• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Birth and Death of the Day

Sziasztok!

Igen, létezem még, bár ez a napló aktivitásában egyáltalán nem látszik. :)

Sok-sok minden történt a legutóbbi bejegyzés óta, a legnagyobb esemény Fanni lányom születése volt 3 hete, így az utóbbi időben nagyon keveset tudtam foglalkozni az akvával.

Az elmúlt fél évben elég sok problémával szembesültem a tank kapcsán, leginkább ecsetalga, pontalga és szőralga jelentkezett be, így aztán egy nagytakarítás alkalmával betettem 1-1 cserép limnophila aquatica-t és cabomba aquatica-t, előbbi annyira jól érzi magát, hogy birtokba is vette az akva nagyját, de nem bánom, most jól esik elengedni kicsit a dolgokat és nézni a dzsungelt.

A CO2-m kifogyott, így a tápozást visszavettem, az ATI kb 35cm-ről pirít 4 csővel, 70%-ig dimmelve.
A rendszertelen vízcserék miatt ismét megjelent a BBA, meg némi szőr is, de nem érdekel, alig látszik távolról. :D

Élőlény fronton úgy állunk, hogy az espei-k idősebbik fele elpusztult, a fiatalok vígan elvannak. A cory-k nagyja szintén eltávozott, lehet, hogy a kétnapi etetés nekik kevés.
Egyetlen oto-m maradt, ő kitart a végtelenségig, az amano-k is mintha megritkultak volna. Az RC-k viszont burjánzanak, szerintem több százan lehetnek már.

Sajnos a cserepes növényekkel jöttek csigák is, de ez sem érdekel különösebben, most már csak a gyönyörködés marad.

Elég komoly planáriatelep alakult ki a talajban, elhullott állatok porhüvelyein csapatosan figyeltem meg, ahogy lakmároznak. Szóval ha valamikor is elbontom a scape-et, akkor a talaj mindenképpen kuka lesz.

Gondolatban már jó pár scape ötletem van, elsősorban a tengerpart hatású háromszög elrendezés vonz most, de látva Josh Sim workshopját elgondolkodtam az erdős-köves témán is.

És akkor képek:

20191019_174641.jpg

20191019_174553.jpg

20191019_174604.jpg

20191019_174615.jpg
 
Gratula Fanni lányodhoz, jó egészséget nektek!

Hát, a köves alapból nem sok minden látszik.:LOL:
Coryk élnek még?
 
Gratula Fanni lányodhoz, jó egészséget nektek!

Hát, a köves alapból nem sok minden látszik.:LOL:
Coryk élnek még?

Köszönjük! :)

Mivel rengeteg a rejtekhely, nem tudok biztosat mondani, annyi fix, hogy sok picur nem élte túl a kiképzést. Pár nagyobbat szoktam látni reggelente. Írtam is fentebb, hogy lehet, kevés nekik a kétnapi kaja, szerinted?
 
Ezek mindig túrnak-fúrnak, találnak valamit maguknak, ha éhesek.
Nálam a munkahelyen hétvégén 2 napig nincs kaja, otthon is kimarad egy-egy nap, rá sem rántanak.
Vannak, akik szerint a bébigarnikat is beszippantják, de én még nem láttam ilyesmit tőlük, bár nem elképzelhetetlen.
Szóval, talán tényleg csak a susnyában bujkálnak, aztán éjjel dorbézolnak.:unsure:
 
Szinte teljesen elengedtem az akvát, csak a kötelező stemvágást, crypto-ritkítást csinálom. Kb havonta cserélek vízet, gyakorlatilag nem is tápozok már, CO2 réges-rég kifogyott.
Ehhez képest nagyon szép maradt az aki, minimális alga mellett.
Igyekszem majd azért képeket is feltenni. :)
A lányok minden időmet lekötik, viszont végre jóváhagyták, hogy az irodában is indíthassak egy kis nano-t, jelenleg ide összepontosul a kreativitásom, szeretném szépre megcsinálni (dragon, vasfa, dekorhomok, dioráma a terv), nyitottam már neki egy gyors naplót, oda fogom írogatni a fejleményeket. :)
 
Elég rendesen elszabadult.🤭

Hagytam a mohákat kúszni mindenhova. :)
Durván belepett mindent a christmas(?).

Ami a legmeglepőbb: jobb oldalt hátul, ugyan kicsit kiégve, de látszik, hogy elkezdett nőni egy óriási HM bokor. Na most HM kb egy éve nem nőtt ebben az akvában... eddig lappangott a talajban, most, hogy megnyírtam fölötte a rotalát meg a lymnophilát, leért a fény és elérkezettnek látta az időt, hogy újra megmutassa, mekkora túlélő. :D
 
Hello!

Megmondom őszintén, hogy csak az első oldalt és az utolsót néztem meg és tátott szájjal néztem, hogy hol vannak a kövek. Nagyon eldurvoltak a dolgok. Persze megértem, hogy az akvárium most háttérbe szorult.
Legközelebb nem is kell bele se kő, se fa. Csak a brutál növényhalom. Van is egy ilyen stílusirányzat azt hiszem Holland. Nigró oldalán olvashatsz utána. Lehet ez a Te igazi vonalad :)

Sok sikert az aksihoz és jó babázást
 
Lassan bontásra kerül ez a tank, belőle a halacskák pedig keresik befogadó helyüket: 5db espei razbóra, 1db cory nanus.
Bónuszként vihetők RC-k nagy mennyiségben. :)
 
Back
Oldal tetejére