• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Hali mindenki. Ez a szűrő szórakozik velem. Az akvariumomat egy EX700 és egy EX1200 viszi. Az előbbi lassan üti a 8 évet (durva sacc), most újraüzemelesnel előjött az első hiba. A fej megtelik vizzel, majd megkezdődik a szivargás. Először beragasztottam a légtelenítőt, atombiztos lett. Aztan a várt eredmény elmaradt. Kivattáztam, és mint kiderült, az adapter szivat. A dupla O-gyűrűket kicseréltem, továbbra is csobog a fej. Több órányi idegbaj után felfedeztem még egy 7. és 8. O-gyűrűt, azokat is cseréltem. Ugye a gömbcsuklónál lévöket esélytelen cserélni, olyan böhöm vastag méretűt sehol se kapok. Viszont elvileg, ha az átereszti a vizet, az 1+1 legfelsö, vékony, nagyobb átmérőjű gyűrűkbe (a csavarok eltávolítása után a csápon ülnek bent) ütköznek, ha jól kalkuláltam a víz útját. Vagy elszökhet? Mert most az van, hogy az utolsó próba után (mikor az 1+1 hurka gumin kívül már minden ki volt cserélve), még mindig bejutott egy kevés víz a fejbe, de itt megállt. Két napja üzemel, eddig szivárgás nincs. Csodálkozok, hogy most mi van!? Emberek, tönkretesz! Vegyek is új adaptert meg ne is? Kis híján egy fél szűrő ára. Mi a helyzet az adapterben lévő legvastagabb O-gyűrűkkel? Szedte már darabjaira valaki?
 
Sziasztok.
Engem is elért a szivárgásos probléma.
Érdekessége, hogy menet közben tökéletes, de ha kihúzom a konnektorból akkor szép lassan elkezd csurogni a víz belőle.
A szétszedés vasárnap jönne, addig gyűjteném a tanácsokat.

Köszönöm
 
Sziasztok.
Engem is elért a szivárgásos probléma.
Érdekessége, hogy menet közben tökéletes, de ha kihúzom a konnektorból akkor szép lassan elkezd csurogni a víz belőle.
A szétszedés vasárnap jönne, addig gyűjteném a tanácsokat.

Köszönöm


Akkor ez fejtömítés lehet mert amikor megszűnik a szivattyú által keltett vákum akkor kezd el szivárogni. A légtelenítő folyamatosan ereszti a vizet.
 
Én úgy látom, minden szűrőtípusnál létező probléma ez, ami feltöltőpumpás, gumiharangos fejű.
Cseréld ki a gumiharangot és a fejtömítést és ne használd a légtelenítő pumpát. :)
 
Én úgy látom, minden szűrőtípusnál létező probléma ez, ami feltöltőpumpás, gumiharangos fejű.
Cseréld ki a gumiharangot és a fejtömítést és ne használd a légtelenítő pumpát. :)
Sziasztok!
Nekem is elérte a vég a technikát!
Elkezdett szivárogni, de ami a poén az egészben ,hogy nem a fej!
Valahogy keresztben elrepedt a vödör alja, mindezt úgy ,hogy a közelében sem jártunk!
Hihetetlen! A szomorú az egészben ,hogy vödröt nem is kapni hozzá!
Most megpróbálom műanyag hegesztő ismerőssel megcsináltatni.
Most már tudom ,hogy a külső szűrők miért nem voltak nekem soha szimpatikusak!
Marha nagy szerencse ,hogy tényleg csak könnyezett nem folyt, mert az akavárium teljes víze a parkettán landolt volna....
 
Sziasztok!
Nekem is elérte a vég a technikát!
Elkezdett szivárogni, de ami a poén az egészben ,hogy nem a fej!
Valahogy keresztben elrepedt a vödör alja, mindezt úgy ,hogy a közelében sem jártunk!
Hihetetlen! A szomorú az egészben ,hogy vödröt nem is kapni hozzá!
Most megpróbálom műanyag hegesztő ismerőssel megcsináltatni.
Most már tudom ,hogy a külső szűrők miért nem voltak nekem soha szimpatikusak!
Marha nagy szerencse ,hogy tényleg csak könnyezett nem folyt, mert az akavárium teljes víze a parkettán landolt volna....

Hegesztő? Ragaszd meg, pl. epoxigyantával (kívül-belül)
 
Hegesztő? Ragaszd meg, pl. epoxigyantával (kívül-belül)
Nem tudom hogy en ezek utan biznek e egy hegesztett/ragasztott kulso szuro tartalyban, azert eleg nagy para lehet ugy elni hogy barmikor kint lehet a padlon egy fel kavariumnyi viz.
 
Nem tudom hogy en ezek utan biznek e egy hegesztett/ragasztott kulso szuro tartalyban, azert eleg nagy para lehet ugy elni hogy barmikor kint lehet a padlon egy fel kavariumnyi viz.

Az akváriumragasztóban bízol? A külső szűrő feje is műgyantával van kiöntve.
 
Az akváriumragasztóban bízol? A külső szűrő feje is műgyantával van kiöntve.
Igen csak az igy van megtervezve, az uveg felulete is ennek megfeleloen van kialakitva. Egy repedes vagy tores menten valamit megragasztani sosem lesz olyen mint egy uj. De mindenki maga donti el hogy megeri e a kockazatot hogy egy par negyzetmeter parketa felazik e vagy nem, en csak megjegyeztem.
 
