• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Thalia

A taifun-t én lecserélném minimum egy difire, de inkább valami inline dologra... nagyon sok helyet foglal így és egy rémálom lesz megtisztítani.
PH szenzor nem tudom jobb-e mint az egyszerű drop checkerrel belőtt időzített beoldás... van ugye pár órás eltérés a co2 bekapcsolás és a PH változás között, ráadásul KH-tól is függ az adott mennyiségű co2 Ph hatása. Ez az érzékelős cucc így eléggé össze-vissza tudja rángatni a co2 mennyiséget a vízben. Én maradnék a drop checkernél. (hasonló szettet vettem anno használtan, de csak a palackot meg a reduktort tartottam meg belőle).

Ha már megvetted egy próbát megér, de dobjál be egy dropcheckert mellé és figyeld hogy változik-e napközben valami.

Szerk2: Nem biztos hogy az algásodás ellen az a legjobb megoldás hogy pénzt öntesz rá :rolleyes:
Egy jó PH szenzor, sokkal jobb mint egy DC.,és miért, mert a reakció ideje 10-15 perc, és még közre is lép. Leálitja a CO2, és nem órák elteltével jelzi a PH-t
 
Egy jó PH szenzor, sokkal jobb mint egy DC.,és miért, mert a reakció ideje 10-15 perc, és még közre is lép. Leálitja a CO2, és nem órák elteltével jelzi a PH-t

Kérdés mi a fontosabb, a PH vagy az oldott CO2 mennyiség. Növényes akváriumban szerintem az utóbbi, és arra jobb a DC. Ha egyszer be van lőve utána nem kell már közbeavatkozni.
 
Kérdés mi a fontosabb, a PH vagy az oldott CO2 mennyiség. Növényes akváriumban szerintem az utóbbi, és arra jobb a DC. Ha egyszer be van lőve utána nem kell már közbeavatkozni.
Csak itt fel merül az a kérdés is, hogy mit is szeretnénk. Csak növényes akváriumot, vagy egy olyan növényes akváriumot ahol élőlények is vannak,halak, garnélák, csigák?

Ha csak növényes, akkor elég a DC is, nem kel hozzá szuper technika. De ha élőlények is vannak akkor jobb ha észnél vagyunk.

Csak 1 pl. , ha a munkába vagyunk 8-10-12 órát, nem biztos hogy egy DC megfelelő ere a célra. Ilyenkor nem tudjuk megfigyelni a DC reakcióját.

Azt hisszük hogy kitapasztaltuk, hogy mennyi Co2 kell a vízbe, és nem kell már figyelni, és minden teszi a dolgát. De ez nem így van, mert pl. mikor megnyírjuk a növényzettett, kevesebb táp fog elfogyni, ahogyan a Co2 is. Nem lesz mi felvegye, és akkor jön a galiba, munkába hazaérve, kisebb szerencsével a élőlények pipálni fognak a vízfelszínin, vagy rosszabbik esetben felfordulva.
 
Kérdés mi a fontosabb, a PH vagy az oldott CO2 mennyiség. Növényes akváriumban szerintem az utóbbi, és arra jobb a DC. Ha egyszer be van lőve utána nem kell már közbeavatkozni.
A PH függ a Co2 beoldástól, hogy milyen gyorsan oldódik a vízben, ere még hozzá tesz a áramlat is, mennyire teríti szét, mennyi az amit a növények feltudnak venni, mennyi idő alatt, a többi táp megfelelő e, mert hiába toljuk neki a gázt ha a többi táp nem megfelelő. És ilyenkor mikor a Co2 a egekben szökik, vagyis a PH , drasztikusan lecsökken, rövid idő alatt, ekkor jön képben ez a technika.
 
Ezt a pàrommal épìtettünk,gondoltam megosztom mindenkivel,de ez kezd àtmenni teljesen èrtelmetlen ìrànyba!!
Ez egy családi akvárium,vendègeknek,hogy màsok is megcsodàlhassàk az akvàrium szèpsègèt...
Aki profi felszerelèst szeretne,meg hetekig vitatkozni az menjen fel Youtube-ra..ott van Jurisct meg a többi ès ott lehet nyomni a tèmat...de ez a Èn naplòm ès nem ezt akarom làtni,hogy mièrt ezt vettem,mièrt nem azt amit a màsik youtuber is hasznàl! Pont azèrt egyedi az akvàrium,mert èn nem azt csinàlom,amit a youtuberek mondanak..
Remèltem,hogy egy 650 euros Co2 rendszerbe màr csak nem fog senki belekőtni,de tèvedtem....Vicc...

Ès akkor most mindenki elmondta a magàèt és lèpjünk tovàbb.
 
Egy gyors tippet ha megengedsz; az egyenesen lefűrészelt fák vége nagyon természetellenes, ragassz arra is mohát és sokkal jobb lesz! Szép betta
 
Nem merek hozzá nyúlni,mert nagyon mozog a fa benne..így is sokkal nagyobb a fa mint az akvárium belső mérete..Szóval inkább nem nyúlok hozzá,de azért kösz az infót.
 
Nem merek hozzá nyúlni,mert nagyon mozog a fa benne..így is sokkal nagyobb a fa mint az akvárium belső mérete..Szóval inkább nem nyúlok hozzá,de azért kösz az infót.

Egy vízcsere alkalmával 1-1 pötty pillanat ragasztó a csonkokra és rányomsz óvatosan egy pamacs mohát, a fának nem kell mozdulnia. Nyilván nem kötelező ha nem akarod, de meg lehet oldani.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére