• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők, vélemények tapasztalatok

Re: Tetra szűrők vödör mérete

Proci said:
Mintha valaki valahol a vödör ill. szűrőanyag térfogatról érdeklődött volna. Sajnos nem találom a hsz-t így ide teszem amit találtam ezzel kapcsolatban:
tetratec.png
Ebből a pdf-ből vágtam ki: katt!

EX 1200-nál elvileg 12 liter, de szerintem ez a vödör mérete. Irányadónak azért ez is valami:)

Proci!

Én érdeklődtem utána mivel én is csak "ezt" találtam. Ha tényleges adat akkor meg elég fura mert szűrőtérfogatban az eheimek kevesebbet tudnak.
 
Néztem a múltkor a youtube-on egy összehasonlítást, amit most sehogyan sem lelek. Eheim 2224 és Tetratec ex 700 volt egy vasalódeszka alá téve, a deszkán egy vödör. A srác tesztelte a vízhozamot. A 2224-nek 500l/óra, az ex 700-nak 300l/óra :shock: volt a mérés alapján.
 
Re: Tetra szűrők vödör mérete

Labirintkopoltyus said:
Proci!

Én érdeklődtem utána mivel én is csak "ezt" találtam. Ha tényleges adat akkor meg elég fura mert szűrőtérfogatban az eheimek kevesebbet tudnak.

Ezek szvsz. bruttó térfogatok. A tetrában kerámiacső, műanyag bioball és több szivacs van, amit nem lehet összehasonlítani az Eheim-mel. Szerintem a tetra mechanikainak jobb (ha egyáltalán jobb, csak a szivacs vastagsága miatt!), az Eheim biológiainak mindenképpen.
 
Nem létezik a 700-as és az 1200-as között egy méret?
Teljesítményben, vödörméretben és árban is nagyot ugrik, főleg a 600-700-as pároshoz képest.
Egy 1000-es lenne ideális nekem a tervezett akimhoz.
 
NZoli said:
Nem létezik a 700-as és az 1200-as között egy méret?
Teljesítményben, vödörméretben és árban is nagyot ugrik, főleg a 600-700-as pároshoz képest.
Egy 1000-es lenne ideális nekem a tervezett akimhoz.

Mekkora akihoz szeretnéd?
 
Nekem három éve megy 2 db EX1200-as. Tökéletesen elégedett vagyok velük, még mindig halkak.
De az egyikkel volt egy kis szívásom is. Az egyik fej és vödör csatlakozásnál elkezdett szivárogni a víz tisztítás utáni nap. Többször szétszedtem hátha rosszul lett összerakva, de nem javult. Rendeltem egy új tömítést, pedig látszólag puha és tökéletes volt a régi is. Azzal sem javult. :x
Leszedtem a fejről a borítást és úgy járattam, hogy többet lássak. Ekkor derült ki, hogy a közös gyorscsatlakozónál szivárog. Először a fejben lévő üres rekeszek telnek meg, majd a víz kicsordul a burkolat alól, amitől olyan mintha a vödör-fej találkozásnál eresztene.
Szétszedtem a gyorscsatlakozót és láttam, hogy az egyik o-gyűrű el van szakadva. Elvittem a tömítendő tengelyt egy o-gyűrű boltba, és ők 20-30%-al nagyobbat ajánlottak rá, ami még így is passzos volt. Vettem tartalékot is, azóta jó.
Sajnos az eredeti o-gyűrű alul volt méretezve. Azóta lehet, hogy ezen már változtattak.
 
Sziasztok!
Hozzájutottam egy jó állapotban lévő EX 600as-hoz. Mindene szép és jó, csak kellene hozzá szerezni a beszívó ágon lévő pipacsövet és a végén lévő szűrőkosarat. Néztem a neten de nem találtam sehol. Valakinek ötlete ,hogy ki árulhatja ezeket az alkatrészeket?
 
Hali!

Nemtudom, hogy a környékeden találsz-e üveg technikust.
Nekem mondjuk baráti áron csinált ilyeneket, nem tudom egy átlag üvegtechnikus egy átlag embernek mennyiért dolgozik, de nekem egy üveg esőztetőt és egy befolyót ( majdnem mint az ADA esztétikusan üvegből, csak nem bevágások, hanem fúrt lyukak vannak rajta) 1500ból megcsinált. Egy utána járást mindenképp megérdemel szvsz.

Üdv: Namtar
 
hzshalas!

Tetra alkatrészek külhonból: https://www.tetra-service.net/
belföldről a Fish Kft. web oldalán nézz körül, mivel linket nem adhatok, elmondom hogyan jutsz oda.
Tetra / Technika / Külső szűrők / Tetratech EX 600 .

