• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes TGY – KIS optiwhite 50x40x35

TANÁCS kéne!
Az elsődleges feltöltést is, valamint az eddigi vízcseréket (3db) a nagy akvárium vizével végeztem.
Mit javasoltok, folytassam akvárium vízzel, VAGY indítsam az "önálló" RO vizes cserét, ha szükséges, GH+ visszasózással?
(A szűrő közel két hónapot ment egy másik akvárium alatt, igy - remélem- benne vannak a bacik. Ennek ellenére Seachem Stability-t adagolok)
Az ro vizhez ilyen so fog kelleni..
72948
 
Ha bejáratott szűrőd vagy érett szűrőanyagod van, akkor nem foglalkoznék akváriumvizes cserével. Ha nincs, akkor az elején (mondjuk 2 hétig) lehet, hogy érdemes lenne beletenni keveset a meglévő akvárium vizéből, de max. 1/3-2/3 arányban az RO javára... Visszasózás mértéke a vízcsere végén mért TDS-től/keménység értéktől függ. Nekem azt mondták, hogy elég GH+-szal visszasózni, KH-ra nem nagyon van szükség, illetve a kövektől úgyis lesz valamennyi. Szóval ha 5-6 GH-ra állítod be, akkor a KH-nak elég 2-3-nak lennie, az meg magától felmegy annyira köves akváriumban. A biztonság kedvéért kérdezz rá a megfelelő topicban!
 
Továbbra is kéne tanács a vízcserékkel kapcsolatban!
Ha akvárium vízzel cserélsz, akkor hozod a másik akvából azt amit innen ki akarsz venni. Kvázi értelmetlen a vízcsere, nem történik semmi ( leegyszerűsítve a dolgot ). Állj át visszasózott RO vízre!
A Reineckii minit én kivenném. Egyik kedvenc növényem, de ebbe a stílusba nem igazán illik a piros. Inkább oda is Stau-t tennék.
 
Sokat tanultam a Montecarlo ültetéssel kapcsolatban. Leginkább azt, hogy nem úgy kell csinálni, mint én tettem.
Amikor szétszedtem a GA-s zselés csomagot, a kupac növényt csak annyi részre szedtem szét, ahányból eredetileg összerakták, tehát 6-8 darabra. Ezeket a nagyobbacska csomagokat ültettem el.
Eredetileg.
Azóta már az összes felúszott és JÓVAL kisebb részletekben lett visszaültetve.
Megjegyzem: hogy a korábbi képeken látható lesúlyozó kerámiagyűrűk, semmit sem értek. Velük együtt úsztak a növénykék.
73389
 
Tudom, dög vagyok, de két naposan még nálam is ilyen jól néznek ki a növények, na de egy hét után! Az már posztolhatatlan horror!:eek:
Drukkolok, hogy nálad ilyen fitt maradjon, sőt szépen fejlődjenek!👍
Rosszul fogalmaztam MÁHOZ KÉPEST (-)2 napos képek, indításhoz képest 12 naposak
 
Ha akvárium vízzel cserélsz, akkor hozod a másik akvából azt amit innen ki akarsz venni. Kvázi értelmetlen a vízcsere, nem történik semmi ( leegyszerűsítve a dolgot ). Állj át visszasózott RO vízre!
Azért, nem teljesen van így. Új, induló akváriumban, főleg Amazon talajjal - tudomásom szerint - a felgyülemlett Ammónia miatt kell napi 50% vízcsere. A beállt nagy akváriumomban, nincs Ammonia, viszont van benne dögivel növénytáp.
Amúgy, már RO-val cserélek és egy kicsit visszasózom a @Gyukker által javasolt Dennerle Osmose ReMineral-lal. Köszönöm @Gyukker!!!!!
 
Én úgy tudom, az Amazonia talajra jellemző kezdeti brutál ammónia bumm a korábbi szériakra volt jellemző, ezekre a típusokra már nem, közben orvosolták ezt a problémát.
 
Mondjuk, akkor nem teljesen értem, h induláskor miért kell NAPI 50% vízcsere. :(
Sziasztok ez engem is érdekel, tekintettel kb 2-3 hét múlva szeretnék kezdeni... Nálam viszont 200 l az 50%. Csapvíz amit ebben a mennyiségben tudok csak cserélni, Osmo napi 200 l hez szerinrem felejtős bár nem kivitelezhetetlen...
Hegidoktor
 
Időközben voltak kellemetlen perceim (óráim!).
Indult azzal, hogy múlt héten a víz közel fele kifolyt az akváriumból. Gyakorlatilag újra kellett csinálnom a teljes csövezést, mert az egyik itthoni üzletben vásárolt 90 fokos csőidomok egyikéről lecsúszott a cső. Közel egy napon keresztül nem volt szűrés. Gondolom, nem sok baci maradhatott életben.
Kettő nappal később elment a világítás. Mint kiderült, a vezérlő tápbemenetének egyik vezetékén elengedett a forrasztás, így összeért a másik vezetékkel, ami levágta a biztosítékot, és mellékesen tönkretette a tápegységet. Forrasztópákát és tápegységet kellett vennem, de szerencsére sikerült megjavítani a lámpát, viszont közel két napig nem volt világítás.
 
Viszont időközben beköltözött néhány új lakó, 5 oto, 5 amano és 6 süncsiga.
Egy amanot, másnap a padlóról tettem vissza, de szrintem életben maradt. Mármint, akkor. Azóta soha nem láttam két amanonál többet, lehet, hogy a többiek sikeresebben szöktek.
Úgy irigylem azokat, akik leírják itt a fórumon, hogy betették a tisztítóbrigádot, akik másnapra tisztára nyalták a köveket, az üveget, és az anubiaszok leveleit. Sajnos nekem semmi látható haszna nincs a tevékenységüknek. De attól még igen jópofák.
 
Áttértem saját "gyártású" tápokra.
Folyamatosan mérem néhány tápanyag szintjét, és - Még a GA Mikró-Makró adagolásakor - furcsa dolgokat tapasztaltam.
Először is iszonyú alacsony volt a foszfát szintem, másnap reggelre szinte nem is volt foszfát az akváriumban. Érdekes összefüggés, hogy az ezzel egyidejűleg indított másik akváriumomban, a növény tárolóban 74142 ugyancsak nem volt foszfát. A kettő között egyetlen közös pont az Amazonia talaj.
Elkezdet külön KH2PO4 oldatot adagolni, és így normalizálódott a helyzet.
VISZONT: a kálium szintem gyakorlatilag nem mérhető (tudom, ha akarnám megmérhetném az oldat hígításával, de nem látom értelmét, elég az hogy VESZETTÜL magas). Vízcsere után természetesen lejjebb ment, de így is magas. Minden makró poromban kálium található! Tudok esetleg tenni bármit a kálium szint csökkentéséért?
 
Utolsó szívfájdalmam, hogy terveim szerint, eredetileg ez egy lágyvizes akvárium lett volna. KIZÁRÓLAG RO vízzel cserélek, de a TDS ppm, igy is az egekben van. Gondolom, elsődlegesen a seiryu kövek tehetnek róla, másodlagosan az általam extraként adagolt Magnézium Szulfát, harmadlagosan a makró táp.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére