• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Sziasztok!
Tegnap megvettem a tetratex1200-astés ma betettem az öreg atman helyére, és azt kell hogy mondjam teljesen jó.
A boltban megkérdeztem Viktort hogy nem baj hogy nem két egyforma szűrő dolgozik szembe lily-vel, ő azt mondta hogy nem számít.
És igaza van, tényleg nem számít talán ha egy két centit változott az áramlás keveredése a CH doki porlasztott bubiin szépen látszik.
Beüzemelni nem nehéz, nem folyt sehol. A hangja semmivel nem hangosabb mint az atman volt.
Kapott egy kis szűrőanyag tuningot,tényleg nem semmi cucc fér bele.
Kíváncsian várom a fejleményeket az első benyomások kedvezőek.
 
Sziasztok!
Eltelt egy hét a tetratec 1200 teszi a dolgát. Nem folyik,nem hangos,nem levegős. Az áramlás nem csökken nála,viszont az Atman-nál jelentős csökkenés tapasztalható.
Amit írtam fentebb,na az egy hét alatt már nem igaz (de nagyon nem). Az egy két centi egy hét alatt lett 10-12cm.
Gondolom nem a tetra lett erőseb, hanem a jó öreg Atman esett vissza ennyit.
Oké 10 nappal régebben megy az Atman, a friss start után egyszer belenéztem kicsit pucoltam rajta,na de akkor is ez durva.
Az alga ami természetesen megjött kezd visszavonulót fújni.
Én idáig hittem az Atman-ban,de tovább már nem (gyakorlatilag ugyan az a szűrőanyagot raktam a tetrába).
A következő beruházás még egy tetratec1200.
Nem hittem volna hogy ekkora a különbség,hát most megtapasztaltam.
 
Sziasztok!
Eltelt egy hét a tetratec 1200 teszi a dolgát. Nem folyik,nem hangos,nem levegős. Az áramlás nem csökken nála,viszont az Atman-nál jelentős csökkenés tapasztalható.
Amit írtam fentebb,na az egy hét alatt már nem igaz (de nagyon nem). Az egy két centi egy hét alatt lett 10-12cm.
Gondolom nem a tetra lett erőseb, hanem a jó öreg Atman esett vissza ennyit.
Oké 10 nappal régebben megy az Atman, a friss start után egyszer belenéztem kicsit pucoltam rajta,na de akkor is ez durva.
Az alga ami természetesen megjött kezd visszavonulót fújni.
Én idáig hittem az Atman-ban,de tovább már nem (gyakorlatilag ugyan az a szűrőanyagot raktam a tetrába).
A következő beruházás még egy tetratec1200.
Nem hittem volna hogy ekkora a különbség,hát most megtapasztaltam.
Nekem is egy 1200 as plus megy a szekrényben . Mostmár több mint 3 éve . Egyedül a tömítő gumit kellet cserélni benne . Ja s teljesen hangtalan.;)
 
Sziasztok!
Eltelt egy hét a tetratec 1200 teszi a dolgát. Nem folyik,nem hangos,nem levegős. Az áramlás nem csökken nála,viszont az Atman-nál jelentős csökkenés tapasztalható.
Amit írtam fentebb,na az egy hét alatt már nem igaz (de nagyon nem). Az egy két centi egy hét alatt lett 10-12cm.
Gondolom nem a tetra lett erőseb, hanem a jó öreg Atman esett vissza ennyit.
Oké 10 nappal régebben megy az Atman, a friss start után egyszer belenéztem kicsit pucoltam rajta,na de akkor is ez durva.
Az alga ami természetesen megjött kezd visszavonulót fújni.
Én idáig hittem az Atman-ban,de tovább már nem (gyakorlatilag ugyan az a szűrőanyagot raktam a tetrába).
A következő beruházás még egy tetratec1200.
Nem hittem volna hogy ekkora a különbség,hát most megtapasztaltam.
Azert ne ird le az atment lehet csak eloregedett a magnes es nincs ereje. Minimalis szutyokra gyengul. Nekem van 3 db jbl e700 es abbol egy rettento hamar gyengul. Felre ne erts nagyon jo a tetra is.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Azert ne ird le az atment lehet csak eloregedett a magnes es nincs ereje. Minimalis szutyokra gyengul. Nekem van 3 db jbl e700 es abbol egy rettento hamar gyengul. Felre ne erts nagyon jo a tetra is.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Semmi gond,nem akarom én bántani vagy leírni az Atman csak meglepett a jelenség.
Amíg a két Atman dolgozott szembe addig ez fel se tűnt.
Az is igaz hogy a vödörméret is lényegesen nagyobb a tetratec-nél ergo nagyobb a felület is tehát nyilván több idő kell hogy csökkenjen az áteresztő képesség.
Egyszerűen meglepett hogy ekkora a különbség,ennyi idő alatt.
 
