• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

A tetra tetszett meg elsőre, de ha nem fér el, a JBL e1501-et venném, egyébként 180 literes low tech akvárium. A JBL csak 20 centi széles, sajnos DIY az állvány és ezt nem kalkuláltuk bele, hogy nem fog elférni egy nagyobb szűrő.
Én is billegtem a JBL és a Tetra között, nekem is a Tetra volt az első, s nem bántam meg. Egy ismerősöm vett JBL-t, nem rossz, de mégis. Apróságok döntöttek a Tetra javára.
Hát, akkor jó sakkozást.
 
Én is billegtem a JBL és a Tetra között, nekem is a Tetra volt az első, s nem bántam meg. Egy ismerősöm vett JBL-t, nem rossz, de mégis. Apróságok döntöttek a Tetra javára.
Hát, akkor jó sakkozást.

Nekem pont ez a két gyártmányú külső szűrőim vannak. Egy JBL e 1901 és egy Tetra 1200. Ami nagyon kevés a JBL-nél az a vízmozgatás alig tud többet mint a Tetra, pedig nagyon nem egy árkategória. Viszont az előszűrő megléte / két durva szivacs a legfelső kosárban/ nagyon hasznos, ki lehet tolni a szűrő teljes takarítását, a fogyasztása is kedvező, és rengeteg szűrőanyag fér bele. A Tetra 1200-al inkább a JBL e 1501 van párban és nem a e 901.
 
Sziasztok! Végig olvastam ezt a fórumot mert az én szűrőm is két hete szörcsög, majd el kezdett csökkenni a teljesítménye, míg végül csak csordogált. Közben cseréltem a nagy fejtömítést de nem változott semmi. Szétszedtem darabokra, (még jó hogy a másik szűrőm működik Eheim, ehhez találtam az összes fejtömítést kompletten kb. 1500 Ft-ért) de egyik tömítésen sincs látható hiba. Szétszedtem a légtelenítőt kipucoltam de abban sem találtam semmi különöset. Hogyan lehetne megállapítani melyik tömítés lehet a ludas? Ha az egyik oldalára fordítom akkor megszűnik a szörcsögés és elkezd szivárogni a víz de csak ekkor! Valaki meg tudná mondani, hogy a többi tömítést ami a fejbe van hol lehet kapni, mert a GA-ban nincs és a Google sem dobott ki a keresésre semmit úgy hogy Tetratec 1200 fejtömítés garnitúra? Esetleg valakinek valami ötlete? Iktassam ki a légtelenítőt? És ha nem is az a baja?
 
Sziasztok! Végig olvastam ezt a fórumot mert az én szűrőm is két hete szörcsög, majd el kezdett csökkenni a teljesítménye, míg végül csak csordogált. Közben cseréltem a nagy fejtömítést de nem változott semmi. Szétszedtem darabokra, (még jó hogy a másik szűrőm működik Eheim, ehhez találtam az összes fejtömítést kompletten kb. 1500 Ft-ért) de egyik tömítésen sincs látható hiba. Szétszedtem a légtelenítőt kipucoltam de abban sem találtam semmi különöset. Hogyan lehetne megállapítani melyik tömítés lehet a ludas? Ha az egyik oldalára fordítom akkor megszűnik a szörcsögés és elkezd szivárogni a víz de csak ekkor! Valaki meg tudná mondani, hogy a többi tömítést ami a fejbe van hol lehet kapni, mert a GA-ban nincs és a Google sem dobott ki a keresésre semmit úgy hogy Tetratec 1200 fejtömítés garnitúra? Esetleg valakinek valami ötlete? Iktassam ki a légtelenítőt? És ha nem is az a baja?
7végén szétszedem, megnézem neked.
1500 egy O-gyűrű? 150-200 Ft a tömítésboltban.
 
Sziasztok! Végig olvastam ezt a fórumot mert az én szűrőm is két hete szörcsög, majd el kezdett csökkenni a teljesítménye, míg végül csak csordogált. Közben cseréltem a nagy fejtömítést de nem változott semmi. Szétszedtem darabokra, (még jó hogy a másik szűrőm működik Eheim, ehhez találtam az összes fejtömítést kompletten kb. 1500 Ft-ért) de egyik tömítésen sincs látható hiba. Szétszedtem a légtelenítőt kipucoltam de abban sem találtam semmi különöset. Hogyan lehetne megállapítani melyik tömítés lehet a ludas? Ha az egyik oldalára fordítom akkor megszűnik a szörcsögés és elkezd szivárogni a víz de csak ekkor! Valaki meg tudná mondani, hogy a többi tömítést ami a fejbe van hol lehet kapni, mert a GA-ban nincs és a Google sem dobott ki a keresésre semmit úgy hogy Tetratec 1200 fejtömítés garnitúra? Esetleg valakinek valami ötlete? Iktassam ki a légtelenítőt? És ha nem is az a baja?

