• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Birth and Death of the Day

Beszórtam egy kalap zúzalékot, kicsit még világítanak, de idővel felveszik a környezet színeit. :)

Újra levált 2 pamacs riccardia, most nem szórakoztam a visszaragasztásukkal. Az egyik jobb fentről, a ficakból, a másik az elöl, középen lévő kőről jött le. Jobban tetszik így most. :)

Következő vízcsere előtt gyepnyírás lesz a program.

20180930_213812.jpg
 
Látom, a coryk most is sikeresen elrejtőztek.:pompous:
Ez a gyep valami káprázat, kedvem lenne belehemperegni.:love:
 
Látom, a coryk most is sikeresen elrejtőztek.:pompous:
Ez a gyep valami káprázat, kedvem lenne belehemperegni.:love:

Igen, mindig bújócskáznak. :)
Köszi a kedves szavakat! :)

Egész jól összeért a gyep és szépen kijött, amit terveztem: elöl MC, hátul HC a mélységérzet növelése végett.
A bal oldal nekem kicsit még elnagyoltnak hat így összenőve is, a meredek falak nem sok játékteret hagynak a részleteknek.
A brutál fissi bokrokat is lassan regulázni kell, mert elviszik az arányokat.
 
Eltelt három hét poszt nélkül, de ez nem jelenti azt, hogy nem voltak komolyabb történések. :)

Első körben megpróbáltam kijavítani a 2080-as levegősödését: cseréltem adapter tömítést és egy T-elosztóval mindkét szívóágra rávezettem a csövezést.
Sajnos még mindig levegősödik, nem tudom, hogy honnan.. lehet, hogy a Tetra csövezés nem kompatibilis ezzel?

Érkezett 20db espei razbóra növendék, így a létszám most 88 mellúszó. :)

Kiszedtem továbbá a fissi bokrok nagy részét, kezelhetetlenné váltak, csak fityegtek a köveken, nem kapaszkodtak rájuk, nem lehetett őket tépkedni, mert lejött az egész.
Emiatt átvariáltam kicsit a növenyeket és beletettem még pár fajt:

Anubias nana
Bucephalandra 'Mini needle leaf'
Staurogyne repens
Cryptocoryne wendtii compact
Ranunculus inundatus

Itt főleg a bal oldal finomítása volt a cél, oda kellettek extrák inkább. Sajnos a bucék és anubiasok fel-felúsznak, rá fogom őket kötözni egy-egy apró kőre, hogy a helyükön maradjanak.

És akkor képek. A kis kövek elrendezését kéretik nem figyelni, az előző gyepnyíráskor összekutyultam mindet és úgy hagytam. Majd amikor ráfordulunk a verseny formára, akkor igényesen helyükre lesznek billentve. :)

20181020_203620.jpg

20181020_203631.jpg

20181020_203639.jpg

20181020_203645.jpg
 
Úgy tűnik, a havi egy bejegyzésnél többre nem futja sajnos.
Nem baj, így legalább a változás mértéke sokkal szembeötlőbb. :D
Az előző bejegyzés után 4 hétig nem csináltam vízcserét, meg is jött az ecset és az üvegen a GDA. Másfél hete végre jutott rá idő és levakartam az üveget és cseréltem 60% vízet, azóta patyolat az üveg így tudtam fotókat is lőni. :)
Erősen nyírásra érett már minden, viszont az új ollóm még nem érkezett meg, a régivel meg max a stemeket tudnám kényelmesen vágni, úgyhogy most kicsit elengedtem a kezét a dolognak. Ennek folytán az MC gyep 7-8cm vastag lett elöl, a rotala mindent telefutott és a jobb hátsó fennsíkbról eddig szorgalmasan kigyomlált HM elkezdett uralkodni. Ha már rotala: brutálgyorsan végigkúszott hátul és elkezdte fellőni az új hajtásokat, lehet még a végén beültetem vele a teljes hátsó szekciót, ahogy @star67 Csilla javasolta még az elején. :)

