• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők, vélemények tapasztalatok

Én nagyon régen használom a vazelint ( sok -sok éve), 8 külső szűrőm van és hibátlan az anyag. A vizet nem bántja viszont jól taszítja és elég vastag hogy a kicsi hibákat kitöltse.:)
 
@Cafi38 köszi a tippet úgy néz ki beválik a vazelines téma ;) 1000 hála így a ház többi lakója is tud éjszaka aludni a szűrő hangja elnémúlt senki nem riad fel a "traktor zörgésre ":LOL:
 
Én nagyon régen használom a vazelint ( sok -sok éve), 8 külső szűrőm van és hibátlan az anyag. A vizet nem bántja viszont jól taszítja és elég vastag hogy a kicsi hibákat kitöltse.:)
Bocs, de honnan vettél vazelint? :) Én nem járok iylen szex shopokba :D
 
Gyógyszertár ;):p
.....hehe.....ott nem is olyan feltűnő ha ilyen dolgot veszel:LOL:
Egyébként a gyógyszertárak sem egyszerűek.
Régen ,még kissrác koromban voltak nyulaink.Ha sebes volt a fülük paraffinolajjal kellett lekezelni.Elmentem a gyógyszertárban az olajért ,azt amikor kértem az eladótól csak lesett rám ,hogy mi a GERONIMO akarok a paraffinolajjal.
..de mi köze is van hozzá,nem is értettem.:facepalm::)
Bocsi az offért.:whistle:
 
Gyógyszertári ellenpélda: fecskendőket vettem, mire a Gyógyszertáros: tűt is kér hozzá? :eek::ROFLMAO:
Nem is próbáltam magyarázni, hogy zselés CO2 szetthez kellene a fecskendők csőrös vége, hogy a kupakokba beleszorítsam és ezzel tömítsem a csöveket....:)
 
.....hehe.....ott nem is olyan feltűnő ha ilyen dolgot veszel:LOL:
Egyébként a gyógyszertárak sem egyszerűek.
Régen ,még kissrác koromban voltak nyulaink.Ha sebes volt a fülük paraffinolajjal kellett lekezelni.Elmentem a gyógyszertárban az olajért ,azt amikor kértem az eladótól csak lesett rám ,hogy mi a GERONIMO akarok a paraffinolajjal.
..de mi köze is van hozzá,nem is értettem.:facepalm::)
Bocsi az offért.:whistle:
Nekem is votlak nyulaim, és én is kentem a fülüket parafinolajjal :))) nekem simán adtak a patikában :)
 
Gyógyszertári ellenpélda: fecskendőket vettem, mire a Gyógyszertáros: tűt is kér hozzá? :eek::ROFLMAO:
Nem is próbáltam magyarázni, hogy zselés CO2 szetthez kellene a fecskendők csőrös vége, hogy a kupakokba beleszorítsam és ezzel tömítsem a csöveket....:)
Ó az nálam is megvolt, mikor hosszú fecskendőt kértem, és hosszú tűt... a mellettem állók arrébb húzódtak rögtön :D Hiába magyaráztam, hogy csak a növénytápok pontos kimérésére fogom használni... onnantól full drogosnak néztek :D
 
Sziasztok!

