• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Birth and Death of the Day

Én még akkor jártam nálad többször is növényekért, amikor az Alleenál laktál.
Így sincs messze, akár átjöhetsz este és megsasolod őket. A szülőket, meg a kicsiket is, aztán ha kell, viheted.
Írok PÜ-t.
 
Ha tervezel később más halat is, akkor javaslom ezt a fajtát:
https://www.greenaqua.hu/hu/hal-titteya-karcsu-diszmarna.html

Békések, nagyon jól mutatnak, nem félősek, könnyen tarthatók, nem szaporák. Nekem a munkahelyi kockában van belőlük 3 pár és imádom őket.
nálam szétszekált minden halat és garnélát egy hím... igaz nem voltak mellette lányok és lehet kanos volt :)
De sajnos mennie kellett emiatt.
 
Nálam párban úsznak és soha senkit nem molesztáltak. Cseperedik mellettük sakura bőven, tucat molly, razbóra és oto, de senkit nem bántanak.
Adrián, úgy emlékszem, a Weddingben csak hímeket tart, majd rákérdezünk, nála volt-e gond a kanos agresszorokkal?(n)
 
Valóban szép halak. :)
GA-ban ma megnéztem és bár Espei van kiírva, hengelik vannak csak, ráadásul néha vegyesen is küldik ezeket... :( Ami nem jó, mert alapvetően elég jól megkülönböztethető halak és a hengeli nem annyira bejövős nekem.

Két opció maradt: megbízható forrást találni Espeikre, vagy elengedni őket és más halfajt betenni.

Még morfondírozok ezen...


Megérkezett a takarító brigád: 12 Amano, 10 oto, 20 süncsigusz és @star67 kollegina jóvoltából 11 apró, de irtó cuki corydoras nanus. Mindenki túlélte a hazaszállítást, bár volt útközben jópár alkalom, amikor hallottam, ahogy a 3 zacsi a hátizsákomban össze-vissza lötykölődik a zötykölődéstől (rollerrel közlekedek kerületen belül). :) Beszoktatás után mentek is be a halak meg a garnélák, nem tűnt senki lesokkolódva az eseményektől, szóval szerintem nem lesz elhullás. Egyelőre a csigák zacsiban maradnak éjszakára, amíg elő nem kerítem az utolsó megmaradt helena csiguszomat (nickneve Szép Heléna), vagyis reggel indul a Helen Hunt... :D

Érdekes amúgy, hogy míg nálam kb. 250ppm-es csapvíz folyik, addig Csilla víze 210-es, a GA-ban lévő meg 290 körüli, pedig egy kerületben vagyunk.

Képeket majd a hétvége folyamán lövök a jövevényekről. :)
 
Valóban szép halak. :)
GA-ban ma megnéztem és bár Espei van kiírva, hengelik vannak csak, ráadásul néha vegyesen is küldik ezeket... :( Ami nem jó, mert alapvetően elég jól megkülönböztethető halak és a hengeli nem annyira bejövős nekem.

Két opció maradt: megbízható forrást találni Espeikre, vagy elengedni őket és más halfajt betenni.

Még morfondírozok ezen...


Megérkezett a takarító brigád: 12 Amano, 10 oto, 20 süncsigusz és @star67 kollegina jóvoltából 11 apró, de irtó cuki corydoras nanus. Mindenki túlélte a hazaszállítást, bár volt útközben jópár alkalom, amikor hallottam, ahogy a 3 zacsi a hátizsákomban össze-vissza lötykölődik a zötykölődéstől (rollerrel közlekedek kerületen belül). :) Beszoktatás után mentek is be a halak meg a garnélák, nem tűnt senki lesokkolódva az eseményektől, szóval szerintem nem lesz elhullás. Egyelőre a csigák zacsiban maradnak éjszakára, amíg elő nem kerítem az utolsó megmaradt helena csiguszomat (nickneve Szép Heléna), vagyis reggel indul a Helen Hunt... :D

Érdekes amúgy, hogy míg nálam kb. 250ppm-es csapvíz folyik, addig Csilla víze 210-es, a GA-ban lévő meg 290 körüli, pedig egy kerületben vagyunk.

Képeket majd a hétvége folyamán lövök a jövevényekről. :)
Ne engedd el a halakat, ha arra vágysz. Idővel biztos tudsz szerezni.
 
Remélem, így lesz.

Sajnos viszont az egyik kis cory a szívócsövem áldozata lett, el is felejtettem, hogy apróságoknak nem biztonságos ez a cső, még a garnivédőt ráhúzva is szabadon marad 4 lyuk... :(

Úgyhogy megérett egy üveg ki- és befolyó csere, ha esetleg van ilyened eladó, vagy tudsz ilyenről, írd meg nekem, légyszi! Köszi!

Addig is felharisnyáztam a befolyómat, ami ronda, de életvédelmi szempontból kritikus jelenleg.
 
Utoljára módosított:
Érdekes amúgy, hogy míg nálam kb. 250ppm-es csapvíz folyik, addig Csilla víze 210-es, a GA-ban lévő meg 290 körüli, pedig egy kerületben vagyunk.

Hiába egyazon kerület, @Szaki , a vízművek több zónából biztosítja az ivóvízellátást.
Budapestnek ugyan 23 kerülete van, ám közel 100 zónára van elosztva.
Mivel Te a hegyes részen laksz, a Krisztinavárosi főtelepre Békásmegyerről nyomják a tározókba a vizet, ami további zónákba továbbítja. Egyébként - pont a domborzati viszonyok miatt - Nálatok van a legtöbb elosztózóna. Ebből (is) erednek az eltérő értékek.
 
Hiába egyazon kerület, @Szaki , a vízművek több zónából biztosítja az ivóvízellátást.
Budapestnek ugyan 23 kerülete van, ám közel 100 zónára van elosztva.
Mivel Te a hegyes részen laksz, a Krisztinavárosi főtelepre Békásmegyerről nyomják a tározókba a vizet, ami további zónákba továbbítja. Egyébként - pont a domborzati viszonyok miatt - Nálatok van a legtöbb elosztózóna. Ebből (is) erednek az eltérő értékek.

A Feneketlen tónál vagyunk, azt hittem, ide a Gellért hegyen lévő tározóból jön a víz. :confused:
 
A Feneketlen tónál vagyunk, azt hittem, ide a Gellért hegyen lévő tározóból jön a víz. :confused:
A hegynek 2 tározója van, és onnan közel 10 zónába továbbítják a vizet.
Amióta panelek, üzletközpontok, irodaházak, stb. vannak Budapesten a tározók képtelenek lennének jelentős nyomásveszteség nélkül biztosítani a vizet. A '70-es évek végén indult meg a kerületek zónásítása, ami gépházak és szivattyútelepek létesítését jelenti. Szóval elképzelhető, hogy Téged, Csillát és a GA-t más-más gépház kis tározója lát el.
Épp ezért a cég honlapján a kerületi vízadatok csak tájékoztató jellegűek.
 
A hegynek 2 tározója van, és onnan közel 10 zónába továbbítják a vizet.
Amióta panelek, üzletközpontok, irodaházak, stb. vannak Budapesten a tározók képtelenek lennének jelentős nyomásveszteség nélkül biztosítani a vizet. A '70-es évek végén indult meg a kerületek zónásítása, ami gépházak és szivattyútelepek létesítését jelenti. Szóval elképzelhető, hogy Téged, Csillát és a GA-t más-más gépház kis tározója lát el.
Épp ezért a cég honlapján a kerületi vízadatok csak tájékoztató jellegűek.

Köszi, ez aztán tényleg kimerítő válasz volt a kérdésemre. :)
Vízműveknél dolgozol, hogy ennyire képben vagy? :D
 
Back
Oldal tetejére