• Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők, vélemények tapasztalatok

nato

VIP kertész
nem, találtam semmi idegent ami esetleg hiányzik valahonnan. tanácstalan vagyok
Azt nézd meg, hogy hozzáér-e bármihez is a rotor. Akár a rotorházban a mágnes környékén is. Hogy ki tudd zárni az ilyen hibát. Amúgy meg nem ejtetted le a szűrőfejet? Lehet, hogy mechanikailag sérült a rotorház környéke?

nato

VIP kertész
Azt nézd meg, hogy hozzáér-e bármihez is a rotor. Akár a rotorházban a mágnes környékén is. Hogy ki tudd zárni az ilyen hibát. Amúgy meg nem ejtetted le a szűrőfejet? Lehet, hogy mechanikailag sérült a rotorház környéke?
Nekem régen volt egy Serafil szűrőm, amit egyszer leejtettem, de úgy rendesen, a felső szintről legurult a lépcsőn az alsóra :D
Na az utána zörgött, bármit csináltam vele...

Sziasztok!

Szűrőtakarításkor a fejrész pakolászása közben az volt az érzésem, hogy lötyög benne a víz. Ez azt jelenti, hogy olyan helyre is ment víz, ahová nem kellene és csak idő kérdése, hogy a légtelenítőnél vagy az adapternél elkezdjen csöpögni?
Ha tényleg baj van, mi a teendőm? Milyen lépéseken érdemes végigmenni, illetve mire készüljek?

Sziasztok!

Szűrőtakarításkor a fejrész pakolászása közben az volt az érzésem, hogy lötyög benne a víz. Ez azt jelenti, hogy olyan helyre is ment víz, ahová nem kellene és csak idő kérdése, hogy a légtelenítőnél vagy az adapternél elkezdjen csöpögni?
Ha tényleg baj van, mi a teendőm? Milyen lépéseken érdemes végigmenni, illetve mire készüljek?
Nálam az összes eddigi tetrámnál (3) természetesnek vettem ezt a jelenséget :) bár nekem sem tetszik. Ha megdöntöd kissé oldalra a fejrészt (még a kosár fölött tartva azt), akkor elkezd kifolyni belőle a víz. Persze nem az összes, ezért a másik irányba is meg kell dönteni. Mindez szükséges, ha nem akarod hogy mozgatás közben annyi és oda folyjon ki amikor és ahová nem akarod.

Sziasztok!

Ez a Tetrák sajátja. Bontáskor először az alsó cső felé megdöntve, majd fejtetőre állítva az adapter csövein keresztül folyatom ki a vizet.
Pont a fejegység kialakítása miatt fordul elő sokaknál, hogy nehezen tudják takarítás után légteleníteni a szűrőt. Ezt úgy oldom meg, hogy a tartályt pihentetett vízzel feltöltöm, majd a fejegység rögzítése után az adapter bemeneti csövén pohárból csordultig töltöm. Ezután kevesebbet kell bírkózni a levegővel, ami esetleg beszorul. Néhány billentés, és újra szépen muzsikál. :)

Sziasztok!
Szűrő választásban szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.
Van egy 72l-es akváriumom, most egy Eheim belső szűrő látja el a szűrést, de szeretnék váltani külső szűrőre. CO2 egyelőre nincs, de a jövőben nem kizárt, hogy az is lesz.
A Tetra szűrői közül melyiket ajánlanátok az akváriumhoz? 600Plus vagy 800Plus? Elég ezeknél az esőztetőt használni, vagy inkább ruházzak be egy Lily Pipe-ra?
Szűrőanyaggal kapcsolatban egyelőre a gyárinál maradnék teszt időszakra, aztán később azt is cserélném, amennyiben nem elegendő a gyári töltet.
Köszönöm a segítséget előre is!

Oldal tetejére