• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Köszönöm a segítségeteket. Most kb. az 1/3-val van fojtva a csap,de muszáj is valamennyit mert elrepülnének a halak ( 100 literes akvárium, 80 cm hosszú ).
nekem is tetra 1200 plus ketyeg, és szintén 80cm az aksim. szerintem is invesztálj be egy lillybe ahogy @Szabó Henrik javasolta. Nekem most ADA Do!aqua van ,előtte GA-s volt csak eltörtem. Nekem a GA jobban bejött mert az nem nyomta ennyire lefele a vízet.
 
Hello. Van egy 1200asom nekem is. Lassan 2 eve mukodik. Az utobbi idoben van egy kis gondom vele. Viz csere kozben megszoktam allitani minden szurest,es miutan megvolt a vizcsere elinditom oket. A tetra ilyenkor napokig bubikat nyom az akvariumba,majd egyszer csak abba hadja. A o-ring gumipakolasom uj..Mashol is szivhat levegot?Nem nyulok a szurohoz,csak aramtalanitom es vissza...
 
Sziasztok!

Bruttó 200l akváriumhoz (100x40x50)
Tetra ex 1200 plust vennék majd, egy esztétikusan sűrűn növényesített aki lesz, rajhalakkal garnélákkal.

Megfelelőnek kéne lennie egy 200-hoz nem?
 
Sziasztok!

Az utóbbi néhány vízcserénél beleütköztem egy problémába az 1200-asomnál.

Visszadugva a villásdugót a konnektorba, nem indul el a szűrő.
Többszöri kihúzás-bedugás után elindul és jár rendesen.

Tapasztalt már valaki ilyet?
 
Sziasztok!

Az utóbbi néhány vízcserénél beleütköztem egy problémába az 1200-asomnál.

Visszadugva a villásdugót a konnektorba, nem indul el a szűrő.
Többszöri kihúzás-bedugás után elindul és jár rendesen.

Tapasztalt már valaki ilyet?
Szia!
Ugyan ilyen problámám volt nekem is. Viszont egyértelmű megoldással nem tudok szolgálni. Volt hogy leszedtem a tetjét és igazítottam a perlonon meg a rekeszeken, de semmi extra nem történt. Aztán az egyik bedugásnál mégis elindult.....
 
Sziasztok!

Az utóbbi néhány vízcserénél beleütköztem egy problémába az 1200-asomnál.

Visszadugva a villásdugót a konnektorba, nem indul el a szűrő.
Többszöri kihúzás-bedugás után elindul és jár rendesen.

Tapasztalt már valaki ilyet?
Nekem Eheim prof. 2222 csinál ilyet, kitakarítottam a rotor házát, meg a rotort, minimális trutyi volt rajta, javult a dolog, de így is csak másodszorra indult el. Élmény volt légteleníteni. Lehet neked is ilyesmi van a Tetrával.
 
Még van rajta gari... érdemes lehet megtúráztatni emiatt?
Lehet félre érthetően fogalmaztam. A burkolatot nem kel bántani, csak a forgórészt kell kivenni, és a helyét egy csőtisztító kefével kitakarítani. Vigyázz ne törjön el a kerámiatengely, meg a végéről ne hagyd el a gumit.
 
Sziasztok! A történetem a szokásos: jutányos áron hozzájutottam egy használt EX1200-ashoz, az előző tulaj felszámolta az akváriumát és ahogy a szekrényből kivette, úgy adta is ide mindenféle nyitogatás és tisztogatás nélkül. Tudtam, hogy korábban szivárgott, de akkor a fejtömítés cseréje megoldotta a dolgot. Szóval a jól megérdemelt tisztítása után (kb félig volt, ehm, mulmmal) egy tálba állítva próbáltam ki, biztos ami biztos. Jól tettem, mert orrán-száján dőlni kezdett belőle a víz :D Ez a kisebbik gond, ugyanis viszonylag egyszerűen megoldottam a problémát, most viszont levegősödik. Nem vészes, de napi 6-8 alkalommal felböfög egy kevés levegőt -- pont mint minden szűrő tisztítás után, csakhogy ennek nem múlik el :)

Pontokba szedve leírom mit követtem el és mit tapasztaltam, hátha valakinek beugrik, hol lehet a gond:

- Kimostam az egész belső részt - nagyon durván el volt tömődve és enyhe vízkőlerakódások voltak a fejtömítés körül. Gondolom emiatt nem folyt eddig, de most ahogy "fellélegzett" már nem tömített rendesen.
- Levettem a fej burkolatát, hogy lássam, máshol is folyik-e. Az adapter és a pumpa környékén nem észleltem szivárgást, úgyhogy bár a fejtömítés sértetlennek tűnt, csak ott lehetett a gond.
- Levettem a tömítést, az alatta levő mélyedésbe 4-5 réteg teflonszalagot tekertem, tömítés viszza, fej vissza (érezhetően nehezebben ment a helyére), próba, majd örömkönnyek. Szivárgásnak nyoma sincs. Itt, bár nagy a boldogság, felmerül a kérdés: látható sérülés nélkül hogy tud ennyire kivékonyodni egy tömítés? Nincs megnyúlva sem...
- Pár nap teszt után annyira megnyugodtam, hogy az addig alsó állásban beragadt önindító pumpát is lekaptam és Eheim Spray-jel bekentem. A gumigyűrű itt is sértetlen volt, most szépen működik. (Használni nem akarom az itt is több ízben leírt szörnyűségek miatt, meg amúgy is, de kiktatni nem akarnám ha nincs baj vele).
- További pár napos teszt következett, de itt már felfigyeltem a fent leírt buborékolásokra. Ez elképzelhető, hogy korábban is megvolt, de csak most tűnt fel, mikor már látszólag minden oké volt.
- Szétszedtem a csőadaptert is, lévén ott sok tömítés van, talán valamelyik sérült a szívóágon és ott kap levegőt. Látszólag itt is minden oké, de ha már szétszedtem, itt is befújtam mindent Eheim Spray-jel. A csatlakozás alján levő 4 O-gyűrű alá is tettem 1-1 réteg teflonszalagot, hátha ezek is kivékonyodtak. Most az adapter is picit nehezebben csúszik a helyére, de ezen kívül semmi változás - nem lett jobb, de rosszabb sem. Apropó, itt is egy kérdés: az alsó O-gyűrűk nálatok is kisebbek (vékonyabbak) mint a felsők? Vajon ezt is cserélhette az előző tulaj és nem jó méretet vett volna?

Nos, nagyjából ennyi. Van még valami amit nem vizsgáltam meg? Van valakinek javaslata? Ja és bocs a hosszú litániáért...
 
Sziasztok! Használ valaki előszűrőt a külsőjére? Nem túl szép az igaz. De legalább hasznos? Nem fojtja le nagyon a teljesítményt? Köszi!
 
Sziasztok!

Egy kicsit informálódnék:
Sokszor előfordul ennél a típusnál (ex 1200 plus)
hogy problémás a légtelenítő gomb?
Esetleg teljesen új szűrőknél ilyesmivel szembe találkozhatok?
 
Sziasztok, a kerdesem az lenne hogy a Tetra gyari bilogiai muanyag golyojait, erdemes lenne kicserelnem Matrixra? Vagy hova kellene tennem a Matrixot? A Seachem Purigen a perlon tetejere kellen hogy keruljon?

Koszi
 
Back
Oldal tetejére