Vettem egy EX 800 Plus szűrőt. Egyelőre gyári szűrőanyaggal működik pár hete egy 56 literes akváriumban. Nemrég kezdtem el akvarizálni, így jó pár dologban bizonytalan vagyok. Lenne pár kérdésem a szűréssel kapcsolatban.
Az összerakással nem volt gond, bár lehetett volna kicsit részletesebb. Egy zacsiban van két kis gumigyűrű, az pótalkatrész vagy fel kellett volna használnom? Nem szivárog, nem ereszt sehol.
Az esőztetőt a rövidebbik oldalra raktam, a befolyó ágat ugyanarra az oldalra a hátsó üvegre. Az esőztető kb. 2 centire van a vízfelszín alatt kb. 40 fokban felfele. Az esőztető cső két részéből csak az egyik darabot tudtam beszerelni az akvárium mérete miatt. Ez így jó, vagy jobb lenne a hosszabbik oldalra mindkét csövet? A felszínt szépen fodrozza, az egész víztömeg áramlik, mégis a vízben úszkáló szennyeződéseket nem szívja be a szűrő, vagy legalábbis nem látszik. A kisebb nagyobb darabok simán elúsznak a szűrőág mellett. Úgy néz ki, mintha a szűrő
csak forgatná a vizet, de nem szűrné. Vagy ez így normális?
Etetésnél kikapcsoljam a szűrőt, vagy használjam a csapokat, hogy ne hordja szét az összes kaját az áramlat? Karbantartásnál mit kell bekennem vazelinnel?

Válaszotokat előre is köszönöm.
 
majd a rotor kerámia tengelyét hogy ne kezdjen majd el zörögni idővel. kikapcsolnod nem kell semmit mehet ahogy van etetés közben is . rövid oldalon teljesen jó nekem ex700 is a rövid oldalon van az esőztető. szűr az attól hogy nem úgy látod . (y);)
 
Sziasztok!

Vettem egy EX 800 Plus szűrőt. Egyelőre gyári szűrőanyaggal működik pár hete egy 56 literes akváriumban. Nemrég kezdtem el akvarizálni, így jó pár dologban bizonytalan vagyok. Lenne pár kérdésem a szűréssel kapcsolatban.
Az összerakással nem volt gond, bár lehetett volna kicsit részletesebb. Egy zacsiban van két kis gumigyűrű, az pótalkatrész vagy fel kellett volna használnom? Nem szivárog, nem ereszt sehol.
Az esőztetőt a rövidebbik oldalra raktam, a befolyó ágat ugyanarra az oldalra a hátsó üvegre. Az esőztető kb. 2 centire van a vízfelszín alatt kb. 40 fokban felfele. Az esőztető cső két részéből csak az egyik darabot tudtam beszerelni az akvárium mérete miatt. Ez így jó, vagy jobb lenne a hosszabbik oldalra mindkét csövet? A felszínt szépen fodrozza, az egész víztömeg áramlik, mégis a vízben úszkáló szennyeződéseket nem szívja be a szűrő, vagy legalábbis nem látszik. A kisebb nagyobb darabok simán elúsznak a szűrőág mellett. Úgy néz ki, mintha a szűrő
csak forgatná a vizet, de nem szűrné. Vagy ez így normális?
Etetésnél kikapcsoljam a szűrőt, vagy használjam a csapokat, hogy ne hordja szét az összes kaját az áramlat? Karbantartásnál mit kell bekennem vazelinnel?

Válaszotokat előre is köszönöm.
Szerintem is rendben van az elhelyezés, ha nagy az áramlás picit tekerj a nyomó oldali csapon. Etetésnél mehet! Vazelinnel minden tömítést és a rotor tengelyét kell kenni.
Nincs tippem hogy mi lehetett a zacsiban?!?!
 
Sziasztok!
Két év állás után újra beüzemeltem a tetratec 700-as szűrőmet. Természetesen a tömítéseket állás alatt is többször átkentem szilikonzsírral. Összerakás, beüzemelés után szépen meggy a szűrő, majd 3-4 óra elteltével elkezd csöpögni. Szétszedés után a fejből folyik a víz, tehát nem fejtömítésnél van a probléma. A szivatyú kézi pumpáját már 3-4 éve beragasztottam fbs-sel, elméletileg ez sem lehet gond. Vagyis csak az adatternél lehet a probléma. Igen, de ennek a tömítéseit most cseréltem le (hidraulika boltban vettem hozzá). Újra levettem az adapter tömítéseit, szárazra töröltem, visszatettem őket, és újra bekentem, és kíváncsian várom a fejleményeket. Valakinek esetleg van ötlete?
 