A wabink is nagyon szépen fejlődik, múlt héten már nem használtam fóliát, a jávait leszámítva nagyjából minden szépen növekszik, a tripartita meg egyenesen élvezi, hogy futhat mindenhova. A stem szekció kicsit még ügyifogyi, de elsőre már annak is örülök, hogy nem kókadt el az összes egy-két hét alatt... :D

És akkor képek:

20181128_201314.jpg

20181128_201325.jpg

20181128_201509.jpg

20181128_201543.jpg

20181128_201550.jpg

20181128_201206.jpg
 
Hú, ez így tényleg brutál élmény!
@Trappista így már fel sem ismerné a köveit, illetve abból, amit még enged láttatni belőle a zöld tenger!
Nem panaszkodhatsz, szépen muzsikál a rendszer.
És milyen figyelmes vagy, hogy balról betereltél egy kis coryt is!

Azért a háttérben el tudnék képzelni egy rotala wallichii függönyt is! Velem lehet alkudozni.;)
 
Úgy tűnik, a havi egy bejegyzésnél többre nem futja sajnos.
Nem baj, így legalább a változás mértéke sokkal szembeötlőbb. :D
Az előző bejegyzés után 4 hétig nem csináltam vízcserét, meg is jött az ecset és az üvegen a GDA. Másfél hete végre jutott rá idő és levakartam az üveget és cseréltem 60% vízet, azóta patyolat az üveg így tudtam fotókat is lőni. :)
Erősen nyírásra érett már minden, viszont az új ollóm még nem érkezett meg, a régivel meg max a stemeket tudnám kényelmesen vágni, úgyhogy most kicsit elengedtem a kezét a dolognak. Ennek folytán az MC gyep 7-8cm vastag lett elöl, a rotala mindent telefutott és a jobb hátsó fennsíkbról eddig szorgalmasan kigyomlált HM elkezdett uralkodni. Ha már rotala: brutálgyorsan végigkúszott hátul és elkezdte fellőni az új hajtásokat, lehet még a végén beültetem vele a teljes hátsó szekciót, ahogy @star67 Csilla javasolta még az elején. :)

A wabink is nagyon szépen fejlődik, múlt héten már nem használtam fóliát, a jávait leszámítva nagyjából minden szépen növekszik, a tripartita meg egyenesen élvezi, hogy futhat mindenhova. A stem szekció kicsit még ügyifogyi, de elsőre már annak is örülök, hogy nem kókadt el az összes egy-két hét alatt... :D

És akkor képek:

View attachment 68458

View attachment 68459

View attachment 68454

View attachment 68455

View attachment 68456

View attachment 68457
Szep!
De nekem stemek nelkül jobban adta...bocs, de ezt meg kellett mondjam....ugy ütös volt nagyon. Most is az, csak nem annyira...
 
Havi egy bejegyzést ígértél korábban, tehát elmaradásban vagy!
Nem baj, ha nincs nagy változás, akkor is szívesen gyönyörködünk benne.
Újabb adag cory cseperedik nálam, nem akarod bővíteni a korábbi állományt velük?;)
 
Köszi az odafigyelést! :D

Igencsak megkínlódtam a növényzettel, hiszen 2.5 hónapot hagytam ki a nyírásokkal és egybenőtt minden. Hátul olyannyira elfajult a helyzet, hogy a teljes gyep felúszott... Így újraültettem az egészet, most már tisztán csak HC-val, mostanra elkezdett összeérni. A rotalát végül kivágtam, jobban tetszik diszkréten a főkövek mögött megbújva. Az elülső fókusz kövön megragadt némi idegen moha (szerintem christmas), ami az egyik riccardia pamacsból nőtt ki és az eltávolítása közben odaúszhatott. Ez mostanra olyan jól megmaradt, hogy része lett a képnek. Ugyanez játszódott le a jobb oldali főkő aljánál is.

A minap járt itt barátom, akivel lőttünk profibb jellegű fotókat a tankról, pár héten belül megkozmetikázza őket és benevezem a scape-et HAC-ra.

Teszem mindezt úgy, hogy tudom, hogy alsó harmadban fogok végezni, mivel nem ért úgy össze a növényzet, ahogy akartam (kevés karbantartás ugye...), meg van tépve a gyep, nincsenek fazonírozva a stemek és mindent telepetéztek a csigák, amit nem tudok eltávolítani a kövek össze-vissza karistolása nélkül. Mindezen felül már planáriám is van a fene tudja, honnan. (Ki lehet irtani a dögöket úgy, hogy az élővilág (főképp a gerinctelenek) is túléljék?)

De ezektől függetlenül betolom a tankot, mert elég sokat güriztem vele és egész pofásra sikeredett végül. Tanulságnak jó lesz.

Cory-kból jelenleg 5 példányt számoltam össze, de nem nagyon akarnak nőni. Szerintem biztosan örülnének néhány új pajtásnak. :)

Képeket holnap délelőtt feldobok. :)
 
Az előző gyep nálam nyerőbb volt.
Majd várok, míg enyhül a tél, és viheted az újabb csapat coryt, hátha most jobban megmaradnak.
 
Az előző gyep nálam nyerőbb volt.
Majd várok, míg enyhül a tél, és viheted az újabb csapat coryt, hátha most jobban megmaradnak.

Brutálisan visszanyestem az MC-t, azért ilyen tépett szegény.. még legalább 1 hónap kéne, hogy összeérjen szépen, no meg gyakoribb fazonírozás az egyszeri tarra vágás helyett..
Előre is köszi az újabb növendékeket. :)
 
Így van, itt is van a havi adag. :)

Úgy döntöttem, hogy átváltok két szűrős megoldásra a jelenlegi 2080-as helyett. Ennek több oka is van, de a fő ok az, hogy kissé megbízhatatlan a szűrő és nincs alkalmam sokat foglalkozni vele. Két szűrővel azért lesz tartalék a rendszerben. Az új kiszemeltem egy Prof4 2275-ös. Szemeztem még a 2426-tal az egyszerűsége miatt, de a nagyobb szűrőanyag kapacitás meggyőzött. Az extra funkciókat meg nem használom majd. Versenyben volt még az Oase 600-as is, de olvasgatva a topikját pont ez a széria nem győzött meg annyira.

Lecserélem továbbá a reduktoromat is Oxyturbo-ra, a mostani néha fura hangokat ad ki és mintha nem tartaná olyan jól a beállított nyomást.

A gyep összeért, de a fotózás már korábban megtörtént, a lenti állapot került nevezésre, de nem ezzel a fotóval (sajnos a vaku bevillant, el kellett tüntetni, ami meg már nem megengedett utómunka). A versenyfotót majd eredményhirdetés után felteszem. Nem lett a legjobb, de az érzést átadja. Valakinek utolsónak is kell lennie. :)

Készültek még makrófotók is, ezekből is mazsoláztam, váljék egészségetekre. :)


_DSC7528.jpg

_DSC7582.jpg

_DSC7531.jpg

_DSC7554.jpg

_DSC7587.jpg

_DSC7588.jpg

_DSC7593.jpg

_DSC7599.jpg
 
Ezek a makrók nagyon ütősek lettek!
A korábbi, kezdeti scape nekem jobban tetszett, ez számomra túl sárgás hatású az üdezöld után.
 
Ezek a makrók nagyon ütősek lettek!
A korábbi, kezdeti scape nekem jobban tetszett, ez számomra túl sárgás hatású az üdezöld után.

Ez ilyenre sikerült, nem zöldült még ki teljesen a gyep és elvitte a színeket. A versenyfotó zöldebb. :)
 
Back
Oldal tetejére