• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők javítása

Nem kapnám most szét fél napra, ha nem muszáj. Addig nem tudom, mi lenne a szűrőbaktériumokkal.
Jól értem, hogy az egyébként kapható gyűrűn kívül "csak" a légtelenítőnél van tömítés? Nincsenek egyéb eldugott helyek?
Mikori a szűrőd hogy már tömítést kell cserélni benne ?
Nálam még csak júliusban lesz egy éves de eddig nem folyat sehol lekopogom.
Csak egy elzáró csap idomot kellett cserélni rajta.
 
Mikori a szűrőd hogy már tömítést kell cserélni benne ?
Nálam még csak júliusban lesz egy éves de eddig nem folyat sehol lekopogom.
Csak egy elzáró csap idomot kellett cserélni rajta.
Használtan vettem, nincs baja, csak olyan jó lenne a majdani csöpögéskor csak arról tudósítani, hogy csöpögött, szétszedtem, kicseréltem, összeraktam, PONT. E helyett az várható, hogy áá, ááá, valahol csöpög, ááá már folyik, szétszedem, elmegyek tömítésért, kapok, nem kapok, rendelnek, beleszabom amit kapok, a pót pótját is megfaragom, hátha az már jó lesz... mire minden meglesz, az akvárium már nem olyan lesz, mint előtte. :mad::nailbiting:eek:_O
 
nagy lósza. a garancia. forgó, kopó, gumi alkatrészekre nem vállal garanciát. ezzel szemben csak a forgó kopó gumi alkatrészekkel van mindig gond. akkor minek a gari?
a szűrő mellé kéne h minimum 1 tömítésgarnitúrát adniuk ha 1 év múlva cserélni kell. mert nekem aztmondta a forgalmazó: hát a tetra szűrők tömítéseit évente illik cserélni...
ezektől függetlenül is TETRA párti vagyok.
üdv
 
nagy lósza. a garancia. forgó, kopó, gumi alkatrészekre nem vállal garanciát. ezzel szemben csak a forgó kopó gumi alkatrészekkel van mindig gond. akkor minek a gari?
a szűrő mellé kéne h minimum 1 tömítésgarnitúrát adniuk ha 1 év múlva cserélni kell. mert nekem aztmondta a forgalmazó: hát a tetra szűrők tömítéseit évente illik cserélni...
ezektől függetlenül is TETRA párti vagyok.
üdv
Azt hiszem itt egy kis félreértés van. Nekem már repedt meg a rotor mágnese és a tömítésemet is cserélték garanciában, tehát tapasztalatból mondom, minden alkatrészre van garancia.

Ami nincs rendben, az az, hogy nem férek hozzá a fej belsejében a légtelenítő tömítésekhez, de eMZé megnyugtatott, hogy szétszedhetem, mert azzal nem ugrik a gari.
Viszont ha jól értem, akkor kereskedelmi forgalomban nem lehet kapni a többi tömítést, azt csak a gyártó hivatalos szervize tudja cserélni. (Legalább is azt mondták nekem a szegedi boltban, hogy mindet megküldtek és ők helyben ki is cserélték).

Egyébként megjegyzem mindennek ellenére én is meg vagyok elégedve a szűrővel, leszámítva, hogy a légtelenítő gomb egy tök felesleges "csicsa" rá.
 
Forgó kopó alkatrész.... egy szűrőben ha pl a rotor persely elkopna idő előtt vagy a kerámia, akkor ott valami más gond van. Ezek kb sosem fognak de legalábbis 5-8 év előtt tuti nem, szakszerű használat mellett

Tömítés, eresztés stb-re él a gari. Szerintem a fej bontással a garit kockáztatjátok. Ez teljesen normális. Amíg gari és szerviz van, csak úgy lehet garantálni a jótállást, ha nem turkálsz bele.
Ha megteszed nem lehet bizonyítani, hogy nem te tetted tönkre pl a nem szakszerű szétszedéssel, erőltetéssel stb.

Ezért van pl Eheim-nél is, hogy komplett fejet kell visszaküldeni.

Persze ott a másik oldal ahogy itt a bejegyzések között is lehet olvasni, hogy a garanciában sem történnek csodák. Sokszor lassú és nem is mindig 100%-os megoldás születik.
Egy ügyes kezű hobbista kis utánjárással és megfelelő szerszámokkal a tömítéseket simán tudja orvosolni. Más garanciális probléma meg nem lesz pl Tetratec gépeknél.
 
