• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők, vélemények tapasztalatok

Sziasztok!

Nekem egy Tetratec EX 600-as külső szűrőm van.
Mielőtt a szűrőt vettem egy másik fórumon érdeklődtem hogy milyet lenne érdemes venni ami ár/érték arányban jó.
Na nekem ezt ajánlották, ezt vettem. :)
De mikor érdeklődtem a szűrőről, akkor azt mondták hogy a gyári töltete nem igazán jó, később cseréljem le Eheim töltetre.
Jó de melyik az ami jó ebbe a szűrőbe, ill. hol lehet venni? :)
Köszi a választ előre is!
 
csabi1987 said:
Sziasztok!

Nekem egy Tetratec EX 600-as külső szűrőm van.
Mielőtt a szűrőt vettem egy másik fórumon érdeklődtem hogy milyet lenne érdemes venni ami ár/érték arányban jó.
Na nekem ezt ajánlották, ezt vettem. :)
De mikor érdeklődtem a szűrőről, akkor azt mondták hogy a gyári töltete nem igazán jó, később cseréljem le Eheim töltetre.
Jó de melyik az ami jó ebbe a szűrőbe, ill. hol lehet venni? :)
Köszi a választ előre is!

A műanyag labdák miatt mondjuk, hogy nem igazán jó töltet. Ezt bármilyen más szűrőanyagra le tudod cserélni. Substrat pro, Seachem Matrix, ADA Bio Rio, Sipo stb.
Kiindulásnak: http://www.greenaqua.hu/technika/szures ... yagok.html
 
viktorlantos said:
csabi1987 said:
Sziasztok!

Nekem egy Tetratec EX 600-as külső szűrőm van.
Mielőtt a szűrőt vettem egy másik fórumon érdeklődtem hogy milyet lenne érdemes venni ami ár/érték arányban jó.
Na nekem ezt ajánlották, ezt vettem. :)
De mikor érdeklődtem a szűrőről, akkor azt mondták hogy a gyári töltete nem igazán jó, később cseréljem le Eheim töltetre.
Jó de melyik az ami jó ebbe a szűrőbe, ill. hol lehet venni? :)
Köszi a választ előre is!

A műanyag labdák miatt mondjuk, hogy nem igazán jó töltet. Ezt bármilyen más szűrőanyagra le tudod cserélni. Substrat pro, Seachem Matrix, ADA Bio Rio, Sipo stb.
Kiindulásnak: http://www.greenaqua.hu/technika/szures ... yagok.html

Köszi! :)
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne (bár lehet, hogy naív), hogy milyen méretű (átmérőjű) csap kell egy Tetratec Ex700-hoz. Eheim csapoknál láttam, hogy a méretet így adták meg pl: 12/16. Ez mit jelent?
A problémám az ugyanis, hogyha veszek egy csap nélküli külsőszűrőt (ami nyílván olcsóbb), akkor ahhoz marha drága dolog még gyári csapokat venni. Vajon lehet ezeket más jellegű műanyagcsapokkal is helyettesíteni?
Ilyesmikre gondoltam:
km-km-szelep-1-2~2311100.jpg

ontozorendszer_ontozo_automata_csap_fembetettel.png

http://n1.aukciós link moderálva.hu/photos/09/26/c165_1_300.jpg
muanyag-pvc-gombcsap.jpg

Ezek kb tizedannyiba kerülnek.
renddel Örülnék a felvilágosításnak.
Laci
 
A Tetra szűrőkön van csap. :idea:

A peres jelzés a csapoknál és csöveknél a külső / belső átmérő mm-ben. Az akvarisztikában három méret van, a 9/12 (ez gyakorlatilag csak a 2211-es Eheim), a 12/16 (ilyen a legtöbb szűrő), és a 16/22 (a böszmékhez - pl. Eheim 2080).

(Szakmai tanács - Aki teheti és hosszú távra tervez inkább spóroljon és vegyen Eheim-et.)
 
Vagy menjen el egy boltba és tapogassa meg mindkettőt. Érezni és látni fogja a különbséget.
 
keymaker said:
(Szakmai tanács - Aki teheti és hosszú távra tervez inkább spóroljon és vegyen Eheim-et.)

Vagy Eheim-eket... :D
Egyébként tényleg ég és föld a különbség. Nem gondolom, hogy aki egy új Tetrát meg tud venni, egy kis időt kivárva - spórolással- ne tudna egy Eheim-re beruházni. Megfelelő karbantartás mellett észre se fogja venni, hogy a szűrője egyáltalán létezik. Nem beszélve arról, hogy egyszerűbb egyből Eheim-et venni, mint egy másik fajta után/mellé.....egy Eheim-et...
Na, nem is írok több megosztó véleményt.
 
atti76 said:
keymaker said:
(Szakmai tanács - Aki teheti és hosszú távra tervez inkább spóroljon és vegyen Eheim-et.)

Vagy Eheim-eket... :D
Egyébként tényleg ég és föld a különbség. Nem gondolom, hogy aki egy új Tetrát meg tud venni, egy kis időt kivárva - spórolással- ne tudna egy Eheim-re beruházni. Megfelelő karbantartás mellett észre se fogja venni, hogy a szűrője egyáltalán létezik. Nem beszélve arról, hogy egyszerűbb egyből Eheim-et venni, mint egy másik fajta után/mellé.....egy Eheim-et...
Na, nem is írok több megosztó véleményt.
Fekszek az ágyban és azon gondolkozok hogy megy-e a szűrő. Ilyenkor mindig megijedek hogy úristen nem megy, de aztán fülelek még jobban és hallom :) Csak csöveket ne kéne takarítani.
 
