• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Tomigabi said:
Szia!
Köszönöm a választ.Édesvíziben lesz majd,de csak kíváncsi voltam,mire számítsak.Gondolom kopásállóság szempontjából nincs különbség.

Ezek a cuccok nem igazán kopnak. Inkább törnek, ha kerámia.
 
Üdv!
Köszönöm a válaszokat!
Megérkezett tegnap az EX1200-as szűrő és ebben már kerámiatengely van.Óvatosan kell vele bánni,nehogy reccs legyen.
Ma beüzemeltem a szűrőt és bizony elég durva mennyiséget nyom az előző szűrőkhöz képest(belső).Csendesen üzemel.Bekapcsoláskor kicsit megijedtem,mert egy kis mozdulás után semmi...Akkor jutott eszembe hogy a biztosíték még az előző,kisebb teljesítményű szűrőre volt méretezve és kinyomta.Megfelelő értékűre csere és ment is rendesen. :thumbup:
 
viktorlantos said:
Gratu az új masinához :thumbup: Az eredményét pedig szívesen látjuk majd a naplóknál. :angel:

Köszi!
Ahhoz,hogy az aq a naplóban szerepeljen még van vele meló bőven és mostanában sajnos nincs elég időm,de igyekszem.Árvíz miatt kimaradt egy vízcsere és szűrőtakarítás,gondolom emiatt az alga egyből bekeménykedett.Akkor gondoltam én is és hirtelen felindulásból megrendeltem a szűrőt.Hiába volt a két belsőszűrő 700l/h és 400l/h,szűrőfelület hiányában csodálkozom,hogy eddig is viszonylag jól elment az aki,mivel betarottam a vízcserét és takarítást.Meg hát most volt keret.
 
Olyan kérdésem lenne, hogy az egyik szűröm állandóan levegős, pedig az indításkor semmi gond nem volt vele!
Úgy veszem észre, hogy a felszívó ágában is már eleve buborékos víz folyna be a szűrőbe??!
 
Vagy esetleg nem lóg lejjebb a szűrő csövezése mint a szűrőfej? Tipikusan akkor szokott ilyen lenni, amikor hosszabbra van hagyva a szűrő csövezése, mint kellene és alálóg a szűrőfejnek. Itt meg tud rekedni a levegő. Ha ez a szitu akkor érdemes kicsit leszabni a csőből, vagy megemelni ezt a részt hogy feljebb kerüljön.
 
Közben megoldódott!
A felszívó ágnál két cső összeillesztésénél keletkeztek a buborékok, amik ezután szerintem felhalmozódtak és azért volt levegős hangja!
Furcsa de most már rendben van! :D
Azért köszke a tippeket!
 
Még annyit, hogy a szűrőket teljes flow-val nyomatom, és az akvárium közepén örvényt vélek felfedezni!
Ez így normális, vagy egy kicsit vegyek vissza???
 
Ez valószínűleg attól van, hogy a szűrők egymás ellen dolgoznak.
Próbáld úgy állítani az esőztetőket, hogy az egyik egyenesen (vagy kicsit vízfelszínre irányítva), a másik kissé lefele mutatva dolgozzon. Így egy nagyobb kört ír le víz mozgása.
 
A szűrömben a gyári töltetet használom, és nem érzem a vizet teljesen tisztának, holott a szűrésnek bőven elegendőnek kellene lennie!
Esetleg szűrőanyagokat kellene cserélnem!??
 
Én is sok mindent kidobáltam belőle ,ment bele 1jó kis adag substrat pro és ehfimech, mindjárt jobban muzsikál. Konkrétan az egyetlen bajom a tetratec szűrőkkel: a töltet - hagyna kívánnivalót maga után...
 
A sok szivacsot kell lecserélni S pro, vagy hasonló szintű szűrőanyagra. A kerámiagyűrű és a műanyag golyók az alsó rekeszekben jól ellátják feladatukat (mechanikai, illetve mechanikai-biológiai előszűrés), azokat fölösleges cserélni.
 
Ha javasolhatom akkor Matrix-ot vegyél bele.
Az nem fogja majd vissza annyira a flow-t.Ráadásul jobb mint a S.Pro.
 
Új Tetratec EX1200-asnak normális ha kb. olyan a hangja mint egy légpumpának? Tegnap elmentem Red Moor fát venni (bár nem a GA-nál de rajtuk keresztül :) ) és hoztam egy ilyen szűrőt is. Összeraktam minden patent, de a hangja... az Eheim kb. olyan mellette mintha be se lenne kapcsolva. A illesztések jók, a levegőt is kimozgattam belőle, a rotor és a tengely is ép. Ötletem sincs mitől van ilyen hangja, de nagyon zavaró.
 
Levi85 said:
Új Tetratec EX1200-asnak normális ha kb. olyan a hangja mint egy légpumpának? Tegnap elmentem Red Moor fát venni (bár nem a GA-nál de rajtuk keresztül :) ) és hoztam egy ilyen szűrőt is. Összeraktam minden patent, de a hangja... az Eheim kb. olyan mellette mintha be se lenne kapcsolva. A illesztések jók, a levegőt is kimozgattam belőle, a rotor és a tengely is ép. Ötletem sincs mitől van ilyen hangja, de nagyon zavaró.

Konkrétan ilyen hangja van a szűrőnek: http://vomnatkai.atw.hu/szuro.wav
Kb. mintha egy légpumpa menne folyamatosan. :(
 
Az enyémnek akkor volt ilyen hangja ,mikor tisztítás után elhagytam az egyik gumibakot a kerámiatengely végéről és így a rotor kóválygott a házában.Pótlás után szinte semmi hangja nem volt.
 
Back
Oldal tetejére