• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Egyszer hasonlóan jártam én is, az összes tömítés cseréje után is bubikat nyomot a szűrő. A szívó oldali csap volt a hibás, a karmantyús "anya" alatt szívott be levegőt. A fejadapterben lévő tömítéseket is kicserélted?
A fejadapterben lévő tömítéseket is kicseréltem. Ma azt vettem észre hogy a fej szerelésének idejére az elzárt csapos fej adaptert beletettem egy kis vödörbe ami közben megtelt vízzel tehát valamelyik csap nem zárt jól!
 
Szia, arra gondolók, hogy kitágult a cső ezért javasoltam hogy vágj le belőle egy picit amennyit a csap csatlakozója kitágított hátha onnan szivárog vagy kap fals kevegőt. A légtelenítőt nézted-e? A víz honnan folyik?


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia, arra gondolók, hogy kitágult a cső ezért javasoltam hogy vágj le belőle egy picit amennyit a csap csatlakozója kitágított hátha onnan szivárog vagy kap fals kevegőt. A légtelenítőt nézted-e? A víz honnan folyik?

Szia! A cső is új a légtelenítőt az itt olvasott módszerrel kiiktattam. A fejnél folyik a víz oldalra döntésnél mert egyébként nem folyik. Köszönöm a tanácsot, holnap nekiugrok újból!
 
Szedtél már szét szűrőket? Alapból vízzel működik s gyantával van kiöntésén az egész motortér, elektromos rész!


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
Láttam már szétszedve szűrőt. És nem mellesleg láttam már műgyantával rosszul kiöntött motorteret (nem akávrium szűrőnél, hanem más vizes berendezésnél), ami viszont rázhat...
 
Szia! A cső is új a légtelenítőt az itt olvasott módszerrel kiiktattam. A fejnél folyik a víz oldalra döntésnél mert egyébként nem folyik. Köszönöm a tanácsot, holnap nekiugrok újból!
Ha menet közben megdöntöd, akkor simán folyathat, mert a nagy mennyiségű víz miatt a szűrő deformálódhat minimálisan és akkor hiába bármilyen tömítés, folyatni fog. Nekem JBL e1501-em van. Ha menet közben nagyon megdöntöm, akkor ez is szokott folyatni a fejtömítésnél. Ha békén van hagyva, akkor nincs semmi baja és teszi szépen a dolgát. Ha a tied sem folyat normál működés közben, csak ha döntögeted, akkor nem hinném, hogy baja van. Bár lehet teljesen félreértettem, amiket írtál.
 
@ ilk.balazs-nak igaza van abban, hogy ne döntsd meg ha egyébként ott nem folyik nyomás alatt sem akkor az rendben van. Amennyiben levegőt szív tovább az új csővel is cseréld meg a két csapot így amennyiben átugrik a másik oldalra fals levegő szívás akkor a csap a hibás a továbbra is fent áll Én még mindig a légtelenítő tömítésesre gondolok. Nem tudom milyen módon iktattad ki az itt leírt módszerek alapján.???üdv
 
A megdöntést csak a légtelenítés miatt csináltam, hátha csak beszorult a levegő a fejnél, a talpán állva nem ereszt. Megcserélem ma a csapokat.
 
A megdöntést csak a légtelenítés miatt csináltam, hátha csak beszorult a levegő a fejnél, a talpán állva nem ereszt. Megcserélem ma a csapokat.
Minél több és apróbb szemű a szűrőanyag, annál hosszabb idő mire légtelenedik. Nálam a JBL e1501-nek kb. 20-30 perc kell, mire traktor hangról halkabbra változik és újabb fél óra, mire szinte hangtalan lesz. Igaz tele van BioRio-val és egyéb finomságokkal és van egy reaktor is utána kötve.

Szóval: ha légtelenedik és normál üzemben nem fojat, akkor JÓ A SZŰRŐ csak te reagáltad túl.
 
Minél több és apróbb szemű a szűrőanyag, annál hosszabb idő mire légtelenedik. Nálam a JBL e1501-nek kb. 20-30 perc kell, mire traktor hangról halkabbra változik és újabb fél óra, mire szinte hangtalan lesz. Igaz tele van BioRio-val és egyéb finomságokkal és van egy reaktor is utána kötve.

Szóval: ha légtelenedik és normál üzemben nem fojat, akkor JÓ A SZŰRŐ csak te reagáltad túl.
Másfél napig is ment de nem légtelenedett le.
 
@ ilk.balazs-nak igaza van abban, hogy ne döntsd meg ha egyébként ott nem folyik nyomás alatt sem akkor az rendben van. Amennyiben levegőt szív tovább az új csővel is cseréld meg a két csapot így amennyiben átugrik a másik oldalra fals levegő szívás akkor a csap a hibás a továbbra is fent áll Én még mindig a légtelenítő tömítésesre gondolok. Nem tudom milyen módon iktattad ki az itt leírt módszerek alapján.???üdv
Köszönöm az ötletet! Kicseréltem a csapot és lelégtelenedett!!! Ha elzárom kicsit a kifolyóág csapját akkor újra levegősödik, az elforgatható résznéll lehet a baj, ott is van tömítés ami cserélhető? A GA-ban lehet kapni ilyen csapokat, lehet újakat kell vennem! Köszönöm mindenkinek a segítséget!
 
Köszönöm az ötletet! Kicseréltem a csapot és lelégtelenedett!!! Ha elzárom kicsit a kifolyóág csapját akkor újra levegősödik, az elforgatható résznéll lehet a baj, ott is van tömítés ami cserélhető? A GA-ban lehet kapni ilyen csapokat, lehet újakat kell vennem! Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Akkor a csap a hibás de a vezetéket 4 centire vágd visza csak azon ahol levegősödik mert nem biztos a csap! A csapot egyben tudod cserélni mert öntve van h minden igaz! Nincs mit a lényeg, hogy már tudod mi a baj! ;-)


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszönöm az ötletet! Kicseréltem a csapot és lelégtelenedett!!! Ha elzárom kicsit a kifolyóág csapját akkor újra levegősödik, az elforgatható résznéll lehet a baj, ott is van tömítés ami cserélhető? A GA-ban lehet kapni ilyen csapokat, lehet újakat kell vennem! Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Bocsi, hülye ez a taptolk nem láttam normálisan amit írtál, igen ott is van tömítés o gyűrűk elvileg két darab. Cseréld le azt akkor! Persze amennyiben az sem oldja meg a csapot. üdv
 
Sracok!
SOS segitseg kellene. A Tetra 1200 Plus esöztetö csövenek a vegeböl kiesett a zarokupak, es nem is tudom visszatenni, mert folyton kilövi. Korabban mar elöfordult, de akkor sikerült visszatenni, most nem megy. Mit ajanlanatok? Parafadugom nincsen otthon, holnap meg utazom szabira, igy nem szeretnem itthagyni az akit, hogy a viz a frontfalra aramlik, nem az esöztetön kifele. A masik szürö ugyanez, de abbol nem esik ki, ebböl meg folyton...
Valami ötlet??
 
Sracok!
SOS segitseg kellene. A Tetra 1200 Plus esöztetö csövenek a vegeböl kiesett a zarokupak, es nem is tudom visszatenni, mert folyton kilövi. Korabban mar elöfordult, de akkor sikerült visszatenni, most nem megy. Mit ajanlanatok? Parafadugom nincsen otthon, holnap meg utazom szabira, igy nem szeretnem itthagyni az akit, hogy a viz a frontfalra aramlik, nem az esöztetön kifele. A masik szürö ugyanez, de abbol nem esik ki, ebböl meg folyton...
Valami ötlet??
Én anno nylonzacskót tettem be a cső és a dugó közé,ha kellett több rétegben is.Így megszorul.A felesleget meg levágod.De be is ragaszthatod szilikonnal.
 
Én anno nylonzacskót tettem be a cső és a dugó közé,ha kellett több rétegben is.Így megszorul.A felesleget meg levágod.De be is ragaszthatod szilikonnal.
Köszi, megprobalom a nylonzacsit. Muszaj ma este barkacsolnom valamit, igy nem hagyhatom magara...
 
Én pillanatragasztóval ragasztanám be, gyors egyszerű megoldás. Nekem a tengeriben sem okozott gondot.
 
Én pillanatragasztóval ragasztanám be, gyors egyszerű megoldás. Nekem a tengeriben sem okozott gondot.
Köszi. Valami gyors megoldasra gondoltam, ahol nem kell kiszedegetnem a csövezest. Nem tudom van-e otthon ragasztom, megnezem. Mivel holnap reggel indulok, muszaj valamit meg ma csinalnom, csak nagyon keves idöm van ma este, de a reszletekkel nem untatlak titeket.
 
Hali. Most tervezek venni külső szűrőt, megéri a T1200as? Egy 160as akváriumhoz adja a srác, nagyon jó áron

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Megéri ha jó az ár, de 160-as aksihoz határ eset de elmegy ha telerakod biológiai szűrő anyaggal. Mennyi az a jó ár?
 
Back
Oldal tetejére