• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 800

Sziasztok!

Nincs valakinek elfekvőben véletlenül fölös rotor gumibakja tetra 800 plushoz, vagy esetleg tudtok olyan helyet ahonnan ez beszerezhető lenne ? köszi
 
Sziasztok!

Nincs valakinek elfekvőben véletlenül fölös rotor gumibakja tetra 800 plushoz, vagy esetleg tudtok olyan helyet ahonnan ez beszerezhető lenne ? köszi
Szerintem csak rotorral együtt kapsz gumibakot :arghh:
 
Sziasztok!

Szerintetek egy 65l akváriumhoz a jelenlegi EX600-hoz képest előrelépés lenne egy EX800? Van értelme lecserélni?
 
Lehet, hogy pl. gyári töltettel használja és azért nem elégedett az eredménnyel. Akkor nem nagy előrelépésnek számít a plusz két liter szűrőtöltet.
 
Hát igazából értelmes indokom nincs. A növényeim döglődnek, elöntött az ecset és nem tudok vele mit kezdeni, a filmréteg állandósult a vízfelszínen, és van elkölteni való pénzem. Kétségbeesésemben már nem tudok mit kitalálni. Meg előre gondolva egy új setup lehetőségére nem akarom, hogy a szűrőn múljon a dolog...

(A töltetem siporax, seachem matrix és valami régről való 'aqua' valami, aminek már nem emlékszem a nevére)
 
Hát igazából értelmes indokom nincs. A növényeim döglődnek, elöntött az ecset és nem tudok vele mit kezdeni, a filmréteg állandósult a vízfelszínen, és van elkölteni való pénzem. Kétségbeesésemben már nem tudok mit kitalálni. Meg előre gondolva egy új setup lehetőségére nem akarom, hogy a szűrőn múljon a dolog...

(A töltetem siporax, seachem matrix és valami régről való 'aqua' valami, aminek már nem emlékszem a nevére)
Teljesen egyetértek @miles hozzászólásával, de ettől függetlenül azt mondom, ha van jó lehetőséged cserélni, mindenképp lépd meg. A különbözet nem olyan sok a két szűrő között, de a dupla szűrőanyag-mennyiség sokat számít. A 2l amúgy sem túl sok 65 literre, sőt.
 
Tetra EX800 plus van az akváriumomban. Kb 110 liter. Van ahol azt olvasom kevés, van ahol hogy bőven elég. Plusz szűtőtöltetem 1 L Matrix, és 1 Liter SubstratPro. Igazából nem szeretném lecserélni, mert elégedett vagyok vele. Esetleg lenne még egy Eheim Aquaball belső szűrőm. Dobjam hozzá kiegészítésnek, vagy nem fontos szerintetek ?

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
 
Hát igazából értelmes indokom nincs. A növényeim döglődnek, elöntött az ecset és nem tudok vele mit kezdeni, a filmréteg állandósult a vízfelszínen, és van elkölteni való pénzem. Kétségbeesésemben már nem tudok mit kitalálni. Meg előre gondolva egy új setup lehetőségére nem akarom, hogy a szűrőn múljon a dolog...

(A töltetem siporax, seachem matrix és valami régről való 'aqua' valami, aminek már nem emlékszem a nevére)

Nekem EX600 van 50 literre, most fogok valtani 65 literre es en nem cserelek, nekem teljsen jo, pedig gyari toltetem van, plusz Seachem Purigen. Igy is levan folytva. A novenyeim szepek, de nekem is van ecset algam, de ez az egyenetlen Co2 beoldasom miatt van, tapozasom nagyjabol ok. Ugyhogy ne a szurore kolts szerintem. Vilagitas, tapozas, Co rendben?
 
Tetra EX800 plus van az akváriumomban. Kb 110 liter. Van ahol azt olvasom kevés, van ahol hogy bőven elég. Plusz szűtőtöltetem 1 L Matrix, és 1 Liter SubstratPro. Igazából nem szeretném lecserélni, mert elégedett vagyok vele. Esetleg lenne még egy Eheim Aquaball belső szűrőm. Dobjam hozzá kiegészítésnek, vagy nem fontos szerintetek ?

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
Én vagyok az egyik, aki azt mondja, hogy bőven elég a 110 literre az EX800Plus, nem tenném be a belsőt.:)
 
Mi lehet a gond, hogy tegnap óta, félóránként, óránként látom / hallom hogy levegőbuborékok jönnek ki a szívócsőbe, majd az esőztető ontja a levegőt ? Olvastam valahol mádhol, másik szűrőben valami O gyűrű volt a bibis, és el is ázott egy lakás. Le van teljesen légtelenítve a rendszer ( vagy mégsem ? ) mégis valami nem ok.
 
Mi lehet a gond, hogy tegnap óta, félóránként, óránként látom / hallom hogy levegőbuborékok jönnek ki a szívócsőbe, majd az esőztető ontja a levegőt ? Olvastam valahol mádhol, másik szűrőben valami O gyűrű volt a bibis, és el is ázott egy lakás. Le van teljesen légtelenítve a rendszer ( vagy mégsem ? ) mégis valami nem ok.
O gyűrűknél vagy a csapoknál keresném a hibát, utána a többi.
 
Mi lehet a gond, hogy tegnap óta, félóránként, óránként látom / hallom hogy levegőbuborékok jönnek ki a szívócsőbe, majd az esőztető ontja a levegőt ? Olvastam valahol mádhol, másik szűrőben valami O gyűrű volt a bibis, és el is ázott egy lakás. Le van teljesen légtelenítve a rendszer ( vagy mégsem ? ) mégis valami nem ok.
Én elöször megráznám az egészet 1szer 2szer, nekem is ezt csinálja, de megrázom, kiköpi ami benne van utána semmi.
 
Back
Oldal tetejére