• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 800

Ez is egy megoldás.;)
Rázogattam, mindent megtettem. De kiderült a dolog....Remélem látszik a képen. Ez a szívóág csatija. Szerintem falks levegőt sxívott. Mintha meg lenne törve. Kicseréltem, elmúlt a tünet. De ez mitől lehetett ilyen ? [emoji32] 2f2501e94dbbe5046090e5d6895dde7f.jpg

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről
 
Rázogattam, mindent megtettem. De kiderült a dolog....Remélem látszik a képen. Ez a szívóág csatija. Szerintem falks levegőt sxívott. Mintha meg lenne törve. Kicseréltem, elmúlt a tünet. De ez mitől lehetett ilyen ? [emoji32] View attachment 32177

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről
Nehéz megmondani, de a kép alapján a menetnél eltörött. Anyag hiba, vagy mi vagyunk erősek és az anya nagyon erősen rá lett húzva. Én majdnem igy jártam, fogóval tudtam leszedni. Törés határon, hogy a csövet takarítsam, de meg úsztam. Féltem a lakás áztatás miadt és rátéptem mint az állat. Tanultam belöle.:)
 
Nehéz megmondani, de a kép alapján a menetnél eltörött. Anyag hiba, vagy mi vagyunk erősek és az anya nagyon erősen rá lett húzva. Én majdnem igy jártam, fogóval tudtam leszedni. Törés határon, hogy a csövet takarítsam, de meg úsztam. Féltem a lakás áztatás miadt és rátéptem mint az állat. Tanultam belöle.:)
Ohh nekem is ez az egyetlen félelmem. Lakásleáztatás , csőszétcsúszás amíg nem vagyok itthon ...
 
Hasonlóan voltam az Atman klónommal. Pontosabban annak elődjével, egy Evolution 2212-essel. A csapjának csatlakozó részén van egy beszúrás ahova megy egy O gyürű, viszont így ott az anyag annyira vékony lett, hogyha megfeszül a csövezés, akkor simán bele lehet törni a csapok csatlakozó részét a fej csőcsonkjaiba.
 
Sziasztok !
Remélem még nincsen nagyon behalva ez a topik,és akad egy kedves fórumtárs aki már találkozott eme problémával.
Adott az EX800 plus szűrőm mai most múlt 2 éves.Az utolsó takarítás alakalmával összerakás után az egyik záróklipsz alól ami a fejet fogja a testhez szivárgott a víz.Az érdekesség a dologban hogy nem rögtön csinálja hanem eltelik akár 2-3 óra is mire jelentkezik a probléma.
Remélem csak a fej tömítő O gyűrűjét kell kicserélnem ez a jövőhéten érkezik.
A kérdésem ezzel kapcsolatos valaki cserélt már ilyet új generációs Tetra szűrőn ? Mert az tudom hogy a régi szűrőn le lehetett szedni ennél meg süllyesztve van.
Előre is köszönöm a segítséget.
 
Sziasztok !
Remélem még nincsen nagyon behalva ez a topik,és akad egy kedves fórumtárs aki már találkozott eme problémával.
Adott az EX800 plus szűrőm mai most múlt 2 éves.Az utolsó takarítás alakalmával összerakás után az egyik záróklipsz alól ami a fejet fogja a testhez szivárgott a víz.Az érdekesség a dologban hogy nem rögtön csinálja hanem eltelik akár 2-3 óra is mire jelentkezik a probléma.
Remélem csak a fej tömítő O gyűrűjét kell kicserélnem ez a jövőhéten érkezik.
A kérdésem ezzel kapcsolatos valaki cserélt már ilyet új generációs Tetra szűrőn ? Mert az tudom hogy a régi szűrőn le lehetett szedni ennél meg süllyesztve van.
Előre is köszönöm a segítséget.

Szia!

Nálam is ugyanez a jelenség, neked sikerült megoldani a szivárgást? Nekem EX 600 van.
Köszi a választ!
 
