• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők, vélemények tapasztalatok

HELP I NEED HELP !!! ma megérkezett az új rotor az ex 700 amhoz . de ami a probléma hogy csere után is zörög a szűrő.... mi lehet a baj én egy kis kiálló betétre gondolok a mi a rotor ház befolyó nyílása mellett van elképzelhető hogy ebbe érhet bele a rotor ?
tengely is új?
 
nem, találtam semmi idegent ami esetleg hiányzik valahonnan. tanácstalan vagyok
Azt nézd meg, hogy hozzáér-e bármihez is a rotor. Akár a rotorházban a mágnes környékén is. Hogy ki tudd zárni az ilyen hibát. Amúgy meg nem ejtetted le a szűrőfejet? Lehet, hogy mechanikailag sérült a rotorház környéke?
 
Azt nézd meg, hogy hozzáér-e bármihez is a rotor. Akár a rotorházban a mágnes környékén is. Hogy ki tudd zárni az ilyen hibát. Amúgy meg nem ejtetted le a szűrőfejet? Lehet, hogy mechanikailag sérült a rotorház környéke?
Nekem régen volt egy Serafil szűrőm, amit egyszer leejtettem, de úgy rendesen, a felső szintről legurult a lépcsőn az alsóra :D
Na az utána zörgött, bármit csináltam vele...
 
nem nem ejtettem le és nincs semmi benne kitöröltem rngyal is meg bele néztem és semmi
Nem lehet,h a gumival együtt mozog el a tengely? Valahogy esetleg kikophatott, vagy rongálodhatott a persely, amiben a gumi és a tengely ül. Persze ezek csak tippek.
 
Sziasztok!

Szűrőtakarításkor a fejrész pakolászása közben az volt az érzésem, hogy lötyög benne a víz. Ez azt jelenti, hogy olyan helyre is ment víz, ahová nem kellene és csak idő kérdése, hogy a légtelenítőnél vagy az adapternél elkezdjen csöpögni?
Ha tényleg baj van, mi a teendőm? Milyen lépéseken érdemes végigmenni, illetve mire készüljek?
 
Sziasztok!

Szűrőtakarításkor a fejrész pakolászása közben az volt az érzésem, hogy lötyög benne a víz. Ez azt jelenti, hogy olyan helyre is ment víz, ahová nem kellene és csak idő kérdése, hogy a légtelenítőnél vagy az adapternél elkezdjen csöpögni?
Ha tényleg baj van, mi a teendőm? Milyen lépéseken érdemes végigmenni, illetve mire készüljek?
Nálam az összes eddigi tetrámnál (3) természetesnek vettem ezt a jelenséget :) bár nekem sem tetszik. Ha megdöntöd kissé oldalra a fejrészt (még a kosár fölött tartva azt), akkor elkezd kifolyni belőle a víz. Persze nem az összes, ezért a másik irányba is meg kell dönteni. Mindez szükséges, ha nem akarod hogy mozgatás közben annyi és oda folyjon ki amikor és ahová nem akarod.
 
Sziasztok!

Szűrőtakarításkor a fejrész pakolászása közben az volt az érzésem, hogy lötyög benne a víz. Ez azt jelenti, hogy olyan helyre is ment víz, ahová nem kellene és csak idő kérdése, hogy a légtelenítőnél vagy az adapternél elkezdjen csöpögni?
Ha tényleg baj van, mi a teendőm? Milyen lépéseken érdemes végigmenni, illetve mire készüljek?

Ez a Tetrák sajátja. Bontáskor először az alsó cső felé megdöntve, majd fejtetőre állítva az adapter csövein keresztül folyatom ki a vizet.
Pont a fejegység kialakítása miatt fordul elő sokaknál, hogy nehezen tudják takarítás után légteleníteni a szűrőt. Ezt úgy oldom meg, hogy a tartályt pihentetett vízzel feltöltöm, majd a fejegység rögzítése után az adapter bemeneti csövén pohárból csordultig töltöm. Ezután kevesebbet kell bírkózni a levegővel, ami esetleg beszorul. Néhány billentés, és újra szépen muzsikál. :)
 
Sziasztok!
Szűrő választásban szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.
Van egy 72l-es akváriumom, most egy Eheim belső szűrő látja el a szűrést, de szeretnék váltani külső szűrőre. CO2 egyelőre nincs, de a jövőben nem kizárt, hogy az is lesz.
A Tetra szűrői közül melyiket ajánlanátok az akváriumhoz? 600Plus vagy 800Plus? Elég ezeknél az esőztetőt használni, vagy inkább ruházzak be egy Lily Pipe-ra?
Szűrőanyaggal kapcsolatban egyelőre a gyárinál maradnék teszt időszakra, aztán később azt is cserélném, amennyiben nem elegendő a gyári töltet.
Köszönöm a segítséget előre is!
 
Back
Oldal tetejére