• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők, vélemények tapasztalatok

"Sajnos" mégis a 600-as lett a befutó. Megrendeltem a 800-ast, de sajnos 3 hét várakozás után azt mondták az üzletben, hogy nem tudják beszerezni, mert valami ellátási probléma van. Egyáltalán nem is jön 800-as szűrő akár még hetekig/hónapokig Mo-ra. Megegyeztünk a bolttal, és küldtek egy 600-ast, a különbözetből pedig lett még egy adag Seachem Purigen. Azt mondták, hogy elég lesz a kisebbik az akváriumhoz.
A beüzemelés egyszerű volt, bár van bennem némi félelem, hogy valahol elkezd ereszteni és eláztatja a nappalit az akváriumban levő ~70l víz... A szűrő nagyon halkan működik, kb 2-3 óra és némi döntögetés után sikerült kidolgoznia a bennmaradt levegőt és meg is szűnt a kezdeti zajongás. Az esőztetőt a hátsó falra tettem, mert egy csővel túl rövid lett volna az oldalfalon.
Mivel kicsit kevesebb a "vödör" kapacitása, ezért kevesebb szűrőanyag került bele. Sorrend lentről felfelé: alsó tálca/kerámiagyűrű/szivacs -> 2. tálca/Matrix -> 3. tálca/Matrix(nagyon vékony rétegben)/szivacs/perlon/Seachem Purigen
Egyelőre a régi belső szűrő és a külső is együtt megy az akváriumban, az itteni javaslatot megfogadva 2-3 hét után tervezem kivenni a belsőt.
Egy nap működés után azt tudom mondani, hogy a külső szűrő Purigennel kiegészítve csodát művelt az akváriummal! Csodálatosan tiszta és lebegő szemcsék nélküli a víz.
 
A beüzemelés egyszerű volt, bár van bennem némi félelem, hogy valahol elkezd ereszteni és eláztatja a nappalit az akváriumban levő ~70l víz...
Én évek óta használok egy ex 700-as tetratec szűrőt. Nekem a karmantyús hollandereknél szokott csöpögni, ezt a részt cserélem kb. 2 évente. Ez az: https://www.greenaqua.hu/hu/tetratec-csap-ex-400-600-700.html
Mintha már a fejtömítést is cseréltem volna, de már nem is emlékszem rá.
Nem tudom, hol kopogjam le, de a fej tetején lévő feltöltős pumpám még mindig jó.
Nálam általában akkor eresztett, ha kapkodva szereltem össze és nem figyeltem arra, hogy a kosarak szépen illeszkedjenek. Valami megszorult, megfeszült és nem zárt a szűrő rendesen.
Néhány hónapja egy műanyag dobozva állítom a szűrőt, azóta nyugodtabban alszom. Tapasztalataim alapján egy fél nap alatt (normális esetben ennyi ideig nem látom az akváriumot: vagy mert nem vagyok otthon, vagy mert alszom) max. néhány liter/vízszintből néhány ujjnyi tud elfolyni, amit jó eséllyel megfoghat a doboz.
Tömítéseket érdemes kenegetni, tovább bírják: https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-tisztito-keno-spray.html, https://www.greenaqua.hu/hu/jbl-siliconespray-szilikon-spray-400ml.html.
 
Megfogadom a tanácsodat, én is teszek majd alá valami dobozt.
A tömítéseket átkentem gyógyszertári vazelinnel, remélem az is megfelelő lesz nekik.
 
Megfogadom a tanácsodat, én is teszek majd alá valami dobozt.
A tömítéseket átkentem gyógyszertári vazelinnel, remélem az is megfelelő lesz nekik.
Délben hívott az asszony, hogy a reggel takarított szűrő ereszt. Gyűlik a víz a dobozban. :cautious::D
 
Sziasztok, segítsetek kérlek.
Az eddig tökéletesen és hangtalanul működő Tetra ex 600-as szűrőm hangja olyan lett mint egy kávédaráló. Elsőre azt gondoltam hogy a rotor megkopott, ezért cseréltem tengelyel, gumibakokkal együtt. De sajnos nem változott. A fejtömítést egy kis szilikonnal megkentem hátha. Megnéztem a kosarakat hogy rendesen illeszkednek-e, nem látom hogy ott lenne a probléma.
Szóval nem tudom mit tudok meg vele kezdeni, olyan szinten hangos hogy nem lehet mellette megmaradni. :-(

UI.: Közben rendeltem fejtömítést is, csak hát ugye most van a hosszú hétvége.
 
