• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők, vélemények tapasztalatok

Nem lehet hogy azért hangos mert levegős egy picit? A szűrőanyagban megrekedt bubik még napokkal később is lelevegősíthetik a szűrőt.
 
Scar said:
Nem lehet hogy azért hangos mert levegős egy picit? A szűrőanyagban megrekedt bubik még napokkal később is lelevegősíthetik a szűrőt.


igyekeztem tökéletesen légteleníteni, ráadásul ebben a szűrőben az esőztetőnél és a szívócsőnél is van légtelenítő furat. amikor ment 2 napja, megmozgattam egy kicsit működés közben (kicsit nehéz, legalább 35 kiló körül nyomhat így vízzel tele), valamennyi levegő kijött, a hang változatlan. egyébként elsősorban mechanikai hangja van. a vásárlás helyén (trópus szeged) figyelmeztettek is, hogy egyet már visszavettek emiatt, úgyhogy előre szólnak.
már tervezem a hangcsökkentő dobozt hozzá :)
 
Furcsa ez a hang kérdés. :( Azt hinné az ember, hogy ezt a "bugot" igyekeznek minél előbb orvosolni. És az az elgondolás, hogy "mert hát nagy lph, azért hangos" nem érzem megnyugtató magyarázatnak. Adott gyártó adott modellben képes nagyon csendes szerkezetet összedobni, ugyanaz a gyártó másik modellben meg nem? Az lph kb azonos. Konkrétan eheim compact /compact+ szériák nagyon halkak, addig az eheim prof (3) pl. már valamivel hallhatóbban teszi a dolgát.
A kinai evonak, amit innen-onnan koppintottak, annyi eszük csak volt, hogy elsők között a hangot közel némára redukálják (vagy azokat a technikai megoldásokat lemásolják).
Ebben a zajos világban nem értem miért nem szempont annyira. A Tetra 2400lph? Nem indok a nagy hangra, eheim compact+ 2000lph egyáltalán nem zajos. Nem hiszem, hogy az a 400lph verne rá :) Compact+3000-et még nem hallottam, az még megérne egyet..
 
Proci az a baj hogy nem jó dolgot hasonlítasz össze. Kifejezetten a Compact és külső szűrő összehasonlításra azt gondolom, hogy a compactban nincs semmi ami zajos lehetne, illetve ami felerősíteni ezt a morajt. A külső szűrőnél eleve a ház és a benne lévő dolgok miatt hangosabb. Most ebből mennyi a motor hangjának felerősítése és mennyi a szűrőközeg vagy a víz áramoltatásából adódó zaj ezt nem nagyon lehet megállapítani. Ha nem megfelelően van a talajon a szűrő ez is lehet gond. Sok esetben hallottam, hogy írjátok a kínai szűrőnek nincs hangja. Ha ugyanazt tudja teljesítményre, közegre, nehezen tudom elképzelni. Minden szűrőről, főleg a nagyobb szériákról hallani, hogy zajosabbak. Fluval, Tetra, Eheim Prof 3 teteje. Ebben a teljesítményben külső szűrőben nem hiszem, hogy bármilyen gyártó csodát képes tenni, mert a szűrőházak, fedél és közeg hasonlóan épül fel. Az anyaghasználat is kb azonos. Műanyag. Ebben talán az ADA lehet a kivétel a felépítény és az anyaghasználat miatt.

Inkább azt látom, hogy mindenkinek mást a tűrőképessége. Valaki egész kis zajra is ugrik más pedig megtanult együttélni a monoton halk búgással, ami egyébként a hűtőszekrény, a légkondi stb miatt is körbevesz minket.

A múlt héten üzembeállított szűrő 2075 és a korábbi Prof 2 2028 közel azonos "zajjal" üzemelnek a nappalimban. Amit az akvárium szekrényből már tényleg nem érzel zavarónak. Lehet, hogy ha a fejed alatt van éjjel akkor jobban érzed, de azért nem ez az amire tervezték ;)
 
medve_B said:
Na. Énis beruházok egy EX 700-asra és arra lennék kíváncsi, hogy a szűrőnek a befolyó esőztetője milyen hosszú? mert ugyebár úgy a legjobb tenni, hogy az akváriumnak a rövidebb oldalán legyen.

A befolyó két részből rakható össze, ha az aki rövidebb oldalára akarod rakni , akkor minimum 22cm-s szélesség kell ,hogy beférjen. A második rész hozzátoldásával még kb. 18cm-t nyersz hosszúságban.
 
viktorlantos said:
Ebben a teljesítményben külső szűrőben nem hiszem, hogy bármilyen gyártó csodát képes tenni, mert a szűrőházak, fedél és közeg hasonlóan épül fel. Az anyaghasználat is kb azonos. Műanyag. Ebben talán az ADA lehet a kivétel a felépítény és az anyaghasználat miatt.

