• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Birth and Death of the Day

Akadnak viszont más élőlények is, akik szerintem nem jó szándékkal érkeztek.

Valaki be tudná azonosítani őket?
Köszi!

 
Beköltöztek a többiek is, erősen megcsappant létszámban: 9 Amano és kb. 30-40 RC maradt meg, meg egy Helena, akit lehet, elajándékozok majd, nehogy levadássza a leendő süncsigákat.

Szétkaptam a 20l-es tárolót, kitakarítottam a Tetra 1200-ast, rendet vágtam végre a komódunkon, kedves feleségem legnagyobb örömére. :)

Ami viszont egészen figyelemre méltó, az a jávai moha: egy apró darab rá volt tapadva az egyik lávakőre, amit a tárolóba tettem súlyozásra, na most ebből 4 hónap alatt komoly bokor lett, mindezt minimál tápozás és fény mellett, nagyobb túlélő, mint a HM, komolyan... be is tettem a műanyag tárolóba, amit még @Zuzmi kolleginától kaptam, ebből majd idővel remélhetőleg egy wabi fog kerekedni.

Innentől kezdve augusztus végéig csak tápozás és vízcsere lesz, utána jöhetnek a halak. :)
 
Nem jutott idő a reduktorra, viszont a lakás minden pontján van már rendes világításunk... :D

Megjelent némi barna alga a köveken a garnélák legnagyobb örömére, a fényerőt így felvittem 7 órára, ebből a középső 5-ben már fullon megy a fény. Vízcsere 3 naponta megy.
Az amanok egyre nagyobb lelkesedéssel túrják ki a HC hajtásokat a talajból, de nem hagyom magam, beleálltam a háborúba és nyerésre állok. :)
A HC egyébként érezhetően megindult, a baj csak az, hogy felfelé és nem oldalra, remélem, hogy az erősebb fény hatására elkezd szétterülni.
Az MC ilyen szempontból már most gyönyörű, pedig még csak 13 napos a tank.
Hála a magasságos növényistennek a riccardia magára talált, elfogytak a barnuló részek és jönnek az új hajtások.
A fissi viszont még mindig csak barnul és nem jönnek a friss hajtások. Mondjuk ezek elég mostoha körülmények között voltak a 20-asban, de ennyi idő elegendő kellene legyen... főleg hogy a mini fissi már beindult. Remélem, megáll a barnulás és elkezd fejlődni.

Majd ha kicsit összeértek a növények, beszórok apróbb bazalt darabokat is, kellenek még szaftos részletek ide. :)

És akkor képek!

Totálban:

20180729_201856.jpg

Elülső kő és a kanyon:

20180729_201931.jpg

A kanyon feljebbről:

20180729_202035.jpg


Riccardia és acicularis:

20180729_202051.jpg

Az egyik RC-m seggreült. :D
20180729_202112.jpg

A Neo difi pedig továbbra is kiváló. :)

20180729_202131.jpg


Köszi, hogy benéztél! :)
 
Igencsak ellepett mindent a zöld poralga, nyaralás előtt kap egy erős fogkefézést a dekor, aztán meglátjuk, mi lesz szűk két héttel később. Szerencsére őseim át tudnak ugrani pár naponta tápozni, úgyhogy valami fejlődés biztosan lesz. Gyanítom, hogy a viszonylag gyorsan megemelt fénymennyiség, valamint az alacsony foszfát szint vezetett ide, hiszen 9l új Amazonia tisztes felszívó kapacitással bír.

Sajnos a fissi döglődik a legtöbb helyen, lehet, ki kell szednem mindet és új adagokat kell beszereznem. Hiába a sok fény, meg táp, nem akar erőre kapni. Emiatt persze megjelent a surface scum, úgyhogy a skimmer most már napi 2x30 percet megy.