Az alkatrészeket külön nem tudod elérni menüből :? ! Ez elég gagyi megoldás, csak ha rámész a szűrőre, akkor mutatja meg milyen pótalkatrészek vásárolhatók hozzá.
 
Emperor_ said:
hzshalas!

Tetra alkatrészek külhonból: https://www.tetra-service.net/
belföldről a Fish Kft. web oldalán nézz körül, mivel linket nem adhatok, elmondom hogyan jutsz oda.
Tetra / Technika / Külső szűrők / Tetratech EX 600 .

Az alkatrészeket külön nem tudod elérni menüből :? ! Ez elég gagyi megoldás, csak ha rámész a szűrőre, akkor mutatja meg milyen pótalkatrészek vásárolhatók hozzá.

1000 hála :)
 
Üdv !
Takarítás után az EX 700-asom kicsit el kezdett zörögni. A rotor kerámia tengelyének mindkét végén van gumidugó? Mivel összerakáskor nem találtam ,így valószínű vagy nem is volt ,vagy elnyelte a mosdó. Eddig csak ennek a hiányára tudtam gondolni ,mivel így a tengelyt nincs ami központosan tudná tartani ,így alakulhatott ki a zörgés (feltételezésem szerint).
 
Eheim-nél mindkét végén van gumibak. Nem olyan könnyű elhagyni. Takarításkor sok esetben bent marad a rotor fedélben, vagy a rotor perselyben.
Nem tudom Tetranal hogy van ez.
 
A Tetránál is van mindkét végén gumibak. Ennek hiánya könnyen lehet oka a zörgésnek.
 
Nekem ezek szerint nem volt nehéz elhagynom az egyik gumibakot ,de a probléma megoldódott 1 kis házi barkácsolással. A zörgést mondhatni ténylegesen ennek a hiánya okozta ,mivel miután pótoltam a gumibakot, megszűnt a zaj. :)
 
Na. Énis beruházok egy EX 700-asra és arra lennék kíváncsi, hogy a szűrőnek a befolyó esőztetője milyen hosszú? mert ugyebár úgy a legjobb tenni, hogy az akváriumnak a rövidebb oldalán legyen.
 
Nagyon jó ez a topic, nagyon sokat segített a választásomban és jobban elnyerte a bizalmamataz EX, 600 helyett 700-at veszek, szerencsére találtam akciósat, úgy-hogy az a 2000Ft már tényleg semi, majdnem minden kérdésemre választ találtam, kérdés nélkül, köszönöm. Amint meglessz a cucc írom tapasztalataimat:D
 
Sziasztok!

Beszereztem múlt szombaton egy ex2400-at. A teljesítménye: brutális. Nálam egy 300 literesben van együtt egy eheim 2073-mal, de erősen vissza kellett vegyek a tetra teljesítményéből, hogy ne az aljzat legyen fölül :) Negatívum: iszonyat hangos, zajos. Zárt szekrényben sem lehet mellette aludni szerintem, aki ilyet szeretne venni, erősen gondolkodjon el a hangszigetelésen (ahogy én is :)))
A műanyag alkatrészek gyengébb minőségűek, mint az eheiméi, a töltetről a kémikusok majd nyilatkoznak :)
A csövezés asszem 23 mm-es, szóval nem gyerekjáték. Nagyon merevek a csövek, kell hely nekik bőven. A beszívó- és nyomócső (esőztető) szerintem sokkal komolyabb, mint a 2073-asé, igényesebb kivitelű és variálhatóbb (pl. 3 db-ból lehet összerakni az esőztetőt, átlátszóak).

A tapasztalat hirtelen ennyi, később majd írok, hogy van-e fejlemény...
 
Ja!

Érdemes figyelni, hogy az esőztető 3 db-ból áll össze, de legalább 2 db-ot össze kell rakni, hogy a víznyomás kisebb legyen (amennyiben az akvárium rövidebb oldalára tesszük az esőztetőt. Ha hosszában tesszük be, akkor a 3db-os a legtutibb). A 2db-os szett éppen (kb 0.5 cm marad) befért az 50 centis aksiba. És még így is olyan 70%-on megy a szűrő, ha teljes teljesítményen nyomom, akkor létrehozom a "lebegő talaj" nevű érdekes, ámde a növények számára kevés kapaszkodót nyújtó képződményt...
Az esőztető darabja egymáshoz képest elforgathatóak.
Én 57000 Ft-ért vettem a gépet, a konkurens az eheim 2080-as volt... Volt :) hosszas (kb 5 perc...) pénztárcanézegetés után a tetra mellett döntöttem.
 
Back
Oldal tetejére