• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 800

Ennél a típusnál jártam úgy, hogy a csap tekerője nyitott állásban volt, csak a golyó a csapon belül nem fordult vele. Azt hittem nyitva van, közben zárva volt.
 
Próbáld ki üresen, úgy mit tol a szűrő.

Használatan vetted? Lehet hogy a tengely/rotor környékén nem 100-as valami.
 
Ennél a típusnál jártam úgy, hogy a csap tekerője nyitott állásban volt, csak a golyó a csapon belül nem fordult vele. Azt hittem nyitva van, közben zárva volt.
De látszik, hogy szív és nyom, ha bármelyik csap zárva lenne, akkor nem cirkulálna víz, de ezt is ellenőrzöm akkor. Köszi.
 
Igen, igaz, de lehet, hogy félállásban van a golyó belül.
Jelentem, golyók rendben! 👍Tökeletesen nyitnak és zárnak.
Mindent újra patyolatra suvickoltam, most kicsit erősebb lett a vízáram, de még mindig nem lövi ki a halakat a vízből.:unsure:
 
Köszi a jelentést.:)
Próbáld ki töltet nélkül, ha úgy sem repeszt, akkor vagy hibátlan és ennyit tud, vagy hiba van.
Milyen hiba lehet? Fojtás (leszűkült keresztmetszet), vagy tömítetlenség (levegősödés).
Ha nincs fojtásod (pl. félállású golyó:)), akkor marad a tömítetlenség. Valahol hiányozhat, vagy sérült, vagy sorjás a tömítés, vagy a tömítő felület.
Nem tudok ennél konkrétabbat, mert már nem használok ilyen szűrőt, csak az emlékeimből táplálkozom még az Eheim szűrők előtti időkből.;) Nem rossz szűrő szerintem, csak nem a legjobb konstrukció, de ez ízlés dolga.:)
 
Köszönöm. Most hagyom így, egyelőre elég ez a "sodrás", aztán a következő takarításnál majd leellenőrzöm a tömítéseket is.
Kedves Tőled, hogy segítesz.
 
Hááát elég bosszantó tud lenni, ha veszel valamit, ami aztán nem az elvárásaidnak megfelelően működik. Ezért gondoltam leírom amit tudok.:)
 
60 literes akváriumba használom, és le kell folyatnom mert különben nagyon nagy a sodrás. Az lenne a kérdés, hogy mindkét ágat fojtsam, vagy csak a bemenő ágat, vagy csak a kimenőt? A tömítések miatt kérdem, hogy a legoptimálisabb?
 
Köszönöm, majd ha késöbb tömődik kicsit akkor lehet mehet maxon is, de a garnélák majd nemhiszem, hogy díjaznák ahogy most sodor.
 
30Literes nanoban használom, de lehet kicsit túllőttem a célon, és le kellene cserélnem egy ex400plus-ra. Majdnem félig kell folytani, hogy ne vigyen el mindent az áramlat, pedig a kifolyó lukakat kifúrtam 5miliméteresre. P
 
Nálam egy bruttó 40 literesben megy ugyanilyen lillyvel és egyáltalán nem csinál vihart, sőt én kevésnek is érzem, bár full töltettel megy.
Próbáld meg spinnel vagy poppyval, az nem olyan erős áramlású.
 
Az akvárium forma is számít szerintem mert egy téglalapban mire végigér az áramlat, sokat gyengül, az enyém kocka, 30centiből még ha leszámolom a kifolyót már le is jön jó pár centi és irtó hamar odaér a flow...sokat próbálkoztam milyen szögben és mekkora folytással tűrhető... azóta az agancs algáim is eltűntek de még mindig soknak érzem...
 
Lassan 3 éves lesz a szűrőm, így leírom a tapasztalataimat vele kapcsolatban. Szummázva elmondható hogy teszi a dolgát szépen csendben 👍🤣.
Első évben gyári töltettel ment amit előírás szerint cseréltem is rendszeresen, majd miután ráleltem a fórumra és olvasgattam le is cseréltem a beltartalmat. Alul maradt a kerámia, felette két kosárban 1-1 liter matrix, így kiestek a golyók és a fekete szivacsok, a negyedikben maradt a fekete szivacs ezen egy Seachem Purigen tasak majd a perlon. Ezt rögtön az elején meg kellett volna lépni, mert ég és föld a vízminőség 😁.
Ami elég bosszantó az az hogy amikor levennénk a fejről a csövek kivezetését biztosító adaptert (amin a csapok is vannak) akkor jön a véget nem érő játék a zöld biztonsági retesszelővel. Fel kell húzni majd elforgatni ami után szépen kiveheted az adaptert, amit a csapok meghúzásával tudsz kihúzni ha jön (mert nálam mindig elfordul a zöld retesz így megint vissza kell fordítani). Pár hónapja meg is adta magát a csap mert belül annyira megnyúlt hogy ereszteni kezdte a vizet ha mozgattam egy kicsit is. Szerencsére lehet hozzá kapni új szettet így könnyen cserélhető. Erőssen ajánlott tartani belőlle tartalékot.
 
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem :) Vette a GA ból egy tetra ex 800 plus szűrőt. Eddig még ki sem bontottam. Most megjöttek a szűrőanyagok és elkezdtem a gyári töltetet kicserélni. Az tűnt fel, hogy a fejrészt levéve még gyengéden mozgatva is valami kotyog benne. Ez a rotor lenne? Ez normális dolog? Bocsi az amatőr kérdésért de sohasem használtam még külső szűrőt. Nem szeretném ha már az indulásnál derülne csak ki, hogy baj van a szűrővel. Előre is köszönöm a segítséget :)
 
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem :) Vette a GA ból egy tetra ex 800 plus szűrőt. Eddig még ki sem bontottam. Most megjöttek a szűrőanyagok és elkezdtem a gyári töltetet kicserélni. Az tűnt fel, hogy a fejrészt levéve még gyengéden mozgatva is valami kotyog benne. Ez a rotor lenne? Ez normális dolog? Bocsi az amatőr kérdésért de sohasem használtam még külső szűrőt. Nem szeretném ha már az indulásnál derülne csak ki, hogy baj van a szűrővel. Előre is köszönöm a segítséget :)
A legtelenitő pumpa szelepe is lehet. Az is kottyan ha nincs benne nyomás ami egy irányba tartja
 
Back
Oldal tetejére