A DIY ventimet napi 7 órát járatom a fénnyel egy időben, 27.5-28°C-ról este 10-re leviszi kb. 26°C-ra. Brutál ez a hőség, erre jövőre ki kell pattintanom valami hatékonyabb megoldást.

Reggeli tükröződős telefonos kép:

20180806_081501.jpg
 
A motoros fogkefe a köves akvakertész legjobb barátja, ez most már biztos, hiszen a hátsó fogakat, izé sziklákat is könnyedén eléri. :)

Nagyjából 15 perc zümmögéssel sikerült letakkerolnom a zöld por- és a barna alga kb. 80-90%-át (hagytam a garniknak is, na.. :) ). Közben mondjuk sikerült kicsit bedózerolnom az egyik apró riccardia pamacsot, na de annyi baj legyen, ahogy nő a többi, majd kipótlom.

További jó hír, hogy a fissi néhány helyen kezd magára találni végre, remélem, mire hazajövünk, megembereli magát teljesen.

Merthogy holnap elutazunk (salsa tábor és utána vidéki küppedés), úgyhogy ősök átugranak háromnaponta tápozni, meg meglocsolni az összes növényünket. Remélem a féltve dédelgetett carolina reaper-eim túlélik... :)

Íme egy jóéjt fotó. :)

20180807_205019.jpg
 
Vigyázat, hosszú poszt következik!
TL,DR: minden ronda volt, de minden szép lett. :D

Hazatértünk vasárnap villany felkapcsolás előtt, a lakásban 31°C volt, brutális páratartalom mellett, a víz 29.5°C-os volt. A következő látvány fogadott:

20180819_173539.jpg

GDA mindenütt, BGA hátul és oldalt foltokban, valamint jobb oldalon egy kis BBA is akad:

20180819_173548.jpg


Leszakadt pár helyen a riccardia is:

20180819_173553.jpg


A DC totál eltömődve scum-mal:

20180819_173605.jpg


És ami a legrosszabb: leugrott az ADA U-csőről a flexibilis cső, tehát nem volt CO2 beoldás ki tudja, meddig, plusz el is vesztettem egy adag gázt...

20180819_173615.jpg


Na mondom, innen szép nyerni, úgyhogy leültem az aki elé egy sörrel és számbavettem a teendőket:
Fogkefézés, algakaparás, CO2 visszakötés/újracsövezés, diffúzor hipózás, DC tisztítás, moha ragasztás, nyírás és visszaültetés, nagy vízcsere, visszatápozás, eladó cuccok befotózása, elpakolás... nyaralásból frissen hazaérve ez nem fért bele egy estébe, így a hétfőmből is szép szeletet vett ki a karbantartás.

Az első estémbe belefért az algakaparás és a fogkefézés, ami után cseréltem kb. 75% vizet.
Majd másnap jött a többi: visszaragasztottam az elszabadult riccardiákat, lecsaptam és visszaültettem a rotalákat, kigyomláltam egy rakat HM-et. Teljesen újracsöveztem a CO2-t, több szakasz is teljesen elfehéredett már, kivettem a rendszerből a bubiszámlálót, mert úgyis törött a kivezetése és a difin is látom a bubikat. Újfent bebizonyosodott, hogy az ADA tűszelep a legpontosabb szabályozó eszköz nagynyomású rendszerben és jól bír akár 5-6 bar nyomást is lezárva. A difi kapott egy Superge áztatást, majd injekciós tűvel kinyomtam belőle a benne ragadt vizet és alaposan átmostam csapvíz alatt és töltöttem bele vizet.

Mértem vízcsere után paramétereket, elég tanulságos eredményeket kaptam, ilyen nálunk a csapvíz plusz 6-6ml MicMac:

T: 26.6°C
pH: 7 (ehhez képest a DC citromsárga CO2 beoldás nélkül...)
KH: 7
GH: 11
Fe: 0
NO2: 0.05ppm
NO3: 0
PO4: 0.2

A nitrit gyaníthatóan a letolt algák bomlásából származik.
Mostantól heti 50%-ra állítom a vízcserék ütemezését, a következő előtt ismét mérni fogok egyet.