Inkább azt látom, hogy mindenkinek mást a tűrőképessége. Valaki egész kis zajra is ugrik más pedig megtanult együttélni a monoton halk búgással, ami egyébként a hűtőszekrény, a légkondi stb miatt is körbevesz minket.

A múlt héten üzembeállított szűrő 2075 és a korábbi Prof 2 2028 közel azonos "zajjal" üzemelnek a nappalimban. Amit az akvárium szekrényből már tényleg nem érzel zavarónak. Lehet, hogy ha a fejed alatt van éjjel akkor jobban érzed, de azért nem ez az amire tervezték ;)

Hááát, összehasonlítva az eheim 2073-mal, messze nem azonos a műanyag összetétele, minősége és anyagvastagsága sem. Az eheim sokkal komolyabb és kevésbé rideg műanyag. Viszont az tény, hogy a 2400 liter/óra elég komoly teljesítmény, valamilyen motorral létre kell ezt hozni. És ez a motor az ex2400-ban 60w-ot fogyaszt, azaz nem egy gyerekjáték. A 2080-ról is azt hallottam, hogy jóval hangosabb, mint pölö a 2075-ös (30 w vs. 16 w).
 
palugyay said:
A 2080-ról is azt hallottam, hogy jóval hangosabb, mint pölö a 2075-ös (30 w vs. 16 w).

Kb. másfél-kétszer hangosabb, érzésre. Szerintem bőven a "tűréshatár" alatt van még így is. A rajta lévő AM 1000-es csobogása jóval nagyobb hanggal van, mint a szűrő. Bár mostanában a klímától úgysem hallani... :)
 
Nos lehet ám, hogy rossz helyre írok, de épp új szűrő vásárlásán agyalok. Jelenleg 112 litert szőrök evolution IIes szűrővel. de 200 liter fölé fogok akvában váltani. Néztem az Eheim 2080-ast, de az majdnem 30.000-rel többe fáj, mint a Tetratec ex2400. És itt jön a lényeg: van valakinek közületek 2400-asa, mik a tapasztalatok? A vödörmérete engem meggyőzött az lph értéke is és még akkor is jó vagyok, ha a szűrőanyagot cserélem benne és persze a 3 év gari is magáért beszél.

Szerintetek?
 
CKPeter said:
Nos lehet ám, hogy rossz helyre írok, de épp új szűrő vásárlásán agyalok. Jelenleg 112 litert szőrök evolution IIes szűrővel. de 200 liter fölé fogok akvában váltani. Néztem az Eheim 2080-ast, de az majdnem 30.000-rel többe fáj, mint a Tetratec ex2400. És itt jön a lényeg: van valakinek közületek 2400-asa, mik a tapasztalatok? A vödörmérete engem meggyőzött az lph értéke is és még akkor is jó vagyok, ha a szűrőanyagot cserélem benne és persze a 3 év gari is magáért beszél.

Szerintetek?
Szerintem felejtsd el a Tetrát, fizesd ki a különbséget és használd boldogan sok évig a piacon kapható egyik legjobb szűrőt. Ezen a szinten ez az árkülönbség - bár lényeges - nem téma sokéves használat esetén. :idea:
 
Nekem 2080 van.Csak dicsérni tudom.
Van nekem is Atman/Evo szűrőm, de el nem cserélném 100 Atman-ra sem.
Na,jó, elcserélném. :shock:
Aztán eladnám, és vennék az árán 2 db 2080-at. :lol:
1 szónak is száz a vége.Már a legelején Eheimmel kellet volna kezdenem.
Drága bizony,de nagyon megéri az árát.
 
gelo said:
Nekem 2080 van.Csak dicsérni tudom.
Van nekem is Atman/Evo szűrőm, de el nem cserélném 100 Atman-ra sem.
Na,jó, elcserélném. :shock:
Aztán eladnám, és vennék az árán 2 db 2080-at. :lol:
1 szónak is száz a vége.Már a legelején Eheimmel kellet volna kezdenem.
Drága bizony,de nagyon megéri az árát.

