• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 600

Sziasztok,
Szerintem nem csak az EX600 tulajdonosok tudnak/tudhatnak segíteni, de mégis itt a helye:
A szűrőm talpán (pontosabban kettőn is) van egy-egy repedés. Szerintetek ez átterjedhet a vödörre is vagy ez biztosan csak a talp? Szivárgást most még nem láttam, mert pont a szűrő takarításakor vettem észre, amikor amúgy vizes volt a vödör is, szóval még nem tudom, hogy ereszt-e a vödör. Mi a véleményetek?
View attachment 1424
Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy a vödör külön fröccsöntött darab, nem lehet baja.
 
Sziasztok,
Szerintem nem csak az EX600 tulajdonosok tudnak/tudhatnak segíteni, de mégis itt a helye:
A szűrőm talpán (pontosabban kettőn is) van egy-egy repedés. Szerintetek ez átterjedhet a vödörre is vagy ez biztosan csak a talp? Szivárgást most még nem láttam, mert pont a szűrő takarításakor vettem észre, amikor amúgy vizes volt a vödör is, szóval még nem tudom, hogy ereszt-e a vödör. Mi a véleményetek?
View attachment 1424
Biztosan külön darab! Nem fog folyni. :)
 
Sziasztok, ex600 plus on ha a leg kisebb mertekben is folytom a kimeno agat elkezd zorogni a rotor. Nalatok is ilyen vagy csak nalam jelentkezik a problema?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nálam is zörög. Azt viszont nem tudom, mennyire normális ez.
Azt meg elfelejtettem irni hogy 4 honapos es uj koratol csinalja. A rotor a tengelyen lotyog az elso perctol.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nekem 2 hónapos, kb. egy hónapig semmi hangja nem volt, utána elkezdett zörögni. Szétszedtem, elég sok trutyi volt a rotornál. A "fejében" van egy lyuk, ahova a tengelyvég gumija bemegy, szinte kitolta a trutyi a gumit. Ezután csendes lett. Néha kicsit zörög, majd magától elmúlik. Szerintem ha elvan zárva, az oldott levegőt csapja ki a rotor és ezért zörög.
 
Ha a nyomó ágon kicsit is zárok, nálam is zörög mint az állat... és egy idő után fellevegősödik kicsit fojtás nélkül is (Twinstarra gyanakszom) és akkor elkezd kicsit kerepelni - kihúz, bedug párszor és jó lesz 2-3 napig megint. Nem is értem.

A tetra 1200-asok azért ennyire nem hárklisak... ha egyszer a szűrőanyag közül kijött a levegő, akkor csinálhatok bármit, síri csöndben van mindkettő.
 
Ha a nyomó ágon kicsit is zárok, nálam is zörög mint az állat... és egy idő után fellevegősödik kicsit fojtás nélkül is (Twinstarra gyanakszom) és akkor elkezd kicsit kerepelni - kihúz, bedug párszor és jó lesz 2-3 napig megint. Nem is értem.

A tetra 1200-asok azért ennyire nem hárklisak... ha egyszer a szűrőanyag közül kijött a levegő, akkor csinálhatok bármit, síri csöndben van mindkettő.
Akkor nem is erolkodok ugy tunik a mindegyik csinalja.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Lassan szürőpuceva lesz, szétkapom a rotort majd, mert kíváncsi vagyok mit mutat az 1200-asokhoz képest.
 
Sziasztok!
Van egy ilyen szűrőm a megszűnőben lévő 54l-es akimban. Gondolkodom, hogy belerakjam-e a 18,5l-es nanoba egy akasztós helyett, hogy ne heverjen parlagon. Elképzelhető, hogy működik, le lehet annyira fojtani, nem lesz túl durva?

Tapatalkkal küldve az én Nexus 5X eszközömről
 
Szűrőpuceva pipa, nem volt veszélyesen koszos. A rotor a tetra1200-hoz képest tényleg kicsit lötyögős... Meglátjuk mikor kezd el megint szörcsögni kicsit. :)
 
12/16 csövezéshez való. Hacsak nem alakítod át a csövezésedet 16/22-re, de azok az üvegek már nagyok és egy kisebb akvában bumfordiak.
 
Sziasztok.
Nem tudom jo helyre irom, vagy sem. Adott 60l aki. Amazonia light talaj. A tema szerinti szuro. Most indul. Van baci előkeszitő. Amugy low tech. Kezdeti vizcserek stb.
A kerdesem a kovetkezo.
Mikor lehet bele halacskakat es garnikat koltoztetni? Negy het? Vagy hamarabb is lehet? Nem akarok tomeggyilkossagot.
Koszi
 
Sziasztok.
Nem tudom jo helyre irom, vagy sem. Adott 60l aki. Amazonia light talaj. A tema szerinti szuro. Most indul. Van baci előkeszitő. Amugy low tech. Kezdeti vizcserek stb.
A kerdesem a kovetkezo.
Mikor lehet bele halacskakat es garnikat koltoztetni? Negy het? Vagy hamarabb is lehet? Nem akarok tomeggyilkossagot.
Koszi
Az light-ot nem ismerem de 2-3 hét minimum.
 
Light vagy nem, én a 4 hetet mindig kivárom. Korábban max. akkor, ha már bejáratott szűrővel indítod és érett akváriumvízzel tudsz cserélni és sürgős a dolog.
 
Back
Oldal tetejére