• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Nálam most olyat csinál a szűrő, hogy folyamatosan levegősödik, de elég dúrván. Nem folyik sehol, csak valahonnan levegőt kap. Gondolom ez nem fejtömítés, mert akkor folyatna, de teljesen száraz a szűrő kivülről. A bemenő ágon a csap feszes és rendesen rajta van. Mik a tapasztalatok, hol keressem a hibát szerintetek?
en ugy teszteltem hogy kadba tettem es vodorben forgattam a vizet. folyamatosan szivtaba levegot, majd zuhannyal toltam neki mindenhova, egyszer csak amikor a fejtomites egyik oldalahoz ertem a zuhannyal, abba hagyta. es fejtomites volt. nem nyomta a vizet hanem szivta a levegot.
 
en ugy teszteltem hogy kadba tettem es vodorben forgattam a vizet. folyamatosan szivtaba levegot, majd zuhannyal toltam neki mindenhova, egyszer csak amikor a fejtomites egyik oldalahoz ertem a zuhannyal, abba hagyta. es fejtomites volt. nem nyomta a vizet hanem szivta a levegot.
Akkor lehet, hogy nálam is ez lesz...
 
Szét volt szedve? Mert akkor a fej is lehet. Egyenként zárd el a csapokat pár másodpercre, szokott segíteni.
 
Ha én csak a szívó ágat zárom a 600ason akkor az is szív be levegőt. Nem volt szétszedve a fej. És nem is folyik.
Multkor egy csiga szivatott ami megakadt a csőben. Folyamatosan szürcsögött pedig nem a skimmer szívta a levegőt.
 
Sziasztok!
Nekem is elérte a vég a technikát!
Elkezdett szivárogni, de ami a poén az egészben ,hogy nem a fej!
Valahogy keresztben elrepedt a vödör alja, mindezt úgy ,hogy a közelében sem jártunk!
Hihetetlen! A szomorú az egészben ,hogy vödröt nem is kapni hozzá!
Most megpróbálom műanyag hegesztő ismerőssel megcsináltatni.
Most már tudom ,hogy a külső szűrők miért nem voltak nekem soha szimpatikusak!
Marha nagy szerencse ,hogy tényleg csak könnyezett nem folyt, mert az akavárium teljes víze a parkettán landolt volna....
Nálam is ugyan ez lett a probléma...
Neked hogy sikerült anno megoldani a dolgot? Sikerült valahogy megragasztani?
 
Nálam is ugyan ez lett a probléma...
Neked hogy sikerült anno megoldani a dolgot? Sikerült valahogy megragasztani?
Hátha segítség lesz a jövőben valakinek.
Az eset után nem sokkal megoldódott a probléma. Nem próbáltam ragaszgatni, hanem elvittem műanyag hegesztőhöz. Egyik nap elvittem, másnap már mehettem is érte, mindez 3000 Ft, két kb. 10 cm repedés volt rajta. Kívül belül hegesztve, azóta sem ereszt. Elmondása alapján ABS PC műanyaggal sikerült megcsinálni.
 
A GA-s ajánlás:Tetratec EX 1200 Külső szűrőtechnikai adatok:

• Pumpateljesítmény: 1200 lph (liter per óra)
• Gyárilag javasolt akváriumméret: 200-500 literig.
Green Aqua által javasolt növényes akváriumméret: max.150 liter.
• Vödörméret: 12 liter.
• Teljesítmény: 21 W
• Pumpa emelési magasság: max. 1,8 méter
• Szűrőcső átmérő: 15,2 mm
• Méret h/sz/m: 26/25/50 (cm)
• Garancia: 3év

Ez teljes mértékben fedi a valóságot, ha sűrű a növényzet egy Koralia vízforgató még kellhet hozzá!

Én 140 litert szűrök vele,+ Koralia- nálam bevált.
 
