• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 800

Mivel én is tetrát nyúzok, csak erősíthetem a jó benyomásokat. Nálam netto 110 liternél egy EX1200-es ketyeg hiba nélkül. Annyi előnye van a drágább márkával szemben, h ma megveszed, s már használható szűrőd van. A szűrőanyagot meg fokozatosan lehet fejleszteni..
 
Sziasztok! Használ mostanában valaki Tetra ex 800-as szűrőt? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra...

Szia!

Másfél éve használom a 102 literes akváriumomban galaxyk, rizspontyok és Sakurák vannak benne egyszerűbb növényekkel. Tökéletesen működik, talán az akváriumom legjobb része. A gyári szivacsokból 2-t és a kerámiagyűrűt lecseréltem Siporaxra, de hónapokig ment a gyári töltet, azzal sem volt gond.
 
Sziasztok!

Két darab elvinne egy 300 literes akváriumot vajon? Esetleg valaki használ ilyet nagyobb akváriumban? Vagy az 1200-es ( 2db ) verzió legyen inkább? Minden tanácsot szívesen megfogadok!
 
A fenti tanácsokat megfogadva nálam a 110 literesben 1200-as lesz, az 54 literesben viszont a 800-as.
Mivel még egyikben sincs, tapasztalatokról nem tudok beszámolni, de én a 300 literhez inkább 2 db 1200-ast használnék....
:)
Remélem nem írtam nagy hülyeséget.... ;)
 
Köszi!!!! És a gyári tölteteket is cseréljem majd ki egyből ugye? Milyenre? :) Tökre nem látom még át ezt az egészet, de szeretném jól csinálni :)

Én azt ajánlom, hogy alulra tegyél egy durva szivacsot és töltsd fel az általad anyagilag vállalható biológiai töltettel és a tetejét zárásul egy perlonnal fejezd be! A Seachem Purigen is jó lesz később bele, de először ezt még ki is hagyhatod! Én személy szerint dobozos siporaxot tettem az Atman szűrőmbe de olvasd el a szűrőtöltetek mikroszkóp alatti tanulmányokat is! Én mindig fedezek fel valami újdonságot!:D
 
Sziasztok!

Most üzemeltem be egy teljesen újonnan vásárolt Tetra Ex 800 plus-ot, az lenne a gond, hogy szerintem zúg. Ez mitől lehet, valamilyen lépést kihagyhattam az összeszerelésnél, vagy valami egyéb probléma lehet ?
 
Sajnos nem ismerem a Tetra EX800-at, de elméletileg halknak kellene lenni! Üresen tilos járatni csak, ha teli van vízzel! A tetejét a vödörrel érintkező részén vazelinozd be és figyeld, nehogy túltömd a rekeszeket! Mi a szűrőanyag? Kilégtelenítetted e?
 
Sajnos nem ismerem a Tetra EX800-at, de elméletileg halknak kellene lenni! Üresen tilos járatni csak, ha teli van vízzel! A tetejét a vödörrel érintkező részén vazelinozd be és figyeld, nehogy túltömd a rekeszeket! Mi a szűrőanyag? Kilégtelenítetted e?
Pumpafejjel beszivattyúztam a vizet, szűrőanyag az a gyári pakk, légtelenítő gomb meg nem tudom van e rajta, kezelési útmutatóban nem láttam, hogy lenne.
 
Sziasztok!

Most üzemeltem be egy teljesen újonnan vásárolt Tetra Ex 800 plus-ot, az lenne a gond, hogy szerintem zúg. Ez mitől lehet, valamilyen lépést kihagyhattam az összeszerelésnél, vagy valami egyéb probléma lehet ?
Összerak, feltölt, beindít, megbillent jobbra, ballra, előre, hátra, levegő távozik. Ennyi
 
Amikor a kifolyócső szelepjét állítom, akkor annál jobban zúg, minél jobban közelítek a zárt állás felé. Nem tudom, hogy ez még plusszban segít e probláma megoldásához.
 
Amikor a kifolyócső szelepjét állítom, akkor annál jobban zúg, minél jobban közelítek a zárt állás felé. Nem tudom, hogy ez még plusszban segít e probláma megoldásához.
esetleg kenj vazelint a tengelyre is, és ellenőrizd, hogy a rotor és a tengely biztosan a helyén legyen. Máshonnan nem tud zörögni. Nyomja a vizet rendesen?
 
esetleg kenj vazelint a tengelyre is, és ellenőrizd, hogy a rotor és a tengely biztosan a helyén legyen. Máshonnan nem tud zörögni. Nyomja a vizet rendesen?
A vizet nyomja rendesen szerintem, most bekentem vazelinnel, csendesebb lett, de ha állítok a csapokon akkor továbbra is zúg, az nem tudom mitől lehet.
 
A vizet nyomja rendesen szerintem, most bekentem vazelinnel, csendesebb lett, de ha állítok a csapokon akkor továbbra is zúg, az nem tudom mitől lehet.
attól, hogy a csapok nyitott/zárt állásánál más terhelést kap a rotor. Telefonnal tudsz felvenni a zajából? tedd fel tyutyúbra, hátha az többet mutat.
 
Back
Oldal tetejére