Sziasztok!
Nekem is elérte a vég a technikát!
Elkezdett szivárogni, de ami a poén az egészben ,hogy nem a fej!
Valahogy keresztben elrepedt a vödör alja, mindezt úgy ,hogy a közelében sem jártunk!
Hihetetlen! A szomorú az egészben ,hogy vödröt nem is kapni hozzá!
Most megpróbálom műanyag hegesztő ismerőssel megcsináltatni.
Most már tudom ,hogy a külső szűrők miért nem voltak nekem soha szimpatikusak!
Marha nagy szerencse ,hogy tényleg csak könnyezett nem folyt, mert az akavárium teljes víze a parkettán landolt volna....


A vödör két részből van szét lehet szedni. Én megragasztanám külön külön a két részt valami kétkomponensű ragasztóval.
 
Ezekhez a fajta műanyagokhoz nem igazán jók a két komponensű ragasztók. Ha úgy is tűnik, hogy megragasztja, akkor is könnyen szétválik. Nem biztonságos. Minden műanyag fajtához van hozzá való ragasztó, de ehhez nem tudom melyik jó. Ráadásul a repedésbe már beszivárgott a víz, így szennyeződés is kerülhetett bele, ami szintén rontja a ragasztás minőségét.
A hegesztés jó lehet, de csak bizonyos műanyagoknál.
Amúgy én még nem hallottam ilyen repedéses hibáról egyik szűrőnél sem. Lehet, hogy rátetted véletlenül valami kiálló dologra, pl. kavicsra, szűrőanyag darabkára. Esetleg belülről is nyomhatta valami. Az is lehet, hogy eleve hibás volt, csak nem látszott.
Különben meg nagyobb para, hogy egyszer csak elenged az üveg ragasztása.
 
Ezekhez a fajta műanyagokhoz nem igazán jók a két komponensű ragasztók. Ha úgy is tűnik, hogy megragasztja, akkor is könnyen szétválik. Nem biztonságos. Minden műanyag fajtához van hozzá való ragasztó, de ehhez nem tudom melyik jó. Ráadásul a repedésbe már beszivárgott a víz, így szennyeződés is kerülhetett bele, ami szintén rontja a ragasztás minőségét.
A hegesztés jó lehet, de csak bizonyos műanyagoknál.
Amúgy én még nem hallottam ilyen repedéses hibáról egyik szűrőnél sem. Lehet, hogy rátetted véletlenül valami kiálló dologra, pl. kavicsra, szűrőanyag darabkára. Esetleg belülről is nyomhatta valami. Az is lehet, hogy eleve hibás volt, csak nem látszott.
Különben meg nagyobb para, hogy egyszer csak elenged az üveg ragasztása.
Csatlakoznék Gábor aggodalmához. A kétkomponensű ragasztóknak gyakran igen nagy a zsugorodása és ezért (is) elválnak a ragasztandó felülettől. Először tisztázni kellene, hogy miből van az a tartály? Sokszor megtalálható az alján az anyagára vonatkozó valamilyen beleöntött jelölés.
Jó esély van rá, hogy a Loctite 496 alkalmas lehet a ragasztásra.
 
Sziasztok!

Már a harmadik csapon tört el a hollander, pedig nem húzom meg állat módon, nem feszegetem, ritkán piszkálom..
Nem tudtok erre véletlen valami házi barkács megoldást? Mivel lehetne kiváltani? Nem szeretnék megint gyári csapokat venni hozzá, már nem bízom bennük.
tetra_tec_167278.jpg
 
Sziasztok!

Már a harmadik csapon tört el a hollander, pedig nem húzom meg állat módon, nem feszegetem, ritkán piszkálom..
Nem tudtok erre véletlen valami házi barkács megoldást? Mivel lehetne kiváltani? Nem szeretnék megint gyári csapokat venni hozzá, már nem bízom bennük.
View attachment 84923
Ne hasznald. Egyszer osszerakod es ne tekergesd. Igazabol nem tudod elkerulni ha hozzanyulsz sajna. Az adaptert hasznald takaritasnal az is jol zar.
 
Az adaptert hasznald takaritasnal
Az adaptert használom, a csapok kb évente egyszer vannak leszedve.
Az atman szűrőnél ahol minden tisztításnál le kell szedni a csapokat, semmi gond nincs. Ráadásul az egy régebbi szűrő.
Meg is nézem, hátha az atman csapok kompatibilisek a tetrával. Vagy a csapokat kellene kihagyni, valahogy egy az egybe rácsatlakozni az adapter csonkokra a csövekkel.
 
Sziasztok,
Sikerült ma beszereznem egy 1200ast. 240 l-re van még hozzá egy 800l/h belső szűrő. Szerintem nagyon nagy az áramlás már.
Kérdésem, hogy mennyire lehet folytani a nyomó ágat? Vagy esetleg vegyem le az esőztetőt? Köszi a segítséget!
 
Sziasztok,
Sikerült ma beszereznem egy 1200ast. 240 l-re van még hozzá egy 800l/h belső szűrő. Szerintem nagyon nagy az áramlás már.
Kérdésem, hogy mennyire lehet folytani a nyomó ágat? Vagy esetleg vegyem le az esőztetőt? Köszi a segítséget!
Mondjuk 25 %-kal.
Vagy az esőztetőn lévő lyukak átmérőjét is lehet növelni, azzal is csökkenni fog az áramlás.
 
Nálam most olyat csinál a szűrő, hogy folyamatosan levegősödik, de elég dúrván. Nem folyik sehol, csak valahonnan levegőt kap. Gondolom ez nem fejtömítés, mert akkor folyatna, de teljesen száraz a szűrő kivülről. A bemenő ágon a csap feszes és rendesen rajta van. Mik a tapasztalatok, hol keressem a hibát szerintetek?
 
Back
Oldal tetejére