• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők javítása

Szerintem nincs azzal semmi baj, ha leírjuk, kinek, hol ,merre, meddig szivárgott a szűrője. Így legalább tudják mire számítsanak azok, akiknél még nem jött elő ilyen jellegű probléma. A legtöbb esetben tényleg apróság egy tömítés csere, azonban az elég bosszantó, hogy pl. tetra a fej tömítésén kívül mást nem is forgalmaz. Anno elég sokat futkostam, hogy nem kelljen már az egész adaptert lecserélni egy hibás tömítés miatt.


Ebben teljesen igazad van. Nekem a legfőbb problémám inkább az, hogy kicsit túlbonyolítják a szűrők felépítését. Egy fejtömítést nem problémás cserélni, inkább azokkal a dolgokkal van a gond, amiket jól elrejtenek a szűrőben pl. légtelenítő tömítése. Minél bonyolultabb a felépítése és minél több részből áll, annál nagyobb a meghibásodás lehetősége. Ezért is olyan jó az általad említett ADA szűrő, ahol ha esetleg ereszt a cucc (aminek ugyebár a lehetősége konvergál a nullához :)), lecserélsz egy tömítést (szerintem több nincs is benne) és kész.
Ezért (is) ajánlottam az Eheim Classic-ot. Abban mi a fene romolhat el? Igaz, hogy egy kicsit drágábbak az alkatrészek hozzá, de egyrészt mindent lehet kapni az utolsó csavarig, másrészt nem sűrűn kell javítgatni!
Mielőtt bárki félreértené, nem vagyok reklámembere az Eheimnek (sajnos), csak megfordult nálam elég sok fajta külső szűrő, így van némi tapasztalatom.:)
 
Szerintem nincs azzal semmi baj, ha leírjuk, kinek, hol ,merre, meddig szivárgott a szűrője. Így legalább tudják mire számítsanak azok, akiknél még nem jött elő ilyen jellegű probléma. A legtöbb esetben tényleg apróság egy tömítés csere, azonban az elég bosszantó, hogy pl. tetra a fej tömítésén kívül mást nem is forgalmaz. Anno elég sokat futkostam, hogy nem kelljen már az egész adaptert lecserélni egy hibás tömítés miatt.

Ezzel egyetértek, de nem jól van tálalva, és én erre akartam rávilágítani. Az igen jó dolog, ha valaki részletesen dokumentálja a javítás menetét, így aki kevésbé műszaki beállítottságú, annak is van esélye a házi javításhoz. De amikor azt olvasom, szívok vele, meg ez egy vacak, az felmérgesít, mert nem igaz. Szóval ennyit akartam elérni.


Ebben teljesen igazad van. Nekem a legfőbb problémám inkább az, hogy kicsit túlbonyolítják a szűrők felépítését. Egy fejtömítést nem problémás cserélni, inkább azokkal a dolgokkal van a gond, amiket jól elrejtenek a szűrőben pl. légtelenítő tömítése. Minél bonyolultabb a felépítése és minél több részből áll, annál nagyobb a meghibásodás lehetősége. Ezért is olyan jó az általad említett ADA szűrő, ahol ha esetleg ereszt a cucc (aminek ugyebár a lehetősége konvergál a nullához :)), lecserélsz egy tömítést (szerintem több nincs is benne) és kész.

Ezzel is egyetértek, de nem ördöngösség. Azért jó szűrő pld: az Eheim Classic széria, ahogy Zegigyerek mondta "egyszerű mint a faék"! Ez esetben a szűrőválasztásnál, érdemes figyelembe venni, a szűrő felépítését, és műszaki paramétereit is.
 
nem a fejtömítés eresztett. Az már nagyon gyanús volt,hogy magában a fejben lötyög a víz. Szerintem a legtöbb valakinél ez tapasztalható,ha szivárgás van. Én ragsztással megoldottam a hibákat. Leszűkítettem a hibalehetőségeket 3-ra a 7-ből.
hozzátenném,hogy 2 évet dolgoztam vízszerelő melett,úgyhogy ezen a téren nem lennék analfabéta
 
Kerlek irjatok le milyen vizkemenyseg van feletek. Ha minden problemas szuro tulaj beirna esetleg lehetne latni hogy a kemeny csapviz teszi mindezt vagy sem.


Nagykanizsa: Csapvíz 22Nk durva, én az akiba Ro vizet használok, 4Nk visszasózva, TDS 110-120-közt.
 