A legtöbb szűrőt menet közben nem érdemes döntögetni, mert ömleni fog a fejből a víz. Az eheim pro 3-4 sorozat is ilyen.

A kosarak gondolom rendesen a helyükön vannak.
Ne legyen dugig tömve a szűrő.
Tömítéseket megnézni.
Én végignézném a műanyag csatlakozókat is. Pl fej adapteren lévő csapokat. Gyengébb műanyag, idővel ezek is fáradnak.
Rotor rendben van? A mágnes ragasztása nem sérült időközben?
 
A legtöbb szűrőt menet közben nem érdemes döntögetni, mert ömleni fog a fejből a víz. Az eheim pro 3-4 sorozat is ilyen.

A kosarak gondolom rendesen a helyükön vannak.
Ne legyen dugig tömve a szűrő.
Tömítéseket megnézni.
Én végignézném a műanyag csatlakozókat is. Pl fej adapteren lévő csapokat. Gyengébb műanyag, idővel ezek is fáradnak.
Rotor rendben van? A mágnes ragasztása nem sérült időközben?

A kosarak a nyíl szerint rendesen a helyükön vannak. Kb. egyhónapja cseréltem szűrőanyagot benne, ekkor eléggé lecsökkent a kapacitás, lehet ez okozott vmi hibát. Szedtem ki belóle de ettől nem jött helyre. A műanyag csatlakozókat végignéztem repedést nem találtam. A rotoron sem vettem észre semmit. De azt megnézem mégegyszer tüzetesebben! Köszönöm az ötletet!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
7végén szétszedem, megnézem neked.
1500 egy O-gyűrű? 150-200 Ft a tömítésboltban.
A komplett O-gyűrű tömítés garnizúrát találtam 1500-ért de legalább lehet kapni! Ne szedd széta tiédet az enyém darabokban, baciknak kasza, csak nincs tolómérőm de majd most szerzek! Gazdagon felszerelt tömítésboltot tudsz ajánlani?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A komplett O-gyűrű tömítés garnizúrát találtam 1500-ért de legalább lehet kapni! Ne szedd széta tiédet az enyém darabokban, baciknak kasza, csak nincs tolómérőm de majd most szerzek! Gazdagon felszerelt tömítésboltot tudsz ajánlani?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Szinyei Merse 14
A méretekre én is kíváncsi vagyok
 
A tetra tetszett meg elsőre, de ha nem fér el, a JBL e1501-et venném, egyébként 180 literes low tech akvárium. A JBL csak 20 centi széles, sajnos DIY az állvány és ezt nem kalkuláltuk bele, hogy nem fog elférni egy nagyobb szűrő.
JBL E1501-et megkapod újonnan ingyen szállítással ~37-ért.
Tudtommal a Tetra 1200+ sem olcsóbb, sőt. (már ha újat veszel).
E901 valóban max 120 literhez jó. (2 ilyen is van itthon)
Esetleg az Eheim 2075-t nézd még meg, bár méretben nem tudom, hogy jó-e Neked.
 
Köszönöm a válaszod, már szervezem a csiszolást, csak ugye a berendezést nem kéne a szikrákkal szétbarmolni, kivinni meg még rosszabb lenne. Ha viszont nem megoldható, marad a JBL, gyakorlatilag nincs mit tenni, ha ebben az árkategóriában gondolkodom.
Atman jó alternatíva! ;) amennyiben meg nem, rakj Oda valamit s úgy csiszolj.;) Az anyagvesztésre figyelj a tartás maradjon! Esetleg merevíts újra verticálisan a szűrő előtt s után.;-)


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
 
Utoljára módosított:
A legtöbb szűrőt menet közben nem érdemes döntögetni, mert ömleni fog a fejből a víz. Az eheim pro 3-4 sorozat is ilyen.

