• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

fejtömítés 2 is van, de mind2vel ereszt, lehet hogy nem ehez való és vékonyabb mint kéne...
Ha kiveszed a tomites es ellenorzod, hogy a bemarasba nincs e repedes, illetve az ellen darabjan akkor csak a tomites lehet xar. Venni kell bele egy belevalot. Fuggetlen attol ami van de nem jo bele.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Akkor jól mondtam. :)

Én januárban cseréltem, és arra emlékszem, hogy a pluszba fekete kellett, más tapintása is volt talán a formája is picit más, míg a simába átlátszó-fehéres.

Lehet itt van a kutya elásva. Nem a simába való fejtömítést raktad bele. Én a helyedben becsörögnék a GA-ba, a srácok megmondják a polcra nézve milyennek kell lennie.
 
Szegeden a Trópusban azt mondták egyforma a két tömítés, mármint a pluszos és a sima.

Hát, én azért cseréltem a GA-ban a két fekete 1200+ tömítés közül az egyiket átlátszóra, mert a srácok azt mondták ez simához való.
És tényleg másmilyen volt, ha jól emlékszem.

De lehet nem. :D
 
Csak gondoltam megjegyzem hogy a talcakat vedd ki belole mikor probalgatod a tomites, mert ha a talcak egy picit is feszitik a tetot rogton ereszteni fog. Persze ha igy csinalod akkor a kommentem targytalan:)

Milyen igaz, ez eszembe sem jutott, hogy ennek a szűrőnek ez is jellemzője. :)
 
na készen van ha minden igaz, már csak azt kell kitalálnom hogy lesz egy szűrőböl kettő anélkül hogy bármelyik is szűz legyen de ez már nem ide tartozik. kössz a segítséget mindenkitől!(y)
 
Sziasztok! következő a problémám:
2 hónapja indítottam újra az akváriumot, kimosott talajjal, a régi siporax és mátrix töltettel a szűrőben, új perlonokkal 2 kosárban. Azóta viszont folyamatosan jelen van a lebegő apró szennyeződés, amit nem tud megszűrni. Próbálkoztam már teljes vízcserével is, de újra megjelent a vízben. ( gondolom a manado engedi ki a régi benne maradt táptalajt.) Nem háborgatom a talajt hetekig, mégsem szűri ki. Most még jobban megtömtem perlonnal 2 rekeszt, de így sincs szemmel látható változás. Ami a legfurcsább: az áramlás sem látszik gyengülni.
Előfordulhat, hogy nem a szűrő rétegeken megy át a víz? Olyan, mintha csak keringetné. Szűrő tisztításkor van kosz a szűrőben, de nem vészes.
Mit tudok még megpróbálni?

Nettó 200 liter víz, oldalfalon esőztető alatta a szívó csonk. Tetra ex 1200-at használok. Már minden red moor fát kivettem, hátha az "bomlik", de semmi változás.
 
Ezekben az EX ekben alul vannak a porcelan gyuruk es azon a fekete szivacs. A golyok helyett nekem Matrix van, viszont felmerult bennem a kerdes hogy a porcelan gyuruk kellenek e bele, vagy mehetne a helyere Matrix? Tehat alulra beraknam a fekete szivacsot durva szuresnek, es folott csak a Matrix lenne, majd perlon es Seachem Purigen. Jo ez igy vagy kellenek a gyuruk?
 
Ezekben az EX ekben alul vannak a porcelan gyuruk es azon a fekete szivacs. A golyok helyett nekem Matrix van, viszont felmerult bennem a kerdes hogy a porcelan gyuruk kellenek e bele, vagy mehetne a helyere Matrix? Tehat alulra beraknam a fekete szivacsot durva szuresnek, es folott csak a Matrix lenne, majd perlon es Seachem Purigen. Jo ez igy vagy kellenek a gyuruk?
Ha van annyi matrixod siman jo, csak meg folyt rajta picit. Kerigyurut azert hasznallunk mert ami durvabb szennyezodes atjon a szivacson a gyuruk kozt le tud rakodni. Legfeljebb a matrix kozott lesz de bajt nem okozol vele es nagyobb lesz a szurofelulet.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ha van annyi matrixod siman jo, csak meg folyt rajta picit. Kerigyurut azert hasznallunk mert ami durvabb szennyezodes atjon a szivacson a gyuruk kozt le tud rakodni. Legfeljebb a matrix kozott lesz de bajt nem okozol vele es nagyobb lesz a szurofelulet.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Szerintem nézőpont és meggyőződés kérdése!
Szerintem kell a kerámia, pont azért mert sok trutyit megfog ami a biológiai szűrőanyag között landolna és ebből kifolyólag a bacik alagútjait hamarabb eltömítené. @keymaker ennek az ellenkezőjét vallja úgy tudom....
Tudományosan tudtommal egyik elmélet sem bizonyított.;)
 
Szerintem nézőpont és meggyőződés kérdése!
Szerintem kell a kerámia, pont azért mert sok trutyit megfog ami a biológiai szűrőanyag között landolna és ebből kifolyólag a bacik alagútjait hamarabb eltömítené. @keymaker ennek az ellenkezőjét vallja úgy tudom....
Tudományosan tudtommal egyik elmélet sem bizonyított.;)
Ez is igaz lehet. Viszont En sajat szuroben kulombseget nem talaltam egyik megoldasnal sem. Kb evente takaritom mind a 8-at trutyi mindenhol van szinte, vizkemiaban vagy barmi masban nem tapasztaltam kulombseget.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Srácok, tapasztalt már valaki olyat, hogy zörög a szűrő?
Most figyeltem fel rá, hogy az egyik halkan zörög.
Nem levegő okozta zörgésnek tűnik, hanem valami mechanikai zaj.
Ha ráteszem a fülem a feji részre, tisztán hallani valami zörgést.
Mi lehet ez, rotor? Tegnap még nem volt ilyen zaja.
 
Srácok, tapasztalt már valaki olyat, hogy zörög a szűrő?
Most figyeltem fel rá, hogy az egyik halkan zörög.
Nem levegő okozta zörgésnek tűnik, hanem valami mechanikai zaj.
Ha ráteszem a fülem a feji részre, tisztán hallani valami zörgést.
Mi lehet ez, rotor? Tegnap még nem volt ilyen zaja.
Szia. En 2213 nal amikor ezt hallottam, szet szedtem es ki volt kopva a rotor furataba a muanyag resz ami a keramia tengely korul van. Ovalis volt. Ha nem zavar a hang es megnyugtat, akkor addig van idod kicserelni, amig a magnes nem er bele az oldalaba. Ez meg egy jo par honap. Termeszetesen ha ez a baja nem pedig a rotor lyukon bement a perlon egy darabkaja. Mert olyan is van. Sot. Olyannal is talalkoztam, hogy a rotor felkapott egy biologiai toltet darabot. Egy pici kavics valahogy felment a perlon mellett. Kapd le a fejet megtudod a valaszt. Szerintem kimeritettem a lehetosegeket.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szia. En 2213 nal amikor ezt hallottam, szet szedtem es ki volt kopva a rotor furataba a muanyag resz ami a keramia tengely korul van. Ovalis volt. Ha nem zavar a hang es megnyugtat, akkor addig van idod kicserelni, amig a magnes nem er bele az oldalaba. Ez meg egy jo par honap. Termeszetesen ha ez a baja nem pedig a rotor lyukon bement a perlon egy darabkaja. Mert olyan is van. Sot. Olyannal is talalkoztam, hogy a rotor felkapott egy biologiai toltet darabot. Egy pici kavics valahogy felment a perlon mellett. Kapd le a fejet megtudod a valaszt. Szerintem kimeritettem a lehetosegeket.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Kösz!
Holnap leszedem aztán meglátom mi a helyzet.
Én is ilyesmire gondolok.
 
Sziasztok!
Nemrég indítottam újra egy 240 literes akit amit jelenleg két atman 1000-es hajt.
Egymással szemben a két lily külső diy reaktorral. Az egyik atmant szeretném lecserélni egyelőre,mivel idén tölti tizedik évét és hát tudom, látom gyenge is.
Eddig nem volt gáz mert két egyforma szűrő dolgozott szembe de most ugye nem így lesz. A kérdés működhet ez így?
A scape miatt jó lenne a két lily-t megtartani, esetleg vissza fojtom a tetratex1200-est?
 
Back
Oldal tetejére