Érik az MC gyep nyírása is, rengeteg levél lett átlátszó, gondolom a meleget nem bírja jól, meg a tápanyagok hiányát.
A Cuba elkezdett szépen összenőni a völgyben, az acicularis is komolyan megindult, de a legjobb, hogy végre-végre a fissi is magára talált. Egyedül a jobb elülső bokor barna még, de most oda jut a legkevesebb fény. Az eheti projekt az Odyssea plafonra rögzítése lesz, amitől kicsit fázom, mert a beton födémbe annyira nem fun fúrni, de muszáj, mert rossz a fényeloszlás és túl közel van a vízfelülethez a lámpa, ami sem karbantartás, sem alga szempontból nem előnyös.

Élővilág tekintetében úgy állunk, hogy egyetlen Amano-m választotta a a halálugrást, melynek végén a túlvilági tévén róla szóltak a hírek és vele volt tele a sajtó. Viszont valamilyen varázsütésre az összes nőstény RC-m bepetésedett, sugárzó piros színben pompáznak és legyezgetik a leendő utódokat. Amennyi moha van, lesz lehetőségük elbújni, amíg kicsit megnőnek.

A következő 1-2 hétben tervezem a takarító brigád beszerzését: legalább 10-12 Amano, 20 süncsiga, 10 oto, valamint -- mivel megkapaszkodtak már a növények -- valamilyen corydoras faj. Még nem tettem le a pygmaeus-okról, de lehet inkább maradok a sima aeneus-nál. Ez leginkább a GA készlettől fog függni. :)

Így nézünk ki jelenleg:

20180820_203249.jpg
 
Minden elismerésem, hogy a nyaralásból hazaérve képes voltál újra gyönyörűvé varázsolni az akváriumot 2 nap alatt! :)
 
Köszi, igyekszem. :)
Nem akarom elengedni, ha már ennyit belefeccöltem. :)

Amikor nagyon mélyponton voltam a hobbiban akkor nekem is ez volt a fő indok, a sok támogató fórumlakó mellett persze. :) (bocsi az offért) És amit itt összeraktál, azt tényleg kár lenne veszni hagyni!
 
Szia!

A tesztelésed alapján a garnélák bírják a közel 30 fokos vizet, sőt még petésednek is!(y)

Ha gondolod, nálam most cseperedik két alomnyi corydoras nanus (kb.10-12 db), most kb.RC méretűek, de nagyobb helyen gyorsabban nőnek.
Nálam a közösbe nem mehetnek vissza, ott a szülőkkel már túl sokan lennének.
Szívesen felajánlom őket, és melléjük akár még pygmiket is tehetsz később.
25-én vagy 1-jén a wabi kiállításra el is hozhatom Neked, ha jössz.

https://akvaristalexikon.hu/akvariumi-halak/harcsafelek/corydoras-nanus.html
 
Szia!

A tesztelésed alapján a garnélák bírják a közel 30 fokos vizet, sőt még petésednek is!(y)

Ha gondolod, nálam most cseperedik két alomnyi corydoras nanus (kb.10-12 db), most kb.RC méretűek, de nagyobb helyen gyorsabban nőnek.
Nálam a közösbe nem mehetnek vissza, ott a szülőkkel már túl sokan lennének.
Szívesen felajánlom őket, és melléjük akár még pygmiket is tehetsz később.
25-én vagy 1-jén a wabi kiállításra el is hozhatom Neked, ha jössz.

https://akvaristalexikon.hu/akvariumi-halak/harcsafelek/corydoras-nanus.html

Wabi kiállítás? Ilyen is van? :)

Köszi a felajánlást, ha szerinted túlélik a fenti paramétereket, szívesen befogadom őket, szép halacskák. Képed esetleg van róluk?
 
Back
Oldal tetejére