• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők, vélemények tapasztalatok

na akkor megnyugodtam, 1et kevésnek éreztem, szóval, ha odafent is úgy akarják:rolleyes:, akkor valahogy eljut eMZétől hozzám a 2. szűrő :)

Az egyik 2075-öt vettem én is ki, mert sok az ecsetalga, megpróbálom így, bár azóta kaptam zöldalgát a kövekre, de ez lehet a lámpa hatása is, Ati lett a Quad helyett. Majd emelek rajta egyelőre 15cm-re van, lehet közel :)
 
Valaki tudna segíteni?

49 literes akvám alatt egy eheim 2215 üzemel, elég zörgősnek hallom a hangját, eldöntöttem cserélem. Mivel Eheim-ben nem találok hasonlót a prof 3 szériában, Eheim Classic-ot nem szeretnék.
Tetratec Ex600-at nézegetem, ebbe ténylegesen belefér 5,7 liter szűrőanyag vagy az szivacsokkal mindennel egybe? 1 szivacsot hagynék benne max, hány liter anyagot tudok vajon így mellé rakni?
@danyi03 esetleg van erről infótok?
12/16-os csövezéshez ragaszkodom meglévő Lily miatt. És nem szeretnék 650l/h-s felettit, nagyon kicsi az akva, az áramlás nem lenne jó ha nagy lenne.
Nekem az ex600-asba belefért 1 liter kerámiagyűrű, 2 liter siporax, 2 szivacs, perlon.
De meg kellett küzdeni azzal a 2 liter sipoval (2 tálcába):
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
 
Az a legózás nagyon kemény
Először csak beleöntöttem a tálcákba. de rengeteg kimaradt. Kiborít, legózás. Második sorra elfogyott amit beleborítottam. Pont paszentosan 3 sor sipo elfér így egy tálcába, a 2 tálcába a 2 liter sipo 1 szem gyűrű kivételével belefért. Mondhatni öntéshez képest legózással 30%-al több fér bele.
 
Először csak beleöntöttem a tálcákba. de rengeteg kimaradt. Kiborít, legózás. Második sorra elfogyott amit beleborítottam. Pont paszentosan 3 sor sipo elfér így egy tálcába, a 2 tálcába a 2 liter sipo 1 szem gyűrű kivételével belefért. Mondhatni öntéshez képest legózással 30%-al több fér bele.

Nem ám megsértődsz :)
De szerintem ezzel engeded a víz teljes átfolyását és alig fogja meg amire pont hivatott :)
De gyönyörű munka az kétségtelen :)
 
alul 1L kerámiagyűrű beleöntve, rajta 2 réteg szivacs, és csak utánna jön a sipo. Ha beleöntöm, 30%-al kevesebb fér bele, kicsivel jobban lefogja. Így kicsivel könyebben átmegy a víz, kontra 30%-al több felület. De amikor keresztülnéztem a tálcán, a 3 sornyi élére állított sipo azért eléggé kis helyen nem fedi egymást. plusz a még egy tálca, szinte teljes fedést alakit ki.
 
alul 1L kerámiagyűrű beleöntve, rajta 2 réteg szivacs, és csak utánna jön a sipo. Ha beleöntöm, 30%-al kevesebb fér bele, kicsivel jobban lefogja. Így kicsivel könyebben átmegy a víz, kontra 30%-al több felület. De amikor keresztülnéztem a tálcán, a 3 sornyi élére állított sipo azért eléggé kis helyen nem fedi egymást. plusz a még egy tálca, szinte teljes fedést alakit ki.

Rendben, ha eddig jó volt, akkor jó lesz az továbbra is, én személy szerint jól megbolygatnám a víz útját a töltetekkel.
Bár csak Substrat Pro-t használok. azzal nem kell legózni :)
 
A 3 réteg állított Siporax esetén a középsőt elfektettem volna legalább, hogy tényleg ne szaladjon át a víz köztük.
 
alul 1L kerámiagyűrű beleöntve, rajta 2 réteg szivacs, és csak utánna jön a sipo. Ha beleöntöm, 30%-al kevesebb fér bele, kicsivel jobban lefogja. Így kicsivel könyebben átmegy a víz, kontra 30%-al több felület. De amikor keresztülnéztem a tálcán, a 3 sornyi élére állított sipo azért eléggé kis helyen nem fedi egymást. plusz a még egy tálca, szinte teljes fedést alakit ki.
Ez érdekes, nekem egy liter simán elfér beleöntve a tálcába és a következő kosár is kényelmesen rátehető, tehát nem feszül.
 
Ez érdekes, nekem egy liter simán elfér beleöntve a tálcába és a következő kosár is kényelmesen rátehető, tehát nem feszül.
az is elképzelhető (mivel kimért sipot vettem, nem dobozosat), hogy nem 2 liter az a 2 liter amit vettem :) akkor viszont még jobban megérte az árát.
 
Tetra ex 600-as szűrőm eléggé fura dolgot művel o_O etéskor kikapcsoltam majd vissza inditottam,ekkor rengeteg szemetet viszanyomott az akváriumba sajnos ezt párszor már megcsinálta. :confused: Ma kicseréltem a perlont,de a felso kosárban is eléggé koszos volt a viz.Mi lehet a probléma ?Örülnék ha valaki tudna segiteni.
 
Tetra ex 600-as szűrőm eléggé fura dolgot művel o_O etéskor kikapcsoltam majd vissza inditottam,ekkor rengeteg szemetet viszanyomott az akváriumba sajnos ezt párszor már megcsinálta. :confused: Ma kicseréltem a perlont,de a felso kosárban is eléggé koszos volt a viz.Mi lehet a probléma ?Örülnék ha valaki tudna segiteni.

Csövezésben, csőcsatlakozóban egyéb helyeken is megtelepszenek a bacik, ha leáll a megszokott vízáram akkor felszakad is kihozza a kijövő víz.
 
Sziasztok ! Egy tetra ex 600 -as külső szűrőm van és azt szeretném kérdezni hogy milyen szűrőanyagokat ajánlotok? mert a gyári nem valami jónak bizonyul .
 
Ár/érték arányba talán a kimért Sera Siporax-al jársz a legjobban, plusz ez fogja legkevésbé vissza a flow-t. De a Matrx-tól kezdve a Eheim Substrat Pro stb. mindegyik jól bevált anyag.
 
Sziasztok. Kérdésem lenne hozzátok. EX700-asom van, benne kerámiagyűrűk, Siporax, Matrix Trop, tetején dupla réteg perlon + hálós Seachem Purigen. Kicsit "túltömtem", nehezen záródott. Ez rontja így az áramlást? Vagy van más hátránya? Ha igen, melyik töltetből vegyek ki?
 
Tetratec-nek nagy problémája, hogy ha túltömöd, lehet nem passzol rendesen a teteje, és elkezd oldalt folyni. Ha ezzel nincs gond, és úgy érzed elég erős az áramlás (kezedet a kifolyó cső elé teszed, úgy a legegyszerűbb megnézni), akkor nincs baj, viszont ha gyenge, akkor egy réteg perlont vegyél ki
 
Köszi a gyors választ. Be van üzemelve. Nem szivárog a víz. Áramlás megfelelőnek tűnik. Inkább arra gondoltam, hogy szemmel-kézzel nem érzékelhető módon csökkenti-e (mert nálam minden áramlásveszteség számít, ugyanis 90 l-est szűrök vele). Illetve lehet-e más hátránya, pl. kevésbé hatékony szűrés, gyakrabb tisztítási igény stb.
 
Back
Oldal tetejére