• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás The Cubes

Sziasztok!
Szerintetek a Törpe fogaspontyokat (Heterandria formosa) és az Elegáns törpefogaspontyokat (Neoheterandria elegans) össze engedhetem, nem ívna ösze ugye, vagy nyomják el egymást nagyon?
 
Sziasztok!
Szerintetek a Törpe fogaspontyokat (Heterandria formosa) és az Elegáns törpefogaspontyokat (Neoheterandria elegans) össze engedhetem, nem ívna ösze ugye, vagy nyomják el egymást nagyon?
Sanszos az összeívás, ezért én nem próbálkoznék be. Persze ezekben a halakban Pasa és Liziczai Márk a nagy spílerek.
Inkább mindegyiknek készítenék egy kis otthont, sok salátával kibélelve.
 
Végre megújult az akvárium!
A technika a régi az élőlények is csak pluszba bekerült 10db red cherry garnéla mert az előzőeknek valami nem tetszett ezért is lett újraindítás a vége.
Ha ők jól érzik magukat késűbb lecserélem őket.
A nővényeket köszönöm @Luigi13-nak mert ami most benne van a 90% tőlük van még ha nem is egyszerre hoztam.
6,5kg lávakő kerültbe talajnak meg jbl sansibar vörös dekorhomok került.
Ragasztani nem akartam a növényeket így ideiglenesen ami nem maradt ott önszántából befőttes gumival rögzítettem nem valami szép, de remélem hamar meg kapaszkodnak és akkor kiszedhetem. Kötözni nem tudtam damilul mert valahol valami mindig elmozdult és nem marad úgy ahogy szeretem volna így pedig csak be szorítottam és tudtam igazgatni.
IMG_20200723_164833.jpg
 
Nem voltam itthon egy hétig de túl nagy dolog nem történt az akváriummal a kövek teteje kicsit bezöldült plusz a microshorumon vetem észre valami hiányt.
Nem vagyok túl jó ez ilyen jelekbe, hogy mi mit jelent valakinek van esetleg valami ötlete?
IMG_20200819_172905.jpgIMG_20200819_174008.jpgIMG_20200819_172831.jpg
 
Az a befottes gumi zsenialis :)
A microsorum tenyleg eleg szomoru, mivel es mennyit tapozod?
Egyszerűbb volt mint kötözgetni :D úgy marad ott ahol én akarom és ha meg kamaszkodtak úgy is lekerül.
Igazából mielőtt elmentem hol kapott hol nem csak ha eszembe jutott, most mióta vissza jöttem 1-1ml Ga tápot kapót vagy easy lifet 3ml minden nap.
Van itthon co2 rendszerem most éppen nem használom sehova azon gondolkozok lehet be kéne üzemelni ebben az akváriumban.
 
Ha adhatok egy javaslatot. 2/3 damil 1/3 gumi a damil elöl és oldalt van ami körbeöleli a dekort, a gumi hátul pont nem látszik. Szemre megméred, és akkora gumit kötsz a damilra
, amekkora ad annyi szabadsagot hogy tudd nyújtani és megfelelően rögzítse is a növényt.
 
Csigaevő csigát nekik. Csak előbb vedd ki a süniket, mert azokat is megeszi.
Igen erre én is gondoltam, de nincs hova tennem őket. :confused:
Szerinted ha ilyen halnevelő hálóba elkülönítem őket egy 2 hétre az elég lehet?
Nincsen túl sok csiga mert ha látok azonnal kiszedem szóval 2 hét alatt 3-4 csigának lekéne számolni velük nem?
 
Igen erre én is gondoltam, de nincs hova tennem őket. :confused:
Szerinted ha ilyen halnevelő hálóba elkülönítem őket egy 2 hétre az elég lehet?
Nincsen túl sok csiga mert ha látok azonnal kiszedem szóval 2 hét alatt 3-4 csigának lekéne számolni velük nem?
Ha van egy 5 literes befőttesüveg, tegyél bele 5-6 diónyi folyami kavicsot, és tedd a napra, hogy jó algás legyen. Abba azután beteheted a süniket.
Egyvalamivel nem számoltál, hogy a peték - amiket szép számmal szoktak lerakni - még ki sem keltek. Szóval a 2 hetet nem tartom sanszosnak.
Meg gondolj csak bele: Te sem 0-24-ben tömöd magadba a kaját, szóval nekik is van emésztési/pihenési idő.
 
Sziasztok!
Sok változás nem nagyon történik úgy döntöttem be üzemelem a co2, hogy a növények jobb érezek magukat és gyorsabban nőjenek de még csak állítgatom.
Voltam egy halas boltban és találtam ott 2db gébet ami nagyon megtetszett így elhoztam őket, de nem tudták meg mondani mi a neve.
Valaki esetleg fel ismeri? Szeretnék még beszerezni pár darabot mert nagyon tetszenek de nem látom őket túl sokat mert szeretik be ásni magukat a homokba 2 napig azt hittem elpusztultak és utána egyszer csak ott figyelt mind a kettő.
(A homok kicsit piszkos pedig hetente leszívom a tetejéről)
IMG_20200910_175150.jpg
 

Hasonló topikok

Válaszok
244
Megtekintések
14K
Back
Oldal tetejére