Szia!
Nálam is ugyanez a jelenség, neked sikerült megoldani a szivárgást? Nekem EX 600 van.
Köszi a választ!
Szia !
Mint kiderült a felső adaptert kompletten kellett cserélni cirka 6000.-Ft most már minden ok vele nem az O gyűrűvel volt gond.
 
Sziasztok!
Nekem mostanra ahogy be van állva a szűrő és a benne lévő matrixTrop nagyon vissza esett a forgatás. Tisztitás után 400-420lph ami szépen lassan vissza megy 350re. Nem tudom hogy kevés e az áramlás a szűrőnek, megjelent némi ecset is és ezért gondolom hogy talán túl kicsilehet a forgatás és vantos többet tudna nak pangó részek. 72 literesüvegben megy. Kinek mennyi marad a kraft ha már beáll a rendszer? Arra gondoltam, hogy kiveszem a forgórészt a fenébe es rákötök egy oase 1000 pumpát. Az biztos többet tudna pár százzal. Vélemény ötlet, jajj necsináldbaszki, bármi? :)
 
Sziasztok!

Létezik az, hogy a szűrőnek a vödrével legyen gond? Adott egy tökéletesen működő szűrő és egy hibás, aminek a fej és vödör találkozásánál folyik a víz. Vásároltam új tömítéseket, kicseréltem őket és továbbra is folyik. Viszont, ha a jól működő szűrő vödrére helyezem a hibás szűrő fejegységét, akkor a hiba megszűnik létezni. Ez, hogy lehet? Ha előbb jut eszembe, hogy így próbáljam ki, akkor megúsztam volna a tömítések cseréjét, ami így kiderült, hogy felesleges volt. Lehet kapni külön vödröt ezekhez a szűrőkhöz?
A Tetra 1200-as topicot is átolvastam, még jó, hogy nem szedtem szét a légtelenítő miatt, mert arra is gondoltam, hogy ott van a hiba, pedig nem. Egyszerűen a vödör nem kompatibilis a fejjel. Legalábbis nem zár jól. Ha rátámaszkodok, hallani is, hogy levegőt szív (cuppan). Felettébb érdekes o_O

Az mennyire normális, ha FBS pasztával bekenem körbe a fej és vödör találkozásnál, majd a szűrő pucolásakor leoperálom, aztán újra és így tovább..?
Habár lehet, hogy a teflonszalag is elég, az van is itthon. Megyek ki is próbálom.
 
Habár lehet, hogy a teflonszalag is elég

Problem solved!

Nos, az úgy volt, hogy ugye a hibás szűrő fejegysége tökéletesen működött, szivárgás nélkül, a jó szűrő vödrével. Igen ám, de a jó szűrő fejegysége szintén folyt, a hibás szűrő vödrével. Ez a nem semmi, ugye? Tehát a Tetra vödrökben is lehet / van eltérés, különbség, hiba, nevezzük aminek akarjuk. A jó szűrő vödre viszont oda nem adható a hibás szűrőnek, hiszen az akvárium alatt üzemel. Meg hát akkor ugyanúgy csak egy szűrő üzemelne. Értelmetlen lett volna elhoznom a hibás szűrőt, ingyen és bérmentve, örökbe. Tehát kellett valami más megoldás, amihez egy kedves fórumozó írását vettem alapul (sajnos nem emlékszem a nevére, de örök hála neki), miszerint a fejegységben lévő, új tömítés alá, néhány réteg (7-8) teflonszalagot tekertem, majd a gumit (szabványos bolti Tetra) így már nehezebben ugyan, de a helyére tettem. Érezhető volt a zárófedelek lezárása közben, hogy most feszül az egész, azaz tökéletesen zár. Víz azóta sem csepegett sehol.

Tanulság: mindenre van megoldás!

