú dolgokat kihagyni az akváriumból és más megoldást találni, ha lehetséges.

Elhulló, nem szaporodó garnélák esetén pedig érdemes utánanézni, hogy a víz megfelelő-e nekik, mivel számos emberre vonatkozó határérték érzékeny garnélák, halak esetén már sajnos problémát okoz.
Nálunk a vízmű ezeket méri: higany, kadmium, króm, nikkel, ólom, réz.
 
Utoljára módosított:
Nem lehet, hogy olyan a vízösszetételed, ami gyorsítja a korróziót? Alacsony pH, lágy víz?
100% hogy olyan. Ph kb 6-6.25, full ro 130-ra visszasozva. A szalag ugye telibe galvanizalt, igy gondolom a vagott feluletnel serult, igy elindult a korrozio. Vagy a horgany bevonatot alapbol megolte a viz, ahogy irtad.
 
Ma nagy takarításnál a Dark Achillest előre tettem az ágra mert hozza az új leveleket de kilyukad mind, hátha így most hogy átraktam jobba érzi magát és nem fog lyukakat növeszteni a levelei közepére:mad:. Valami fonalalga szerű is van a fissi és a cameroon között de csak ilyen nagyon vékony szálak, 1-2 amano garnéla meg oldás lehet rá esetleg? Néha szoktam látni valami kis férget úszkálni a vízben de nem tudom mi(túl jó képet nem tudtam róla csinálni) egy kis fecskendővel mindig ki szoktam szippantani.
A garnélák nagyon jól érzik magukat ma 6db petéset sikerült megszámolnom, a legnagyobb kicsik már odabátorkodnak és néha a nagyokkal együtt falatoznak.
IMG_20181105_141154.jpg IMG_20181105_142045.jpg IMG_20181021_115904.jpg IMG_20181030_165554.jpg IMG_20181101_092606.jpg IMG_20181023_141509.jpg IMG_20181029_192309.jpg
Ő lenne az a féreg.
IMG_20181021_120523.jpg
 
Ma etetésnél eszméletlen mennyiségű 9 db petés garnélát számoltam meg ennyit egyszerre még sosem tudtam.:eek:
Észevetem a talajban is valami nagyon kis vékony férget de ez nem ugyan az szerintem ami úszkált mert az fehér ez meg inkább barnás vagy csak koszos nem tudom.
Veszélyt jelentenek a garnélákra?:nailbiting:
IMG_20181107_125446.jpg IMG_20181107_173314.jpg IMG_20181107_184008.jpg
 

Hasonló topikok

Válaszok
244
Megtekintések
14K
Back
Oldal tetejére