• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes TGY – NAGY optiwhite 90x45x45

TGY__

Főkertész
Technikai paraméterek
90x45x45 (182l) 8mm Optiwhite akvárium
Chihiros VIVID RGB
2 db Eheim 2075 szűrő Matrix klónnal + 2 x 300ml Seachem Purigen
17mm nem-márkás Poppy befolyó

17 mm nem-márkás Lilly befolyó
nem-márkás külső 300W fűtő
nem-márkás 9W UV szűrő
Chihiros Doctor 3

Berendezés
FUJI láva kő
Vöröses lávakő
ADA La Plata Sand dekorhomok
Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj
ADA Amazonia
JBL Manado
Lávakő zúzalék (térkitöltőként)

Magasnyomású CO2
több akvárium közös
10kg (Totya) MESSER CO2 palack, mágnesszelep, időzítő

egyedi a szekrényben
buborékszámláló, tűszelep, visszafolyásgátló
Sera Flore Active külső reaktor 500

Tápozás
Jebao DP-4 automata adagoló
a következő kiosztással
1 pumpa: porból készült NITRÁT táp
2 pumpa: porbol készült MIKRÓ táp
3 pumpa: Easy Life Easy Carbo
4 pumpa: porból készült FOSZFÁT táp

Víz
RO víz, igény szerint visszasózva

77161
 
Szép, szép, de majd kérnénk szemből is egy totált, ha már kipihented magad az éjjeli berendezés után!
Köszi.;)
 
Növények a BAL oldalon
Bal oldalon a fal hátsó részén
Ludwigia Palustris
Lindernia rotundifolia
Pogostemon Stellata (Eusteralis)

Bal oldalon, elől, a fal tetején
Micranthemum Sp. Monte Carlo

Bal oldalon a fal lezárásaként
Monosolenium Tenerum

Bal oldalon a fal lábánál
Bal oldalon, hátul az üveg mellett
Alternanthera reineckii 'Mini'

Bal oldalon hátul a fal végénél
Blyxa japonica

Bal oldalon szabadonálló
Eleocharis sp - montevidensis

77168
77169
 
Inspiráció
Az akvárium elkészítéséhez négy forrásból jött inspiráció.

Talán, a legfontosabb inspirációt @Zuzmi gyönyörű akváriuma, a Zöld Vulkán (https://akvakertesz.hu/threads/zoeld-vulkan.7695/) adta.
Ugyancsak beleszerettem ahogyan a Green Aqua bemutatóteremben a Green Aqua 600 literes akváriumábna, de főleg a Green Aqua bemutatóterem 450 literes akváriumában a tömören növesztette zöld és narancs színű rotalák egészen a víz felszínéig érnek.

Hamar eldöntöttem, hogy SZIGET- et szeretnék kialakítani, világos homokkal körbevéve. A homokon volt a lényeg. Nagyon tetszik @Zuzmi, Zöld Vulkán akváriuma, mert lehetőséget biztosít arra, hogy egészen a víz felszínéig növesszem a rotalákat.

Innen jött eredetileg a FUJI kő ötlete, viszont én nem széles alapokon nyugvó vulkán szigetet szerettem volna, hanem inkább oszlopokat.

77170

77171
 
Fontosak voltak a MAGAS, FÜGGŐLEGES falak, hogy adják a (búvár) fali merülések érzését

7717277173

Csodálatos érzés, ahogyan az ember függőleges fal mellett merül, lenézve fehér homokot, felnézve pedig csillogó vízfelszint lát. Ilyenkor a repülés érzése adatik meg.
 
Amikor valaki ránéz az akváriumra azonnal érezze, hogy valahol a forró trópuson van, közelben egy pálmafás sziget, hófehér parttal, illatos virágokkal.
Ezért - bár vásároltam - nem kerültek be gyökerek, faágak az összeállításba, mivel hangulatukkal nem illenek a trópusi (tengeri) szigetek látványvilágába.
 
Huha! Gratula! Nagyon kivancsi leszek milyen lesz ha bedurran! Nekem nagyon adja ez a par reszlet amit megalmodtal! :love:
 
A következő néhány kép, csak saját magamnak, archiválási célból kerül fel. Az oszlopok belső része üreges, hogy táptalaj és normál talaj kerülhessen bele. Azokon a helyeken, ahol 10cm-nél vastagabb lett volna a talaj, oda lávakő zúzalék került helykitöltőnek.

7717877179
 
Korábban elfelejtettem rögzíteni: a tényleges indulás, azaz a vízzel való első feltöltés napja 2019.05.19
 
Elárasztotta az akváriumot, a Zöld Pontalga.
Még ötletem sincs, hogy miért, mert a Nitrát-Foszfát arány jó. Igaz, hogy baromi sok van mind a kettőből. Ezt még ki kell vizsgálni. Dózis pumpa adagolja.
Ma cseréltem kicsit több mint 50% vizet és immár nem használt akvárium vízzel, hanem RO vízzel.
Vízcsere előtt mérte TDS-t, és 600 felett volt. Most, 300 körülre ment le. Godoltam, holnap délután megint cserélek 50%-ot.
Lehet, hogy a CO2 kevés. Tegnap reggel kifogyott a palack, és csak délután vettem észre, és tettem be ideiglenes cserepalackot, ráadásul a CO2 szint beállítás még folyamatban van.
Különösen ronda lett a fehér homok. Gondolom, cserélni kell majd :(
 
Sajnos a vilagos homok konnyen koszolodik, de konnyen kiszippanthato takaritasnal. Kimosod es mehet vissza. Illetve en ket adagot tartottam itthon es azokat cserelgettem igy nem kell kapkodni az atmosassal, mehet bele a mar friss.
 
A zöld algát mivel lehet kimosni? Illetve, mivel szoktad mosni a homokot?
Hat...finomithatnam a dolgot...hogy jajj vedjuk meg a bacikat...de nem tudok olyan modszert...hypo. Vagy hyperol. Mindegy. Ez dekorhomok, legyen tiszta es feher. Sokszor kioblitem akar vizelokeszitovel, lagyvizben, hogy minden klortol odanemillotol megszabaduljak es utana zutty. En nem tolcserezek. Muanyag poharba be...le az aljara es ott kiborit. Szetterit.
 
Hat...finomithatnam a dolgot...hogy jajj vedjuk meg a bacikat...de nem tudok olyan modszert...hypo. Vagy hyperol. Mindegy. Ez dekorhomok, legyen tiszta es feher. Sokszor kioblitem akar vizelokeszitovel, lagyvizben, hogy minden klortol odanemillotol megszabaduljak es utana zutty. En nem tolcserezek. Muanyag poharba be...le az aljara es ott kiborit. Szetterit.
Ha két kupacot cserélgetünk, akkor úgyis kiszáradnak és elpusztulnak a bacik. Amúgy is van elég a szűrőben. Tehát ..hypo, utána Seachem Prime. :D
 
Back
Oldal tetejére