• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Sziasztok egy kerdes, ti milyen perlont hasznaltok a Tetra szurobe? A gyarit, vagy vagjatok bele? Ha igen mit hasznaltok? Koszi
 
Meg egy kerdes, vettem egy liter Matrixot, minek a helyere menjen be a tetraban (EX600)?
Hát nem tudom mi van benne neked, de az általános elosztás a következő:
Legalul egy réteg szivacs kb a mélység felét teszi ki rá mehet kerámia gyűrű. Nem a tömör (annak semmi értelme) hanem a lyukacsos. (sera siporax, quarcit glass stb) az összes többi ami felette van, kivéve a legfelső, biologiai szűrőanyag pl matrix.
A legfelsőbe Én félig biologiai szűrőanyagot teszek, rá pár zsák Seachem Purigen, és a tetejére perlon. Ez utolsó csak a legfelső fiókba.
 
Hát nem tudom mi van benne neked, de az általános elosztás a következő:
Legalul egy réteg szivacs kb a mélység felét teszi ki rá mehet kerámia gyűrű. Nem a tömör (annak semmi értelme) hanem a lyukacsos. (sera siporax, quarcit glass stb) az összes többi ami felette van, kivéve a legfelső, biologiai szűrőanyag pl matrix.
A legfelsőbe Én félig biologiai szűrőanyagot teszek, rá pár zsák Seachem Purigen, és a tetejére perlon. Ez utolsó csak a legfelső fiókba.

Nos vegul betomkodtem, nalam ugy nez ki most hogy,
elso talca: keramia gyuru, nagy szivacs,
masodik talca: tetra gyari biologia golyok plusz egy kis matrix mert a folotte levobe nem fert tobb igy befert mind,
harmadik talca: matrix, plusz perlon es fole jon a Seachem Purigen (ha befer mert most epp klorban furdik)

Kerdes ha a Seachem Purigen nem fer akkor mit vegyek ki, mert mar kint van egy durva szivacs ugye, ezutan a bio labdak vagy a keramia gyuru jojjon ki? Feltetelzem a bio labda, mert a matrix is bio anyag lenne.
 
Nos vegul betomkodtem, nalam ugy nez ki most hogy,
elso talca: keramia gyuru, nagy szivacs,
masodik talca: tetra gyari biologia golyok plusz egy kis matrix mert a folotte levobe nem fert tobb igy befert mind,
harmadik talca: matrix, plusz perlon es fole jon a Seachem Purigen (ha befer mert most epp klorban furdik)

Kerdes ha a Seachem Purigen nem fer akkor mit vegyek ki, mert mar kint van egy durva szivacs ugye, ezutan a bio labdak vagy a keramia gyuru jojjon ki? Feltetelzem a bio labda, mert a matrix is bio anyag lenne.
A muanyag biolabdakat dobd ki. Semmire nem jo. Csak azert teszik bele a dobozba hogy ne razkodjon a tartalma szallitaskor. Van aki legfoliat hasznal ilyen celra.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Kinek hogy alakulnak a valós vízhozamok? Én ex800plusszal dolgozol, de most alig 370liter óránként pedig nincs elkoszolódva vagy semmi ilyesmi, egyszerűen a szűrőtöltet fogja meg az áramlást. És ezt én már kevésnek érzem sajnos... Lehet emiatt a komótos áramlás miatt ecsetalga?
Tervem a következő, forgórész ki és egy oase 1000 pumpa rá, így biztos kijönne mondjuk 600liter/h belőle, kicsit jobban hangzik azért. MIt gondoltok?
 
Kinek hogy alakulnak a valós vízhozamok? Én ex800plusszal dolgozol, de most alig 370liter óránként pedig nincs elkoszolódva vagy semmi ilyesmi, egyszerűen a szűrőtöltet fogja meg az áramlást. És ezt én már kevésnek érzem sajnos... Lehet emiatt a komótos áramlás miatt ecsetalga?
Tervem a következő, forgórész ki és egy oase 1000 pumpa rá, így biztos kijönne mondjuk 600liter/h belőle, kicsit jobban hangzik azért. MIt gondoltok?
Szerintem a keves nyomas nem biztos, hogy baj. Az mar lehet, hogy rossza az irany es van allo resz ami nem mozog. Ennek ellenere ha nagyon megnyomod az tobb ecsetet hoz magaval.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Egyetértek Henrikkel. Ecsetalga az erős áramlástól alakul ki, ahol fordul a víz a medence oldalánál. A szűrő felület nem lett kevesebb, ez a lényeg. Nem feltétlenül kell vihar az akváriumban.

Uhh, koszi ezt a kommentet, kuzdok az ecsettel, es nem tudom miert van. most hogy mondod ott van ecsetem ahol az aramlasom eleg nagy, front uvegnel, es a beszivonal. Csokkentenem kellene a flowt? Vagy mi erre a megoldas?
 
Uhh, koszi ezt a kommentet, kuzdok az ecsettel, es nem tudom miert van. most hogy mondod ott van ecsetem ahol az aramlasom eleg nagy, front uvegnel, es a beszivonal. Csokkentenem kellene a flowt? Vagy mi erre a megoldas?

Azért az ecset ott is szépen előfordul ahol nem elég az áramlás és pang a víz. Nálam pont nem ott van ahol szépen mozog hanem ahol tereptárgy vagy növény tömeg miatt nincs áramlás.
 
Azért az ecset ott is szépen előfordul ahol nem elég az áramlás és pang a víz. Nálam pont nem ott van ahol szépen mozog hanem ahol tereptárgy vagy növény tömeg miatt nincs áramlás.
Igen ez eddig is tiszta volt, mert vannak olyan reszek a tankban ahol nem jo az aramlas es ott tudom hogy ez a hiba. De ott ahol megvolt a flow nem ertettem.
 
Igen ez eddig is tiszta volt, mert vannak olyan reszek a tankban ahol nem jo az aramlas es ott tudom hogy ez a hiba. De ott ahol megvolt a flow nem ertettem.
Sajnos ha lehetoseget talal a kialakulasra, onnan mar szabad a palya a mindenhova. Csak spora szoras kell neki es a mindenhol lesz.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére