• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők javítása

Közben tegnap néztem, hogy az új tömítések már kenőanyaggal vannak csomizva! Orcsepp formájú kis flakon gondolom ebből a célból. Ma megnézem ha nem felejtem el.
 
Akkor ahogy igertem :)

u9e8aqu2.jpg
 
Ha jól látom ebben is csak a fejtömítés van. Létezik olyan set ami tartalmazza a többi kis gumigyűrűt is?
 
Eddig nem volt ilyen szett.
Ebből is látszik, hogy nem támogatott a fej szétszedése. :-(
Nálam egyébként megszűnt a szivárgás a fejből. A nagy O gyűrű meg jól tömít, de lehet egy tartalékot abból beszerzek itthonra.
 
Ebből is látszik, hogy nem támogatott a fej szétszedése. :-(
Nálam egyébként megszűnt a szivárgás a fejből. A nagy O gyűrű meg jól tömít, de lehet egy tartalékot abból beszerzek itthonra.

Kis gumigyűrűk nem csak a fejben vannak, hanem az adapteren és a csapokon is. Ha a légtelenítőhöz nem is árulnának gumigyűrűt (vagyis továbbra se támogassák a fej szétszedését), azért a adapterhez és a csapokhoz igazán jó lenne, ha lehetne kapni szettben.
 
Szűrővásárlás előtt állok. Ha jól értem akkor egy ex700-ban 4 tömítés van, melyből csak a fejrészhez lehet tömítést kapni a többit csak garanciában lehet cseréltetni?
 
Akkor ahogy igertem :)

u9e8aqu2.jpg

Pentek ota en is "boldog" tulajdonosa vagyok egy ilyen szettnek. Kar, hogy a fej resznel a csatlakozoknal van a gebasz.

Egyebkent ha erobol raszoritom a szivocsatlakozot, akkor is farsot tud szivni es ez nagyon idegesito, hogy neha "befingik" egy hangosat, es termeszetesen mormog is rendesen. Tegnap beuzemeltem egy ujat, de az is ugyanugy sziv farsot. Tetra 1200 mindketto.
 
Megtudnátok nekem mondani, hogy a Tetratec 1200 szűrőt mikortól kezdték árulni?
Természetesen az enyém is elkezdet folyni,és szerintem nem a fejtömítés,hanem a tartály vetemedett meg.
Nincs meg a gari papírom de halas boltba ahol vettem ott elintézik mert 3 év garancia volt rajta.
2010 környékén adták ki valamikor?
/Egy halas bolt árulta használtan,és ők sem tudták mikor vették tőlük a szűrőt./
 
Megtudnátok nekem mondani, hogy a Tetratec 1200 szűrőt mikortól kezdték árulni?
Letöltöttem a használati utasítást a Tetra oldaláról. A pdf létrehozásának ideje 2008 március, szóval nagyjából akkor kezdődhetett az értékesítés is.
 
Akkor már 6 éve forgalmazzák? :(
Akkor lehet,hogy kicsúsztunk a 3 éves garanciából. Ha így van akkor még visszakérhetem az árat a bolttól ,nemrég vettem a szűrőt.
Nem próbált még senki szerelvény boltból ehhez a szűrőhöz való fejtömítést venni ami vastagabb egy kicsivel mint a gyári?
 
Ha a vödör és a fej közötti tömítésre gondolsz, akkor igen én próbáltam. Szép lassú folyás lett az eredménye. Aztán megvettem a gyárit. Ennek már lassan egy éve és azóta is teszi a dolgát.
Ez az: Tetra gumi tömítőgyűrű Tetra EX 1200 szűrőhöz most csak 1 200,00 Ft - Green A

Ha nem sérült a fej és a tartály sem akkor a hibátlannak tűnő tömítőgyűrű kicserélése jó eséllyel megállítja a folyást?

Amikor visszavittem a szűrőt oda ahonnan vettem a csaj felhívta a forgalmazót és azt mondták neki, hogy volt gyári hibás széria is.
A vödör és a fejrész nem passzolt egymáshoz és ne is vegyek fejtömítést mert nem biztos ,hogy ez a baj.
Olcsón adták a szűrőt de ha esély lesz rá,hogy pár hónap múlva folyni fog akkor inkább visszakérem az árát és veszek egy kisebb,olcsóbb de új szűrőt.

Visszaolvastam és láttam,hogy te is küzdöttél ezzel a szűrővel sokat! :)


Ránézésre a szűrő nem mehetett sokat ezért nem tudom,hogy mint csináljak ...

IMG_2756_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára módosított:
Ha nem sérült a fej és a tartály sem akkor a hibátlannak tűnő tömítőgyűrű kicserélése jó eséllyel megállítja a folyást?

Igen!
Ezek a tömítések a víztől egy idő után elöregednek és zsugorodnak egy kicsit, ha kemény vízzel használták akkor hatványozottan! Plusz ha hagyták kiszáradni használat után az sem tesz neki jót!
Ha veszel egy újat majd meglátod milyen külömbség lesz a hibátlannak tűnő és az új tömítés között! Mostanában még kenőanyagot is adnak az új tömítés mellé, úgyhogy szépen karban lehet tartani.

Egyébként ilyen folyást másik rossz tömítés is okozhat de érdemes mindenképp ezzel kezdeni!
 
Köszönöm a válasz akkor még egy tömítést megveszek annyit még megér.
Milyen tömítés miatt folyhat még ? Ha megnézed a képet lehet látni a régi folyásból adódó elszíneződést.
A leszorító fül jobb oldala alatt
 
Köszönöm a válasz akkor még egy tömítést megveszek annyit még megér.
Milyen tömítés miatt folyhat még ? Ha megnézed a képet lehet látni a régi folyásból adódó elszíneződést.
A leszorító fül jobb oldala alatt

Ha a fejtömítés nem oldja meg, akkor az legyen a következő, hogy megnézed a fejben nem gyűlt-e össze víz. Leveszed a fejet megrdöntöd ,hogy folyik-e ki víz a burkolat alól!
Ha igen akkor lehet az adapter tömítése(négy darab van mindkét ágon egy kissebb és egy nagyobb) vagy a légtelenítő pumpa.
Az a szerencsésebb ha az adapter, olyat tudsz szerezni, ki tudod cserélni!
Ha a pumpa akkor nagyobb a baj. Abban spéci tömítések vannak nem nagyon lehet szerezni!

A pumpáról szóló kalandokat a szűrő topicjában tudod elolvasni :):

Tetratec EX 1200 | Page 33 | Magyar Akvakertész Fórum
 
Tudja valaki, hogy ide milyen tömítés kellene? Elkezdett szivárogni sajnos, és bármit csinálok vele sajnos nem hagyja abba.
14205845888_cd3aa8cec3_o.jpg
Esetleg @viktorlantos Nálatok a boltban van ide való gumi?
 
Back
Oldal tetejére