akkor mért mondta a telefonban a trópus szeged üzletvezetője és a tetra magyarországi forgalmazója is h tömítésre plussz amit már leírtam nincs gari.még 3 hónap garancia van a szűrőre amivel gond van és hétfőn elkezdett belőle folyni a víz az egyik csat alól. semmi hibát nem találtam. se a légtelenítőnél nincs gond .tömítések is épek. forvalmazó aztmondta h fejtömítés de ezt rendelnem kell mert erre nem vonatkozik a gari.
akkor hogy van ez? fogyasztóvédelemmel beszéljek h kapjak garanciába egy 1200 forintos gumitömítést?
 
akkor mért mondta a telefonban a trópus szeged üzletvezetője és a tetra magyarországi forgalmazója is h tömítésre plussz amit már leírtam nincs gari.még 3 hónap garancia van a szűrőre amivel gond van és hétfőn elkezdett belőle folyni a víz az egyik csat alól. semmi hibát nem találtam. se a légtelenítőnél nincs gond .tömítések is épek. forvalmazó aztmondta h fejtömítés de ezt rendelnem kell mert erre nem vonatkozik a gari.
akkor hogy van ez? fogyasztóvédelemmel beszéljek h kapjak garanciába egy 1200 forintos gumitömítést?

Az importőrrel beszélj ne a forgalmazóval. A gari időn belüli folyatás nem normális.
Ha ezt a cégek nem veszik komolyan, akkor majd komolyan veszik, ha 1 év múlva senki sem fogja megvenni a szűrőiket és lehúzhatják a rolót.
 
importőr aki magyarországra behozza és forgalmazza azaz a boltok tőle veszik. ha jól tudom így van. szóval az importőrrel beszéltem, mert ahol vettem(trópus) egyből hozzá irányitott. amikor sztem nekik kellene intézni az egészet mivel tőlük vettem.
 
importőr aki magyarországra behozza és forgalmazza azaz a boltok tőle veszik. ha jól tudom így van. szóval az importőrrel beszéltem, mert ahol vettem(trópus) egyből hozzá irányitott. amikor sztem nekik kellene intézni az egészet mivel tőlük vettem.

A boltnak nem feladata, hogy garanciát intézzen 2 év után. Erre van a forgalmazó és a szervizháttér.
Viszont ha ez lesz a módi, hogy egy folyatós szűrő miatt lepattintják a vevőt tényleg komolyan gondolom, hogy búcsút inthetnek a márkának.
 
Nekünk a garis dolgok eddig elintéződtek vagy így vagy úgy. Lehet tovább tartott időnként mint indokolt lenne, de nem rémlik hogy hasonlón elhasaltunk volna.
Tény az Eheim szervíz sokkal profibb, gyorsabb és nem történik ilyen.
 
belefér még a 2 évbe. 3 hónapom van még addig. mind1 már, telefonálgattam eleget. megrendeltem az új tömítéseket ha megjőtt gyorsan kicserélem és kész.

pedig amikor vásároltam a szűrőket nagyon kedvesek voltak ajándék siporaxtól kezdve a sera tollig. minden volt a dobozban.
bedobhattak volna 1 fejtömítést is.
 
belefér még a 2 évbe. 3 hónapom van még addig. mind1 már, telefonálgattam eleget. megrendeltem az új tömítéseket ha megjőtt gyorsan kicserélem és kész.

pedig amikor vásároltam a szűrőket nagyon kedvesek voltak ajándék siporaxtól kezdve a sera tollig. minden volt a dobozban.
bedobhattak volna 1 fejtömítést is.

A tömítések is csak az utóbbi időben jelentek meg a polcokon, amikor gyakoriak lettek a problémák.
Remélem a csere megoldja a hibát.
 
jelentem a probléma elhárítva!megjött tegnap az új fejtömítés, már ránézésre is vastagabb volt mint a régi.

jól bekenytem szilikonzsírral és újra szivárgásmentes a szűrő.
üdv
 
jelentem a probléma elhárítva!megjött tegnap az új fejtömítés, már ránézésre is vastagabb volt mint a régi.

jól bekenytem szilikonzsírral és újra szivárgásmentes a szűrő.
üdv
Szilikonzsírt hol lehet szerezni? Nem ártalmas a halakra/növényekre ha a vízbe kerül?
 
Nekem autós boltban sikerült vennem,igaz elég sokat rohangáltam utána. A csomagolást azért nézd meg,mi van ráírva.Olyat keress,ami háztartási célra is jó.Ezek nem ártalmasak a halakra.De a legegyszerűbb,ha bemész a patikába,és veszel vazelint. Az is tökéletes a tömítések kenésére.
 
bármeik csapágyboltban lehet venni. használtam már direkt élelmiszeriparit is, de most olyat használok amit csapágyboltban vettem 200ml kis doboz 7-800ft volt nincs rajta h élelmiszeripari lenne. több mint 1 éve használom soha semmi bajt nem tapasztaltam!

esetleg egy kis olajszerű szennyeződés a felszínen amíg friss a szűrő kenése
 
Back
Oldal tetejére