Csatlakozom az előttem szólókhoz.
Egyébként a napokban kipróbáltam, hogy egyedül működött a 112-esben. Nem hiszitek el, de ideális ekkorában egy külső reaktorral. Semmi természetellenes flow, a növények is éppen hajladoznak, egy 200-asba nem is gondolkodnék másban. ;)
 
OK, persze értem. Az én logikám a következő: Ferrarira (mondjuk ADA szűrő) nincs keretem, pedig szeretném, az Audi is túl drága per pillanat (2080-as), viszont egy jó kis Volkswagenre be tudnék ruházni (Tetratec). Vagy a Tetra inkább csak trabant? Szóval a kérdésem erre irányult. Tudom, hogy vannak a Tetranál jobb és rosszabb szűrők is, de mennyire megbízható a Tetra, ha pl felturbózom jobb töltettel. Ráadásul nekem a teljesítménye és vödörmérete abszolút meggyőző...
 
CKPeter said:
OK, persze értem. Az én logikám a következő: Ferrarira (mondjuk ADA szűrő) nincs keretem, pedig szeretném, az Audi is túl drága per pillanat (2080-as), viszont egy jó kis Volkswagenre be tudnék ruházni (Tetratec). Vagy a Tetra inkább csak trabant? Szóval a kérdésem erre irányult. Tudom, hogy vannak a Tetranál jobb és rosszabb szűrők is, de mennyire megbízható a Tetra, ha pl felturbózom jobb töltettel. Ráadásul nekem a teljesítménye és vödörmérete abszolút meggyőző...

Szerintem inkább spórolj még. ;)
Amennyiben a Tetrát választanád, érdemes lenne szűrőanyagot is cserélni benne, akkor már ugyanott vagy árban...
A 2080 mellett azért még tudnék aludni :)
 
CKPeter said:
OK, persze értem. Az én logikám a következő: Ferrarira (mondjuk ADA szűrő) nincs keretem, pedig szeretném, az Audi is túl drága per pillanat (2080-as), viszont egy jó kis Volkswagenre be tudnék ruházni (Tetratec). Vagy a Tetra inkább csak trabant? Szóval a kérdésem erre irányult. Tudom, hogy vannak a Tetranál jobb és rosszabb szűrők is, de mennyire megbízható a Tetra, ha pl felturbózom jobb töltettel. Ráadásul nekem a teljesítménye és vödörmérete abszolút meggyőző...

Sztem ha ezeket a topicocat elolvasod le tudod vonni a megfelelő konzekvenciákat a Tetra szűrőkkel kapcsolatban:

viewtopic.php?f=18&t=796

viewtopic.php?f=18&t=781

Egyébként nem hinném, hogy a Tetra "trabant" lenne... :) viewtopic.php?f=18&t=962
 
keymaker said:
CKPeter said:
Szerintem felejtsd el a Tetrát, fizesd ki a különbséget és használd boldogan sok évig a piacon kapható egyik legjobb szűrőt. Ezen a szinten ez az árkülönbség - bár lényeges - nem téma sokéves használat esetén. :idea:

Keymaker, egyetértek az eheim pozicionálásában jóval a tetra fölé. A tényeket azért ne feledd: az ex2400 57000 Ft, az eheim 2080 kerek 100.000. A vödörméret nagyobb, a motorteljesítmény és átfolyás nagyobb (és ezzel együtt valószínűleg a hang is...). Kérlek értsd meg, hogy nem mindenki tud azonnal 2x annyit szánni csak a szűrőre. Tipikus dízel-benzines autós példa: ha csak a fogyasztást nézzük, akkor mondjuk évi 30000 km-rel számolva nagyon soká hozza vissza az árát a dizli. Viszont: nyomatékos, rugalmas stb.
Az én nézetem szerint nem egyértelműen jobb választás még 3-4 év távlatában sem az eheim. Ezért is mogyoróztam sokat (mint eheim tulaj) a 2080-ex2400 között.
 
Hello, megvettem az EX 700-ast, már 3 napja megy a víz kristálytiszta, csendes minden nagyszerű igaz hülyét csináltam magamból a beüzemelés legutolsó szakaszában amikor elkeztem pumpálni de nemtörtént semmi, gondoltam biztos még nem elég a víz az akváriumba és nemtudja átemelni a vizet a szivattyú. Végül már a kifolyó csövön kezdtem el szívni a vizet-levegőt hogy beindulhasson a motor-vízáram amikor apám észrevette hogy fordítva kötöttem be a csöve ....
Megfordítottam és egy nyomásra elkezdett jönni a víz mint az állat és spriccelte le apámat az esőztető :D de beindult és nagyszerűen megy nagyszerű!
(majdnem kimostam becsomagolva a bioszűrőket)
 
Back
Oldal tetejére