• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TF Planter vélemények

sziasztok..beüzemeltem egy 112 literes akváriumot..növények co2 rendszerrel..jelenleg TF plantert adagolok heti 8ml-t adagolok..és TF makróbol napi 5ml-t..velemenyetekre vagyok kiváncsi hogy és megfelelő ,vagy változtassak..köszönöm
 
Ennek a tápozásnak a szépsége, hogy elég nagy a mozgástered tápozásban (legalábbis nálam feltétlenül). Figyeld a növényeket, ha azt érzed hogy nem elég jó a kondijuk, akkor növelhetsz a dózison, akár napi, akár többnapi, vagy heti adagolással. Túlzásba semmiképp ne vidd a mennyiségeket (CO2-t se!), inkább indulj a gyári ajánlás alól valamivel.
A fény is sokat számít, közepes fény mellé szerintem jó az általad írt mennyiség, ha kevés vagy sok fényed van, akkor tudod a dolgod ;)
Makróval is óvatosan bánj, arra amúgy is inkább csak akkor van szükség, ha egyáltalán nincs, vagy csak nagyon kistestű és/vagy kevés halad van.
Ennél a tápcsaládnál az algásodás jellemzően a túltápozás tünete, vagy a túl sok CO2-é.
 
halak nincsenek benne kb egy hónapig ,mert addíg be szeretném állítani a víz minőségét..
a világításom diversa 80 startúl LED-es plusz egy 13w diversa LED beépitve a tetőbe
 
Ennek a tápozásnak a szépsége, hogy elég nagy a mozgástered tápozásban (legalábbis nálam feltétlenül). Figyeld a növényeket, ha azt érzed hogy nem elég jó a kondijuk, akkor növelhetsz a dózison, akár napi, akár többnapi, vagy heti adagolással. Túlzásba semmiképp ne vidd a mennyiségeket (CO2-t se!), inkább indulj a gyári ajánlás alól valamivel.
A fény is sokat számít, közepes fény mellé szerintem jó az általad írt mennyiség, ha kevés vagy sok fényed van, akkor tudod a dolgod ;)
Makróval is óvatosan bánj, arra amúgy is inkább csak akkor van szükség, ha egyáltalán nincs, vagy csak nagyon kistestű és/vagy kevés halad van.
Ennél a tápcsaládnál az algásodás jellemzően a túltápozás tünete, vagy a túl sok CO2-é.
Köszönöm, bár nem nekem írtad, de nekem is szól :). Fekete alga ami pontszerűen jelenik meg előfordulhat ettől? Mármint túltápozástól?
 
Szerintem az inkább karbantartás és/vagy az egyensúly hiányára utalhat. De ha tiszta az akváriumod, akkor én picit visszább venném a tápozást (ha kell, akkor a CO2-t is) és figyelném a változást. Ha az alga nem terjed - és a növények is tartják a kondit - akkor megvan a válasz, karbózd le a megmaradt ecsetet és megvagy. De figyeld tovább a növényeket és ha igénylik, emeld vissza a tápozást. De ez legalább 3-4 hetes folyamat, hogy ki tudd értékelni.
Ha az ecset tovább terjed, akkor még esetleg az áramlást is megvizsgálnám, hogy nem túl erős-e.
Én úgy vettem észre, hogy erős fénnyel és vastagabb tápozással is lehet ugyan hajtani egy TF tápozott akváriumot, de visszafogott tempóval sokkal stabilabb és kevesebb karbantartást/nyírást igényel. Ezen én max akkor változtatnék, ha olyan növényre vágynék, ami ezt kevesellné.
 
Szerintem az inkább karbantartás és/vagy az egyensúly hiányára utalhat. De ha tiszta az akváriumod, akkor én picit visszább venném a tápozást (ha kell, akkor a CO2-t is) és figyelném a változást. Ha az alga nem terjed - és a növények is tartják a kondit - akkor megvan a válasz, karbózd le a megmaradt ecsetet és megvagy. De figyeld tovább a növényeket és ha igénylik, emeld vissza a tápozást. De ez legalább 3-4 hetes folyamat, hogy ki tudd értékelni.
Ha az ecset tovább terjed, akkor még esetleg az áramlást is megvizsgálnám, hogy nem túl erős-e.
Én úgy vettem észre, hogy erős fénnyel és vastagabb tápozással is lehet ugyan hajtani egy TF tápozott akváriumot, de visszafogott tempóval sokkal stabilabb és kevesebb karbantartást/nyírást igényel. Ezen én max akkor változtatnék, ha olyan növényre vágynék, ami ezt kevesellné.
Köszönöm, kipróbálom a tanácsokat. A világításom pont kevés elvileg, az áramlás viszont ugyan úgy lehet probléma. Tudnál segíteni pontosan a carbózás mit takar? Ezt már olvastam több helyen is, de azt még nem sikerült megtalálom, hogyan is kell alkalmazni. Gondolom Easy Carbo drasztikus használatát jelenti. De mennyire drasztikus? Vízcserék hogyan? Halak garnélák maradhatnak?

