• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 700

112 literre a 250 ml nagyon sok!
Készülj fel, hogy lehet majd nitrát hiányod!

Óóhhh... Na szép... Akkor ezzel most mit tudok kezdeni? Több GA Makro táp adagolás? Vagy felezzem el és egy "harisnyába" csomagoljam vissza?
 
Óóhhh... Na szép... Akkor ezzel most mit tudok kezdeni? Több GA Makro táp adagolás? Vagy felezzem el és egy "harisnyába" csomagoljam vissza?
Én a helyedben elfelezném, és finomszálú zacsit vennék hozzá. Vagy Harisnya, de én abban nem bíznék annyira.
 
Én a helyedben elfelezném, és finomszálú zacsit vennék hozzá. Vagy Harisnya, de én abban nem bíznék annyira.

Szuper... Akkor ma délelőttre is megvan a munkám... :) Bár, most rendelek pár cuccot a GA-tól, többek között perlont is. Míg megjönnek a cuccok, addig kibírják a növények? Vagy inkább ezt most csináljam meg?

(Tényleg bocs a sok, részletekbe menő kérdésekért, de abszolút kezdő vagyok ebben a témában, és tényleg egy szép növényes akváriumot szeretnék, ahol minden érték legalább közel áll a jóhoz.)
 
Szuper... Akkor ma délelőttre is megvan a munkám... :) Bár, most rendelek pár cuccot a GA-tól, többek között perlont is. Míg megjönnek a cuccok, addig kibírják a növények? Vagy inkább ezt most csináljam meg?

(Tényleg bocs a sok, részletekbe menő kérdésekért, de abszolút kezdő vagyok ebben a témában, és tényleg egy szép növényes akváriumot szeretnék, ahol minden érték legalább közel áll a jóhoz.)
Azért van a fórum hogy kérdezzünk :)
Ha már így összeraktad, ne bolygasd meg, katasztrófa nem lesz. Ez inkább hosszútávon jelent majd problémát, szóval a következő szűrőtakarításig ráér a dolog.
 
Azért van a fórum hogy kérdezzünk :)
Ha már így összeraktad, ne bolygasd meg, katasztrófa nem lesz. Ez inkább hosszútávon jelent majd problémát, szóval a következő szűrőtakarításig ráér a dolog.

Akkor jó, megnyugodtam.

Kicsit off téma: tegnap, a vízcsere alkalmával 15 liter ioncserélt vízzel öntöttem fel az akváriumot. Ezen felül kb 10 liter csapvízzel pótoltam a többit. 3 hete, amikor ezt az akváriumot indítottam, a GA-ból hoztam 4 db Yello Fire garnélát. Egyet elég hamar elvesztettem, de most vettem észre, hogy a háromból egy már megint meghalt.. :( Mi lehet a rossz?
 
Akkor jó, megnyugodtam.

Kicsit off téma: tegnap, a vízcsere alkalmával 15 liter ioncserélt vízzel öntöttem fel az akváriumot. Ezen felül kb 10 liter csapvízzel pótoltam a többit. 3 hete, amikor ezt az akváriumot indítottam, a GA-ból hoztam 4 db Yello Fire garnélát. Egyet elég hamar elvesztettem, de most vettem észre, hogy a háromból egy már megint meghalt.. :( Mi lehet a rossz?
Pl a csapvíz klórtartalma...
használsz vízkezelőt, vízelőkészítőt?
Illetve a garnélák nagyon érzékenyek a víz paramétereinek hirtelen változására. Tehát ha cserélsz vizet, akkor azt fokozatosan tedd, és a hőmérsékletet érdemes nagyjából kiegyenlíteni.
 
Pl a csapvíz klórtartalma...
használsz vízkezelőt, vízelőkészítőt?
Illetve a garnélák nagyon érzékenyek a víz paramétereinek hirtelen változására. Tehát ha cserélsz vizet, akkor azt fokozatosan tedd, és a hőmérsékletet érdemes nagyjából kiegyenlíteni.

Nem, nem használok sajnos.. De ezután akkor fogok azt is. Igen, a hőmérséklettel biztosan gond volt... :(
 
vízelőkészítő kell, vagy hagyod pihenni a csapvizet vödörben 1-2 napig.

És a vízkezelőt cseppenthetem az akiba is? Mert én slagos módszerrel szívom, illetve töltöm a vizet. A hőmérsékletet be tudom lőni. A tegnapi vízcsere a hideg ioncserélt víz miatt sikerült "hidegre"... :(
 
És a vízkezelőt cseppenthetem az akiba is? Mert én slagos módszerrel szívom, illetve töltöm a vizet. A hőmérsékletet be tudom lőni. A tegnapi vízcsere a hideg ioncserélt víz miatt sikerült "hidegre"... :(
Igen mehet az akiba is ha slagozol.
 
Hát srácok.... Lemértem a Tetra EX 800 Plus vízhozamát...
Töltetek sorrendben:
  • Legalsó kosár: gyári kerámia gyűrű + szivacs
  • Felette majdnem teli kosár Seachem Mátrix
  • Ezt követi két szivacs
  • A tetején pedig szintén Mátrix, perlon, végül Seachem Purigen.
Tény, és való, hogy a perlon nem lett most kicserélve, azonban jól kimostam. A vízhozamom ezekkel a feltételekkel: 5 literes vizes flakont 1 perc 12 másodperc alatt sikerült megtöltenie. Ez jó indulattal is 300 Liter / óra!!! :(

Segítsetek légyszíves, hogyan lehetne megnézni az esetleges dugulást? Szét lehet szedni valahogy a szivattyú részét? A tegnapi takarításnál a rotort is kiszedtem, megtisztítottam. Vagy akkor ezt vihetem vissza garanciába? :(

Az ok, hogy töltettel nem közelíti meg a gyárilag adott 790 l / óra értéket, na de ez szerintem valami nagy hibára utal...

Még annyi, hogy március 6-tól üzemel, teljesen újként lett beüzemelve.
 
Ne biztos hogy dugulás van. A mérést nem tudom, hogy csináltad de úgy szokás, hogy a a két vödör amibe/ből nyomja/szívja a vizet az a szűrővel egy szinten van.
A gyári értéket felesleges nézni, az 0 emelési magassággal, 0 szűrőtöltettel és csövezés nélkül mért eredményt. Ilyet eredményt a valóságban soha nem fogsz kapni.
 
Hát srácok.... Lemértem a Tetra EX 800 Plus vízhozamát...
Töltetek sorrendben:
  • Legalsó kosár: gyári kerámia gyűrű + szivacs
  • Felette majdnem teli kosár Seachem Mátrix
  • Ezt követi két szivacs
  • A tetején pedig szintén Mátrix, perlon, végül Seachem Purigen.
Tény, és való, hogy a perlon nem lett most kicserélve, azonban jól kimostam. A vízhozamom ezekkel a feltételekkel: 5 literes vizes flakont 1 perc 12 másodperc alatt sikerült megtöltenie. Ez jó indulattal is 300 Liter / óra!!! :(

Segítsetek légyszíves, hogyan lehetne megnézni az esetleges dugulást? Szét lehet szedni valahogy a szivattyú részét? A tegnapi takarításnál a rotort is kiszedtem, megtisztítottam. Vagy akkor ezt vihetem vissza garanciába? :(

Az ok, hogy töltettel nem közelíti meg a gyárilag adott 790 l / óra értéket, na de ez szerintem valami nagy hibára utal...

Még annyi, hogy március 6-tól üzemel, teljesen újként lett beüzemelve.
Nem tudnál csinálni egy videót róla? Ránézésre is lehet azt látni, ha a flow nagyon kicsi. Csinálhatnál esőztetővel, és anélkül is egyet!
 
Nem tudnál csinálni egy videót róla? Ránézésre is lehet azt látni, ha a flow nagyon kicsi. Csinálhatnál esőztetővel, és anélkül is egyet!

Nos, kitakarítottam a csöveket, szétszedtem teljesen. El sem merem mondani, hogy mire jöttem rá... Na jó... Fel volt cserélve a szívó és nyomó ág üvegre akasztható része. Gondolom ez is fojtotta a rendszert. :mad::banghead: Furcsa is volt, hogy amikor a szívó ágat az akváriumba tettem, a cső végén lévő kis szűrő szinte teljesen beleért az aljzatba.

Eddig a szűrő a szekrény mellett a földön volt. A szekrény 85 cm magas, az akvárium 40 cm.. Tehát ha azt veszem, hogy 120 cm-t kellett emelnie, gondolom az sem túl jó. Most ideiglenesen egy székre tettem, pont odafért a szekrény mellé. :)

Most láthatóan jobb lett a flow.. Eddig ugyebár az esőztető kb 5 cm-re volt a vízfelszíntől, alig keverte a felszínt... Most, hogy kb. 15 cm-re van, érezhetően, és láthatóan jobb lett. :)

Pedig nem mondanám magam technikai analfabétának, sőt, elég sok mindent megcsinálok magamnak. Na de ez... Pfff... :sour:
 
Az emelési magassággal volt gond. A pumpa maximális emelési magassága 1,5 méter. Szerintem azt a rotortól mérik és nem a szürő aljától de nálad ez így is kb 90 centi lehetett. A veszteség pedig kb 40%. Egy érdekes olvasnivaló a témában itt: Szivattyúk az akvarisztikában | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Ez szép írás, nem semmi... Ezek szerint jól gondolom, hogy ha már így megemeltem a szűrőt, akkor a csöveket is érdemes lenne rövidíteni?
 
Ez szép írás, nem semmi... Ezek szerint jól gondolom, hogy ha már így megemeltem a szűrőt, akkor a csöveket is érdemes lenne rövidíteni?
Hát elvileg a hosszabb tömlő is csökkenti a teljesítményt, de ezt csak akkor vágd le, ha végleges helyre teszed. Olyan nagy javulást ez már nem jelent pár centiméternél.
 
Sziasztok!

A Tetra Ex 800 Plus szűrő takarításánál a rotor házat (amit 2 - 2 csavar tart) szét kell szedni? Tulajdonképpen ott van a víz ki- és befolyó ága... ahogy belelátok, ott is elég sok kosz van, a csőtisztítóval viszont nem férek hozzá.
 
Sziasztok! EX700-as szűrőm lassan 3 éve megy egy 100l-es akvárium alatt. Az elején rendkívül csendes volt, de most már borzasztóan zavaróan zörög, szerkényen belülről is nagyon hangos. Mi lehet a gond szerintetek? Régi a rotor, cserélni kéne? Próbáltam megdönteni, kipucolni, semmi eredmény. (Gondolom erre kellene cserélni: Tetratec forgórész - rotor, kerámiatengely, gumibakok - EX 700 szűrőhöz, 3 700,00 Ft Green Aqua Green Aqua )
A szűrő cserén amúgy gondolkodom, mert érezhetően kevés ehhez a nagysághoz a szűrő (anno szépen fel lett töltve biológiai töltettel). Köszi előre is a válaszokat!
 
Back
Oldal tetejére