• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Birth and Death of the Day

Ilyennel találkozott már valaki? Elég ijesztő pofája van, három helyen is nő a köveimen. Megfogva csúszós, nyálkás érzetű és erősen kapaszkodik a tövénél a kőbe, nem lehet letépni.

73411
 
Zajlanak közben fejlesztések is:
  • Átálltam két szűrőre, a meglévő Tetra EX1200 mellé csatasorba állt egy új Eheim Prof4 2275-ös. A 2080-as gyomortartalmát nevetve elfogyasztották, sőt, még a 2275-höz kapott egy lityi Substrat Pro is befért. Érezhetően más a flow két szűrővel.
  • Beszereztem két teljes szett Greenworks pipát és lily-t.
  • Valamint @inadsz -nak hála egy ATI Sunpower 6x39W dimmelhető lámpást is, ezeket nemsokára beüzemelem, aztán bedobok képeket a különbségről az Ody-hoz képest.
Az alábbi képen pedig az látható, amikor a hobbid átveszi az uralmat. :)

73412
 
most olvastam át az akid naplóját. gratulálok, nagyon szuper.

tudsz olyan magyar akvakertészről, aki ilyen sziklakertet szép szürkén tud tartani? nekem is volt próbálkozásom, csupa zöld volt 1 hónap után az összes kő.

ráment 2 elektromos fogkefe, több mini drótkefe, meg az idegeim, esélytelen...

a mostani akimban 2 seiryu kő van, ami ha bezöldül, beledobom egy pohár tisztító folyadékba és újra szép szürke....

a nem kivehető köveket egyszerűen sehogy nem tudtam tisztán tartani.

pedig ezek a sziklakertek úgy lennének igazán szépek....

ezért is mondtam le róla, így néz ki a mostani akim, így nincs mit vakarászni...

https://akvakertesz.hu/threads/ujrakezdes.7824/page-2#lg=attachment70038&slide=0

pedig minden álmom egy sziklakert, szépen tisztán :)
 
Számtalan példa akad, hogy tisztán tarthatók, ha nem nagyon "elszállt" a világítás. Megfelelő méretű takarító brigád, jó szűrés, sterilizátor, foszfát szint, napi carbo adagolás és annyi zöld alga sem lesz rajtuk, hogy patinának lehessen nevezni. (másnak meg eleve nem is szabad...)
 
Számtalan példa akad, hogy tisztán tarthatók, ha nem nagyon "elszállt" a világítás. Megfelelő méretű takarító brigád, jó szűrés, sterilizátor, foszfát szint, napi carbo adagolás és annyi zöld alga sem lesz rajtuk, hogy patinának lehessen nevezni. (másnak meg eleve nem is szabad...)

köszönöm válaszod, megrágom és lehet hogy teszek egy próbát a mostani setupban, valahova bedobálok pár követ egymásra :)

mondjuk ez sem egy beállt aki még, 3 hónapos.
 
Igen, nagyjából erről van szó, amit @flinta leírt, annyi kiegészítéssel, hogy rendszeres karbantartás elengedhetetlen. Ez nekem mostanában nem mindig fér bele, főleg a mulmozással küzdök (rengeteg ficakban meg tud bújni a kaka), meg is jelent egyből az ecset- és a zöld pontalga.

Karbantartáshoz érdemes checklistát csinálni, hogy ne maradjon ki semmi. Nyírás után érdemes nagyobb vízcserét csinálni, stb.
 
A direktbe tömény Carbo-t valóban nem csípi, akármi is ez. :)
Örülök, hogy sikerült kinyúvasztanod. Hányszor kellett carbóznod, mire megadta magát, @Szaki ?

Ami még eszembe jutott, hogy korábban írtad, hogy erősen kapaszkodott a kőbe, így nem tudtad lecsípni. Ha spórával (vagy mittomén hogyan) szaporodik, jó lenne még 1-2 alkalommal a követ megcarbózni. Így esélyes, hogy az apró lyukakban esetleg megbújt maradványit is jobb belátásra bírod.
 
Azok az Espei növendékek nem HENGELI-k véletlenül? ( a második 20-ra gondolok )

Én is azt hittem róluk, de most már tisztán látszik a színükön, hogy espei-k. :)

Örülök, hogy sikerült kinyúvasztanod. Hányszor kellett carbóznod, mire megadta magát, @Szaki ?

Ami még eszembe jutott, hogy korábban írtad, hogy erősen kapaszkodott a kőbe, így nem tudtad lecsípni. Ha spórával (vagy mittomén hogyan) szaporodik, jó lenne még 1-2 alkalommal a követ megcarbózni. Így esélyes, hogy az apró lyukakban esetleg megbújt maradványit is jobb belátásra bírod.

Egyszer nyomtam rá töményen, azonnal megmurdelt tőle. Az utókezelés viszont kiváló ötlet, köszi! :)
 
Tegnap vízcserekor alaposan lecarboztam a köveket, mert feltűntek igen tiszta foltok azokon a helyeken, ahol múlt héten lesprickoltam őket. Most nem töményen, hanem 1:5 arányban higítva adagoltam, figyelem majd a hatását.

Szintén tegnap fellógattam az ATI lámpát, kiválóan működik, a reflektorok miatt ráadásul a kanapéról nézve se süti ki az ember szemét 30cm magasra téve a vízfelszíntől. Az egy hete beállított világítási időzítést nem felejtette el, csak az óra állítódott vissza alapértékre, míg nem volt bedugva a lámpa. Érdekes, de este megfigyeltem, hogy két cső vibrál kikapcsolva...

Jelenleg 4 csővel üzemel (3 Sylvania Luxline Plus, 1 Sylvania Grolux), így is sokkalta jobb fénye van, mint az Ody-nak.

Hoztam egy kollázst, ahogy ígértem, felülről lefelé haladva a következő beállításokat fotóztam:
  • Odyssea 4x39W
  • ATI 4 cső, 33% dimmelés
  • ATI 4 cső, 100%-on
  • ATI 6 cső, 100%-on
Érdekes módon telefonnal fotózva annyira nem látszik a különbség, élőben sokkalta látványosabb.

73824
 
Most esett le a húszfilléres: azért nem látni nagy különbségeket, mert auto-ra volt állítva a telefon fényképezője és korrigálta a fényviszonyokat, ezért látszik kb. ugyanolyannak az akva minden képen, viszont a környezet sötétségének mértékén lehet látni, hogy mennyit is kellett korrigálni.

Csinálok majd egy fix iso-s képsorozatot is.
 
Back
Oldal tetejére