Semmi gond,nem akarom én bántani vagy leírni az Atman csak meglepett a jelenség.
Amíg a két Atman dolgozott szembe addig ez fel se tűnt.
Az is igaz hogy a vödörméret is lényegesen nagyobb a tetratec-nél ergo nagyobb a felület is tehát nyilván több idő kell hogy csökkenjen az áteresztő képesség.
Egyszerűen meglepett hogy ekkora a különbség,ennyi idő alatt.
Sose volt atmanom csak most kerult hozzam egy igy nincs tapasztalatom. Amennyire hallottam a regi szerias eleg kis gyenguszka volt. Viszont tetram van a mai napig is. Szerintem nagyon megbizhato.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Azért - bár ez itt off - a legnagyobb atman (CF-3200) brutális vödörmérete engem látatlanban meggyőzött. :D Még ha a felére is esik vissza a vízszállítás, akkor is 1350L/h marad. :D
 
Sracok, tegnap az EX600 osamat nem tudtam osszerakni, mert omlik orran szajan a viz. Eddig is volt szivargas de egy kis vazelin megoldott. Na most keptelen vagyok megoldani. Helyben nem tudok hozza tomiteseket szerezni. 1 eves a szuro es egy kicsit azert duhito. Valakinek van valami otelete?
 
Sracok, tegnap az EX600 osamat nem tudtam osszerakni, mert omlik orran szajan a viz. Eddig is volt szivargas de egy kis vazelin megoldott. Na most keptelen vagyok megoldani. Helyben nem tudok hozza tomiteseket szerezni. 1 eves a szuro es egy kicsit azert duhito. Valakinek van valami otelete?
Ha fejtomites akkor csak folyik az oldalan. Ha megbillented es folyik a fejbol akkor adapter gumigyuru vagy legtelenito pumpa. Ezt kell elobb megallapitani.
Ha pumpa akkor fej szetszed, gumigyuru csere. Ha nem kapsz hozza vastagon kikened szilikonnal, es ha megkotott osszerakod. Ha adapter, ott csovenkent ketto van. Akkorat biztosan kapsz. Ha fejtomites, akkor korbbe tekered teflonszalaggal, a tomites alatt, regi tomites vissza, amig rendelsz hozza.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Hülye kérdés, de a kosarak rendesen egymásba "csúsztak"? Ha csak egy is csálén ál benne, felnyomhatja annyira a fejet hogy dől belőle a víz...

(Egyedül ez a kosárillesztéses macera amiben bénáztak a tervezők a tetra szűrőknél. Eheim prof. széria nagyságrenddel jobb módszerrel dolgozik.)
 
Utoljára módosított:
Koszi a tanacsokat. Kosarak jol vannak benne, erre figyeltem. Szerintem a legtelenito pumpa ereszt igy utolag vegig goondolva ugyhogy vettem szilikon es este tele nyomom szilikonnal. Illetve minden tomitest korbe tekerek teflon szalaggal. Ha ez sem segit akkor valtok egy Eheimra. Ehhez egy kerdes, hogyan tudom a 16/22 csovet 12/16 ra atkonvertalni Eheim atalakito nelkul mert az itt nincs, es uveg be-kifolyokat nem akarnam kidobni.
 
Koszi a tanacsokat. Kosarak jol vannak benne, erre figyeltem. Szerintem a legtelenito pumpa ereszt igy utolag vegig goondolva ugyhogy vettem szilikon es este tele nyomom szilikonnal. Illetve minden tomitest korbe tekerek teflon szalaggal. Ha ez sem segit akkor valtok egy Eheimra. Ehhez egy kerdes, hogyan tudom a 16/22 csovet 12/16 ra atkonvertalni Eheim atalakito nelkul mert az itt nincs, es uveg be-kifolyokat nem akarnam kidobni.
Hosszan ranyomod a kisebb csovet, az uveg alatt elvagod, es a kicsire hosszan ratolod a nagyot.
Teflonszalagot csak a tomites ala tekerj.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Koszi a tanacsokat. TEgnap szetkaptam a fejet. A pumpa tomites szerintem ep. A csomodul ket csovere tekertem kis teflon szalagot. A vodor tomitesrol leszedtem a vaselint, es tekertem ra teflon szalagot. Most megy, nagyon picit szivarog, meg egyszer szetkell szednem mert vissza teszem a purigent, teszek meg ra tobb teflont. Remelem a mulm eltomiti majd idovel az apro reseket. Remelem ki bir egy honapot amig veszek uj tomiteseket. Egyebkent lehet hogy kicsi ez a 600 as a 60p hez, bar most a netto terfogatom kevesebb ezzel a kovessel, mert 1 liter matrix fer bele csak.
 
Nem tudja valaki merre lehet O gyűrűt kapni az adapterhez? Vadi újhoz szakadtat kaptam. :(
A kissebbikről lenne szó.
 

Attachments

  • 20180630_162356.jpg
    20180630_162356.jpg
    509.6 KB · Megtekintések: 6
  • 20180630_162638.jpg
    20180630_162638.jpg
    337.7 KB · Megtekintések: 6
Szerintem bármelyik tömítésboltban kapsz ilyet, vagy csinálnak Neked.

Küldtem egy linket privátban.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére