• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech The battle for Endor

Egy hetes az akva. Ő lett a kiválasztott mint “önkéntes” jelentkező. Egyelőre egyesével számolgatja az Amazoniát. Hétfőn egy Amano lesz a szerencsés. Növények rendben vannak, egy kivételével. A Microsorum borzalmasan olvad. Holnap vízcsere alkalmával szerintem az összes kuka. 🥲
Valószínű még nagyon lágy a víz, ill kálium sem teng benne túl…Holnap megyek porért a GA-ba.
 

Attachments

  • FCBD8D67-9C65-493A-8C6F-C3CC2FDC58DA.jpeg
    FCBD8D67-9C65-493A-8C6F-C3CC2FDC58DA.jpeg
    455.6 KB · Megtekintések: 56
8. nap az Endoron. Kis Red cherry életben van, vígan számolja az Amazónia galacsinokat. Bedobáltam a csigákat, és hogy ne legyen unalom, egy Amano is landolt. Ha nem szökik meg, holnap indul az invázió és visszatelepítem a faunát.
Sajnos az összes Microsorum odalett. Bosszúból kicsit megrendezgettem a gazokat, Szellősebb lett.
Cseréltem 20 Liter vizet, ezen a héten áttérek a heti 2 vízcserére. Korán végeztem, el tudtam gurulni a GA-ba egy flaska Seachem Kálium löttyért. Holnap azért rámérek a vasra, annak esetleges hiánya miatt ne tudja felvenni.
Hétvégén meg a foszfátra kukkantok rá, nehogy túltoljam. Bár a 46 éves szememmel, mintha látnék itt-ott pontalgát.


Ui:Köszi @Nigro ismételten a sok jó tanácsért. 😀
 
Utoljára módosított:
Amano köszöni jól van. Hazaérve nem láttam, kezdtem aggódni. Dobtam be egy kis kaját, a semmiből bukkant fel. Azonnal rátabolt. 😀
Kicsit haragszom rá, a bestia lekaparta a gondosan felkötözött riccardia-t a vasfáról.
Ha nem leázik akkor leszedik….
Szerintem popszegecselve lesz a jövőben.
Este költözik vissza az élővilág.
 

Attachments

  • 52B9FFAB-65A9-4642-AAE6-8918A394010B.jpeg
    52B9FFAB-65A9-4642-AAE6-8918A394010B.jpeg
    529.9 KB · Megtekintések: 31
Sajnos az összes Microsorum odalett.
A szára is oda? Ha nem, akkor idővel hozza majd az új levélkéket.

Amano köszöni jól van. Hazaérve nem láttam, kezdtem aggódni. Dobtam be egy kis kaját, a semmiből bukkant fel. Azonnal rátabolt. 😀
Kicsit haragszom rá, a bestia lekaparta a gondosan felkötözött riccardia-t a vasfáról.
Ha nem leázik akkor leszedik….
Szerintem popszegecselve lesz a jövőben.
Este költözik vissza az élővilág.
Nyugi, van még Riccardiám, gyere és adok. :)
Meg odaadom azt a Riccardia-Cuba-Mini Fissi szőnyeget a Summerből, ami annyira tetszett Neked. ;)
 
A szára is oda? Ha nem, akkor idővel hozza majd az új levélkéket.
A szárak az épek, kis gyökereknek sincs semmi bajuk. Levagdostam a csonkokat, és jól eldugtam hátra. De a tudat bennem van, így mindig kuksolom. 😀
Viszont ami bíztató a Marsilea új hajtásai, kezdenek kibüjkálni a talaj alól. 😀
Riccardia foszlányok maradtak a fán, nem kínlódok vele, majd benövik ha akarják. Ami lehullott azt a kövek közé beszuszakoltam, és ácskapoccsal rögzítettem. 🤣 Egyenlőre most hagyom burjánzani a meglévő növényeket, és a tápozást próbálom belőni.
 
A szárak az épek, kis gyökereknek sincs semmi bajuk. Levagdostam a csonkokat, és jól eldugtam hátra. De a tudat bennem van, így mindig kuksolom. 😀
Viszont ami bíztató a Marsilea új hajtásai, kezdenek kibüjkálni a talaj alól. 😀
Riccardia foszlányok maradtak a fán, nem kínlódok vele, majd benövik ha akarják. Ami lehullott azt a kövek közé beszuszakoltam, és ácskapoccsal rögzítettem. 🤣 Egyenlőre most hagyom burjánzani a meglévő növényeket, és a tápozást próbálom belőni.
És a "szőnyegtől" nem akarsz megszabadítani? :rolleyes:
 
Ha eredeti Perzsa most megyek érte. 🤣
Viccet félretéve, nolvasom itt a fórumon nagy szívás a karbantartása. Ha szőnyegre vágyom majd nézegetem itt a képeket. 😀 Talaj is meglenne hozzá, a fény a gyenge láncszem. 750 lm nem valami karcos.
Szívás?!? Na nem. OK, egy 650 literes akvában, ha nincs karbantartó személyzeted, akkor azt mondom, tényleg az. De a magunkfajta hobbistáknak nem lehet kihívás egy gyep karbantartása.
Az egy dolog, hogy másnak mi a tapasztalata. Amondó vagyok, hogy szerezd meg a saját tapasztalatodat. ;)
Ha mást nem, egy Wabit indíthatsz vele.
 
Szívás?!? Na nem. OK, egy 650 literes akvában, ha nincs karbantartó személyzeted, akkor azt mondom, tényleg az. De a magunkfajta hobbistáknak nem lehet kihívás egy gyep karbantartása.
Az egy dolog, hogy másnak mi a tapasztalata. Amondó vagyok, hogy szerezd meg a saját tapasztalatodat. ;)
Ha mást nem, egy Wabit indíthatsz vele.
A Cuba-t pl kövek közé tudnám elképzelni vagy fára kötözve? Az utóbbi nem tudom mennyire kivitelezhető…😃
 
Majd nálam meglátod. 😊 Én montecarlot szoktam használni, de úgy gondoltam kis akvánál az sok... ezért a cuba mellett döntöttem gyepesítés gyanánt.
Gyenge a pilácsom, bár tervben van egy dimmelhető erősebb. Nem kell hogy gyorsan terjeszkedjen, sőt…😀
Fára vagy kőre tudom kötözni? Vagyis tudni tudom, csak megmarad-e?😀
 
Back
Oldal tetejére