• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes TGY – KIS optiwhite 50x40x35

TGY__

Főkertész
Célegyenesbe fordult, a több hónapja tervezett új Iwagumi akváriumom összeállítása. Összeszedtem a szükséges alkatrészek nagy részét, és egy ideje már próbálgatom a layoutot, homokágyban.
 
Technikai paraméterek
50x40x35 (70l) Optiwhite akvárium
Chihiros WRGB 45 cm
Eheim 2075 szűrő (Eheim Substrat Pro – Seachem Matrix – ADA Bio Rio – Seachem Purigen)
nem-márkás Poppy VAGY/ÉS Lillypipe befolyó (kialakuló flow függvényében)
nem-márkás külső 300W fűtő
nem-márkás UV szűrő VAGY Eheim ReeflexUV500
Chihiros Doctor 3

Berendezés
2l ADA Power Sand Special
9l+ ADA Amazonia
8kg Seiryu kő

Magasnyomású CO2
Tervem szerint
GA Oxyturbó reduktor, mágnesszelep, időzítő és a szükséges kiegészítők
10kg (Totya) MESSER CO2 palack (több akváriumot is tervezek üzemeltetni róla)
Még nem dőlt el a beoldás módja, később szívesen vennék javaslatokat.

Tápozás
Green Aqua MicroGreen Aqua Macro – Easy Life Easy Carbo
Jebao DP-4 automata adagoló

Víz
RO víz, igény szerint visszasózva

Növények
Még csak a Micranthemum Sp. Montecarlo dőlt el.
 
Dekorhomok nem lesz benne. Montecarlo gyep lesz, egy-két szál blyxa, és egy-két tő Alternanthera reineckii, a kövek elé. Bal hátulra valamilyen magasabb gyepet gondoltam. MInt a következő képen.

20190127_144436.jpg
 
Látom neked is WRGB-éd van, mint nekem. Mivel nem egy fényágyú ezért tedd lejjebb 8-10 cm-es pálca magasságra, mert az mc-nek kevés lesz a fény. Teheted 100% -ra a fényerőt nyugodtan, főleg a fehéret. Nyomasd 7-8 órát nyugodtan.
 
Én is iwagumit szeretnék legközelebb, szóval követni fogom a naplódat, hogy tanuljak! ;)
Ígéretes indítás! Lehet, hogy kicsit későn szólok hozzá, de még végül is még nem késő változtatni a scape-en: nekem nagyon hiányzik egy közepes méretű kő a legnagyobb kő mellett... Azt mondják, célszerű páratlan számú kővel dolgozni... Persze ezek nem "kőbe" vésett szabályok. :p
 
Én is iwagumit szeretnék legközelebb, szóval követni fogom a naplódat, hogy tanuljak! ;)
Ígéretes indítás! Lehet, hogy kicsit későn szólok hozzá, de még végül is még nem késő változtatni a scape-en: nekem nagyon hiányzik egy közepes méretű kő a legnagyobb kő mellett... Azt mondják, célszerű páratlan számú kővel dolgozni... Persze ezek nem "kőbe" vésett szabályok. :p
Elé? Mögé? Mellé? Hova tennél egy újabbat?
 
TANÁCS kéne!
Az elsődleges feltöltést is, valamint az eddigi vízcseréket (3db) a nagy akvárium vizével végeztem.
Mit javasoltok, folytassam akvárium vízzel, VAGY indítsam az "önálló" RO vizes cserét, ha szükséges, GH+ visszasózással?
(A szűrő közel két hónapot ment egy másik akvárium alatt, igy - remélem- benne vannak a bacik. Ennek ellenére Seachem Stability-t adagolok)
 
TANÁCS kéne!
Az elsődleges feltöltést is, valamint az eddigi vízcseréket (3db) a nagy akvárium vizével végeztem.
Mit javasoltok, folytassam akvárium vízzel, VAGY indítsam az "önálló" RO vizes cserét, ha szükséges, GH+ visszasózással?
(A szűrő közel két hónapot ment egy másik akvárium alatt, igy - remélem- benne vannak a bacik. Ennek ellenére Seachem Stability-t adagolok)
Továbbra is kéne tanács a vízcserékkel kapcsolatban!
 
Hát, ha lehet savazni, nekem az eredeti klasszikusabb iwagumi elrendezésnek tűnt.
Nem rossz ez a plusz kő, de túl szabályos, szinte egybefolyik a másikkal és a hátsó blyxa erdő is olyan lesz majd így, mint egy korona vagy glória.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére