• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 800

Woodoo001

Tapasztalt kertész
Képzeljétek, ahogy előbb keresgéltem mire bukkantam rá: Tetratec EX 800... :happy: Lehet csak rám hatott "még" az újdonság varázsával, de teljesen meglepett és felvillanyozott... :) Van már köztetek eme szerkezet boldog tulajdonosa? :notworthy::D Vélemények, tapasztalatok?
 
Rakerestem en is. Valoban van/lesz valami ujitas. A leiras alapjan ex 600-800-1200 lesz a kinalat es a kepek alapjan apro valtozasokat is latni.
Ez amugy 790 l/h 4 liter hasznos kosarral. (6,6l vodor)
A csovezes maradt 12mm.
 
Igyekeztem én is a lehető legtöbb információt összeszedni róla... Azaz az új termékcsaládról... Először azt hittem, hogy csak megjelent egy új családtag 800 l/h-val, de a komplett szűrőcsalád alakult át -energiatakarékosabb kivitelben, EX Plus néven, kicsit más design... A max. emelési magasság pl. kevesebb lett, érdekes... (1200-asnál megmaradt). Valószínű a kisebb fogyasztás miatt, hisz így elvileg a teljesítmény is kisebb lett... :confused:
Vannak rajtuk érdekes újítások ez tény... Az átlátszó kiegészítők egy része feketére változott, a szűrőkosár egyes információk szerint átlátszó maradt, máshol az is fekete, ehhez egy fekete előszűrő szivacs is tartozik (gondolom a garnélák miatt...) :)
Kérdés, hogy összességében előnyére változott/ változtattak-e a szűrőn... Reméljük, hisz a "régiek" forgalmazását a gyártó megszünteti/ megszüntette... o_O :censored:

Főbb paraméterek:
Tetratec EX 600 Plus: ajánlott akváriumméret 60-120 l, 630 l/h, emelési magasság 1.1 m, vödörméret 5.7 l, szűrőtöltet kosár: 3 db, teljesítmény 7.5 W, cső átmérő: 12 mm
Tetratec EX 800 Plus: ajánlott akváriumméret 100-300 l, 790 l/h, emelési magasság 1.3 m, vödörméret 6.6 l, szűrőtöltet kosár: 4 db, teljesítmény 10.5 W, cső átmérő: 12 mm
Tetratec EX 1200 Plus: ajánlott akváriumméret 250-500 l, 1300 l/h, emelési magasság 1.8 m, vödörméret 12 l, szűrőtöltet kosár: 4 db, teljesítmény 19.5 W, cső átmérő: 16 mm

Egy kis bemutató videó:
 
Hali!

Kb. 1 hónapja használom a 800-asat, nettó 100 litert forgatok vele. Összehasonlítani nem tudom az elődeivel, mert nem volt hozzájuk szerencsém. A ki és befolyó csövei sajnos tényleg feketék, gyorsan le is cseréltem lilyre őket, a szűrőkosár átlátszó. :) A szűrőtöltet is cserére szorul, legalábbis a bioball és a sok szivacs mindenképp (helyettük Substrat pro lett). Összességében meg vagyok elégedve így egy hónap távlatából. Teljesen zajmentesen működik. Röviden ennyi. :)
 
Szeretnék venni egy Tetratec EX 800 Plus-t. Meg tudná valaki mondani, hogy a gyári gyári csövek - esőztető és a szűrő ill. a beszívóág és a szűrő között - milyen hosszúak?
 
Köszönöm a választ. Arról esetleg van már valakinek tapasztalata, hogy a beszívó ágra felhúzható szivacs milyen gyorsan tömődik el és hogy mennyire folytja le a szűrőt?

Szeretnék garnélákat is, szóval mindenképpen hasznosnak tartom, hogy van a gyári szettben, de szeretném tudni, hogy mire számítsak.
 
sziasztok
egy ilyet veszek ha minden jól megy a hónap elején :) lecserélem az eheim 2422-es szűrőmet erre !
Jelenleg van 2 l matrixom használtban,és vennék még 1 litert majd ebbe a szűrőbe :) Seachem Purigen van 1db 100gr-os abból is jönne még 1 ! A kérdés hogy mit tegyek mechanikai szűrésnek ? PL. eheim bioMECH 1l + szivacs ?
 
sziasztok
egy ilyet veszek ha minden jól megy a hónap elején :) lecserélem az eheim 2422-es szűrőmet erre !
Jelenleg van 2 l matrixom használtban,és vennék még 1 litert majd ebbe a szűrőbe :) Seachem Purigen van 1db 100gr-os abból is jönne még 1 ! A kérdés hogy mit tegyek mechanikai szűrésnek ? PL. eheim bioMECH 1l + szivacs ?

Sikerült azóta beszerezned a szűrőt?
Kérdésedre válaszolva én úgy tudom, hogy mechanika szűrésnek a gyárilag hozzá járó CR kerámiahenger és a szivacs tökéletesen megfelel, ettől többet költeni a szűrés ezen részére felesleges, hisz a kerámiahengernek úgyis "csak" ülepítenie kell + megakasztja a nagyobb mechanikai szennyeződéseket, megtöri a víz áramlását, egyenletesebben eloszlatja, a gyári szivacs pedig meglehetősen tartós és hatékonyan szűr! ;)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Esetleg valaki tervezi, hogy eladja a TTex800 szűrőt. Ha igen, akkor én vevő lennék rá, az új ára nekem magas.

üdv
tokken
 
Sziasztok!
Apumnak vettünk egy ilyen szűrőt karácsonyra. Nagyon profi kinézete van még apum is, aki soha nem használt külső szűrőt csillogó szemmel forgatta :p Kb fél óra alatt sikerült beindítani (első külsőszűrőnk). Mi fekete kosarakat kaptunk hozzá amikből a középső kettőt 1-1 liter seachem matrixal töltöttünk meg (épphogy belefért). Kicsit erősebb áramlást vártam. Bár biztos hogy jól lefojtottuk a sok szűrőanyaggal. Előtte egy eheim biopower 200as szűrte a 100 literes akváriumot. Ahhoz képest ég és föld a különbség. A szűrő az akvárium mellett van. Egy minimális hangja van. De a wabim fölött használt időzítő hangosabb (plussz a biopower kb háromszor volt hangosabb). Egyenlőre teszi a dolgát hiba nélkül. (y)(y)
 
A matrix ami talán a legkevésbé fogja le a szűrőt :) Szóval attól ne félj :)

Az lehet. Viszont koppig tele töltöttük :sneaky::D De a harmadik nap már sokkal tisztább volt a víz, pedig nem járattuk együtt a két szűrőt ahogy azt kellett volna:whistle: (fater a régi iskolát követte. a szűrőt csak napi pár órát járatta. a baktériumkultúra pedig csak a gyártók kitalációja..:confused::banghead:)
 
Sziasztok,

Vettem egy Tetra EX 800-as szűrőt a régi EX 700-as mellé. A teszt során úgy éreztem, mintha karcsúbb lenne a teljesítménye, mint a régi 700-as szűrőnek, bár ezt szemre nehéz megsaccolni. Gondoltam megnézem mind a két szűrőt, hogy mi lehet a valós teljesítmény. Kád mellet volt a két szűrő és a mérőedények a kádban, tehát különösebb emelési magasságot nem kellet elszenvedniük a szűrőknek, ráadásul mindkét szűrőben csak az üres kosarak voltak. Teljesen le voltak légtelenítve, sehol nem szívtak levegőt stb..
A teszt eredménye lehangoló. a 800-as szűrő 240 litert tud óránként, míg a régi 700-as valamivel többet....312 litert!!! Azt gondoltam, hogy töltet nélkül azért illene hoznia a szűrőknek a gyári megadott értéknek a 90%-át. Na de ez... Ez így normális? A régi szűrő egyedül üzemelt egy 100 literes akváriumban és bár túl nagy teret nem engedett tévedéseknek, vagy lazsálásnak, de egész kiválóan ellátta a feladatát.
Na de azért ami kevés az kevés. 800-as szűrő 240 liter tud? Ráugorjak páros lábbal, vagy vigyem vissza?
Ha másikat hozok, attól tartok az is pont ennyit tud. Elronthattam valamit a tesztnél? Bár háromszor is lecsekkoltam mindent.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

Vettem egy Tetra EX 800-as szűrőt a régi EX 700-as mellé. A teszt során úgy éreztem, mintha karcsúbb lenne a teljesítménye, mint a régi 700-as szűrőnek, bár ezt szemre nehéz megsaccolni. Gondoltam megnézem mind a két szűrőt, hogy mi lehet a valós teljesítmény. Kád mellet volt a két szűrő és a mérőedények a kádban, tehát különösebb emelési magasságot nem kellet elszenvedniük a szűrőknek, ráadásul mindkét szűrőben csak az üres kosarak voltak. Teljesen le voltak légtelenítve, sehol nem szívtak levegőt stb..
A teszt eredménye lehangoló. a 800-as szűrő 240 litert tud óránként, míg a régi 700-as valamivel többet....312 litert!!! Azt gondoltam, hogy töltet nélkül azért illene hoznia a szűrőknek a gyári megadott értéknek a 90%-át. Na de ez... Ez így normális? A régi szűrő egyedül üzemelt egy 100 literes akváriumban és bár túl nagy teret nem engedett tévedéseknek, vagy lazsálásnak, de egész kiválóan ellátta a feladatát.
Na de azért ami kevés az kevés. 800-as szűrő 240 liter tud? Ráugorjak páros lábbal, vagy vigyem vissza?
Ha másikat hozok, attól tartok az is pont ennyit tud. Elronthattam valamit a tesztnél? Bár háromszor is lecsekkoltam mindent.
Nem tűnnek reálisnak az értékek.
 
Sziasztok ! Szerintetek egy tetra ex 800 as jo 28l-hez? 28szor forgatná meg óránként, ez még belefér? Halaknak is megfelel?
 
Back
Oldal tetejére