Sziasztok!

Vettem egy EX 800 Plus szűrőt. Egyelőre gyári szűrőanyaggal működik pár hete egy 56 literes akváriumban. Nemrég kezdtem el akvarizálni, így jó pár dologban bizonytalan vagyok. Lenne pár kérdésem a szűréssel kapcsolatban.
Az összerakással nem volt gond, bár lehetett volna kicsit részletesebb. Egy zacsiban van két kis gumigyűrű, az pótalkatrész vagy fel kellett volna használnom? Nem szivárog, nem ereszt sehol.
Az esőztetőt a rövidebbik oldalra raktam, a befolyó ágat ugyanarra az oldalra a hátsó üvegre. Az esőztető kb. 2 centire van a vízfelszín alatt kb. 40 fokban felfele. Az esőztető cső két részéből csak az egyik darabot tudtam beszerelni az akvárium mérete miatt. Ez így jó, vagy jobb lenne a hosszabbik oldalra mindkét csövet? A felszínt szépen fodrozza, az egész víztömeg áramlik, mégis a vízben úszkáló szennyeződéseket nem szívja be a szűrő, vagy legalábbis nem látszik. A kisebb nagyobb darabok simán elúsznak a szűrőág mellett. Úgy néz ki, mintha a szűrő
csak forgatná a vizet, de nem szűrné. Vagy ez így normális?
Etetésnél kikapcsoljam a szűrőt, vagy használjam a csapokat, hogy ne hordja szét az összes kaját az áramlat? Karbantartásnál mit kell bekennem vazelinnel?

Válaszotokat előre is köszönöm.
A zacsiban szerintem a szívócsőhöz való gumigyűrű van. A vékonyabb csőre kell tenni és utánna beledúgni a vastagabba. Így egy teleszkópos szívócsöved lessz.
 
Sziasztok!
Két év állás után újra beüzemeltem a tetratec 700-as szűrőmet. Természetesen a tömítéseket állás alatt is többször átkentem szilikonzsírral. Összerakás, beüzemelés után szépen meggy a szűrő, majd 3-4 óra elteltével elkezd csöpögni. Szétszedés után a fejből folyik a víz, tehát nem fejtömítésnél van a probléma. A szivatyú kézi pumpáját már 3-4 éve beragasztottam fbs-sel, elméletileg ez sem lehet gond. Vagyis csak az adatternél lehet a probléma. Igen, de ennek a tömítéseit most cseréltem le (hidraulika boltban vettem hozzá). Újra levettem az adapter tömítéseit, szárazra töröltem, visszatettem őket, és újra bekentem, és kíváncsian várom a fejleményeket. Valakinek esetleg van ötlete?
Szerintem az adapternél lesz a probléma, lehet hogy valami nem volt a helyén! Tuti minden tömítést kicseréltél??
 
Szerintem az adapternél lesz a probléma, lehet hogy valami nem volt a helyén! Tuti minden tömítést kicseréltél??

Most jónak tűnik a szűrő. Valószínű valami kosz bement tömítés alá, és az okozta a gondot. Ráadásul a szűrőm régi konstrució (6 éves), így az adapteren csak 1-1 tömítés van ellenben az eggyel újabb, és a pluszos kiadással, ahol ha jól tudom már 2-2 van (kisebb a szivárgás lehetősége).
 
HELP I NEED HELP !!! ma megérkezett az új rotor az ex 700 amhoz . de ami a probléma hogy csere után is zörög a szűrő.... mi lehet a baj én egy kis kiálló betétre gondolok a mi a rotor ház befolyó nyílása mellett van elképzelhető hogy ebbe érhet bele a rotor ?
 
Annyira jutottam hogy tettem alá gumit hogy kicsit magasabban legyen de így is azt csinálja hogy elhalkul majd ismét elkezd zorogni... Tanácstalan vagyok...
 
Back
Oldal tetejére