• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 600

AQViktor

Kertész szaki
Sziasztok!

Ma vízcsere után véletlenül úgy indítottam, hogy a be és a ki csap is tökéletesen EL volt zárva.
Történt már valakivel ilyesmi? A szűrőnek lesz tőle baja?

Előre köszönöm:)
 
AQViktor said:
Sziasztok!

Ma vízcsere után véletlenül úgy indítottam, hogy a be és a ki csap is tökéletesen EL volt zárva.
Történt már valakivel ilyesmi? A szűrőnek lesz tőle baja?

Előre köszönöm:)

Szerintem pár másodpercig nem!
 
Sziasztok!

Jövő hónapban tervezem, hogy lecserélem a jelenlegi szűrőmet. (Eheim 2211) Hiába csak 27l az akvárium, kevésnek tűnik a szűrőkapacitása, pláne most, hogy már van elegendő fényem és CO2 is.
Az EX600-ast néztem ki magamnak. A kérdés csak az, hogy ebbe a szűrőbe mehet-e ADA- BIO RIO szűrőanyag? Mert régebben olvastam itt a fórumon, hogy ez a fajta szűrőanyag eléggé visszafogja a szűrők teljesítményét, ami nekem még jól is jöhetne a kis medence végett.. viszont nem akarom rögtön kicsinálni egy esetleges ballépéssel / rossz szűrőanyag megválasztásával a benne dolgozó motort.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Jövő hónapban tervezem, hogy lecserélem a jelenlegi szűrőmet. (Eheim 2211) Hiába csak 27l az akvárium, kevésnek tűnik a szűrőkapacitása, pláne most, hogy már van elegendő fényem és CO2 is.
Az EX600-ast néztem ki magamnak. A kérdés csak az, hogy ebbe a szűrőbe mehet-e ADA- BIO RIO szűrőanyag? Mert régebben olvastam itt a fórumon, hogy ez a fajta szűrőanyag eléggé visszafogja a szűrők teljesítményét, ami nekem még jól is jöhetne a kis medence végett.. viszont nem akarom rögtön kicsinálni egy esetleges ballépéssel / rossz szűrőanyag megválasztásával a benne dolgozó motort.

Szerintem inkább valami szellős lazább szűrőanyagot használj hozzá. Feleslegesen fojtanád le az egyébként is kis teljesítményt.
 
+1 Mátrix, a rio-t pedig add nekem.... vagy a pro-t ;)
Nem a tapasztalat, csak a fórumolvasás mondatja velem: siporax? A gyűrű biztosan nem fogja meg az áramlást.
 
Jó estét!
Segítséget szeretnék kérni hogy valakinél fellépett már ez a probléma:
A Tetra ex 600-as szűrőm kifolyó ágának becsatlakozásánál a kis zöld színű elfordító csapon észrevettem egy kis vizet.
Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget,de észrevettem később is hogy megjelenik,tehát szivárog.
Mi lehet a gond,eddig is szorúlt valamiért de most akkor cserélhetem le,mondjuk 2013.júniusi tehát még garanciás.
Előre is köszönöm a válaszokat.
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy tetra ex 600 szűrőm , ennek a csapjának a leszorító hollandi csavarjának lepattogtak a körmei, kérdésem pedig az hogy szerintetek lehet e helyettesíteni más gyártónak a csapjával pl eheim vagy atman?
Előre is köszönöm a válaszokat.
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy tetra ex 600 szűrőm , ennek a csapjának a leszorító hollandi csavarjának lepattogtak a körmei, kérdésem pedig az hogy szerintetek lehet e helyettesíteni más gyártónak a csapjával pl eheim vagy atman?
Előre is köszönöm a válaszokat.


Sziasztok!

Megint kérdésem lenne, ha a csapot kiiktatom és a cső csonkra húzok egy 20 belső átmérőjű csövet , nem lesz baja a szűrőnek hogy a szívóágon nagyobb átmérőjű a cső?
Előre is köszönöm a válaszokat
 
Sziasztok!
ex600 plus-os szüröm van esöztetövel,több fotón is láttam h nem hasznalnak esöztetöt, hanem csak a csonk van magában ,vagy ugye ilyesmi is az üveg kifolycsö...
gondoltam h leveszem az esöztetöt ,es nagy meglepetésre csak csordogál a víz,teljesen azt hittem, h erösebben áramlani fog,ez normális???
a szürö pár hónapos ,tisztítás utan se valtozott az áramlas erössege...
 
Egy kosár 1 liter. de csak annyira szabad megtömni a kosarat, hogy a következő kosárnak passzolnia kell rá, nem feküdhet föl az anyagra
 
Nekem az a fontos ,hogy a 45x28x30 as akváriumhoz jó legyen . Mint víz forgatás, mint megfelelő biólogiai szürő mennyiség férjen be
akkor is ,ha co2 is lessz.
És ezért kérdeztem mennyi a max szürő mennyiség ami belefér.
Ha meg esetleg nem jó nekem akkor milyen jó nekem.?
 
Sziasztok,
Szerintem nem csak az EX600 tulajdonosok tudnak/tudhatnak segíteni, de mégis itt a helye:
A szűrőm talpán (pontosabban kettőn is) van egy-egy repedés. Szerintetek ez átterjedhet a vödörre is vagy ez biztosan csak a talp? Szivárgást most még nem láttam, mert pont a szűrő takarításakor vettem észre, amikor amúgy vizes volt a vödör is, szóval még nem tudom, hogy ereszt-e a vödör. Mi a véleményetek?
reped_www.kepfeltoltes.hu_.png
 
Back
Oldal tetejére