Azonban van még egy hibája a szűrőnek. Most jöhet ennek a megoldása. A csapoknál is csepegteti a vizet, bár nem olyan mértékben, mint korábban a fedélnél. Ezeken a csapokon nagy, műanyag karmos anyák vannak, és ez alól csordogál a víz. A fórum szerint ezek gyárilag összerakott szerkezetek, amikben a tömítést sajnos nem lehet kicserélni. Azért megpróbálom kissé megfeszegetni, hátha eltörik. Mindjárt megnézem, hogy mennyibe is kerülnek ezek a csapok, mert ha jól emlékszem külön megvásárolhatóak, a csapokat tartó egység nélkül is.

Remélem a két szűrő kicsinálja a szenyó zöld szalagokat az akváriumban. (fonal alga)
 
A csapoknál is csepegteti a vizet, bár nem olyan mértékben, mint korábban a fedélnél. Ezeken a csapokon nagy, műanyag karmos anyák vannak, és ez alól csordogál a víz. A fórum szerint ezek gyárilag összerakott szerkezetek, amikben a tömítést sajnos nem lehet kicserélni. Azért megpróbálom kissé megfeszegetni, hátha eltörik. Mindjárt megnézem, hogy mennyibe is kerülnek ezek a csapok, mert ha jól emlékszem külön megvásárolhatóak, a csapokat tartó egység nélkül is.
Szia! Tegnap este kb. egy órán át néztem farkasszemet az ex700-asom karmantyús csapjaival. Te jutottál valamire??
 
Szia! Tegnap este kb. egy órán át néztem farkasszemet az ex700-asom karmantyús csapjaival. Te jutottál valamire??
Szia!
Igen. Hoztam a GA-ból és azóta már azt is elfelejtettem, hogy a csapok cserélése után még napokig, éjszaka is ránéztem, hogy nehogy csöpögjön.
Jelentem, azóta sehol egy csepp víz, és a szörcsögés is megszűnt. Ezt is a rossz csap okozta, ami azzal járt, hogy folyamatosan levegőt szívott és buborékok szaladgáltak a be/kifolyó csövekben + a fejben. Bátran rendelj!
 
Sziasztok!
Nekem mostanra ahogy be van állva a szűrő és a benne lévő matrixTrop nagyon vissza esett a forgatás. Tisztitás után 400-420lph ami szépen lassan vissza megy 350re. Nem tudom hogy kevés e az áramlás a szűrőnek, megjelent némi ecset is és ezért gondolom hogy talán túl kicsilehet a forgatás és vantos többet tudna nak pangó részek. 72 literesüvegben megy. Kinek mennyi marad a kraft ha már beáll a rendszer? Arra gondoltam, hogy kiveszem a forgórészt a fenébe es rákötök egy oase 1000 pumpát. Az biztos többet tudna pár százzal. Vélemény ötlet, jajj necsináldbaszki, bármi? :)

Hello,

Nálam is hasonló érezhető. Bár nem tudom mérni a teljesítményt.(te hogy csinálod?) Nekem az esőztetőn látszik, hogy visszaesett a nyomás.
 
Hello,

Nálam is hasonló érezhető. Bár nem tudom mérni a teljesítményt.(te hogy csinálod?) Nekem az esőztetőn látszik, hogy visszaesett a nyomás.
Csak fogok egy másféles PET palackot ra húzom a ki folyóra és mérem az időt ami alatt megtelik.
 
Sziasztok!

A szíves segítségeteket, tanácsotokat kérném.
2 hete lecseréltem a munkahelyi 40 literesben a TETRA Ex600plus szűrőt 800-asra, hogy nagyobb legyen az áramlásom.
A 3 alsó kosárban full matrix van, és 1 db gyári nagy lyukú fekete szivacs, a 4. legfelsőben pedig perlon és egy zacsi Seachem Purigen.
Rotor, csövek fullra kipucolva, tömítések zsírozva, a fej nem levegős, mégis szinte nulla a kifolyón(ugyanaz a korábbi lilly) a víz sebessége?

Mi lehet a gond?
 
Back
Oldal tetejére