• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Ezt nem tudom megnyitni. Én az egyik 1200-at 15000 vettem üresen a másikat 20000 volt tele siporaxal. Ennyiért nagyon jó.
 
@ ilk.balazs-nak igaza van abban, hogy ne döntsd meg ha egyébként ott nem folyik nyomás alatt sem akkor az rendben van. Amennyiben levegőt szív tovább az új csővel is cseréld meg a két csapot így amennyiben átugrik a másik oldalra fals levegő szívás akkor a csap a hibás a továbbra is fent áll Én még mindig a légtelenítő tömítésesre gondolok. Nem tudom milyen módon iktattad ki az itt leírt módszerek alapján.???üdv

Egy műanyag lapot ragasztottam oda, ahogy itt a fórumon láttam. A szűrő most is levegő bubikat nyom időközönként és ekkor lecsökken a nyomás. Lehet megbeszélem a GA-s srácokkal és kiviszem hozzájuk kipróbálni egy új fejjel!
 
ex 1200 hoz lehet kapni külőn fejet? Most hogy kész az új aki, nem indul el... :(
az akárium restart előtt meg szuperül ment...
 
Sziasztok az adapteren levő csapok körmös anya körmei ha letörtek lehet pótolni valahogy? Vagy komplett adapter csere? Ex 1200 nem plusz.
 
Lehet csapokat kapni külön. Én nem szoktam a csapokat leszedni hanem az adaptert veszem ki, pont azért nehogy letörjenek.
Szia. De ez a része pont alul van az adapter felé. Nem tudom azt elvileg ki lehet szedni valahogy?. Most már én is tudom hogy nem kell tekergetni...
 
Sziasztok!

Kellene egy gyors segítség: most üzemeltem be életem első külső szűrőjét az ex 1200 pluszt. Kérdésem: az akvárium oldalsó rövid felén használom az esőztetőjét de csak az egyik felét mivel mindkettő nem fér el az adott oldalon, így viszont hiába is csökkentem a flowt a kimenő oldalon mindig lelöki a záródugót az esőztető végén. Mi a megoldás? Fúrjak nagyobb lyukakat az esőztetőre?
 
Sziasztok!

Kellene egy gyors segítség: most üzemeltem be életem első külső szűrőjét az ex 1200 pluszt. Kérdésem: az akvárium oldalsó rövid felén használom az esőztetőjét de csak az egyik felét mivel mindkettő nem fér el az adott oldalon, így viszont hiába is csökkentem a flowt a kimenő oldalon mindig lelöki a záródugót az esőztető végén. Mi a megoldás? Fúrjak nagyobb lyukakat az esőztetőre?
Még lejjebb vettem a kimenő oldalon a flowt, talán így már megmarad a zárókupak. Azt olvastam már korábban hogy a kimenő oldalon lehet fojtani, a kérdés csak az hogy mennyire?
 
Sziasztok!

Kellene egy gyors segítség: most üzemeltem be életem első külső szűrőjét az ex 1200 pluszt. Kérdésem: az akvárium oldalsó rövid felén használom az esőztetőjét de csak az egyik felét mivel mindkettő nem fér el az adott oldalon, így viszont hiába is csökkentem a flowt a kimenő oldalon mindig lelöki a záródugót az esőztető végén. Mi a megoldás? Fúrjak nagyobb lyukakat az esőztetőre?
Fúrjál nagyobb lyukakat, vagy növeld a lyukak számát.
 
Még lejjebb vettem a kimenő oldalon a flowt, talán így már megmarad a zárókupak. Azt olvastam már korábban hogy a kimenő oldalon lehet fojtani, a kérdés csak az hogy mennyire?
Fúrj nagyobb lyukakat rá. Fojtani szerintem nem érdemes 25-30%-tól jobban, különben elég lenne kisebb teljesítményű is....
Én kettőt használok, eddig bevàltak.
 
Köszönöm a segítségeteket. Most kb. az 1/3-val van fojtva a csap,de muszáj is valamennyit mert elrepülnének a halak ( 100 literes akvárium, 80 cm hosszú ).
 
Köszönöm a segítségeteket. Most kb. az 1/3-val van fojtva a csap,de muszáj is valamennyit mert elrepülnének a halak ( 100 literes akvárium, 80 cm hosszú ).
Az esozteto apro lyukai novelik a nyomast. Vagy tegyel ra lillyt lehet muanyagot is kapni, a nagyobb lyuk csokkenti a nyomast, es van egy olyen lehetoseg, hogy megtomod szuro anyaggal vagy a felso kosarba vaghato perlonbol 3-4 reteget kepzel. Jobb eza a fajta folytas mint csapot zarni.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Az esozteto apro lyukai novelik a nyomast. Vagy tegyel ra lillyt lehet muanyagot is kapni, a nagyobb lyuk csokkenti a nyomast, es van egy olyen lehetoseg, hogy megtomod szuro anyaggal vagy a felso kosarba vaghato perlonbol 3-4 reteget kepzel. Jobb eza a fajta folytas mint csapot zarni.

Szabó Henrik 70/883-4940
Köszönöm neked is a válaszod. Elég sok a szűrőközeg szerintem a kosarakban: 2 liter mátrix, lávakő, 3 szivacs és a belső szűrőmből is beleraktam kb 0,7 deci substrat golyót+ a felső kosárban a gyári perlon és egy Seachem Purigen. A lillyn én is gondolkodtam már. Gondolom idővel csökken majd a flow a koszolódás miatt is. Remélem jól összeillesztettem mindent a csöveknél, nem szeretnék arra ébredni hogy úszik a szoba. Amúgy is kicsit pánikolós vagyok:eek:
 
Köszönöm neked is a válaszod. Elég sok a szűrőközeg szerintem a kosarakban: 2 liter mátrix, lávakő, 3 szivacs és a belső szűrőmből is beleraktam kb 0,7 deci substrat golyót+ a felső kosárban a gyári perlon és egy Seachem Purigen. A lillyn én is gondolkodtam már. Gondolom idővel csökken majd a flow a koszolódás miatt is. Remélem jól összeillesztettem mindent a csöveknél, nem szeretnék arra ébredni hogy úszik a szoba. Amúgy is kicsit pánikolós vagyok:eek:
Ugy legyen. Viszont szerintem keves benne a szuroanyag a felsorolasod szerint. De te tudod.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Back
Oldal tetejére