A Green Aqua hivatalos oldalan 200Literes akvárium-hoz ajánlják a Tetratec ex 1200 szurot. Nekem most lett egy ilyen Tetretec ex 1200plus.
Kezdokent szeretnek tanacsot kerni ha nem proble Hiaba olvastam vegig mindent de a becezesekbol meg a roviditesekbol nem lettem sajnos okosabb. Arra szeretnek konkret valaszt kapni ha nem nagy keres hogy pontosan mit erdemes a gyari dolgokon lecserelni? Ha szabad kerni mint a hulyenek igy vazolni:) Angliaban elek sajnos az angolok hulyek ehez, nem talaltam segitseget erre, ami nem baj szivesebben fogadom a ti velemenyeteket valamint tapasztalatokat. Koszonom elore is.
UI. Vettem 2L Seachem matrix es 100ml bag Seachem Purigen. Peldaul ezeket hova erdemes rakni melyik kosarba? Utolso kerdesem, olvastam zsirozasrol olajozasrol. Errol szabad tudni valami pontosat? Elore is koszonom szepen mindenkinek.
 
A Green Aqua hivatalos oldalan 200Literes akvárium-hoz ajánlják a Tetratec ex 1200 szurot. Nekem most lett egy ilyen Tetretec ex 1200plus.
Kezdokent szeretnek tanacsot kerni ha nem proble Hiaba olvastam vegig mindent de a becezesekbol meg a roviditesekbol nem lettem sajnos okosabb. Arra szeretnek konkret valaszt kapni ha nem nagy keres hogy pontosan mit erdemes a gyari dolgokon lecserelni? Ha szabad kerni mint a hulyenek igy vazolni:) Angliaban elek sajnos az angolok hulyek ehez, nem talaltam segitseget erre, ami nem baj szivesebben fogadom a ti velemenyeteket valamint tapasztalatokat. Koszonom elore is.
UI. Vettem 2L Seachem matrix es 100ml bag Seachem Purigen. Peldaul ezeket hova erdemes rakni melyik kosarba? Utolso kerdesem, olvastam zsirozasrol olajozasrol. Errol szabad tudni valami pontosat? Elore is koszonom szepen mindenkinek.
Ezt olvasgasd, ebbol tudsz mazsolazni.
 
A Green Aqua hivatalos oldalan 200Literes akvárium-hoz ajánlják a Tetratec ex 1200 szurot. Nekem most lett egy ilyen Tetretec ex 1200plus.
Kezdokent szeretnek tanacsot kerni ha nem proble Hiaba olvastam vegig mindent de a becezesekbol meg a roviditesekbol nem lettem sajnos okosabb. Arra szeretnek konkret valaszt kapni ha nem nagy keres hogy pontosan mit erdemes a gyari dolgokon lecserelni? Ha szabad kerni mint a hulyenek igy vazolni:) Angliaban elek sajnos az angolok hulyek ehez, nem talaltam segitseget erre, ami nem baj szivesebben fogadom a ti velemenyeteket valamint tapasztalatokat. Koszonom elore is.
UI. Vettem 2L Seachem matrix es 100ml bag Seachem Purigen. Példaul ezeket hova erdemes rakni melyik kosarba? Utolso kerdesem, olvastam zsirozasrol olajozasrol. Errol szabad tudni valami pontosat? Elore is koszonom szepen mindenkinek.
Szia !nekem is nagyon sokáig volt tetra 1200plus EX . De ma már minden kűlső szűrőm Eheim .
A tetra tőltet nélkűl adja meg a 1200 as víz per óra mennyiséget. Mig a Eheim tőltetel . Bár ez nem is zavart annyira . Mert a tetrának leginkább a co2 beadagolás volt a főszerepe . De azt már meg úntam , hogy a készűlékhez kapot gyári csap 4 évig jó volt de ami újjat vettem az már nem birt ki 1 évet sem . Amúgy egy nagyon jó szűrő szerintem . A anyaga is jó . Egyedűl a csappal volt már bajom .
Nálam már csak matrix anyag van szűrőanyag ként . S ha valami végett csak 2 hét után volt a vízcserém . Akkor is 0 volt a ammonia .
 
Szia !nekem is nagyon sokáig volt tetra 1200plus EX . De ma már minden kűlső szűrőm Eheim .
A tetra tőltet nélkűl adja meg a 1200 as víz per óra mennyiséget. Mig a Eheim tőltetel . Bár ez nem is zavart annyira . Mert a tetrának leginkább a co2 beadagolás volt a főszerepe . De azt már meg úntam , hogy a készűlékhez kapot gyári csap 4 évig jó volt de ami újjat vettem az már nem birt ki 1 évet sem . Amúgy egy nagyon jó szűrő szerintem . A anyaga is jó . Egyedűl a csappal volt már bajom .
Nálam már csak matrix anyag van szűrőanyag ként . S ha valami végett csak 2 hét után volt a vízcserém . Akkor is 0 volt a ammonia .

mert veszel egy ócska adatpert, az nem jelenti hogy az egész garnitúra rossz.... Nekem az Aquael vízmelegîtőm befosott, vibrált a kontrollámpa, visszavittem becserélték, adtak egy ugyan olyan 100 wattosat, csodálatosan működik.
 