köszönöm bárki is válaszol.
 
Tudnál segíteni pontosan a carbózás mit takar? Ezt már olvastam több helyen is, de azt még nem sikerült megtalálom, hogyan is kell alkalmazni. Gondolom Easy Carbo drasztikus használatát jelenti. De mennyire drasztikus?
Igen, de egyáltalán nem drasztikus :)
Szűrő leállít, carbo/excel napi adag fecskendőbe tölt, víz alatt óvatosan célzottan az algára fecskendez, pár perc várakozás, szűrő elindít.
Az ecset ettől bepirosodik/elhal, ezután amano garnélák már megeszik.
Mohák nem szeretik ha az arcukba kapják a szert, mindenhova máshova mehet bátran.
 
Sziasztok.
Zöldülnek a piros növényeim.
Fény már maxon van, vasat emelnék.
Planter adagot növelném...Mi a kockázata?

Köszönöm!
 
Szerintem vagyunk páran itt, akik ezt a márkát használják (még), szívesen olvasnám mások tapasztalatait, illetve megosztanám én is az enyémeket.
@Maver, kezdődjék a beszélgetés...
 
Elsőként pl. engem érdekelne ki mennyit adagol. Én azt vettem észre, hogy az ajánlásnál jóval többet kell adjak, nem tudom ez más márkánál is így van-e?
Nálam napi:
Planter 9ml
Macro 14ml
Led világítás 45l/l., TDS 150 körül, Gh 4, CO2 kb. 3 bubi/sec
 
Utoljára módosított:
Elsőként pl. engem érdekelne ki mennyit adagol. Én azt vettem észre, hogy az ajánlásnál jóval többet kell adjak, nem tudom ez más márkánál is így van-e?
Nálam napi:
Planter 9ml
Macro 14ml
Led világítás 45l/l., TDS 150 körül, Gh 4, CO2 kb. 3 bubi/sec
Igen ezt alá támaszthatom csak nálam van egy olyan, hogy eleve a csapvíz nitrát tartalma nagy 25 mg/l. Tehát a macroból igen csekély mennyiség kell inkább csak a foszfát szintet kalibrálom. Még úgy is hogy 40% csapvíz 60% 0 ás víz. A planterből viszont elég a gyári.
 
Nekem 45l es az akim heti 5 ml kap planerből . Ez kb a gyári ajánlás. Ha azt akarom, hogy a Ritala rózyaszínes legyn egy kicsit emelem kb 2ml rel hetente.
 
Én a planter csökkentésén gondolkodok, a napi 9ml-el sem megy 0.2 fölé, és van egy érzésem, hogy ezért jön az ecset. De előtte próbálok egy töményebb tápozást leszimulálni, és megmérni, kizárva ezzel, hogy rossz lenne a cseppteszt.
 
Én a planter csökkentésén gondolkodok, a napi 9ml-el sem megy 0.2 fölé, és van egy érzésem, hogy ezért jön az ecset. De előtte próbálok egy töményebb tápozást leszimulálni, és megmérni, kizárva ezzel, hogy rossz lenne a cseppteszt.
Akkor plusz vas kell planter vissza.
 
Nekem 45l es az akim heti 5 ml kap planerből . Ez kb a gyári ajánlás. Ha azt akarom, hogy a Ritala rózyaszínes legyn egy kicsit emelem kb 2ml rel hetente.
Nekem 240l, full ro víz visszasózva.
Ejha! Nekem a Bacopa anno piros volt a plantertől gondolom elég volt a vas.
Hát nekem épp hogy látszik egy halvány árnyalat, de semmi extra. Most raktam egy totál képet a naplómba(Növényes 240 liter), ott láthatod a színeket...
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére