• Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 800

Firestarter

Tapasztalt kertész
Ez is egy megoldás.;)
Rázogattam, mindent megtettem. De kiderült a dolog....Remélem látszik a képen. Ez a szívóág csatija. Szerintem falks levegőt sxívott. Mintha meg lenne törve. Kicseréltem, elmúlt a tünet. De ez mitől lehetett ilyen ? 2f2501e94dbbe5046090e5d6895dde7f.jpg

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről

Juhi28

Tapasztalt kertész
Rázogattam, mindent megtettem. De kiderült a dolog....Remélem látszik a képen. Ez a szívóág csatija. Szerintem falks levegőt sxívott. Mintha meg lenne törve. Kicseréltem, elmúlt a tünet. De ez mitől lehetett ilyen ? View attachment 32177

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről
Nehéz megmondani, de a kép alapján a menetnél eltörött. Anyag hiba, vagy mi vagyunk erősek és az anya nagyon erősen rá lett húzva. Én majdnem igy jártam, fogóval tudtam leszedni. Törés határon, hogy a csövet takarítsam, de meg úsztam. Féltem a lakás áztatás miadt és rátéptem mint az állat. Tanultam belöle.:)

Firestarter

Tapasztalt kertész
Nehéz megmondani, de a kép alapján a menetnél eltörött. Anyag hiba, vagy mi vagyunk erősek és az anya nagyon erősen rá lett húzva. Én majdnem igy jártam, fogóval tudtam leszedni. Törés határon, hogy a csövet takarítsam, de meg úsztam. Féltem a lakás áztatás miadt és rátéptem mint az állat. Tanultam belöle.:)
Ohh nekem is ez az egyetlen félelmem. Lakásleáztatás , csőszétcsúszás amíg nem vagyok itthon ...

Victor

VIP kertész
Hasonlóan voltam az Atman klónommal. Pontosabban annak elődjével, egy Evolution 2212-essel. A csapjának csatlakozó részén van egy beszúrás ahova megy egy O gyürű, viszont így ott az anyag annyira vékony lett, hogyha megfeszül a csövezés, akkor simán bele lehet törni a csapok csatlakozó részét a fej csőcsonkjaiba.

keszalvo

Legenda
Sziasztok !
Remélem még nincsen nagyon behalva ez a topik,és akad egy kedves fórumtárs aki már találkozott eme problémával.
Adott az EX800 plus szűrőm mai most múlt 2 éves.Az utolsó takarítás alakalmával összerakás után az egyik záróklipsz alól ami a fejet fogja a testhez szivárgott a víz.Az érdekesség a dologban hogy nem rögtön csinálja hanem eltelik akár 2-3 óra is mire jelentkezik a probléma.
Remélem csak a fej tömítő O gyűrűjét kell kicserélnem ez a jövőhéten érkezik.
A kérdésem ezzel kapcsolatos valaki cserélt már ilyet új generációs Tetra szűrőn ? Mert az tudom hogy a régi szűrőn le lehetett szedni ennél meg süllyesztve van.
Előre is köszönöm a segítséget.

Richi

Nézelődő
Sziasztok !
Remélem még nincsen nagyon behalva ez a topik,és akad egy kedves fórumtárs aki már találkozott eme problémával.
Adott az EX800 plus szűrőm mai most múlt 2 éves.Az utolsó takarítás alakalmával összerakás után az egyik záróklipsz alól ami a fejet fogja a testhez szivárgott a víz.Az érdekesség a dologban hogy nem rögtön csinálja hanem eltelik akár 2-3 óra is mire jelentkezik a probléma.
Remélem csak a fej tömítő O gyűrűjét kell kicserélnem ez a jövőhéten érkezik.
A kérdésem ezzel kapcsolatos valaki cserélt már ilyet új generációs Tetra szűrőn ? Mert az tudom hogy a régi szűrőn le lehetett szedni ennél meg süllyesztve van.
Előre is köszönöm a segítséget.
Szia!

Nálam is ugyanez a jelenség, neked sikerült megoldani a szivárgást? Nekem EX 600 van.
Köszi a választ!

keszalvo

Legenda
Szia!
Nálam is ugyanez a jelenség, neked sikerült megoldani a szivárgást? Nekem EX 600 van.
Köszi a választ!
Szia !
Mint kiderült a felső adaptert kompletten kellett cserélni cirka 6000.-Ft most már minden ok vele nem az O gyűrűvel volt gond.

Riri01

Kertész szaki
Sziasztok!
Nekem mostanra ahogy be van állva a szűrő és a benne lévő matrixTrop nagyon vissza esett a forgatás. Tisztitás után 400-420lph ami szépen lassan vissza megy 350re. Nem tudom hogy kevés e az áramlás a szűrőnek, megjelent némi ecset is és ezért gondolom hogy talán túl kicsilehet a forgatás és vantos többet tudna nak pangó részek. 72 literesüvegben megy. Kinek mennyi marad a kraft ha már beáll a rendszer? Arra gondoltam, hogy kiveszem a forgórészt a fenébe es rákötök egy oase 1000 pumpát. Az biztos többet tudna pár százzal. Vélemény ötlet, jajj necsináldbaszki, bármi? :)

-Led-

Főkertész
Sziasztok!

Létezik az, hogy a szűrőnek a vödrével legyen gond? Adott egy tökéletesen működő szűrő és egy hibás, aminek a fej és vödör találkozásánál folyik a víz. Vásároltam új tömítéseket, kicseréltem őket és továbbra is folyik. Viszont, ha a jól működő szűrő vödrére helyezem a hibás szűrő fejegységét, akkor a hiba megszűnik létezni. Ez, hogy lehet? Ha előbb jut eszembe, hogy így próbáljam ki, akkor megúsztam volna a tömítések cseréjét, ami így kiderült, hogy felesleges volt. Lehet kapni külön vödröt ezekhez a szűrőkhöz?
A Tetra 1200-as topicot is átolvastam, még jó, hogy nem szedtem szét a légtelenítő miatt, mert arra is gondoltam, hogy ott van a hiba, pedig nem. Egyszerűen a vödör nem kompatibilis a fejjel. Legalábbis nem zár jól. Ha rátámaszkodok, hallani is, hogy levegőt szív (cuppan). Felettébb érdekes o_O

Az mennyire normális, ha FBS pasztával bekenem körbe a fej és vödör találkozásnál, majd a szűrő pucolásakor leoperálom, aztán újra és így tovább..?
Habár lehet, hogy a teflonszalag is elég, az van is itthon. Megyek ki is próbálom.

-Led-

Főkertész
Habár lehet, hogy a teflonszalag is elég
Problem solved!

Nos, az úgy volt, hogy ugye a hibás szűrő fejegysége tökéletesen működött, szivárgás nélkül, a jó szűrő vödrével. Igen ám, de a jó szűrő fejegysége szintén folyt, a hibás szűrő vödrével. Ez a nem semmi, ugye? Tehát a Tetra vödrökben is lehet / van eltérés, különbség, hiba, nevezzük aminek akarjuk. A jó szűrő vödre viszont oda nem adható a hibás szűrőnek, hiszen az akvárium alatt üzemel. Meg hát akkor ugyanúgy csak egy szűrő üzemelne. Értelmetlen lett volna elhoznom a hibás szűrőt, ingyen és bérmentve, örökbe. Tehát kellett valami más megoldás, amihez egy kedves fórumozó írását vettem alapul (sajnos nem emlékszem a nevére, de örök hála neki), miszerint a fejegységben lévő, új tömítés alá, néhány réteg (7-8) teflonszalagot tekertem, majd a gumit (szabványos bolti Tetra) így már nehezebben ugyan, de a helyére tettem. Érezhető volt a zárófedelek lezárása közben, hogy most feszül az egész, azaz tökéletesen zár. Víz azóta sem csepegett sehol.

Tanulság: mindenre van megoldás!

Azonban van még egy hibája a szűrőnek. Most jöhet ennek a megoldása. A csapoknál is csepegteti a vizet, bár nem olyan mértékben, mint korábban a fedélnél. Ezeken a csapokon nagy, műanyag karmos anyák vannak, és ez alól csordogál a víz. A fórum szerint ezek gyárilag összerakott szerkezetek, amikben a tömítést sajnos nem lehet kicserélni. Azért megpróbálom kissé megfeszegetni, hátha eltörik. Mindjárt megnézem, hogy mennyibe is kerülnek ezek a csapok, mert ha jól emlékszem külön megvásárolhatóak, a csapokat tartó egység nélkül is.

Remélem a két szűrő kicsinálja a szenyó zöld szalagokat az akváriumban. (fonal alga)

Bandesz

Legenda
A csapoknál is csepegteti a vizet, bár nem olyan mértékben, mint korábban a fedélnél. Ezeken a csapokon nagy, műanyag karmos anyák vannak, és ez alól csordogál a víz. A fórum szerint ezek gyárilag összerakott szerkezetek, amikben a tömítést sajnos nem lehet kicserélni. Azért megpróbálom kissé megfeszegetni, hátha eltörik. Mindjárt megnézem, hogy mennyibe is kerülnek ezek a csapok, mert ha jól emlékszem külön megvásárolhatóak, a csapokat tartó egység nélkül is.
Szia! Tegnap este kb. egy órán át néztem farkasszemet az ex700-asom karmantyús csapjaival. Te jutottál valamire??

-Led-

Főkertész
Szia! Tegnap este kb. egy órán át néztem farkasszemet az ex700-asom karmantyús csapjaival. Te jutottál valamire??
Szia!
Igen. Hoztam a GA-ból és azóta már azt is elfelejtettem, hogy a csapok cserélése után még napokig, éjszaka is ránéztem, hogy nehogy csöpögjön.
Jelentem, azóta sehol egy csepp víz, és a szörcsögés is megszűnt. Ezt is a rossz csap okozta, ami azzal járt, hogy folyamatosan levegőt szívott és buborékok szaladgáltak a be/kifolyó csövekben + a fejben. Bátran rendelj!

Roskó

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Nekem mostanra ahogy be van állva a szűrő és a benne lévő matrixTrop nagyon vissza esett a forgatás. Tisztitás után 400-420lph ami szépen lassan vissza megy 350re. Nem tudom hogy kevés e az áramlás a szűrőnek, megjelent némi ecset is és ezért gondolom hogy talán túl kicsilehet a forgatás és vantos többet tudna nak pangó részek. 72 literesüvegben megy. Kinek mennyi marad a kraft ha már beáll a rendszer? Arra gondoltam, hogy kiveszem a forgórészt a fenébe es rákötök egy oase 1000 pumpát. Az biztos többet tudna pár százzal. Vélemény ötlet, jajj necsináldbaszki, bármi? :)
Hello,

Nálam is hasonló érezhető. Bár nem tudom mérni a teljesítményt.(te hogy csinálod?) Nekem az esőztetőn látszik, hogy visszaesett a nyomás.

Riri01

Kertész szaki
Hello,

Nálam is hasonló érezhető. Bár nem tudom mérni a teljesítményt.(te hogy csinálod?) Nekem az esőztetőn látszik, hogy visszaesett a nyomás.
Csak fogok egy másféles PET palackot ra húzom a ki folyóra és mérem az időt ami alatt megtelik.

Oldal tetejére