Lehet nem pont ide tartozik, de nem akartam külön topikot nyitni emiatt.
....Szóval: vannak új Tetra szűrők, méghozzá típus szerint EX 500+ , 700+, 1000+ és 1500+
Kíváncsi leszek hogy mit tudnak majd, ha elkezdenek elterjedni.
pl itt az 1500+ https://www.tetra.net/en-eu/products/tetra-ex-1500-plus-complete-external-filter-set
itt pedig egy teszt, csak sajnos nem tudok lengyelül, :D
Nekem hószú ideig volt egy Tetra EX 1200 PLUS szűrőm . De amikor a csapokat cserélni kellet na ott kezdődött minden baj forrása .
Meg vettem a első csapokat . A gyári 4 évet birt ki csapvizes akváriumban , a utolsó 1 évben tértem át a ro víz használatára . Amikor meg vettem a új csapokat a Ga. ban 6 hónapot birt . Gondoltam kifogtam egy rosz , selejtes darabot . Vettem egy másikat . 3 hónapot birt ki !
Nálam a Tetra leszerepelt többet soha ! Azóta Eheimet használok 9 db ot jelenleg 😁. Minimális alkatrész csere volt . De csak azokon amiket használtan vettem . Pp: a 2080 ast 2017 be vettem de még semmit nem cseréltem rajta .
 
Nekem hószú ideig volt egy Tetra EX 1200 PLUS szűrőm . De amikor a csapokat cserélni kellet na ott kezdődött minden baj forrása .
Meg vettem a első csapokat . A gyári 4 évet birt ki csapvizes akváriumban , a utolsó 1 évben tértem át a ro víz használatára . Amikor meg vettem a új csapokat a Ga. ban 6 hónapot birt . Gondoltam kifogtam egy rosz , selejtes darabot . Vettem egy másikat . 3 hónapot birt ki !
Nálam a Tetra leszerepelt többet soha ! Azóta Eheimet használok 9 db ot jelenleg 😁. Minimális alkatrész csere volt . De csak azokon amiket használtan vettem . Pp: a 2080 ast 2017 be vettem de még semmit nem cseréltem rajta .
Hát megértelek. Eddig én is csak Eheimet használtam. Most tervezgetek egy új akvát 3 év kihagyás után, aztán nézem a lehetőségeket. JBL-el szemezek egyelőre.
 
Hát megértelek. Eddig én is csak Eheimet használtam. Most tervezgetek egy új akvát 3 év kihagyás után, aztán nézem a lehetőségeket. JBL-el szemezek egyelőre.
Azzal a márkával nincs tapasztalatom sosem volt JBL szűrőm . Én már bisztos maradok a Eheim-nél 🙂 bár mi baja van már meg tudom csinálni de eddig csak tömítés és rotor csere volt .
 
Meg vettem a első csapokat . A gyári 4 évet birt ki csapvizes akváriumban , a utolsó 1 évben tértem át a ro víz használatára . Amikor meg vettem a új csapokat a Ga. ban 6 hónapot birt . Gondoltam kifogtam egy rosz , selejtes darabot . Vettem egy másikat . 3 hónapot birt ki !
Nálam a Tetra leszerepelt többet soha ! Azóta Eheimet használok 9 db ot jelenleg 😁. Minimális alkatrész csere volt . De csak azokon amiket használtan vettem . Pp: a 2080 ast 2017 be vettem de még semmit nem cseréltem rajta .

A csapok Eheimnél is fogyó eszköznek számítanak, de más a műanyag. A Tetra esetében hamar elfárad, nem tudom mi az oka. Más műanyag keverék vagy falvastagság passz.
Ami inkább gond volt a tetra szériánál az a vákumpumpa. Elhagyhatták volna az új verzióban, de úgy látszik az emberek hangja nem ért el a tervezőkhöz :)
 
Back
Oldal tetejére