Sziasztok, segítsetek kérlek.
Az eddig tökéletesen és hangtalanul működő Tetra ex 600-as szűrőm hangja olyan lett mint egy kávédaráló. Elsőre azt gondoltam hogy a rotor megkopott, ezért cseréltem tengelyel, gumibakokkal együtt. De sajnos nem változott. A fejtömítést egy kis szilikonnal megkentem hátha. Megnéztem a kosarakat hogy rendesen illeszkednek-e, nem látom hogy ott lenne a probléma.
Szóval nem tudom mit tudok meg vele kezdeni, olyan szinten hangos hogy nem lehet mellette megmaradni. :-(

UI.: Közben rendeltem fejtömítést is, csak hát ugye most van a hosszú hétvége.
Az a tippem, hogy beszívja a levegőt az elgyengült tömítés mellett, így van rá esély, hogy a fejtömítés cserével megoldódik a probléma. Hasonlóan vagyok a Eheim Classic 2213-ammal. Akvárium mellett van, így szinte mindig belevegősödik, és akkor az is retentő hangos, ha kijárja a levegőt akkor meg elcsendesdik.
 
Sziasztok, segítsetek kérlek.
Az eddig tökéletesen és hangtalanul működő Tetra ex 600-as szűrőm hangja olyan lett mint egy kávédaráló. Elsőre azt gondoltam hogy a rotor megkopott, ezért cseréltem tengelyel, gumibakokkal együtt. De sajnos nem változott. A fejtömítést egy kis szilikonnal megkentem hátha. Megnéztem a kosarakat hogy rendesen illeszkednek-e, nem látom hogy ott lenne a probléma.
Szóval nem tudom mit tudok meg vele kezdeni, olyan szinten hangos hogy nem lehet mellette megmaradni. :-(

UI.: Közben rendeltem fejtömítést is, csak hát ugye most van a hosszú hétvége.


Szia,
Nézd meg, hogy a rotornál lévő kis gumi-k nincsenek-e elkopva vagy esetleg elhagyva amikor lett takarítva a szűrő.
Nekem egy EX800plus-nál az adapter tömítésnél folyt a víz és lehet, hogy onnan is tud fars levegőt szívni.

Remélem tudtam segíteni.
 
Szia,
Nézd meg, hogy a rotornál lévő kis gumi-k nincsenek-e elkopva vagy esetleg elhagyva amikor lett takarítva a szűrő.
Nekem egy EX800plus-nál az adapter tömítésnél folyt a víz és lehet, hogy onnan is tud fars levegőt szívni.

Remélem tudtam segíteni.
Már cseréltem gumibakokat, tengelyt, rotort. A régit visszaraktam, a záró fedelet nem tudom hogy túlhúztam és az okozta. Ha csak éppen kattanásig húzom akkor jó. Fejtömítésem is van új.
 
Már cseréltem gumibakokat, tengelyt, rotort. A régit visszaraktam, a záró fedelet nem tudom hogy túlhúztam és az okozta. Ha csak éppen kattanásig húzom akkor jó. Fejtömítésem is van új.

A víz hozam megfelelő vagy egyáltalán elsem indul a szűrő?
 
Azt hiszem kezdem feladni.
Már cseréltem rotort, gumibakokat, tengelyt, fejtömítést. De még mindíg van hangja. Ami este azért zavaró. Vízhozam, flow rendben. Eddig semmi baj nem volt vele. Megkopott volna a szűrőfejben a rotor körül a ház?
 
Back
Oldal tetejére