Én azt látom zömében használtan vásárolt szűrőkkel van a gond, ha az előző tulaj nem úgy bánt a masinával ahogy kell, akkor persze, hogy köhög a gép és nem teszi a dolgát.
Láttam olyat aki lesikálta, majd szárazra törölgette az illesztéseket és a gumi gyűrűket, megvolt győződve róla, hogy szakszerűen jár el...
 
nem a fejtömítés eresztett. Az már nagyon gyanús volt,hogy magában a fejben lötyög a víz. Szerintem a legtöbb valakinél ez tapasztalható,ha szivárgás van. Én ragsztással megoldottam a hibákat. Leszűkítettem a hibalehetőségeket 3-ra a 7-ből.
hozzátenném,hogy 2 évet dolgoztam vízszerelő melett,úgyhogy ezen a téren nem lennék analfabéta

Én a légtelenítő adaptert egyszerűen kiiktattam, helyette egy bakelit lap zárja a helyét. Az adapterben az "O" gyűrűket pár tizeddel nagyobb méretűre cseréltem, és azóta is azt használom, csere alkalmával.

"hozzátenném,hogy 2 évet dolgoztam vízszerelő melett,úgyhogy ezen a téren nem lennék analfabéta[/quote]"

Nem tartalak analfabétának, ez tévedés.
 
Én azt látom zömében használtan vásárolt szűrőkkel van a gond, ha az előző tulaj nem úgy bánt a masinával ahogy kell, akkor persze, hogy köhög a gép és nem teszi a dolgát.
Láttam olyat aki lesikálta, majd szárazra törölgette az illesztéseket és a gumi gyűrűket, megvolt győződve róla, hogy szakszerűen jár el...
Abban is van igazság, amit mondasz, meg abban is, amit Viktor. Sok paramétert, körülményt kell figyelembe venni, ez egy ilyen hobbi.
A karbantartás nagyon-nagyon fontos, csak én arra próbáltam rávilágítani, hogy minél egyszerűbb egy ilyen szerkezet, annál kevesebb a hibalehetőség.
 
Én azt látom zömében használtan vásárolt szűrőkkel van a gond, ha az előző tulaj nem úgy bánt a masinával ahogy kell, akkor persze, hogy köhög a gép és nem teszi a dolgát.
Láttam olyat aki lesikálta, majd szárazra törölgette az illesztéseket és a gumi gyűrűket, megvolt győződve róla, hogy szakszerűen jár el...

Gyanítom használt szűrőknél az is számíthat, hogy mennyit állt, és mennyire száradt ki a tömítés. Én is most kicsit azon izgulok, hogy a lassan 1 éve álló szűrőmmel nem-e lesz gond ha újra be lesz üzemelve. Elrakás előtt azért amit tudtam és elértem azt kapott egy kis szilikonzsíros kezelést.
 
Sziasztok!

Nekem is egy Tetra 1200-as szűrőm van. Még nem volt használva, várom az indításhoz szükséges dolgokat.
Ha jót akarok magamnak akkor még most szedjem szét, vegyem ki az össze tömítést, O gyűrűt és vegyek mindegyikből tartalékot!? Még nem szedtem szét, csak kinyitottam a szűrőházat, meg a csatlakozókat próbáltam fel, és eddig azt láttam hogy gumi O gyűrűk vannak benne! Már fajta tömítés is van vagy csak ez?
 
Sziasztok!

Nekem is egy Tetra 1200-as szűrőm van. Még nem volt használva, várom az indításhoz szükséges dolgokat.
Ha jót akarok magamnak akkor még most szedjem szét, vegyem ki az össze tömítést, O gyűrűt és vegyek mindegyikből tartalékot!? Még nem szedtem szét, csak kinyitottam a szűrőházat, meg a csatlakozókat próbáltam fel, és eddig azt láttam hogy gumi O gyűrűk vannak benne! Már fajta tömítés is van vagy csak ez?

"Ha jót akarok magamnak akkor még most szedjem szét, vegyem ki az össze tömítést, O gyűrűt és vegyek mindegyikből tartalékot!"

Nem kell szétszedni, mert lehet hozzá kapni gyári tömítőgyűrűket!

Ezzel nem "Jót akarsz magadnak"-hanem előrelátóan cselekedsz, és megkíméled magad attól, ha hirtelen valami probléma adódik, nem kell kétségbeesni, na bumm előveszem a fiókból a tartalék alkatrészt, és mehet minden.
 
"Ha jót akarok magamnak akkor még most szedjem szét, vegyem ki az össze tömítést, O gyűrűt és vegyek mindegyikből tartalékot!"

Nem kell szétszedni, mert lehet hozzá kapni gyári tömítőgyűrűket!