A Tetra szűrőkön van csap.

A peres jelzés a csapoknál és csöveknél a külső / belső átmérő mm-ben. Az akvarisztikában három méret van, a 9/12 (ez gyakorlatilag csak a 2211-es Eheim), a 12/16 (ilyen a legtöbb szűrő), és a 16/22 (a böszmékhez - pl. Eheim 2080).

(Szakmai tanács - Aki teheti és hosszú távra tervez inkább spóroljon és vegyen Eheim-et.)

Köszi a segítséget!
Sajnos amit kinéztem nincs csap (eredetileg biztos volt). Lehet, hogy még gyűjtögetek.
 
Nem értem miért húzzátok le állandóan a Tetra szűrőket!? Én a Tetrának sem hallom a hangját és kitünően végzi a dolgát! Az egy dolog hogy valakinek nem jön be, lehet hogy az Eheim jobb de nem hiszem hogy ennyire rossz a Tetra.
 
Nem húzza le senki, de többünk inkább az Eheim-et javasolja.

https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=18&t=962

Nyilván jobb gyakorlatilag bármelyik külső szűrő, mint egy belső. Inkább azt ajánlottam- ha vki külsőt tervez- hogy inkább várjon vele addig, míg összegyűjt egy Eheim-re (akár még egy jó állapotú használtra is).
 
Sziasztok!
Az aki mérete 120*40*50 240L ehhez vettem egy eheim 2075 szűrőt de kevésnek bizonyult, ezért bárki bármit is mond az eheim szűrőkről féláron kaptam töltettel egy teljesítményben megegyező tetratec ex 1200 szűrőt és én személy szerint nagyon megy vagyok vele elégedve. Szerintem az eheimnél egy kicsit a nevet is meg kell fizetni és nem csak a minőséget szóval bárkinek tudom ajánlani. csak bátran jó növényezést mindenkinek
 
mpetya said:
Sziasztok!
Az aki mérete 120*40*50 240L ehhez vettem egy eheim 2075 szűrőt de kevésnek bizonyult, ezért bárki bármit is mond az eheim szűrőkről féláron kaptam töltettel egy teljesítményben megegyező tetratec ex 1200 szűrőt és én személy szerint nagyon megy vagyok vele elégedve. Szerintem az eheimnél egy kicsit a nevet is meg kell fizetni és nem csak a minőséget szóval bárkinek tudom ajánlani. csak bátran jó növényezést mindenkinek

Én ekkorához terveztem (először) 2 db. 2080-ast, tehát elhiszem, hogy kevés volt az 1 db. 2075... ;) :)
 
Sziasztok nekem is 240l alatt Tetra 700as és 1200as pöfög,minden gond nélkül. :thumbup:
 
Sziasztok!

Én arra lennék kíváncsi, hogy kinek van legrégebb óta Tetratec ex1200-a, vagy ennek méretben megfelelő Eheim szűrője, és volt-e vele bármilyen gondja?
Üdv: Tipegő
 
HUGO said:
Nem értem miért húzzátok le állandóan a Tetra szűrőket!?
Off
A Sera-t is lehúzzák.Ha a hangot nézzük,nekem egyszerre megy az Eheim és a Sera ,simán lehet aludni tőlük,így ketten is hangtalanok.(Nincsenek a szekrényben,csak mögötte)
On
Egyébként nem húzzák le a Terrát,mint ahogy alant a linket megnézve,sokan megelégedéssel használják.
 
Nagyon sokan használnak Tetra szűrőket, ahogyan más márkákat is. Szerintem ár/érték arányban egy jó vétel. Ha nincs többre keret egy jó megoldás a szűrésre.

De aki az eheim szűrőit választja nem pusztán a nevet fizeti meg. Ha lehetőség van érdemes mindkét dolgot megnézni testközelből.

Sajnos a Tetra jelenleg ellátási zavarokkal küzd. A szűrőket egész eu-ban lehetetlen beszerezni.
 
Sziasztok!
Brutto 64 literhez elég lehet egy EX 700 2 liter matrixal tuningolva? Vagy egy EX 1200 gyengébb szűrőanyaggal... ?
 
Balage said:
Brutto 64 literhez elég lehet egy EX 700 2 liter matrixal tuningolva? Vagy egy EX 1200 gyengébb szűrőanyaggal... ?
Szia!
Szerintem inkább vedd meg az EX1200-ast gyári töltettel, mert nagyobb a teljesitménye és a szűrőtöltete. Majd a késöbbiekben ráérsz szűrőanyagot cserélni, és a flow-od is jobb lesz. Nagyobb akira váltásnál peddig nem kell mégegy szűrőt venned.
 
Balage said:
Sziasztok!
Brutto 64 literhez elég lehet egy EX 700 2 liter matrixal tuningolva? Vagy egy EX 1200 gyengébb szűrőanyaggal... ?

Hali!

Én is sokat rágódtam ezen!Az 1200-ast választottam és nem bántam meg :thumbup: Nagy mondás a Keymaker mestertől,hogy nem baj ha van mozgásterünk..... :)
 
Back
Oldal tetejére