A kosarak gondolom rendesen a helyükön vannak.
Ne legyen dugig tömve a szűrő.
Tömítéseket megnézni.
Én végignézném a műanyag csatlakozókat is. Pl fej adapteren lévő csapokat. Gyengébb műanyag, idővel ezek is fáradnak.
Rotor rendben van? A mágnes ragasztása nem sérült időközben?
Szia Viktor!
Vettem tömítéseket, a mellékelt képen láthatjátok a méreteket a zacskókra írva ha valakinek szüksége lenne rá, kicseréltem, ugyan az a hiba. Kiszedtem az összes szűrőanyagot visszatettem a gyárit , hátha túltömtem a hiba nem változott, átnéztem a műanyagokat, nem találtam repedést. Megvizsgáltam a rotort de nem engedte el a ragasztás. Ekkor úgy döntöttem beragasztom a pumpát. de ugyan az a hiba, a kifolyóágon lassan folyik a víz és tele van légbuborékokkal!
Feladom! Eladó! A mellékelt linken videón látható a jelenség.
https://goo.gl/photos/2iXW1scR11aoykm46

https://goo.gl/photos/bX4Nkd2yB8MnBaBEA
 
Szia Viktor!
Vettem tömítéseket, a mellékelt képen láthatjátok a méreteket a zacskókra írva ha valakinek szüksége lenne rá, kicseréltem, ugyan az a hiba. Kiszedtem az összes szűrőanyagot visszatettem a gyárit , hátha túltömtem a hiba nem változott, átnéztem a műanyagokat, nem találtam repedést. Megvizsgáltam a rotort de nem engedte el a ragasztás. Ekkor úgy döntöttem beragasztom a pumpát. de ugyan az a hiba, a kifolyóágon lassan folyik a víz és tele van légbuborékokkal!
Feladom! Eladó! A mellékelt linken videón látható a jelenség.
https://goo.gl/photos/2iXW1scR11aoykm46

https://goo.gl/photos/bX4Nkd2yB8MnBaBEA

Egyszer hasonlóan jártam én is, az összes tömítés cseréje után is bubikat nyomot a szűrő. A szívó oldali csap volt a hibás, a karmantyús "anya" alatt szívott be levegőt. A fejadapterben lévő tömítéseket is kicserélted?
 
Szia Viktor!
Vettem tömítéseket, a mellékelt képen láthatjátok a méreteket a zacskókra írva ha valakinek szüksége lenne rá, kicseréltem, ugyan az a hiba. Kiszedtem az összes szűrőanyagot visszatettem a gyárit , hátha túltömtem a hiba nem változott, átnéztem a műanyagokat, nem találtam repedést. Megvizsgáltam a rotort de nem engedte el a ragasztás. Ekkor úgy döntöttem beragasztom a pumpát. de ugyan az a hiba, a kifolyóágon lassan folyik a víz és tele van légbuborékokkal!
Feladom! Eladó! A mellékelt linken videón látható a jelenség.
https://goo.gl/photos/2iXW1scR11aoykm46

https://goo.gl/photos/bX4Nkd2yB8MnBaBEA
Szia, Próbáltad már, hogy visszavágsz a csőből? Utána műkődés alatt vízbe meríteni az egész szűrőt? Üdv


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia, Próbáltad már, hogy visszavágsz a csőből? Utána műkődés alatt vízbe meríteni az egész szűrőt? Üdv


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
Víz alá meríteni a külső szűrőt? Ez veszélyes ötlet, lévén 230V-tal működik.
 
Víz alá meríteni a külső szűrőt? Ez veszélyes ötlet, lévén 230V-tal működik.
Szedtél már szét szűrőket? Alapból vízzel működik s gyantával van kiöntésén az egész motortér, elektromos rész!


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
 
Víz alá meríteni a külső szűrőt? Ez veszélyes ötlet, lévén 230V-tal működik.
Szia, Próbáltad már, hogy visszavágsz a csőből? Utána műkődés alatt vízbe meríteni az egész szűrőt? Üdv


Van itthon rövidebb csövem ki tudom cserélni, szerinted ez megmutathatja a probléma okát? Ha a bal oldalára döntöm megváltozik a fals levegő szívás és elkezd szivárogni a víz a szűrő jobb oldalán. Vízbe meríteni nem próbáltam. Mi derülhet így ki?
 
Back
Oldal tetejére