Ezzel nem "Jót akarsz magadnak"-hanem előrelátóan cselekedsz, és megkíméled magad attól, ha hirtelen valami probléma adódik, nem kell kétségbeesni, na bumm előveszem a fiókból a tartalék alkatrészt, és mehet minden.

A "jót akarok magamnak"-al erre akartam célozni!
Ha elkezd ereszteni a szűrő, nem fogok kétségbe esni, hanem kicserélem. Csak jobb ha az ember ezt tudja, és fel van rá készülve!
 
A "jót akarok magamnak"-al erre akartam célozni!
Ha elkezd ereszteni a szűrő, nem fogok kétségbe esni, hanem kicserélem. Csak jobb ha az ember ezt tudja, és fel van rá készülve!

Ez a jó gondolkodás(y) ! Bocs, félreérttettelek az előbb.
 
Sziasztok! Nincs még másfél éves az Ex 1200-am. Kb. fél éve már volt garanciában cserélve a teljes tömítés.

Azóta minden szűrőtisztításnál vazelinezem.

Ennek ellenére a tegnapi tisztítás után ismét elkezdett szivárogni, ami azóta sem állt el. Ellenőriztem a tömítéseket, biztos, hogy nem olyanereszt, amit el tudok érni a fej szétszedése nélkül.
Hallatszik, hogy lötyög a víz a fejben. A szivárgás nem rögtön az összerakás után kezdődik, hanem egy kicsit később. Gondolom, hogy akkor amikor a fej megtelik.

Nyilván a jó megoldás az lenne, ha megint visszavinném garanciában, de akkor min. 4-5 napig nincs szűrőm, illetve egy kis belső szűrőt tudok üzemeltetni. Legutóbb is ez után kezdődött az algásodás, amitől aztán hónapokik nem tudtam megszabadulni.

Végigolvastam ezt a topikot és egyetértek, hogy ha évente kell cserélni a tömítést, akkor évente kell. Ezt is hozzá kell számolni ennek a hobbinak a költségeihez.
DE!!! Hogyan cseréljem évente a tömítést, ha a garancia miatt nem tudom szétszedni a fejet?
 
Keresztkérdés azoknak, akik bevásároltak a tömítésekből: közkincsé tudnátok tenni, milyenek/mekkorák kellenek? ex40-600-700-1200 esetén...
Fizetek egy korsó kakaót annak, aki megadja a 700-asom paramétereit. (y)
 
Keresztkérdés azoknak, akik bevásároltak a tömítésekből: közkincsé tudnátok tenni, milyenek/mekkorák kellenek? ex40-600-700-1200 esetén...
Fizetek egy korsó kakaót annak, aki megadja a 700-asom paramétereit. (y)
2400 ast se felejtsd ki a sorból. én a héten próbáltam szerezni hozzá fejtömítést. sok sok telefonálgatás után a magyarországi forgalmazónál volt 1 db. persze h nekem 2 kell.
üdv
 
Én leveleztem a magyarországi importőrrel tömítés ügyben. Csak fejtömítés létezik gyáriban. A fejet szét lehetszedni és elvinni a benne talált tömítéseket egy sszaküzletbe, ez nem jár garancia vesztéssel. Ez volt a hivatalos álláspont.
Az már más kérdés, hogy a fej tele van olyan tömítésekkel, ami nem kapható szakboltban, mivel egyedi formájúak.
Én ezért ragasztottam be a légtelenítő pumpa helyét.
 
Én leveleztem a magyarországi importőrrel tömítés ügyben. Csak fejtömítés létezik gyáriban. A fejet szét lehetszedni és elvinni a benne talált tömítéseket egy sszaküzletbe, ez nem jár garancia vesztéssel. Ez volt a hivatalos álláspont.
Az már más kérdés, hogy a fej tele van olyan tömítésekkel, ami nem kapható szakboltban, mivel egyedi formájúak.
Én ezért ragasztottam be a légtelenítő pumpa helyét.
Köszi, ez nagyon hasznos információ volt. Az enyémet itt Szegeden javították garanciában, Győrből a Tetra magyarországi kirendeltségétől rendelték meg a tömítést, kb. 3 nap alatt itt volt Szegeden.
Ezt a leragasztást hogyan csináltad? Ezzel sem veszítem el a garanciát vajon?
 
Nem kapnám most szét fél napra, ha nem muszáj. Addig nem tudom, mi lenne a szűrőbaktériumokkal.
Jól értem, hogy az egyébként kapható gyűrűn kívül "csak" a légtelenítőnél van tömítés? Nincsenek egyéb eldugott helyek?
 
Back
Oldal tetejére